2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sizinkiler uyandığında yada yemek yemediği anlarda kendi kendine duruyor mu ağlamadan???
Bizimki bir tek mama yerken susuyor haliyle mama bittikten sonra en fazla 5dk duruyor sonra mizmizlaniyor ağlıyor o yüzden mamadan sonra hep uyutmak zorunda kalıyorum
Allahtan mamadan sonra narkoz etkisi yaşıyor

Yaaaaa niyeee mama düzeni ve uyku nden degistii

Bazen meme istiyor ona ağlıyor aranıyor kıyafetlerini yalıyor bazen ana kucağına yatıp boş boş bakınıyor etrafı izliyor ama uzun durmuyor ama anne sütünden sonra (emdiğinde veya sağılmış sütü içtiğinde) asla durmuyor ağlıyor. Mama cidden narkoz etkisinde :)

Kimi doktor yaptır diyor kimisi bekle diyor canım, kimsenin bisey bildiği yokki, ben de yaptırmak istiyorum ama doktorum yaptırma dediği için bekleyecegim şimdilik.

Her istedigimdd emziremedim mama öğününü arttirdim. Yatağını özledi, ayakta sallanmaya alıştı,elektrikli beşikte sallanmak istemiyor artik. Sürekli ayakta sallanmak istiyor
Hmmm.kotu.olmus
Benim emzirme durumum şöyle.. zaten memeyi çok tutmuuor gün içinde 2-3 defa genelde süt sagiyorum ve biberon ile veriyorum günde 7-8 öğün şeklinde.. yatma olayı ise hamak besigimiz var zaten gttgmz heryere götürüyoruz tatile de götüreceğiz uyuma ve mama konusunda sknti yaşayacağımızı düşünmüyorum beni tek düşündüren uçak kısmı o da kulaklarına zarar verir mi vs.. cnku dedgm gbi her istedgm an emziremiorum anca onun istemesi gerek

kızlar gece uyurken bebeğinizi emzik ile uyutuyormusunuz?
birde mama içine hazırlayımca azıcık sagdıgım anne sütünü de koyup
veriyorum sıkıntı olur mu acaba?
Ben emzik veriyorum canım, özellikle gaz sancısı olduğunda rahatlatıyor, benim de sütüm çok az sağdığımı mamanin içine koyuyorum.

Canım adetten 1 gün önce ya da adetliyken hamile kalamazsın, yumurtlama adetten 14-15 gün önce olur, eğer adet dediğin yerleşme kanaması değilse tabi, inşallah hamilesindir.

Internette bazı sitelerde boyatabilirsiniz bazilarindada zararli diyor. Ama ben dayanadim. Istersen çocuk doktoruna sorarsin için rahat eder.
Perşembe günü kontrolümüz var o zaman sorayım içim rahat etsin. Gerçi hamileyken de doktorum amonyaksız boya ile boyayabilirsin dedi ama ben korkmuştum.

Canım senin bu yaşadıklarını %80 imiz yaşıyor, kendini yetersiz hissetme hiç, benim eşim öğretmen şimdi evde ama haftaya okullar açılıyor yanliz kalacağım, o uyurken bile bebek ağladığında elim ayağıma dolaşıyor ne yapacağımı bilmiyorum, yeni duygular deneyimliyoruz bunun dışında bütün düzenimiz değişti, günler sanki kısaldı hicbirseye vakit kalmadı bunlar da bizi caresiz hissettiriyor ama düzenimizi kuracağız, bütün bebekler bu şekilde büyüyor, herkes bunları hissediyor ve bebegimizin bu top gibi hallerini özleyeceğiz tadını çıkartmaya bak, hepsi geçecek önce 40 ı çıkartalım sonra 3 ayı bi atlatalım.

Bebegimi emzirirken sertlik hissettim.. emzirince geciyor gibi sonra tekrar geliyor.. sizinde ayni oluyor mu
Mastit olabilir. Benimde kistim var bende öyle zannettim hani kistim şişti yumurta gibi sertlik vs. Çok ağrı olunca uyutmadi acile gittim ultrasonla bakıldı, mastit olmuşum. Bol bol emzirme ve sağma yaptım, antibiyotik vermişlerdi onu kullandım. Dikkat et emzir bol bol süt kanalların boşalsın ve her emzirme öncesi ve sonrası yika, orta ilik sicak kompresle ufak ufak masaj yap olmadan atlat
Patikli pantalon giydiriyorsan içine çorap giydirme tatlım, aynı şeyi bende yapmıştım bir iki gece, çocuğum yanmış resmen

Kizlar bugun kizim hep ögürdü tükrük çıkartıyor bazen de öksuruyo saat 8 civari hstaneye goturdum doktor bakti ben belki bogazi agriyo diye yapiyordur dusundum doktor muayene etti çok saglikli bir bebek dedi hapşırması oksurmesi normal . Oksururse bogazini temizliyor hapsirirsa kendini mikroplardan koruyor diyor simdi internette baktim reflu icinde ayni seyler yaziyor kizim uyudugundan beri 1 saat icinde en az 6/7 defa ogurdu cok kotu hisediyorum kendimi neden boyle yapiyor reflu olabilirmi

Ya kızlar aşı oldum çok saçma ama 12 saat emziremezsin dedi sinirlendim ya aşıyı yaptı sonra söyledi şimdi yavrumu susturamıyorum memeye düşkün uyumuyo ağlıyor

Aynı durumdayız. Annem varken iyiydi o da gitti bir haftadır tek başıma bakıyorum. Eşimin iş saatleri belli değil zaten çok yorgun oluyor bana pek faydası yok yani. İki çocuk hangisine yetişeceğimi şaşırdım. Ev aldı başını gidiyor. Bugün doğru düzgün bir şey yiyemedim bile. Abimizde kıskançlık tavan. Yani hemen hemen hepimiz aynı durumdayız. bi şekilde düzene girecek inşallah.

Reflü. Benimki de aynı bazı günler iyi bazı günler kötü, herşeyi arastiriyorum nasıl düzeltebilirim, takip ediyorum ne yedim ne yapti diye.Hamileyken reflümü ne costuruyordu onlari hatırlayıp yemiyorum ne rahatlatıyordu onlara yöneldim karpuz gibi, soda iciyorum yine bugün daha iyiydi.Tabi bebek olunca yetişkin gibi olmaz ama ne yapayım.Geçmezse bu hafta dr soracağım bende verirlerse pediatrik gaviscon tarzı birşey elimin altında dursun hergün olmasada sıkıntılı olduğu zamanlar vereyim üzülüyorum böyle olunca elimden birşey gelmiyor

Ben hamilelikte hic reflu yasamadim kizimda bugune kadar hic oyle bir belirti gostermedi bugun basladi bende bogazi ariyor diye doktora goturdum nasil gecer peki ne yapmam lazim Gerci reflu yapacak hic birsey yemiyorum dikat ediyorum ama işte reflu belirtisimi bunlar şimdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…