2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Mama artı sağılmış süt ve bazen emzirme mi yapıyorsunuz ? Nasıl bi beslenme düzeni izliyordunuz yani emzirince peşine mama mı yoksa diğer öğün mama mı? Ben hala bi beslenme düzeni oturtamadım
Emzirme yapamıyorum maalesef almıyor memeyi..meme ucu çökük benim çok uğraştım ama sinirleniyor.

1.5-2 saatte bir çoğunlukla sagilmis süt veriyorum normalde 2haftaya kadar 30 ml veriyordum 3-4 gündür 50 ml gectik.
Bazen doymazsa arada 30 ml mama veriyorum.
Yada hazırda sagilmis sütüm yoksa 50-60 ml mama veriyorum.Tabi bazen bu saatlerin dışına çıktığıda oluyor bazen 2,5 saat uyuyor bazen 1saatte uyanıyor acikiyor ama yinede 50-60 ml geçmiyorum sonuçta daha aylık bile değil mideleri çok küçük zaten çok gazlı bir bebeğim var

Benimde bebeğim gazlı sütüm yeni yeni arttı ama yeterli gelmiyor illa meme arıyor ve 60 ml ile doyuyor. Hatta sormamaya başlıyor gibi. Her 2-3 saatte bi 60 ml sağılmış sütüm olmuyor mama veriyorum arada emiyor bazen mama veriyorum hala bi düzen oturtamadım ne zaman mama ne kadar süt veya ne kadar emmeli meme de azıcık Emince uyuyor ne kadar içti anlamıyorum yine aranıyor bu kez sağılmış veriyorum ya da mama. Nasıl beslemeliyim hala oturtamadım 18 günlük olduk

Dogum yapmis arkadaslar meme ucu icin onerileriniz nedir cok kotuyum
kuzum gümüş göğüs ucu kapaklarından almıştım ben kendi sütümle ıslatıp kapatiyodum gerçekten ise yaradı.. kuru kalmaması lazim meme ucunun catlamamasi için.. eğer çok çatlasa lansinoh meme ucu kremi al en küçük boyundan.. arkadaşım onu kullandı çatlaklar tam geçmemiş ama baya azalmis

Ben veriyorum erken acikinca iyi oyaliyor ama her zaman tutmuyor cok ac olunca mama veriyorum zanediyor ya da gece veriyorum iyi oluyor
bende veriyorum valla sakinlestiriyo uykuya kolay geciyo.. çok sütüm yok benimde ama göğsümde yatmayı seviyo henüz memeden kopmadı 5 aylık bu arada

Selam kızlar, bebislerinizin verem aşısı yeri nasıl oldu? bizimkinin 4.ay hafif sivilce gibi şişmeye başladı şuan 5 aylık. 2 gün önce iltihap aktı içinden sanki sivilce iltihap toplar gibi sisiyo 2 günde 1.. sağlık ocagina sordum ateş ve kusma yoksa problem yok dediler krem yağ vs surmeyin ovalamayin dediler.. ama hala kabuk olmadı. korkuyorum tekrar iltihap akacak diye garibim huzursuz da oluyo o günler artık agrisimi oluyo belkide zonkluyo kolu.. ne yapacağımı bilemedim

Eklentiler

• 20210824_140913.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 33
merhaba, geçen bir videoda doktor önerisi dinledim. biliyorsunuz ön süt ve sonra gelen yağlı süt olayı var. asıl gaz yapan ön sütmüş. bebeğiniz memeyi boşaltmadan diğer memeye geçiyorsanız, ön süt çok alır ve gazı olur. gazı olan bebek daha çok emmek ister. böylece bir kısır döngüye girersiniz diyordu. benim ilk çocuğumda bu problemi çok yaşamıştım. baktım 2. cide de bu şekilde oluyor. denemeye karar verdim. bütün gece sadece tek bir göğsümü verdim iyice yumuşamadan diğerine geçmedim. uyanma aralıkları azaldı. isterseniz bir deneyin.

Ben de aynı durumdayım. 12 Ağustosta doğum yaştım sürekli emiyor kızım. Hele ki gündüzleri emmeden durmuyor. Fazla geliyor eminim sürekli de kusuyor
merhaba, geçen bir videoda doktor önerisi dinledim. biliyorsunuz ön süt ve sonra gelen yağlı süt olayı var. asıl gaz yapan ön sütmüş. bebeğiniz memeyi boşaltmadan diğer memeye geçiyorsanız, ön süt çok alır ve gazı olur. gazı olan bebek daha çok emmek ister. böylece bir kısır döngüye girersiniz diyordu. benim ilk çocuğumda bu problemi çok yaşamıştım. baktım 2. cide de bu şekilde oluyor. denemeye karar verdim. bütün gece sadece tek bir göğsümü verdim iyice yumuşamadan diğerine geçmedim. uyanma aralıkları azaldı. isterseniz bir deneyin.

Silikon göğüs ucu denediniz mi? Memeyi öyle tutardı belki ucu çıkana kadar. Göğüs ucum yeterince çıkmıyor diye ben kullanıyorum şimdilik, yoksa tutamıyor. Gerçi bu uçları da bıraktırması zor oluyor diye duymuştum ama sırf emsin diye kullanıyorum

Önüne kapak vs koy bence çamaşıra değdikçe yapışır oraya canın yanar. Sürekli ya zeytinyağ ya lansiloh sür ki kurumasın nemli kalsın hep ben silikon göğüs ucu koydum acısı geçene kadar içinde biriken sütüm de iyileştirdi sanırım biraz
Ben ilk kızımda onunla emzirmiştim güçlenince de bıraktık şimdi direk göğsümü verebiliyorum çok şükür ama bu kez de sütüm az inşallah hepimiz için herşey yoluna girer emzirmekten vazgeçmeyin güzel anneler!

Canim biraz yapiyla alakali ama Ben hep parmaginlA oynuyorum biraz ciksin diye yukaridan asagiya, asagidan yukariyahafif vurur, surter gibi.bilmem anlatabildimmi ama
Sorunu yanlis anlamis olabilirim.yazdigim gogus ucunu cikarmak icin yontem.

Kızlar yaa benim dikis yerlerimin üstündeki sağlam dokuda acıma var böyle hassasiyet gibi bastırınca dokununca acıyor sanki orası kesilmiş gibi...Birde alakası var mı bilmiyorum ama kabız olmuşum emzirmekte sıvı tüketimi yaptığından sebep olabiliyormus galiba.
Sizlerin dikiş yerleri hala acıyor mu 18 gün oldu iyiydim şimdiye kadar ama kesilmemiş yer neden aciyor anlamadım güneşten yanmişimda dokununca derim aciyor gibi

Hastanedetken ilk onu denedik canım alır gibi oldu ama onla geliyor mu gelmiyor mu süt anlayamadım da sonra o vakumlu gibi ya hep kayıyordu bombe yapıyordu çok beceremedim onu bebekte istemedi.En son sağmaya karar verdim artık

Hepsiburadada en fazla 20₺ ama eczaneler 40₺ civarı satıyor acaba internetten(hepsiburada) alsam orijinal ürün müdür ki?
Bazı ecza depolarinin internet satışları da oluyor alttaki yorumları okuyun mutlaka.. Ben çoğunlukla internetten alışveriş yapıyorum çok daha uyguna geliyor

Hamilelik döneminde alerjisi olanlar doğumdan sonra geçti mu alerjileriniz. Benim doğum öncesi geçer gibi olmuştu doğumdan sonra tekrar arttı. Karnım, kollarım, bacaklarım hep kabardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…