2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar sizden de aldığım gaza dayanarak verdim emziği tommee tippee almıştım büyük geldi biraz avent alıp deneyeyim diyorum elinde iki emzikten de olan var mı büyüklükleri nasıl aynı mı acaba?
Avent aldım bebegım cok sevdı arkasıda fosforlu gece kolay bulunuyor 😂bıps aldım o cok buyuk geldı chicco emzik kauçuk bıde onu cok sevdı

Kızlar ebe bebegın hep yan yatıyo kafası sıvrılesır sen yanındayken duz yatır kafasını dedıde oglum da ıkı yana yatmayı sevıyo yoksa aglıyo neyapablırm ya fıkrı olan varmı

Bugün kontrole geldim. 39+6 haftalık 3400 g. Açıklık sancı bişey yok. Nst çektir masaya bırak dedi. Bırakıp gittim sıkıntı varmış meğerse. Doğumhaneye soru sormaya inmiştim orada denk geldik. Dönüş yaparlar mıydı bilmem. Nst yi beğenmedim tekrar çektir dedi. Hareket az dı sanırım. Çektirdim şimdi tekrar doktor yok ameliyatta

Bugün kontrole geldim. 39+6 haftalık 3400 g. Açıklık sancı bişey yok. Nst çektir masaya bırak dedi. Bırakıp gittim sıkıntı varmış meğerse. Doğumhaneye soru sormaya inmiştim orada denk geldik. Dönüş yaparlar mıydı bilmem. Nst yi beğenmedim tekrar çektir dedi. Hareket az dı sanırım. Çektirdim şimdi tekrar doktor yok ameliyatta
İnşallah sorun yoktur.benim de olmustu birkaç kere tekrar çektirmistim uyuyordu o anda hareketi azdı.tatli birseyler yedirip su icirip biraz dolastiriyorlar sonra yeniden bakıyorlar.

İyi geceler artık herkes bebişinle meşgul pek yazmaya firsat olmuyor tabi 😍 ben de perşembe günü spinal anestezi ile sezeryan olacagim. Anksiyete ve panikatak var, aşırı korkuyorum moral vermek isteyen olursa beklerim 💓 operasyon sirasinda basima kotu bisey gelmesinden cok korkuyorum 🙄 kendime hakim olamazsam tansiyonumu yukseltirsem kalp krizi gecirir miyim falan diye dusunceler geliyor surekli.
bende öyleydim , ki benim belden uyuşma kısmım cok zor olmasına ragmen o srada sakim kaldım . yerde bi nokta belirledim ona baktım . 7 kere denediler benim uyusmadı.
sonrasında bebek cıkarken midem bulandı . bebek cıkınca sakinleştirici vuruldu sonrası cok güzeldi konuştık , fotograf cektiler bi yandan da sürekli cekiştirdiler ama canım acımadı.
sizde cocuk cıkınca sakimleştirici isteyin

kızlar sezeryan olalı bugün 5 nci gün . dün ayaklarım aşıro derece de şişti ve inmiyor .
bunun için yapacagımız bişi var mı?
bir de korse alana kadar belimi bugün sıkıca bağlattım aşırı iyi geldi , dikişin üstüne göbegim düşüyormuş . korse kadar etkili olır mu bilmiyorum ama yaptım rahatladım

bende öyleydim , ki benim belden uyuşma kısmım cok zor olmasına ragmen o srada sakim kaldım . yerde bi nokta belirledim ona baktım . 7 kere denediler benim uyusmadı.
sonrasında bebek cıkarken midem bulandı . bebek cıkınca sakinleştirici vuruldu sonrası cok güzeldi konuştık , fotograf cektiler bi yandan da sürekli cekiştirdiler ama canım acımadı.
sizde cocuk cıkınca sakimleştirici isteyin
Oo baya uğraşmacalı olmuş işte herşey olabiliyor 🤦🏼‍♀️saglikla kavuşmuşsun ya bebegine sukur🙏🏻 ama eninde sonunda o bebek cikiyor bir sekilde degil mi, mide bulantisi da kiminde oluyor kiminde olmuyormuş, çekiştirmeleri bile hissetmeyen varmış neye göre bilmiyorum ama ben de isteyeceğim o sakinlestiriciden şart 😁

kızlar sezeryan olalı bugün 5 nci gün . dün ayaklarım aşıro derece de şişti ve inmiyor .
bunun için yapacagımız bişi var mı?
bir de korse alana kadar belimi bugün sıkıca bağlattım aşırı iyi geldi , dikişin üstüne göbegim düşüyormuş . korse kadar etkili olır mu bilmiyorum ama yaptım rahatladım
Canım bol bol su iç. Benim de ayaklarım fil ayağı gibi olmuştu. 7. Günde geçti birden normale döndü ayaklarım.
doktorum korse kullanmaya 3. Gün başlayabilirsin demişti ama ben korktum dikişlere bi şey olur diye. 6 . Gün kullanmaya başladım. Basenleri ve karnımı çok güzel topluyor. Yürümek hareket etmek daha kolay oldu korseyle. Akşamları çıkarıyorum karnım sarkıyor dikişlerim ağrıyor biraz.
onun dışında çok rahatım. Çok sıcak oluyor biraz zorluyor ama hamilelikte alıştım artık sıcağa 😅

Merhabalar kızlar..
Acaba doğum yapan arkadaşlarda epidural normal doğum yapan var mı.
Varsa nasıl geçti.
Herhangi nbir şikâyet varmı.
Ve epidural normal doğum yapanlar kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu
İnternette araştırma sonucunda kan sulandırıcı kullanan epidural olamaz dio bilgi sahibi olan varmı acaba.

Beslenme sıranız nasıldı ben bugün ayarı tutturamadım galiba iki kez kustu kızım hem de az değil baya yediğinin yarısını çıkardı mamayı kaç ml veriyorsunuz ve ne kadar arayla emzirmeyi ne zaman yapıyorsunuz

Beslenme sondası dediğiniz şırınganın ucunda serum kablosu gibi bir düzenek mi? Nasıl kullanıyorsunuz?

Hastanede şırınganın ucuna incecik serum lastiği bağlanmış gibi bir düzenekle mama verdiler eve de götürebilirsiniz dediler emerken ağzının kenarından sokup göğsümü emerken ağzına mama veriyoruz sizin bahsettiğiniz de bu mu?
Önce emziriyorum sonra mama veriyorum. 30 ml ya da 45 ml mama yapıyorum. Ama her emzirdikten sonra değil. Doymayınca belli ediyor zaten öyle yapıyorum mamayı.

X