2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bugün nst de sancim çıktı ama ben hissetmiyorum, doktor ağrın olursa gel dedi, bunlar yalancı sancı mi oluyor yoksa doğum sancısı mi, ben hiç anlamıyorum. Hastane uzak, çarşamba sezaryenim var, gece falan suyum gelirse diye korkuyorum.

Eklentiler

• 20210816_231358.jpg
    20210816_231358.jpg
    120,5 KB · Görüntüleme: 79
Hımm Rabbim şifa versin inşallah canım benim özel de doğum yaptığım yerde aldı Işık tedavisi dediğim gibi aynı oradaydı bir gece kaldık geçti çok şükür sonrası içinde en gec 2 saate bir emzir gerekirse mama takviyesi yap şekerli şeyler yye senden sütüne geçsin toparliyorlar bende çok endiselenmistim ama çok şükür toparladı uyanması çok güçlük oluyo bi şekilde uyandır karnını doyurkan şekeri düştüğünde sarılık oluyormuş malesef
Sağol canım cıktı şükür akşama doğru hastaneden şimdi evdeyiz ,hem emziriyorum hem de mana veriyorum toparlansin diye ayaklarını yıkayınca uyanıyor bakalım

Kızlar sezaryen oldum ama bugun hemoroid fark ettim otururken bile rahatsız ediyor baktım ki baya küçük parmağımın bi bogumu kadar çıkmış dışarı 😣 yarın kontrolüm var soracağım ilaç krem bişey verir umarım 😣

Ayni sorun bende de basladi.. kabiz yada ishal olmamak gerekiyor.. yoksa daha kötü oluyor.. krem de bir ise yaramıyor.. en iyisi yeme icmeye dikkat etmek..

Merhaba arkadaşlar iyi geceler. Bizimle aynı haftalarda olupta harekette azLma hisseden var mı 🙄 bazen öyle çok ve hızlı hareket ediyor. Çoğu zaman çok hareketli. Bazı geceler neredeyse hiç hareket etmiyor bebek. 37+2 deyiz. Çok tedirgin oluyorum hareketine alıştım. Allah kötü şeyler yaşatmasın inşallah. Yarın kontrolüm var ama bu gece nasıl geçecek bilmiyorum

Merhaba arkadaşlar iyi geceler. Bizimle aynı haftalarda olupta harekette azLma hisseden var mı 🙄 bazen öyle çok ve hızlı hareket ediyor. Çoğu zaman çok hareketli. Bazı geceler neredeyse hiç hareket etmiyor bebek. 37+2 deyiz. Çok tedirgin oluyorum hareketine alıştım. Allah kötü şeyler yaşatmasın inşallah. Yarın kontrolüm var ama bu gece nasıl geçecek bilmiyorum
Tam 37 den itibaren bir kac gun ben de cok hareket hissedemedim önceki gibi. Ama son 2 gundur hareketli nedense. Bugün kontrolüm vardı bebek sukur saglikli hersey yolunda. Yeri daraliyor o yuzden. Tatli biseyler yiyip sola yatin bekleyin en az 5-6 kez hareket etmesi lazimmiş.

İyi geceler artık herkes bebişinle meşgul pek yazmaya firsat olmuyor tabi 😍 ben de perşembe günü spinal anestezi ile sezeryan olacagim. Anksiyete ve panikatak var, aşırı korkuyorum moral vermek isteyen olursa beklerim 💓 operasyon sirasinda basima kotu bisey gelmesinden cok korkuyorum 🙄 kendime hakim olamazsam tansiyonumu yukseltirsem kalp krizi gecirir miyim falan diye dusunceler geliyor surekli.

Tam 37 den itibaren bir kac gun ben de cok hareket hissedemedim önceki gibi. Ama son 2 gundur hareketli nedense. Bugün kontrolüm vardı bebek sukur saglikli hersey yolunda. Yeri daraliyor o yuzden. Tatli biseyler yiyip sola yatin bekleyin en az 5-6 kez hareket etmesi lazimmiş.
Yedim yattım takibe aldım ama her zaman verdiği hareketli tepkileri yok. Cook derinden ufacık hareket var. Bazen net hissettiriyor bazen çok uzaktan geliyor. Gecenin farkında olarak uyuyormu bilmiyorum. Hareket azlığı gece oluyor. Teşekkürler yanıt icin

Yedim yattım takibe aldım ama her zaman verdiği hareketli tepkileri yok. Cook derinden ufacık hareket var. Bazen net hissettiriyor bazen çok uzaktan geliyor. Gecenin farkında olarak uyuyormu bilmiyorum. Hareket azlığı gece oluyor. Teşekkürler yanıt icin
Yarın nasilsa kontrolünüz varmış dert etmeyin bence 😊 artik uzun sure uyuyorlar uyaniyorlar, yerleri dar normal bence. Gece az hareket ediyosa şanslısınız doğunca da uyur rahat edersiniz 😊

Bizim 16ydı 17de yatırıyoruz dediler.Sonraki gittiğimizde 11e düşmüştü.Ben biberonla verdim mamayı hem biberonu alıyor hem de göğsümü sorun olmadı ama sizde nasıl olur bilmiyorum.
Beslenme sıranız nasıldı ben bugün ayarı tutturamadım galiba iki kez kustu kızım hem de az değil baya yediğinin yarısını çıkardı mamayı kaç ml veriyorsunuz ve ne kadar arayla emzirmeyi ne zaman yapıyorsunuz
Benim de 15,2 çıktı sarılık hemen mama başladık.Sütüm var ama doyurmuyor sanırım.Mamayı enjektör ve beslenme sondası ile veriyorum ben.Gözlerindeki yüzündeki sarılık epey azaldı hatta bitti gibi umarım değer de düşmüştür
Beslenme sondası dediğiniz şırınganın ucunda serum kablosu gibi bir düzenek mi? Nasıl kullanıyorsunuz?
Siringayla besleme yontemini biliyormusunuz premature bebegimi ben hala oyle besliyorum sutumu sagip siringayla parmakla besliyorum hemsireler oyle ogretti kuvozdede oyle besliyorlardi biberona alismasin diye memeye gecişe kadar etkili uyurken bile besliyorum anlamiyo bile o yuzden hic sikinti yasamiyorum beslemede bi araştirin deneyin derim uyyo besleyemiyorum diyenlere
Hastanede şırınganın ucuna incecik serum lastiği bağlanmış gibi bir düzenekle mama verdiler eve de götürebilirsiniz dediler emerken ağzının kenarından sokup göğsümü emerken ağzına mama veriyoruz sizin bahsettiğiniz de bu mu?

Evet canım benim de öyle oldu, hareketleri yavaşladı birkaç gündür, bugün biraz daha hareketliydi, galiba rahat biyer buldukları zaman pek kimildamiyorlar yerleri daraldığı için.

İyi geceler artık herkes bebişinle meşgul pek yazmaya firsat olmuyor tabi 😍 ben de perşembe günü spinal anestezi ile sezeryan olacagim. Anksiyete ve panikatak var, aşırı korkuyorum moral vermek isteyen olursa beklerim 💓 operasyon sirasinda basima kotu bisey gelmesinden cok korkuyorum 🙄 kendime hakim olamazsam tansiyonumu yukseltirsem kalp krizi gecirir miyim falan diye dusunceler geliyor surekli.
Ben de aynı durumdayım, çarşamba günü spinal anestezi ile sezaryen olacağım, genel olmasını çok istedim ama doktor kabul etmedi, şimdiden uykularım kaçtı çok korkuyorum 😃 ama 15 dk lik bir işlem hemencecik biter, hem yanımızda anestezi doktoru olacak, kendi doktorumuz olacak, böyle düşünerek rahatlatmaya çalışıyorum kendimi işte, bebeğimizin doğum anını da göreceğiz, sesini duyacağız, tansiyon düşmesi ya da yükselmesi durumunda hemen müdahale ederler. Diyorum ama ben de korkuyorum acikcasi 🤦‍♀️

Yalniz degilsiniz benim de nasip olursa c.tesi.gunu🙄😬korku panik hersey var ama doktorumdna ekstra sakinlestirici isteyecegim😁yoksa neler olur bilemeyecegim

Ben de aynı durumdayım, çarşamba günü spinal anestezi ile sezaryen olacağım, genel olmasını çok istedim ama doktor kabul etmedi, şimdiden uykularım kaçtı çok korkuyorum 😃 ama 15 dk lik bir işlem hemencecik biter, hem yanımızda anestezi doktoru olacak, kendi doktorumuz olacak, böyle düşünerek rahatlatmaya çalışıyorum kendimi işte, bebeğimizin doğum anını da göreceğiz, sesini duyacağız, tansiyon düşmesi ya da yükselmesi durumunda hemen müdahale ederler. Diyorum ama ben de korkuyorum acikcasi 🤦‍♀️
Ben de kendimi aynı böyle telkin ediyorum ediyorum yok ya korkmuyorum diyorum sonra o anlari hayal edince gerginlik basıyor zaten öncesi sıkıntı bi başlasa bebeğin sesini duysak rahatlayacagiz da önemli olan o ana kadar sakin kalabilmek 😁 insallah başaririz hayirli dogumlarimiz olsun hepimizin
Yalniz degilsiniz benim de nasip olursa c.tesi.gunu🙄😬korku panik hersey var ama doktorumdna ekstra sakinlestirici isteyecegim😁yoksa neler olur bilemeyecegim
Ya keşke öncesinde sakinlestirici alma gibi bir imkanimiz olsa 😁 ama doktor bebegi cikardiktan sonra bence ihtiyacimiz kalmayacak Allah yardimcimiz olsun insallah kendiliginden bir sogukkanlilik gelir 🙏🏻

Kızlar benim suyum geldi, hastaneye gidiyoruz uyumayan varsa dualarınıza talibim, çok korkuyorum 🙏
Aaaa şimdi sana yaziyordum zaten sezeryan olacaktin 🤦🏼‍♀️ Çok sasırdım şimdi Allah yardimcin olsun bir sorun yoksa belki normal dogurursun, nasıl hayirli olacaksa öyle olsun bak sen kücük yaramaza sabirsiz cikti 😁 Güzel haberini bekliyorum

Kızlar sezaryen oldum ama bugun hemoroid fark ettim otururken bile rahatsız ediyor baktım ki baya küçük parmağımın bi bogumu kadar çıkmış dışarı 😣 yarın kontrolüm var soracağım ilaç krem bişey verir umarım 😣

Geçmiş olsun çok canım ama öyle kısa süreli korkudan stresten bir şey olmaz Allah'ın izniyle

Canim sezeryan sonrasi bendede çıktı benimde otururken canim yaniyordu. Ilac vs kullanmadim temiz tuttum . Kabizdım bagirsak söktürücü ilac kullandim. Yaklasik 10 gün sonra kendiligindsn kayboldu

Sayıyormusunuz hareketlerini günde 10 ve 10dan fazla ise bir sorun yok diyor doktorlar

Beslenme sıranız nasıldı ben bugün ayarı tutturamadım galiba iki kez kustu kızım hem de az değil baya yediğinin yarısını çıkardı mamayı kaç ml veriyorsunuz ve ne kadar arayla emzirmeyi ne zaman yapıyorsunuz

Beslenme sondası dediğiniz şırınganın ucunda serum kablosu gibi bir düzenek mi? Nasıl kullanıyorsunuz?

Hastanede şırınganın ucuna incecik serum lastiği bağlanmış gibi bir düzenekle mama verdiler eve de götürebilirsiniz dediler emerken ağzının kenarından sokup göğsümü emerken ağzına mama veriyoruz sizin bahsettiğiniz de bu mu?
Size verilen serum lastiği düzeneği.Ağzının kenarından veriyorum bir yandan memeyi emerken bir yandan mama alıyor

Bu uyku işi beni de düşündürüyor. Ben şimdilik sadece mama veriyorum emziremiyorum. Mama için gün içinde toplam 6 kere verilmeli yazıyor. O zaman da 4 saatte bir beslemek gerekiyor. Bazen 2 saate bir uyanıyor bazen de 4-5 saati bulunuyor uyanması genelde gündüz uyuyor gece de uyutmuyor.
mama ile anne sütü beslenme saatleri farklı mı oluyor acaba? Yani mama ile 4 saatte anne sütü ile 2 saatte bir mi olmalı?
Benim foktor 3 saatte bir emzir diyor sma benim kiz keyfine cok duskun cabuk yoruluyorndiye karnini doyurmadan uyuyor 15/20 dn arasi yine acikiyor bende kendimi sagyorum 3 saate bir ceriyorum bazen 2 bucuk saate bir 60 ml bazen 80 de yiyor
Ben mesela çok uyuduğu zaman 3-4 saat gibi o zaman fazla ml veriyorum yani 1.5 saat 2saat aralığında uyuduysa 30 ml daha fazla uyuduysa 3-4 saat gibi o zaman 40-50 ml veriyorum yine doymazsa üstüne mama takviyesi 25-30 ml gibi.
Hemşire çok uyumasına müsade etmeyin demişti ama zaten normalde 1.5 saat uyuyor bir tek öğleden sonra bu saatlerde uzun uyku yapıyor yada banyosunda sonra o zaman kaldirmiyorum ağlayınca veriyorum.Aslinda bizimki zaten aciktiginda kendi kendine uyanıp mikirdanmaya başlıyor acıkınca fazla aglamadan veriyorum mamasını hemen geri uyuyor mamamyi alınca narkoz etkisi gibi uyuyor 😁
Benimki uyanmiyor aciktiginda bile uyurken agliyor memeyi veriyorum emiyor tekrar uyuyor uyanmadan 🤣 biz hic 3 saati gecmedik hep 2 bucuk en gec 3 saate bir yemek icin agliyor gunduz uyantiriyorum yoruluyor sabah aksam da 1 damla ilac veriyorum karin agrisi icin
Simdi anlamadigim benmi cok besliyorum sen mi az 🧐 ben 2,5/3 saate bur 60ml daha az ilendoymuyor bazn 60 ml bile az geliyor

X