2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Ahh canim senelerdir benzer şeyler yaşiyorum. Keşke yakın olsak yardim ederdim elimden geldiğince.

Benim de eşimin tarafından kimsem yok burda, annem babam da 1 saatlik mesafedeler, annem söylüyor geleyim ütünü temizliğini yapayım diye ama şimdilik ihtiyaç duymuyorum, yavaş yavaş yapıyorum kendim ama benim ilk cocugum o yüzden böyle rahatım, evde 2 tane daha cocukla gerçekten zor, hele dogum baslarsa o çocuklar nolacak diye ben de endişe ederdim o konuda çok haklısınız. İlk gebelik gibi değil sizinki gerçekten yardım edecek birisi lazım, artık dogum başladığını hissettiğiniz anda hemen çağıracaksınız inşallah eşinizin işte olmadığı bir saate denk gelir dogum da.

bende vericem mama . emzirme destek sistemi şeklinde hem mememi de uyarsın diye
valla hastane verme dese de vericem umrumda degil ondan cc arastırmasına girdim
sütle aynı anda mamayı cekerse de anlamaz saflık anına gelir diye düşünüyorum.
kan uyusmazlıgı var bizde etkilensin istemiyorum

Selam canım, 2-3 saatte bir 60 ml şuan. 2 haftalık olduk

Sezeryan olan anneler ilk duşunuzu ne zaman aldınız nasıl aldınız bir de sargı bezi var mıydı dikiş yerinizde duş alacağım da bilgi alayım dedim sizden öncesinde
Ben hastaneden gelir gelmez aldım canım yani doğumdan 1 gün sonra akşamına duş almıştım.. zaten su geçirmez bant yapistiriyorlar. 4 gün oldu ben doğum yapalı 3 defa duş aldım herhangi bir sorun olmadı.. rahat rahat alabilirsn

Sezeryan olan anneler ilk duşunuzu ne zaman aldınız nasıl aldınız bir de sargı bezi var mıydı dikiş yerinizde duş alacağım da bilgi alayım dedim sizden öncesinde
Ben ertesi gün eve geldim ve duş aldım. Doktorum her gün duş al dedi özellikle hatta. Yapıştırma dikiş sezeryan yerim ince bir bez şeffaf şekilde

Benim sezeryandan hemen sonra odaya iner inmez sütüm geldi ama şöyle bir aksilik oldu tek göğsümde yara çıkmıştı doktor ve hemşireler bnu vermeyin dedi tek göğse yuklendik.. şuan o göğüs cillik yara içinde..
Diğer göğsüm düzeldi de Allah'tan ondan emziriyorum bir yandan sagiyorum bir yandan da en az 30ml mama hazirliyorum her öğün icin.. yani her öğünde toplamda 60ml süt ve mama almış oluyor. Günde 8-9 öğün veriyorum şimdilik

Ben eve gelir gelmez duş aldim. Tabi cok uzun kalmadim. Cıkıncada sezeryan yerini güzelce kuruladim çünku doktor nemli kalmasın dedi.

Bizimde devreler yancak bu gidişle zorla uyut 2 saat sonra uyandır onlarında düzeni kakmıyor

Tebrikler canım.

Benden çok süt geliyoe göğüslerim aşırı sert ve ağrıyor ama bebeğim kavrayamiyor şuan manuel pompayla sağiyorum 2saatte bire alarm kurdum artık.Keşke biraz emebilse.
Bu arada siz manuel pompami elektrikli pompami kullanıyorsunuz?
Elektrikliden daha fazla mı süt geliyor acaba yoksa sadece daha zahmetsiz mi.
Haftasonu oda gelicek bakalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…