2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Oyyyy maşallah Allah nazarlardan korusun

Canim ben laktozsuz süt yogurt aliyorum gaz yapmasin diye. Birde kimyoli çay iciyorumhergun.

Masallah ya cok tatli. Gecmis olsun...

Çok geçmiş olsun ve hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah emdikçe alışacak merak etme sen önce hep emzir sonra kaşık biberonla verirsin

Oyyyy maşallah Allah nazarlardan korusun

Çok tesekkur ederim umarım alışır inatla hiç bırakmıyorum denemeyi az çok demeden memede tutmaya çalışıyorum bakalım

Cnm makine olarak ben Philips avent kullanıyordum oğlum küvözdeyken 8. Gün makine değilde plastık aparatı sürekli kaynar suda yıkadığım için aşındı galiba ve çekmemeye başladı bende gelinimşzden istedim oda wee nin almıstı ve çok çok begendim sanırım 280 TL gibi bi fiyata almışlardı. mesela benim ki çok pahalı ama ikisini denediktan son kesinlikle wee seçerdim çok çok beğendim. Bu arada benim makinem 6,7 yıllık o yeni üretim ondan dolayı da wee nin kullanımını bana daha ii gelmiş olabilir.

Anladım cnm cnm o hastanenin işlevinde hep bir sorun var guya özel hastane ama sıkma canını kilo vermesine takilma önemli olan ates düşüp enfeksiyon azalsın gerisi olur. Yarın pazartesi gider birebir konuşursunuz olmazsa nakil yaptır Meddem e falan orası daha nezih temiz ilgili

Göbeği doğumdan kaç gün sonra düştü acaba bizimki de kurudu gibi ama

Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün inşallah. Hepimiz öyleyiz bebek uyuyorsa iş yapma yat yoksa dinlenemiyorsun. Mamayı bilmiyorum ama her emzirmeden sonra azar azar üstüne takviye yapman daha iyi olur bence. 2 saatte bir uyandırmak gerekiyor canım gece gündüz fark etmez. Onların karaciğerlerinde glikoz depoları yok şu an açlığa 4 5 saat dayanamazlar.
Allah yardimcin olsun cok zor tek başına biz 2 kisi degismemize ragmen yine zor oluyor tek olmayi dusunemiyorum bile
Bi de beni düşün ikizlere tek başıma bakıyorum

Göbeği doğumdan kaç gün sonra düştü acaba bizimki de kurudu gibi ama
5. gün düştü canım
Ay Allah güç kuvvet versin ikiz annelerine Sağol canım aklımda olsun

Korkma canım herkesin aynı olacak diye birşey yok.Ameliyathane 16 dereceymiş onlar bile üşüyordu.Üstlerden biri sanırım nem olmasini istemiyormuymuş neymiş.
Operasyon basit aslında hemen bebeği alıyorlar doktorumdan da çok memnunum hatta tekrar olsa ona gitmeyi düşünüyorum.
Operasyon sonrası o belden vurdukları iğneyi omzuna yayildigini hissettim.Zaten soğuktu gazda aldı bağırsaklar sonuçta operasyonda dışarı çıkartıyorlar bağırsakları diye biliyorum o sırada gaz dolmuş ve onun etkisi olmuş olabilir.Doktorum taburcu olduğumda kuvve,tli iğne yazmış 4adet sanada yazarlarsa mutlaka al onunla kendime geldim.
Aşırı dayanilmayacak ağrın olursa vurdurcaksin.
Mutlaka yanına hırka al.Corap al.Sicak su torbası bile goturebilirsin.Ben götürdüğüm hicbirseyi giyemedim ağrıdan acidan gözüm görmedi.Resim bile cekinemedim.
Sütün gelmezse mama işte ordan yapuyorlar 30 CC lik.Yaninda mama götürme ben hiç goturmedim.2adet bez vs de koyuyorlar.Bol sıvı tüket, yürüyüş yap.

Canim hepimiz ilk günler panikledik. Ben 2 saatte bir doyuruyorum. Ilk haftalar gece gündüz 2 saatte bir uyandirdim. Simdi uyandikca veriyorum. Yani 2.5 saati aşmiyoruz . Zaten benim kız kurulmus saat gibi uyaniyor.

Canim hepimiz ilk günler panikledik. Ben 2 saatte bir doyuruyorum. Ilk haftalar gece gündüz 2 saatte bir uyandirdim. Simdi uyandikca veriyorum. Yani 2.5 saati aşmiyoruz . Zaten benim kız kurulmus saat gibi uyaniyor.
Merhaba canım biz 7 günlük olduk sariligimiz yok ama benim.cimcime uyanmak bilmiyor 3 saat yada 3 buçuk saat sonra acıkınca kendi uyanıyor ben 2 saatte bir emzirmiyorum bir sıkıntı olur mu acaba

Acaba epidural / spinal ile normal doğum yapan var mı? Onda ne zaman yürüyebiliyor hale geliniyor acaba?
Ben epiduralli normal doğum yaptım hiç bir komplikasyon da olmadı başım bile agrimadi o derece. Doğumhane yürüyerek gittim ve doğum yaptım ve masadan yürüyerek indim sonra tekerlekli sandalyeye oturdum öyle odama götürdüler bir saat sonra tekrar kalkıp tuvalete gittim yani yurumem hiç bir zaman kisitlanmadi.

Canım öncelikle geçmiş olsun ve gözünaydın sütün zamanla çoğalcak merak etme Philips avent elektrikli aldım çok güzel çekiyor sütü ve canda acıtmıyor tavsiye ederim

Geçmiş olsun öncelikle bende 1 ay önce erken doğum yaptım. Öncelikle sütüm hiç gelmedi mama verdik bende sağa sağa 3 günde falan gelmeye başladı başlarda bi şırınga bile alamıyorum günde 1 hafta kadar da turuncu gbi bi süt geldi sonra beyazladı arttı ama 2 saatte bir sağdım. Bebeğimi hiç emzirmedim emerek doymadı sağıp biberona koyuyorum sürekli

Merhaba canım biz 7 günlük olduk sariligimiz yok ama benim.cimcime uyanmak bilmiyor 3 saat yada 3 buçuk saat sonra acıkınca kendi uyanıyor ben 2 saatte bir emzirmiyorum bir sıkıntı olur mu acaba

Canim hayirli olsun oncelikle doktorum bana en fazla 3 saat demisti . Benim kız daha 3 saat üstuste uyumadi zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…