2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim sütüm henüz o kolostrum dedikleri süt şeklinde geliyor.Ne zaman normal şekilde gelir acaba yada sizin nasıl olmuştu.
Hemşireler hastane sütün gayet iyi geliyor dedi elleriyle sıkıp baktıklarında hatta bebeğinde çok güzel emiyor dediler çenesi güçlü dediler yanlız göğüs ucum olmadığı için silikon kapak önerdiler.
Ben elimle sıka sıka bir hal oldum gerçekten zorlayıcı bir süreç ama hemşirelerin sıktığı gibi gelmiyor onlar Maasallah eliyle bir sıkıyor bayağı sıvı akıyor.Bebegim çok emmek istiyor fakat o kapaktan ona süt ulaşıyor mu anlayamiyorum çünkü henüz süt şeklinde bile değil ve o kadar sokmama rağmen bir iki damla geliyor ben yapınca ki bebeğe kapaktan nasıl ulaşıyor onuda bilmiyorum.
Süt sağma makinası almayı düşünüyoruz siz hangi marka önerirsiniz her defasında acaba süt yeterli geldimi diye anlamaya çalışıyorum sanırım gelmedikçe emmek istemiyor sinirleniyor ama biberondan hazır mama verince onu bir güzel içiyor yani daha versem içer.Zaten çalışacağım için muhtemelen makina almam gerekiyor ama nasıl bir makina almam lazım?
Önerilere çok ihtiyacım var çok tecrübesizim ağrılarında fazlalığı yüzünden zor bir süreç geçiyorum bebegimle yeteri kadar ilgilenemiyorum müthiş ağrılar çektim çünkü.
Dün gece ağrıların şiddetinden acile enjeksiyon vurulmaya götürdü eşim.O sayede şuan yazabiliyorum.
Burdan sonrası öneri niyetinde.. Tavsiyem zorunlu kalmadıkça sezaryan yapmayın herkesin aynı gecmez belki ama benimki kötü bir tecrübeydi.
Ameliyathanenin soğuk olması sonrası için müthiş ağrılar çektirdi zaten böyle bir omuz ağrısı çekmedim yatamiyorsun sancı şeklinde kalbime kadar vurdu nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum herhalde dedim tüm vücuduma yayıldı resmen oturarak uyudum çünkü yatınca sancidan ölüyordum bosluguma,kalbime dikiş yerlerine kadar vuruyordu o omzumdaki sancı.
Zaten dikis yerlerinin acısından oturup kalkmak yürümek dehşet acılı.
Lütfen sezaryan olurken iki kez düşünün.Bana nelerin gerekli olduğunu nelerin olmadığında yazacağım fırsat buldukça.
Çok geçmiş olsun tatlım🌸 hiç problem yapma geçecek ağrıların sen iyi olursan bebeğinde iyi olur kendine odaklan toparlanmak için, sıcak duş eklemlerini rahatlatır yapabiliyorsan. Bir iki güne kalmaz sütünde gelir o zamana kadar varsın biberonden beslensin bende öyle yaptım bir iki gün meme reddim olmadi gayet güzel benide emiyor. Ben kiwinin elektrikli sağma makinesini almıştım uygun fiyata trendyoldan. Çekim gücü çok iyi bir haftadır kullanıyorum beni kurtardı ben çok beğendim. Kızlar Lansinoh demişler ona da bak istersen hangisi aklına yatarsa

Sezeryan mi oldunuz zor olmuyor mu? ben bakamiyorum kendime de bebege de sanirim aci esigim cok düşük.. ama yanimda kalanların müdahale etmesini de sevmiyorum.. yalniz kalsam rahatlayacagim sanirim
Ben normal doğum yaptım, benimde alttan dikisim var ilk iki gün zorlandım mutlaka hemen geçmiyor tabi ama en azından dediğin gibi başıma dikilip konuşan yok.Hamileyken bile kimse bu kız hamile konustuklarimiza dikkat edelim demedi lohusaliyken hepten dikkat etmezler tadımı kacirmalarindan iyidir böyle. Annem gelseydi ilk bir kaç gün tabikide iyi olurdu ama çok şükür atlattım

Sevgili anneler 5 ağustos günü kızımı kucağıma aldım. 38+3 günlük dünyaya geldi meleğim. Bir gece önce kasilmalarim başlamıştı ama düzensiz gibi geliyordu bana ama baya canımı da açılıyordu. Rutin kontrol randevuma gittim NST iyi çıkmadı sancı vardı bebeğin kalp atışları güven vermedi doktora. Acilden serum takılıp tekrar doğumhanede NSTye bağlandım. Sancilar artmış kalp atışlarındaki düzensizlik devam ediyordu. Doktor bu şekilde eve yollayamam seni dedi. Suni sancı verip bebeğin durumuna göre yol izlicegimizi söyleyip yatışımı yaptı. Suni sancı verilmeye başlamasıyla ani kalp atışları düşüşü yaşadı bebeğim bizi çok korkuttu. Apar topar ameliyathaneye alındım ve sezeryanla doğum gerçekleştirildi. Normal doğumu çok istiyordum ama kısmet değilmiş. O an öyle bir andı ki hiçbir şey bebeğimden önemli değildi. Sezeryandan korkuyorum diyen ben o an tek korkunun bebeğimi kaybetmek olduğunu gördüm. Çok şükür bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma. Kilosu 2640 olarak doğdu. Zayıf bir bebek olmasına rağmen ciğerleri çok güçlü çok şükür küvez ihtiyacı duyulmadı. Ertesi gün hastaneden taburcu olduk. Goguslerim çok büyük ve ucu tam olarak yok bebegim tutamıyor. Tutsa da çok az emip bırakıyor. Bu yüzden ilk günler mama takviyesi verdim. Suan sütüm çok birikiyor göğsümde sagip onu veriyorum. Mamayi sadece gece bir kere veriyorum. O da kilosu daha çabuk toparlasın diye. Emzirmek Emzirmeye devam etmek çok istiyorum. Biberon kullanmıyorum sandığım sütü verirken kaşık biberonla veriyorum. Sürekli denemeler çalışmalar yapıyorum bebeğimle. Zamanla iyice kavrar düzenli emmeye başlar mı? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Eklentiler

• 20210808_095004.jpg
    20210808_095004.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 96
Ağrı dışında herşeyi hissettim . Bebeği çıkarmadan önce doktor karnıma biraz bastırdı ben hissediyorum diyince birazdan bebek çıkıcak diyip daha çok bastırdı mesela Ve hemen bebeğin ağlamasını duydum ama ağrı falan yok. Bebeği hemşire aldı giydirdi tarttı getirip benim yüzüme koydu fotoğrafımızı çektikler. Ben doğum başlamadan önce nefes alamadığımı hissettiğimi söyledim değerlerimin normal olduğunu heyecanlandığımı söylediler ve burnumdan oksijen takviyesi 😀verdiler çok rahatladım öyle . Bebek çıktıktan sonra biraz midem bulandı kustum . Başımda hep bir personel vardı ne sorsam cevapladı . Bebekten sonra sanırım 20 dk sonra falan ben çıktım odaya o ara uyumuşum . Bacağımın uyuşukluğu ben 9 da doğum yaptım öğleden sonra tam olarak geçti diyebilirim uyuşukluk geçince sondayı çıkardılar valla ben çıplak durdum depend almıştım kilot olanından hiç kullanmadım hastanenin verdiği hasta bezi çokk daha rahat geldi çünkü eğilip kalkamadığım için kendim yapamıyodum. Süslenip oturanları hayretle karşılarım artık çünkü ben hiç bişey giyemedim hatta pijamamın üstünü bile önü açık durdum personel yokken . Nihayetinde :) ben zorlandım ve hala zorlanıyorum ancak bebeği hemen görmek çok güzeldi hayatımda yaşadığım en güzel an diyebilirim. Tentene temasımız oldu, doğum sonrası odadayken arada süre olmadı ayılmak için anne çocuk ilişkisinde ilk saatler çok önemli bu konu hakkında detaylı araştırma yaparsan genel olmayı aklından bile geçirmezsin . Ama tabiki önemli olan sağlıklı bir şekilde doğum yapmak nasıl olduğu 2. Derece önemli
Mide bulantısı kafami kurcalıyor stres olunca ve usutunce hemen midem bulanır ameliyathane de soğuk çıplak olunca bulanma ihtimali yüksek bir de midenin yeri değişiyordur o sırada belki bulantı yapıyordur. yatar pozisyonda kusunca tıkanma oluyor mu yani nefessiz kalma gibi bı durum zorlandın mi onu merak ettim?

Cnm Gözün aydın 😍
Bebiş 2 saatte bir beslemeyi unutma bu arada bebeğini ilk banyosunu yaptır çocuk kendine gelsin. Yerinde olsam mamayı verirdim sarılık olmaması için
Teşekkür ederim canım, doymuyo zaten mama veriyorum. Sütüm hala çoğalmadı damla damla çok üzülüyorum bi akarak gelmiyo :KK43:
banyoyu da küvözde her gün yaptırmışlar zaten. Dün de bana eğitim verirken çıkmadan beraber yaptırdık🙂 Göbeğide düştü

Kızlar benim sütüm henüz o kolostrum dedikleri süt şeklinde geliyor.Ne zaman normal şekilde gelir acaba yada sizin nasıl olmuştu.
Hemşireler hastane sütün gayet iyi geliyor dedi elleriyle sıkıp baktıklarında hatta bebeğinde çok güzel emiyor dediler çenesi güçlü dediler yanlız göğüs ucum olmadığı için silikon kapak önerdiler.
Ben elimle sıka sıka bir hal oldum gerçekten zorlayıcı bir süreç ama hemşirelerin sıktığı gibi gelmiyor onlar Maasallah eliyle bir sıkıyor bayağı sıvı akıyor.Bebegim çok emmek istiyor fakat o kapaktan ona süt ulaşıyor mu anlayamiyorum çünkü henüz süt şeklinde bile değil ve o kadar sokmama rağmen bir iki damla geliyor ben yapınca ki bebeğe kapaktan nasıl ulaşıyor onuda bilmiyorum.
Süt sağma makinası almayı düşünüyoruz siz hangi marka önerirsiniz her defasında acaba süt yeterli geldimi diye anlamaya çalışıyorum sanırım gelmedikçe emmek istemiyor sinirleniyor ama biberondan hazır mama verince onu bir güzel içiyor yani daha versem içer.Zaten çalışacağım için muhtemelen makina almam gerekiyor ama nasıl bir makina almam lazım?
Önerilere çok ihtiyacım var çok tecrübesizim ağrılarında fazlalığı yüzünden zor bir süreç geçiyorum bebegimle yeteri kadar ilgilenemiyorum müthiş ağrılar çektim çünkü.
Dün gece ağrıların şiddetinden acile enjeksiyon vurulmaya götürdü eşim.O sayede şuan yazabiliyorum.
Burdan sonrası öneri niyetinde.. Tavsiyem zorunlu kalmadıkça sezaryan yapmayın herkesin aynı gecmez belki ama benimki kötü bir tecrübeydi.
Ameliyathanenin soğuk olması sonrası için müthiş ağrılar çektirdi zaten böyle bir omuz ağrısı çekmedim yatamiyorsun sancı şeklinde kalbime kadar vurdu nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum herhalde dedim tüm vücuduma yayıldı resmen oturarak uyudum çünkü yatınca sancidan ölüyordum bosluguma,kalbime dikiş yerlerine kadar vuruyordu o omzumdaki sancı.
Zaten dikis yerlerinin acısından oturup kalkmak yürümek dehşet acılı.
Lütfen sezaryan olurken iki kez düşünün.Bana nelerin gerekli olduğunu nelerin olmadığında yazacağım fırsat buldukça.
Çok geçmiş olsun canım çok üzüldüm ve aynı zamanda korktum benim de başıma gelir mi diye dogum aynı hastanede olacak sonuçta. Sancinin sebebi neymiş ameliyathanenin soğuk olması mi bişey dediler mi geçirecek birşey mutlaka olmalıydı ağrı kesici, kas gevşetici vs verilmedi mi ☹️

Süt sağma makinası olarak da ben kiwi ninkini aldım ama kullanma fırsatı daha olmadi yorumları iyi olduğu için almıştım.

Teşekkür ederim canım, doymuyo zaten mama veriyorum. Sütüm hala çoğalmadı damla damla çok üzülüyorum bi akarak gelmiyo :KK43:
banyoyu da küvözde her gün yaptırmışlar zaten. Dün de bana eğitim verirken çıkmadan beraber yaptırdık🙂 Göbeğide düştü
Canim hemen bir sagma makinesi edin ve sagmaya başla inan göğüslerin süt dolu sadece çıkmıyor. Sagdiginda ne kadar çoğaldığına şaşıracaksın. Benim bebegim memeyi tam tutup emmiyor olmasına rağmen günü sağarak verdiklerimle tamamlayabiliyoruz. Ben kiwinin elektriklisini ve mochi kullanıyorum. İkisinden de çok memnunum. Mochi ayakta iş yaparken bebeği Emzirmeye çalışırken kendi kendine topluyor. Diğeri de vakum gücü sayesinde dahada çoğaltıyor bir de mochiden biraz daha fazla süt toplamami sağlıyor. Aynı sürede kiwi bir göğsümden 90 cc süt toplarken mochi diğerinden 50 cc toplama yapıyor. Bence alacaksan bu ikisini almalısın.

Sevgili anneler 5 ağustos günü kızımı kucağıma aldım. 38+3 günlük dünyaya geldi meleğim. Bir gece önce kasilmalarim başlamıştı ama düzensiz gibi geliyordu bana ama baya canımı da açılıyordu. Rutin kontrol randevuma gittim NST iyi çıkmadı sancı vardı bebeğin kalp atışları güven vermedi doktora. Acilden serum takılıp tekrar doğumhanede NSTye bağlandım. Sancilar artmış kalp atışlarındaki düzensizlik devam ediyordu. Doktor bu şekilde eve yollayamam seni dedi. Suni sancı verip bebeğin durumuna göre yol izlicegimizi söyleyip yatışımı yaptı. Suni sancı verilmeye başlamasıyla ani kalp atışları düşüşü yaşadı bebeğim bizi çok korkuttu. Apar topar ameliyathaneye alındım ve sezeryanla doğum gerçekleştirildi. Normal doğumu çok istiyordum ama kısmet değilmiş. O an öyle bir andı ki hiçbir şey bebeğimden önemli değildi. Sezeryandan korkuyorum diyen ben o an tek korkunun bebeğimi kaybetmek olduğunu gördüm. Çok şükür bin şükür sağlıkla aldım kızımı kucağıma. Kilosu 2640 olarak doğdu. Zayıf bir bebek olmasına rağmen ciğerleri çok güçlü çok şükür küvez ihtiyacı duyulmadı. Ertesi gün hastaneden taburcu olduk. Goguslerim çok büyük ve ucu tam olarak yok bebegim tutamıyor. Tutsa da çok az emip bırakıyor. Bu yüzden ilk günler mama takviyesi verdim. Suan sütüm çok birikiyor göğsümde sagip onu veriyorum. Mamayi sadece gece bir kere veriyorum. O da kilosu daha çabuk toparlasın diye. Emzirmek Emzirmeye devam etmek çok istiyorum. Biberon kullanmıyorum sandığım sütü verirken kaşık biberonla veriyorum. Sürekli denemeler çalışmalar yapıyorum bebeğimle. Zamanla iyice kavrar düzenli emmeye başlar mı? Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
Masallah ya cok tatli. Gecmis olsun...

Mide bulantısı kafami kurcalıyor stres olunca ve usutunce hemen midem bulanır ameliyathane de soğuk çıplak olunca bulanma ihtimali yüksek bir de midenin yeri değişiyordur o sırada belki bulantı yapıyordur. yatar pozisyonda kusunca tıkanma oluyor mu yani nefessiz kalma gibi bı durum zorlandın mi onu merak ettim?
Kafanı istediğin gibi hareket ettirebiliyosun ben yan dönüp bebeğe bakıyodum o ara ben kusucam dedim hatta sanki evdeyim de :) buraya kusmak istemiyorum birsey koyar mısınz dedim 😂

Canim hemen bir sagma makinesi edin ve sagmaya başla inan göğüslerin süt dolu sadece çıkmıyor. Sagdiginda ne kadar çoğaldığına şaşıracaksın. Benim bebegim memeyi tam tutup emmiyor olmasına rağmen günü sağarak verdiklerimle tamamlayabiliyoruz. Ben kiwinin elektriklisini ve mochi kullanıyorum. İkisinden de çok memnunum. Mochi ayakta iş yaparken bebeği Emzirmeye çalışırken kendi kendine topluyor. Diğeri de vakum gücü sayesinde dahada çoğaltıyor bir de mochiden biraz daha fazla süt toplamami sağlıyor. Aynı sürede kiwi bir göğsümden 90 cc süt toplarken mochi diğerinden 50 cc toplama yapıyor. Bence alacaksan bu ikisini almalısın.
Çok tesekkür ederim, hastanede hemen aldırmışlardı lansinoh elektrikli aldım. Sağmaya çalısıyorum olmadı bide dediklerinize bakayım 🌸🌸

Çok geçmiş olsun inşallah biran önce kavuşursun. Bu mama düşmanlığını anlamıyorum amaç bebeğin doyması olmalı ama bazen amacı anne sütü sanıyolar . Haklısın valla bencede çocuk doktoru önemli bizde doğum yaptığım yerdeki çocuk doktoruna güvenemedik başka birinden randevu aldık bir de başkasına göstericez bu kısmı atlamışız keşke hamileyken boş boş oturacağımıza çocuk doktoru araştırsaymışız

Canim biliyorum zor ama sakin kalmaya çalış. Aynilarini oğlumda yaşadim .ondada enfeksiyon ve sarılık cikip ateşlenip küveze girdi.ağlamaktan gözlerim yara olmuştu. Sen sakın kendini bırakma sütün kesilmesin. Sütün onun ilacı. Ve bebekler sandigimizdan daha kuvvetli. Allah in izniyle bugünlerde geçecek.

Geçmiş olsun cnm üzme kendini lohusasın zehra hmm var orada cocuk dr iyi diyorlardı o ilgilenmiyor mu

Geçmiş olsun cnm bebiş iyi olsun 5 gün çabucak geçer üzülme ki sütün kesilmesin bizde 11. Gün taburcu olduk N numcop ta senin gibi bebişi küvözde yalnız değilsin bu konuda
Teşekkür ederim hepinize. Burada en yakınlarımıza bile anlatamadığımız bir çok şeyi birbirimiz ile paylaştık elimizden geldiği kadar birbirimize yol gösterdik, deneyimlerimizi anlattık, destek olduk. Şimdilik benim için biraz zor günler ama Allah’ın izni ile bunu de atlatacağım. Herkesi tek tek alıntılayamadım yeni doğum yapan anneler hayırlı olsun güle güle sağlıcakla büyütün minişleri. Doğum yapacak annelere de hayırlı ve sağlıklı doğumlar.

A ANGLEing Zehra hanım doktoru ama ekip çok kötü. Dün taburcu olacağımız saate kadar bize söyledikleri 40 gram vermiş beslenmesi iyi mama kesinlikle verilmeyecek emzirmeye devam dediler. Dün rengi sarı sarı oldu bebeğimin. Doktor yeniden kan istedi sarılık değerleri yüksek çıktı crp yükselmiş ateş 39,5 öğleden sonra doktor olmayınca telefon ile görüştük yoğun bakıma alalım dedi. Yoğun bakımda crp bakıldı tekrar daha yüksek çıktı kilo kontrol edildi 300 gramdan fazla vermiş doğum kilosundan. aşağıdaki tartı mı bozuk hemşireler mi karıştırdılar çünkü ilk başta kan grubunu da yanlış söylediler. Sonra düzelttiler. Anlamadım İnan.

Canim valla uykusuz yasiyorum resmen dün gece toplam 1 saat anca uyumusumdur. Eve iple salincak kurdum düşün ne durumdayim. Ama onuda sallarken iyi durunca basıyor çığlığı. Galiba bizde elwktrikli alicaz. Ben hala geceleri mama takviyesi yapiyorum aslinda sütümde cok var ama mama da istiyor. Tanidik biz eczaci eger mamayla baslarsan illaki o çocuk mama ister dedi. Mama daha koyu ve doyurucu geliyor çocuğa. Ben bol bol meyve yogurt ayran tüketiyorum bol su iciyorum. Gece yatarkan 1büyük bardak süt iciyorum ,kahvaltilardada yesillik yiyorum. Birde et suyuna corba, tavuk suyuna corba iciyorum. Mısırda cok güzel süt yapiyor. Mevsim meyvelerinden komposta yapiyorum.
Uykusuz gecelerde bende varım gazlı cok bebegım ve buara ıyıce huysuzlastı altın bıle degstrrken butun mahalleyı uyandıryo 😵‍💫canım benımde ılk zamanlar sutum gelmıyordu doktor baslattı mama takvıyesıne once anne sutu sonra 30 cc mama sonra zamanla azalltrk bıraktrdı sutum gelınce sımdı yıne sutum azalmaya basladı bakım ne olck yogurt yesem süt ıcsem ben cocuga gaz yapmaz mı 🙁netten oyle yzoyo ne yıcegımı ıcecegımı sasrdım

Çok geçmiş olsun ve hayırlı olsun sağlıcakla büyüsün inşallah 🙏😍 emdikçe alışacak merak etme sen önce hep emzir sonra kaşık biberonla verirsin
Benim de hiç akmamıştı oğlumda ama onun yutkunma sesi geliyordu emerken önemli olan yutkunmasi çişini kakasını da yeterince yapıyorsa doyuyordur merak etme☺️

Arkadaslar 2gundur bi anda camasirima sicak bir sey damliyor gibi hissiyat oluyo...wc den baktigimda seffaf sade su gibi bir iki damla islaklik goruyorum..bu haftalarda normalmidir bu tarz akintilar

Canım doktora götürün isterseniz 4-5 çiş kaka olması gerekiyo günde. Mamaylabeslenen yeşil anne sütü ile beslenen sarı yapar aradaki fsrk
Canım doktora götürün isterseniz 4-5 çiş kaka olması gerekiyo günde. Mamaylabeslenen yeşil anne sütü ile beslenen sarı yapar aradaki fsrk o
Sarılık testi için doktora gitmiştik kakayı 3-4 gün yapmayabilir yeter ki gazını çıkarsın dedi. Çişinide doktora gitmeden önce yaptı şükürler olsun😊

X