2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gelir gelir annesi hic merak etme haftaya bugun artik kucaginda sonucda sayili gunlerin kaldi bugun olmassa yarin gelir sen yeterki rahat ol.. sicak suya gir acilmayi hizlandiriyor hatta otursbilirsen suya otur insallah dahada hizlanir acilman
Ay inşallah sıcak suya giriyorum ama evimde oturmaya hiç bşey yokmuş onu farkettim sığsam bebeğin küveti ne girerim

Kızlar ben bugün bebeğimi getirdim eve, şükür çıktı küvözden gayet sağlıklı. Küvözde bebeği olanlar sakın panik yapmasın cok güzel bakıyolar hemen toparlanıyo bebek.
Bebek eve gelince bi elim ayağım karıştı afalladım. Kendimi çok yorgun hissediyorum bebek uyuyunca benimde yatağa gözüm düşüyo sizde de var mı bu ? Elim kolum kalkmıyo sanki.
Sütüm hala bebeği doyuracak kadar değil mama takviyesi yapıyorum. Mesela emzirmeyi 2 saatte 1 diyorlar mamayıda mı öyle vermek gerekiyo ?
Gece de mi 2 saatte 1 uyandırcam ? Kafam cok karısık panikledim

Arkadaslar.merhaba....37.haftamizin icindeyiz...bebek kilolu diye sezeryan onderdi doktor ve randevumuz sali gunu.Rabbimin izniyle o gun bize sezeryan.gunu vericek lakin bugun hareketleri azaldi demeyelim de surekli sag tarfaimda.toplaniyor ve sertlesiyor orda bunu yaparken de nefes darligi cekiyorum...korkmaya basladim.acaba yeri artik dar.diye mi cok hareket hissedemiyorum veya yeri daraldigindan esniyor mu da bu sertlesiyor orda anlamadim

Ben 5 6 gün yazip gosterdim insilünü kestim

Sezeryan gününü 38 e mi vericek aynı sıkıntıları yaşıyorum sürekli toplanıyor sertleşiyor canım baya yanıyor

Ben 5 6 gün yazip gosterdim insilünü kestim
Maşallah size bende oyle sabahlari basen de 80 alti oluyor benimki gun icindede 73/75 kadar dusuyor bende olcmeyi unutuyorum ama beyaz ekmek tatli yemeye bile basladim cikmiyor pasartesi diyabetologu arayacagim gece de olcuyorum iyi ciktigi icin insulin bende vurmuyorum sabahta aclik/tokluk gayet iyi cikiyor sukurr sekerden de kurtulacagiz

Sezeryan gününü 38 e mi vericek aynı sıkıntıları yaşıyorum sürekli toplanıyor sertleşiyor canım baya yanıyor
Ya valla ben de nefes alamiyorum sag tarafa toplaniyor ve snaki mideme ve cigerlerime baski yapiyor gibi nefes alamiyom ve canim yaniyo...bazen de gun icinde hareketleri daha bi azaliyor sonra hopp yine bir sertlesme...38e verirmi bilmiyorum ama benim kiz 2hafta onde kilosu yani eger tercih hakkim olsa 21.08.21 tarihini isteyecegim hani bebegime bir sakincasi yoksa ...38+2 olmus olacagim o zaman nasip olursa..sali gunu insallah konusacagim doktorumla...o demisti sali gunu sezeryan gununu netlestirirz diye

Ağrı dışında herşeyi hissettim . Bebeği çıkarmadan önce doktor karnıma biraz bastırdı ben hissediyorum diyince birazdan bebek çıkıcak diyip daha çok bastırdı mesela Ve hemen bebeğin ağlamasını duydum ama ağrı falan yok. Bebeği hemşire aldı giydirdi tarttı getirip benim yüzüme koydu fotoğrafımızı çektikler. Ben doğum başlamadan önce nefes alamadığımı hissettiğimi söyledim değerlerimin normal olduğunu heyecanlandığımı söylediler ve burnumdan oksijen takviyesi verdiler çok rahatladım öyle . Bebek çıktıktan sonra biraz midem bulandı kustum . Başımda hep bir personel vardı ne sorsam cevapladı . Bebekten sonra sanırım 20 dk sonra falan ben çıktım odaya o ara uyumuşum . Bacağımın uyuşukluğu ben 9 da doğum yaptım öğleden sonra tam olarak geçti diyebilirim uyuşukluk geçince sondayı çıkardılar valla ben çıplak durdum depend almıştım kilot olanından hiç kullanmadım hastanenin verdiği hasta bezi çokk daha rahat geldi çünkü eğilip kalkamadığım için kendim yapamıyodum. Süslenip oturanları hayretle karşılarım artık çünkü ben hiç bişey giyemedim hatta pijamamın üstünü bile önü açık durdum personel yokken . Nihayetinde :) ben zorlandım ve hala zorlanıyorum ancak bebeği hemen görmek çok güzeldi hayatımda yaşadığım en güzel an diyebilirim. Tentene temasımız oldu, doğum sonrası odadayken arada süre olmadı ayılmak için anne çocuk ilişkisinde ilk saatler çok önemli bu konu hakkında detaylı araştırma yaparsan genel olmayı aklından bile geçirmezsin . Ama tabiki önemli olan sağlıklı bir şekilde doğum yapmak nasıl olduğu 2. Derece önemli

Hayırlısı neyse o olsun bende hafta içi gün alamaya gideceğim 38 de alır umarım

Kızlar sütüm hala gelmediği için mamaya devam ediyoruz son 24 saatte hiç çiş kaka yapmadı acaba normal mi mamayla beslenen bebeklerde

Benim doktorum hareket azaldimi hep gel kontrol edelim der , bende kackez gittim bu yuzden , tatli bisey yiyip sola yatinca hareket yoksa vaya azsa mutlaka git icin rahat eder

Kızlar benim sütüm henüz o kolostrum dedikleri süt şeklinde geliyor.Ne zaman normal şekilde gelir acaba yada sizin nasıl olmuştu.
Hemşireler hastane sütün gayet iyi geliyor dedi elleriyle sıkıp baktıklarında hatta bebeğinde çok güzel emiyor dediler çenesi güçlü dediler yanlız göğüs ucum olmadığı için silikon kapak önerdiler.
Ben elimle sıka sıka bir hal oldum gerçekten zorlayıcı bir süreç ama hemşirelerin sıktığı gibi gelmiyor onlar Maasallah eliyle bir sıkıyor bayağı sıvı akıyor.Bebegim çok emmek istiyor fakat o kapaktan ona süt ulaşıyor mu anlayamiyorum çünkü henüz süt şeklinde bile değil ve o kadar sokmama rağmen bir iki damla geliyor ben yapınca ki bebeğe kapaktan nasıl ulaşıyor onuda bilmiyorum.
Süt sağma makinası almayı düşünüyoruz siz hangi marka önerirsiniz her defasında acaba süt yeterli geldimi diye anlamaya çalışıyorum sanırım gelmedikçe emmek istemiyor sinirleniyor ama biberondan hazır mama verince onu bir güzel içiyor yani daha versem içer.Zaten çalışacağım için muhtemelen makina almam gerekiyor ama nasıl bir makina almam lazım?
Önerilere çok ihtiyacım var çok tecrübesizim ağrılarında fazlalığı yüzünden zor bir süreç geçiyorum bebegimle yeteri kadar ilgilenemiyorum müthiş ağrılar çektim çünkü.
Dün gece ağrıların şiddetinden acile enjeksiyon vurulmaya götürdü eşim.O sayede şuan yazabiliyorum.
Burdan sonrası öneri niyetinde.. Tavsiyem zorunlu kalmadıkça sezaryan yapmayın herkesin aynı gecmez belki ama benimki kötü bir tecrübeydi.
Ameliyathanenin soğuk olması sonrası için müthiş ağrılar çektirdi zaten böyle bir omuz ağrısı çekmedim yatamiyorsun sancı şeklinde kalbime kadar vurdu nefes alamıyorum kalp krizi geçiriyorum herhalde dedim tüm vücuduma yayıldı resmen oturarak uyudum çünkü yatınca sancidan ölüyordum bosluguma,kalbime dikiş yerlerine kadar vuruyordu o omzumdaki sancı.
Zaten dikis yerlerinin acısından oturup kalkmak yürümek dehşet acılı.
Lütfen sezaryan olurken iki kez düşünün.Bana nelerin gerekli olduğunu nelerin olmadığında yazacağım fırsat buldukça.

Kızlar sütüm hala gelmediği için mamaya devam ediyoruz son 24 saatte hiç çiş kaka yapmadı acaba normal mi mamayla beslenen bebeklerde
Canım yapması lazım, çisi belki farketmiyorsundur bezde bende farkedemiyordum ilk günler. Kaka az da olsa yapmali bekle biraz bakalim mutlaka yapar (ilk jelimsi koyu renkte kakasini attıysa devamı gelir). Lohusa şerbeti yap kendine ceviz tarçın şeker bunlar bile yeterli şerbette, humananin rezene kimyon çayı benim ikinci gün sütümü getirdi.Iyi beslen mutlaka bol bol sıvı meyve tatli seyler al bugün yarın sütün gelir, sağma makinesi varsa bol bol sağ çok fayda ediyor

Cnm Gözün aydın
Bebiş 2 saatte bir beslemeyi unutma bu arada bebeğini ilk banyosunu yaptır çocuk kendine gelsin. Yerinde olsam mamayı verirdim sarılık olmaması için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…