2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende aynı fikirdeyim, oğlum 3280 gr doğdu ilk gecemizde sütüm tabiki gelmedi 100 gr gitti yavrumdan, dr sabahki kontrolde sarılık başlangıcı var sütün gelene kadar mama takviyesi yapın dedi ve bende aptamil 1 numara aldım zaten ebe de hastanede şiringayla mama verdi yavrum biraz öyle rahatladı. Şimdi bunu görünce sütüm gelsin vs diye neden risk alalım. Çok şükür dünden bu yana gelmeye başladı sütüm ve sürekli makineyle de sagiyorum artsin diye ( aldığım notlar arasında tavsiyelere uydum kimyon rezene çayı almıştım çok farketti, tavuk suyu ve komposto sagolsun 🤲). Mama veriyorum, bugüne kadar mama olmasa çocuğu iyice sarılık edecektik, bende geceleri veriyorum kakasiyla da atıyor çok şükür sarılığı bakalım 👍
valla mama vermeyin diyenleri bogazlayasım geliyor.
hayır süt gelir gelmez , cocuk emer emmez bunlar ayrımbişey.
darılık gibi bisey varken mamaya pislik gibi davranan insanlara sinir oluyorum.
şakır şakır sütü gelip , cocugu emen anne neden cocugunu emzirmek istemez. olmayınca tabi ki mama verilecek ya bu kadar basit

İnanılmaz doğru yazmışsınız tam olarak böyle. Hafif sarılık var dedi doktor sık sık emzir dedi ben de öyle yapıyorum topuk kanı için gittik asm ye o da emzir dedi çok sık kaka yapıyor aslında inşallah atıcak bu sarılığı 🙏🏻 Eşimin pediatrist arkadaşının da doğumdan sonra hemen sütü gelmemiş o da sağıp memeye alıyormuş sağdığı sütü enjektörle bebek meme emerken yandan yandan veriyormuş ki meme reddi olmasın diye biz de enjektörle veriyoruz ama bazen dayanamayıp veriyorum biberon sadece bi kez genelde gece az da olsa uyuyabilmek için 😔 geceleri ben de mama takviyesi yapıyorum şimdilik şu sarılık geçene memeler terbiye olana kadar da devam edicem çok şükür tabi ki ama çok zormuş emzirmek hayatta en zorlandığım konu bu oldu 😔
bebekin agzına annenin memesinin ordan ince boru ile bak ekliyorım ben bunu yapmak için serum borusu aldım ucuna da bişi takıcam mama için

Eklentiler

• 9B442D08-F437-4836-A517-5E81C8B57D5E.jpeg
    9B442D08-F437-4836-A517-5E81C8B57D5E.jpeg
    71,1 KB · Görüntüleme: 49
Gozun aydin. Saglikla buyusun
Selam kızlar bildiğiniz üzere kaşıntım vardı gece doktora meil yazdım sabah 10 da gel dedi . sabah kalktim dusumu aldim evden çıktım çamasırım islanmiş ama akintidir diye umursamadim 😬 doktora gittim kaşıntı sebebiyle nst ye bagladiklarinda bebegin kalp atislarinin yavasladigini fark ettiler 95 e kadar dustu 😭 nasil sikinti stres korku yasadim anlatamam aglaadim hemen hastaneye gonderdiler burda da ilk nst te idare ediyordu almanyada sezeryan vermiyorlar bildiginiz uzere (istege bagli degil) gerekirse imza atmak istedigimi soyledim yeterki cocugu kurtarsinlar diye ogleden sonra bi nst te daha yapacagiz dediler hastaneye yatisim yapildi odaya aldilar yataga tam yattim suyum patladi oysa sabah zaten akiyomus ben fark etmedim normalda akintim da oluyor diye 🤷‍♀️ suyum patladi 10 dk geçmedi agrilarim basladi hemen baktilar 5cm aciklik vardi saat 14:00 da tam 17:00 de acikligim 10 cm ulasti 17:14 te de kizim dunyaya gozlerini acti 😍😍😍 Allahima sukurler olsun Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin insallah biz siramizi saldik kurtulduk darisi tum hamislerin basina en saglikli ve guzel sekilde yavrularini kucaklasinlar ❤️

Selam kızlar bildiğiniz üzere kaşıntım vardı gece doktora meil yazdım sabah 10 da gel dedi . sabah kalktim dusumu aldim evden çıktım çamasırım islanmiş ama akintidir diye umursamadim 😬 doktora gittim kaşıntı sebebiyle nst ye bagladiklarinda bebegin kalp atislarinin yavasladigini fark ettiler 95 e kadar dustu 😭 nasil sikinti stres korku yasadim anlatamam aglaadim hemen hastaneye gonderdiler burda da ilk nst te idare ediyordu almanyada sezeryan vermiyorlar bildiginiz uzere (istege bagli degil) gerekirse imza atmak istedigimi soyledim yeterki cocugu kurtarsinlar diye ogleden sonra bi nst te daha yapacagiz dediler hastaneye yatisim yapildi odaya aldilar yataga tam yattim suyum patladi oysa sabah zaten akiyomus ben fark etmedim normalda akintim da oluyor diye 🤷‍♀️ suyum patladi 10 dk geçmedi agrilarim basladi hemen baktilar 5cm aciklik vardi saat 14:00 da tam 17:00 de acikligim 10 cm ulasti 17:14 te de kizim dunyaya gozlerini acti 😍😍😍 Allahima sukurler olsun Allah isteyen herkese bu duyguyu nasip etsin insallah biz siramizi saldik kurtulduk darisi tum hamislerin basina en saglikli ve guzel sekilde yavrularini kucaklasinlar ❤️
Ne güzel sürpriz yapmış ufaklık 🥰💕 maşallah 🧿

Biz bugün hastaneden taburcu olduk evimize geldik, çıkmadan önce işitme testimizi yaptılar, topuk kanımızı aldılar..herşey yolunda çok şükür..
Ablamız sürekli kucağına almak istiyor, sürekli şapur şupur Allah ne verdiyse yiyişiyor kardeşiyle, hadi bakalım😁 kardeşinin adını Bora koydu bu arada

Canim gözünaydın valla kendim doğurmus gibi rahatladım. Bol bol dinlen mis mis kokla prensesini 😍

Hastanede ve evde kanama için ped olarak ne kullandınız canım. Hasta bezi mi kilot şeklindeki depend lerden mi? Hangisi rahat olur tavsiyeniz nedir
Depend hastaneye götürdüğüm en kullanışlı şey oldu. Ben kilolu bi insan değilim L almıştım yinede çok rahat ettim . E bebekte migroslarda şoklarda var.

Bir kaç yere baktım ben depend bedenimi bulamadım. Hasta bezi aldım aniden doğum olur diye😕 dependle arasında çok fark var mı acaba 😑
Hasta bezi daha büyük oluyor ama iyi yapmışsın dursun yanında bedenini bulup alamazsan dependin, bende bedenimi bulamamıştım kotexin gecesini almistim ama ilk gün baya geldigi icin hastanede bana hasta bezi verdiler onu kullandım hazırlıksız yakalandım ama sağolsunlar kurtardılar, sonra alt açma bezini ikiye kesip kendime kullandım iç çamaşırı giydim üstüne. Alternatif oldu beni kurtardı, iki gündür de kotexe gectim şükür.

❤️❤️❤️❤️tecrübeli annelerden bunu duymak çok güzel sütüm gelmedi diye kimler kimler sürekli arayıp annemi eşimi rahatsjz edip sütümü sürüyor edepsizler. Gel sen emzir diceksin bunlara aslında. Yapıcam canım bunları yeter ki toparlasın 🙏🏻

Canim hic takma benim çocuk doktoru bu gidisimde dogum yapan annelere tavsiyen 1 cift kulak tıkaci dedi. Kimseye hesap verme. İyiyiz _herşey olmasi gerektiği gibi _oldu _görüsürüz _baybay de geç.

Biz bugün hastaneden taburcu olduk evimize geldik, çıkmadan önce işitme testimizi yaptılar, topuk kanımızı aldılar..herşey yolunda çok şükür..
Ablamız sürekli kucağına almak istiyor, sürekli şapur şupur Allah ne verdiyse yiyişiyor kardeşiyle, hadi bakalım😁 kardeşinin adını Bora koydu bu arada

Ayni durumdayiz canim oğlum ciğerci kedisi gibi tepesinde bekliyor 😂 wc ye giderken bebegi arabasina koyup birlikte gidiyoruz

❤️❤️❤️🙏🏻çok teşekkür ederim canım benim inşallah benim de artar yine gece ağladı yine mama verdim 😞sabaha karşı hiç hele emmek istemiyor da nasip artık olumlu düşünmeye çalışıyorum sık sık ağlıyorum hamileliğim güle oynaya geçti lohusalığım full ağlamayla geçiyor ölecek bu diyip diyip ağladım 5 gün boyunca umarım hiçkimse benim hissettiğimi hissetmez 😞
bu şekilde düşünmem normal doğumdan sonra ister istemez insan kendini yetersiz hissediyor. Ama çabuk toparla kendini bebişin sana ihtiyacı var. Abimizde sütüm hemen gelmişti ama bi türlü ağzına memeyi alıp emmiyordu. ağzına memeyi verene kadar belki bir, bir buçuk saat uğraştığım zamanlar oldu zaten memeyi alınca da uyuyup kalıyordu. bir gece kv. kaldı yanımda hiç bir şekilde emmedi mamayı da yediremedik yani biz beceremedik. sabaha kadar ağladı yavrum yan odalaradan geldiler bebeğe ne oldu diye. bendeki sinir ve stresi sorma. sabah şekeri düşmüş küvöze alacağız dediler. ağlaya ağlaya halimi görecektin. eşim annemi aradı bebeğe bakamadık küvöze alıyorlar diye. Annem geldi mama yedirdi o şekilde toparlandı. çok şükür sarılığımız bile olmadan atlattık o günleri. iki saate bir emzir ya da mama ver. bakalım bu doğumda nasıl olacak.

Selam herkese, bugün Dr kontrolüne gittim suyum azalmıştı Doktorum 10 ağustosa gün verdi yani 6 gün var sadece heyecan bastı şimdiden 🙈😬. O güne kadar su azlığından dolayı bı sıkıntı çıkmaz umarım 🙏 bir de genel anestezi istememe rağmen Dr kabul etmedi spinal yapicaz dedi o an da hafif çapli şok yaşadım kendimi genele hazırlamıştım. Çok fazla heyecanli ve stresli biriyim kendime guvenemiyorum belimde skolyoz da var umarım sağ salim atlatabiliriz kızımla. Sakinleştirici falan yaparlar ins cok korkuyorumm kızlar 🥲

Hani üşütünce ya da regl olunca soğuk ter döküp ağrı çekeriz, ara ara bana böyle oluyor bir de afedersiniz tuvaletim var gibi hissediyorum. Karnım sertleşip toparlanıyor. Kasılma mı bu yoksa üşüttüm mü
Sana olanların aynısını bende yaşıyorum çok şık sertleşiyor karnım özellikle son zamanlar kasıklarımda adet ağrısı ve üşütme karışımı ağrılar oluyor.
Haftalarimizda aynı hayırlısı bakalım😊

Canımmm ben dün doğurdum oğluşuma kavuştum tam 40+0 da geldi normal doğum yaptım çok şükür nasıl oldu ben de anlamadım doktorda ben de şoktayız😂birkaç saat içinde doğurdum diyebilirim müthiş bir duyguymuş tarifi yok😍 Rabbim sana ve burda henüz doğurmamış arkadaşlara kolay doğumlar nasip etsin inşallah💕
Gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün inşallah 😍

Selam herkese, bugün Dr kontrolüne gittim suyum azalmıştı Doktorum 10 ağustosa gün verdi yani 6 gün var sadece heyecan bastı şimdiden 🙈😬. O güne kadar su azlığından dolayı bı sıkıntı çıkmaz umarım 🙏 bir de genel anestezi istememe rağmen Dr kabul etmedi spinal yapicaz dedi o an da hafif çapli şok yaşadım kendimi genele hazırlamıştım. Çok fazla heyecanli ve stresli biriyim kendime guvenemiyorum belimde skolyoz da var umarım sağ salim atlatabiliriz kızımla. Sakinleştirici falan yaparlar ins cok korkuyorumm kızlar 🥲
Hayirlisiyla al kucagina insallah. Son zamanlar gunler gecmek bilmiyor. Insan sabirsizlaniyor. 😍

İnanılmaz doğru yazmışsınız tam olarak böyle. Hafif sarılık var dedi doktor sık sık emzir dedi ben de öyle yapıyorum topuk kanı için gittik asm ye o da emzir dedi çok sık kaka yapıyor aslında inşallah atıcak bu sarılığı 🙏🏻 Eşimin pediatrist arkadaşının da doğumdan sonra hemen sütü gelmemiş o da sağıp memeye alıyormuş sağdığı sütü enjektörle bebek meme emerken yandan yandan veriyormuş ki meme reddi olmasın diye biz de enjektörle veriyoruz ama bazen dayanamayıp veriyorum biberon sadece bi kez genelde gece az da olsa uyuyabilmek için 😔 geceleri ben de mama takviyesi yapıyorum şimdilik şu sarılık geçene memeler terbiye olana kadar da devam edicem çok şükür tabi ki ama çok zormuş emzirmek hayatta en zorlandığım konu bu oldu 😔
Kendini toparla canım hiç üzülme geçecek bunlar. Stres yapma ve olabildiğince dinlen. Sütü sağıp bırak ya da mama veriyorsanız yakınların versin bir öğün o ara sen biraz uyu. İnan ki çok iyi gelecek sana.
Seda Diri Ilic (@izmiremzirmedanismani) on Instagram • 931 photos and videos
Emzirme danışmanını takip etmeni tavsiye ederim. Durumunu anlattığın zaman ücretsiz destek de sağlıyorlar. Anne sütünü destekliyorlar, yöntemleri de gerçekten çok işe yarıyor.

X