2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım benimmm oğluşun dünyaya hoş geldiii Maşşallah size sen dinlen güzelce annesi sonra ihtiyaçları olacak bize çok sen önce kendini toparlamayı dene

Beni de kalkan biraz daha rahatlattı kanamiyor artık ama yaralar tam olarak geçmedi zamanla normale dönecekler sabredelim
alpago7 yetkn18 kızlar yara olmaması için ne yapıyorsunuz bence lansinoh hiç etkili değil sudokrem var evde onu mu sürsem kalkanım var şu plastik di mi ne mana o anlayamadım ben açık bırakıyorum memeyi bugün eve geçtik hava almaması mı gerek

Canı
m geçmiş olsun benim ilk sezaryenim ama hiç dikiş ağrım veya iç ağrım yok sen hareket ediyor musun ben dün gece yani ilk gecede çok hareketliydim bence çok iyi geldi yarın sabah eşime bi baktorıcam en son doktor görmüştü olmadı pansuman yaptır o bölgene ağır zaten taşıma ama her hareketi yap dedi kdaın doğumcu çıkarken hastaneden

Benim de vajinismus geçmişim var normali istedim ama o an kasılmaktan kontrol edememekten çok korktuğumdan sezaryen tercih edeceğim. Zaten çatı muayenesi oldum hiç açıklık yok sancı yok sonu beklersem bebek olacak 4 kilo asla doğuramam. Riske atmadan sezaryen yapmalıyız sanırım

Hayirli olsun bebeginiz ve insallah en yakin zamanda minnosunuzla saglikla evinize donersinizsiz kacinci haftanizDa dogum yaptiniz?

Seker bende de var ....benim bebek hftasina gore iri...ama sadece iri bebek olmasi sikinti degil sikinti su ki dogum esnasinda komlikasyonlar gelisebilir..ornegin dogunca bebekler anneden ayrildiklari icin aniden sekerleri inebiliyor ve Allah korusun cok kotu senaryolar olusabiliyor...veya anne karninda sekerin bianda yukselmesi 500-600leri gormesi yani ani bebek olumleri olabiliyor...bu sebepten dogumu yapacak.doktor da dikkatli olmali ve hastane de yogun bakim unitesi olmasi sart bence..dogar dogmaz zaten topuktan hemen kan alinip kan sekerine bakiyorlar bebegin ....yani o yuzden seker riskli bir durum...benim resmen elim bogrumdesaglikla alsak hepimiz kollqrimiza bebeklerimizzi

Off allahim inşallah saga salim aliriz yavrularimizi kucagimiza korktum simdi

Yok seninki normal akıntı. Nişan sancıyla geldi sümüksü kırmızı kahve karışımı biraz fazla. Sonrasında sancı gitmedi. Direk hastaneye gittik açılma başlamış dediler. Senin de yakındır ç0nki önden o sümüksü akıntı bendende gelmişti bende nişanı o sanmıştım. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Benimde aynı şekildeydi, sabah önce çatı muayenesi yaptı çok kasıldım , bacaklarımı açamadım. Doktor zaten açılma var normal doğumda kendini kasarsın bebek strese girer kanama artar dedi sez. oldum bende canım
Hayirli olsun bebeginiz ve insallah en yakin zamanda minnosunuzla saglikla evinize donersinizsiz kacinci haftanizDa dogum yaptiniz?
Çok teşekkür ederim, 38+0 dı tam

Allah yardımcın olsun canım yürüyüş iyi geliyor açılmaya birde plates topu ben çoğunlukla plates topu kullandım açılmaya çok faydası oldu.

Senin işin bana göre 2 kat. Benimde ilk olunca tecrübesizlik yavaş yavaş ayarlıyorum bıgün ilk defa 3 saat uyumuşum. Ama ölü gibi yattım kesintisiz enerji geldi. Sarılığımızda yokmuş. artık hürkan beye temmellik yok anneyi emecek. Yetmezse mama takviyesi
Teyzesi uykusuz ve çok yorgunum şuanda tek hayalim duş yapabilmekEki Görüntüle 2894865 . Ama rabbime şükürler olsun evlatlarim yanimda. Sizlerdende güzel haberler aldikca motivasyonumuz artıyor.
Yerim ben seni maşallah sana allah nazarlardan korusun.

Benimki yapıyor dediğin hareketi seni anladım. Çok hafif inip kalkıyor karnın bi yeri bakınca görüyorsun. Bende huzursuz bacak sendromu var çocuğa da geçmiş ayağını sallıyor yumuşak yumuşak ultrasonlarda denk geliyoruz bazen. Öyle birşey olabilir.

Canım şöyle anlatayım bebek göğsü doğru tutmaya alışana kadar ne yaparsam yapayım benim göğüsler de yara kanama oluyor iki seferdir.. Lansinoh nemli tutuyor kuruyup kanamanın tekrarlamasını biraz olsun engelliyor bence yoksa iyileştirdiğini düşünmüyorum ben bir de yikamak zorunda kalmiyorsun göğsü bebeğe tekrar verirken başka bir krem kullandığım dönemde doktor karbonatlı su ile sileceksin derdi zorluyordu her seferinde hele evde yalnızken bunu yapmak.. Kalkan da şu işe yarıyor akan sütler birikiyor en başta ve göğüs ucun yaradan acidan dolayı hassas olduğu için sütyene ya da pede sürtünmesine engel oluyor gündüz takıyorum ben.. Hava ile temas konusunda emin değilim.. Biriken süt de o an emzirirken geldiyse biberona aktarıyorum beklediğini düşünüyorsam bebeğin yüzünü ya da göğsümu siliyorum o sütle.. Yaraları en iyi anne sütü iyileştirir demişti doktor.. Umarım anlatabilmisimdir düzene girine kadar emzirme olayı bunları yaşayacağız..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…