2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kati degil de jöle gibi sümüksü bi yapidaydi ya anlamadim valla ben de internetteki resimlere de benziyor ama bebek kanala girmemisti en son gittigimizde o yuzden kafam karisti. Kanala girmeden de nisan gelebiliyor mu acaba

Kati degil de jöle gibi sümüksü bi yapidaydi ya anlamadim valla ben de internetteki resimlere de benziyor ama bebek kanala girmemisti en son gittigimizde o yuzden kafam karisti. Kanala girmeden de nisan gelebiliyor mu acaba
Canım girmiştir belki ne yapacakları belli olmuyor. Hiç nişanı gelmeden doğum yapanlar da var. Akıntı gibiyse değildir, iç çamaşırında falan böyle kalıp gibi duruyorsa nişandır diye düşünüyorum. Çünkü aynı sarı/beyaz akıntılar bende de mevcut.emin olamadigim için değildir diyorum. Tecrübeli bir anne daha iyi bilgi verir umarim

Oy masallah canım çok şükür kavusmussunuz ufak tefek sıkıntıların da geçiyor çok şükür

Benimde oyle akintim geçen hafta pazardan beri var sumukumsu slime gibi demi ?

Gidip nstde kontrol etmekte yarar var tabii, benim de bugun hareketleri az nedense. Birgun digerini tutmuyor valla. Sol yaniniza yatip bekleyin o zaman da hareket eder birde cok uyuyolar sanirim ebe gelip karnimi sallamisti direkt uyandi o zaman
İki gündür dayanıyor karnımın üstüne doğru başı da yukardaydı en son sanırım başı o sert dayanan kısım hayırlısıyla zamanında kucağımıza alabilseydik
Merhaba canım aramızda bir gun var bende dünden beri hareketlerini çok az hissediyorum.saatler sonra iki defa çok yumuşak çok minik bir kayması oluyor sonra tekrar aynı hastaneye de ne zaman gitmeliyim.bilemedim.
Çikolata ve süt iyi geldi bize yedikten 1 saat sonra gayet güzel oynayınca gitmedim hastaneye ama korkutuyor insanı böyle yapmaları
Kizlar artik hic hareket edemiyorum sagimdan soluma dönemiyorum.. cok cok agirlastim.. eklemlerim cok agriyor.. sizde durumlar nasil
Ben de öyleyim bugün bir markete yürüyelim dedim eşime çok yakında o kadar zor geldi ki yürümek gidip gelmek eğilemiyorum kalkamıyorum hareketlerim aşırı kısıtlandı

Benim de bu civarlarda çıkmıştı kilosu 38+5’te alalım dedi ama biz 2 gün daha bekleyip 39da doğum olmasını istedik salı günü son kontrol cumartesi de gelir tahlil ve testlerini yaparız pazartesi de doğum olur dedi inşallah

Araları 4 yaş olacak. Abimiz inşallah biraz anlayışlı olur da rahat geçer süreç. Allah hepimize sonsuz sabır versin
Ben de 2. Çocuğu çok sevemezsem diye diye bi korku başladı işte tam olarak. Ama eminim kucağıma aldığımda her şey farklı olacak. Galiba genelde hemen hemen tüm anneler böyle düşünüyor en azından çevremde konuştuğum herkes bi ara bu hislere kapılmış. Aslında bi taraftan da sabırsızlanıyorum kucağıma alacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Tabi acele etmesin zamanında gelsin.

Kızlar sizde de oluyormu böyle bebek sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor bir süre düzenli sonra geçiyor karnımın aynı yerinde.. hıçkırıklarini biliyorum o ritmik kalp atımı gibi ama bu farklı sanki nefes alıp veriyor gibi yapıyor belli bir süre araştırıyorum bulamıyorum bir türlü nette

Ayni sey bende de oluyor bence parmak emiyor aklima o geldi tam kafasinin oldugu yerde oluyor cunku

Ayni sey bende de oluyor bence parmak emiyor aklima o geldi tam kafasinin oldugu yerde oluyor cunku
Benimde kafası aşağıda kaç haftadır tepe taklak duruyor yavrum anlattığım şey tam bebeğimin göbek hizasında oluyor benim bu ne bilmiyorum nefes egzersizleri böyle dışarıdan görülür mü bilmiyorum aklıma birsey gelmiyor başka

Ilk gordugumde korkmustum baya noluyor diye bir sure izledim 2 dk falan surdu geçti. Sonra bir kac kez daha denk geldim nefes egzersizi nasil yapiyor bilmiyorum o da olabilir ama ayak parmagini bile emiyor olabilir aynı oyle ritimde cunku disardan gorunen

AA evet ayak parmağını emiyor olabilir bende ilk gördüğümde çok endişelendim evet 2 3 dk sürüyor sonra bazen hem ardından hıçkırık tutuyor

Fazlada kendını yorma dogumda ınsan cok yoruluyor, hep dua edıyorum sabah yada öglen sancım tutsun,, aksamları cok yorgun uykusuz oluyorum yanı sancım tutsa butun gunun yorgunlugundan doguramam hayatta ılk dogumum gece tutmusdu okadar yorgundumkı uykusuzdum mahvolmuşdum hıc takatım kalmamısdı dogurmaya

Merhaba benim durumumda sizinle bire bir aynı pazartesi 37+0 olacağım ve tahliller istedi bizden doktor

Kızlar, sezaryen olanlar gaz kolay cıkarmak için ne önerirsiniz ? Yürüyorum ama cıkmadı bu yüzden bişey de yiyemiyorum Bebeğim de küvözde hala kanama çok olunca sıvı yutmuş 2800 dü en son ultrasonda ama 2440 gr doğdu :/
Süt sağma makinesi almamıştım, bebek ayrı olunca hemşireler istedi hemen aldık süt gelmesi için 2-3 saatte bir 15 dk sağıyoruz. Sezaryen olacaklar için bi ihtiyaç olabilir.
Ayrıca iyi ki yanıma aldığım dediğim şey depend oldu mutlaka alın.
Havalar çok sıcak ama yanınıza bir şal ya da hırka alın. Omuzlarını mutlaka koru şimdi anlamazsın sıkıntı yaşarsın dedi hemşireler. Çorapta giydim bu sıcakta ayaklarım çok üşüdü.
Süt artırıcı takviye içeçekler aldırmamı istediler. Siz yanınızda bulundurun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…