2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
belim koptu kopacak, karnım iyice gerildi ve çatladım çok ağrım var sırt kaburga karnımın üstü deli gibi ağrıyor. Oturmak yatmak işkence oldu. Var mı böyle ağrısı olan normal mi ya
Ben aynı durumdayım ☹ uyuyabilsem daha yorgun uyanıyorum. Bi de çocuk da hala çok hareketli karnımın için bile acıyor artık ezilmiş çürümüş gibi. İçimde kemikleri çıtlıyor dışarıdan sesini duyuyorum öyle geriniyor.

Valla maşallah hareket etsinler tabi ama bazen çok dayanılmaz oluyor. İnan şimdiden sanki doğurmuş gibiyim uyuyunca rahat ediyorum iki işiöi kalkıp yapiyorum sıcaklar da arttı iyice uyku da kalmadı dediğim gibi. Allh yardimcimiz olsun

İnşallah gelip geçici duygulardır bunlar. Allah kolaylık ve sabır versin hepimize. Bir sene kolay geçer inşallah.
Çok şükür kendi kendine oyun oynuyor mecburen. Zaten yatın çevremizde arkadaşı yok tek başına büyüdü. Mecburen kendi kendine yetmesini öğrendi. Şimdilik bebeği kabül etmiş de görünüyor.Önceden kıyafetlerini falan vermek istemiyordu özellikle çorapları çok kıymetliydi son bir aydır bunlar bana küçük geliyor bebeğin olsun diyor. Ama çevremde iki insan görsem hemen soruyorlar kıskanıyor mu diye. Bilinç altına işleyecek kıskançlık diye endişeleniyorum.
bazen de diyorum ki biz de 3 kardeşiz biz nasıl olduysak onlar da öyle olur büyütme gözünde diyorum. Bu ruh halini daha çok yaşayacağım bu gidişle.

Kızlar dün sabahtan beri bebeğimin hareketleri normalden daha sakin. Hissediyorum hareket ettiğini ama yumuşak yumuşak normalde canımı acıtır hiç durmaz ama iki gündür daha sakin endişe etmeli miyim sizce?
Ya benim de bugun hareketleri az, dun gece baya hareketliydi hic belli olmuyo valla. Az once bi hareket etti falan ama yavas yavas dedigin gibi. Gecen hafta hareket etmiyo diye acile gittim nst cektirdim hersey yolundaydi. Yerleri daraldigi icin normal diye dusunuyorum

Benim ki de perinatolog ve dogumdan 24 saat oncesine kadar kullanacaksin dedi ..dogumdan sonra da 1ay yine kullanacaksin dedi ...oksapar 0.4kullaniyorum ben
Ben normal doğum bekliyorum mesela 24 saati nasıl ayarlayacağım
Dediğim gibi gün aşırı yapıyorum iğneyi şuan da artık nasıl denk gelirse doğum zamanına bakalım

Bende öyle düşündüm ama inan öyle değil doğduktan sonra araları az ise zorlancaksin ben çok zorlanıyorum ama yetememe gibi hissim yok şükür inan günüm alt açma ve süt vermek ile geçiyor uykum hiç yok ikinci bebeğim hiç yatmıyor ama Rabbim yardım ediyor inan ama bazen sabrım bitiyor onu inkar edemem kızım farketmesin diye inan ona daha çok zaman ayırıyorum anlıyor artık çünkü sende yaparsın

belim koptu kopacak, karnım iyice gerildi ve çatladım çok ağrım var sırt kaburga karnımın üstü deli gibi ağrıyor. Oturmak yatmak işkence oldu. Var mı böyle ağrısı olan normal mi ya
Beni tarif etmissin canim. Benim de karnimin ustu cok agriyor. Dik durmam gerekiyor agrimamasi icin o da bana gore degil. Sirtimda da agri var. Sirtimi nereye yaslayacagimi bilemiyorum. Yatinca da rahim agrisi hissediyorum. Benim.icin en iyisi berjere oturup ayaklarimi uzatmak. Sadece bu sekilde rahat ediyorum

Ben de çikolata yedim şimdi bir bardak sütle bekleyeceğim yarım saat olmazsa acile giderim herhalde eşim de gözüme bakıyor gidelim hadi diye evham mı yapıyorum acaba diyorum bir taraftan da

Canim işin dogrusu kolay olmuyor . (En azindan benim için). Tahmmül sınırı azalıyor .uykusuzluk, evdeki diger görevler ,ağrı ,sancı derken diğer cocukla ilgilenmek zorlasiyor. Ben elimden geldiginde farkı belli etmiyorum ama mesela şuanda başım çatlayacak gibi ağrıyor bebek uyudu uyumak istiyorum ama oğlum satranç oynamak istedi. Ama bunada şükür . Bende son haftalarda seninle ayni duygulari yasadim hatta oğluma ihanet ediyor gibi hissettim son günlerde. Sanki 2.cocuğu 1.kadar sevemez gibi düsündüm ama öyle olmuyor emin ol. Ikiside eşit sevgide ve değerde.

Ben normal doğum bekliyorum mesela 24 saati nasıl ayarlayacağım
Dediğim gibi gün aşırı yapıyorum iğneyi şuan da artık nasıl denk gelirse doğum zamanına bakalım
Normal dogumda da doktorum soyledi su...ignenin ekstrem bir zarari yok hani denk de gelse panige gerek yok ama ecoprin felan olsa evet korkulur ve 32.haftaya kadar da ecoprin de kullaniyordum ama onu hemen birak yeter dedi....oksaparda boyle bir sikinti olmadigini soylemisti hele ki normal dogumda

benim de referans aralığından düşük çıktı bu değer ama doktor bir sorun var demedi

Canimmmm güzel haberlerini bekliyoruz dualarim seninle

Ben de çikolata yedim şimdi bir bardak sütle bekleyeceğim yarım saat olmazsa acile giderim herhalde eşim de gözüme bakıyor gidelim hadi diye evham mı yapıyorum acaba diyorum bir taraftan da
Gidip nstde kontrol etmekte yarar var tabii, benim de bugun hareketleri az nedense. Birgun digerini tutmuyor valla. Sol yaniniza yatip bekleyin o zaman da hareket eder birde cok uyuyolar sanirim ebe gelip karnimi sallamisti direkt uyandi o zaman

benim de referans aralığından düşük çıktı bu değer ama doktor bir sorun var demedi
Benim doktorum da önemli değil gibisinden konuştu , öğlen sordum.
ikili testim riskliydi daha sonra fetal DNA yaptırdık. Sonraki ayda tsh birden fırladı. Neyse ki onda da sorun olmadığını anladık. O yüzden her şeyden nem kapıyorum

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim tek tek yazamadım. Dün akşam oksapar kullandığım için genel anestezi ile sez oldum. Bebeği hala vermediler ağlamamış önce küvöze almışlar ama birazdan getireceklermiş. Bende yeni kendime geldim. Biraz fazla kan kaybetmişim. Kendime geldikçe yazacağım sorularım da olcak tecrübeli annelere. Herkese hayırlı doğumlar. Bel ve kasık sancılarını önemseyin.

Kızlar dün sabahtan beri bebeğimin hareketleri normalden daha sakin. Hissediyorum hareket ettiğini ama yumuşak yumuşak normalde canımı acıtır hiç durmaz ama iki gündür daha sakin endişe etmeli miyim sizce?
Merhaba canım aramızda bir gun var bende dünden beri hareketlerini çok az hissediyorum.saatler sonra iki defa çok yumuşak çok minik bir kayması oluyor sonra tekrar aynı hastaneye de ne zaman gitmeliyim.bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…