2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doktorum da önemli değil gibisinden konuştu , öğlen sordum.
ikili testim riskliydi daha sonra fetal DNA yaptırdık. Sonraki ayda tsh birden fırladı. Neyse ki onda da sorun olmadığını anladık. O yüzden her şeyden nem kapıyorum 😶
Her şey tedirgin ediyor bizi bende öyleyim hep sağlıklı doğduklarını görsekte rahatlasak artık. fetal Dna yaptırdıysan genetik hastalıklar konusunda gönlün rahat olsun sağlıcakla gelecektir :KK68: Benimde kalbinde parlama var diye bi korkuttular da ondan beridir her şey benim için potansiyel şüphe oldu

Benm bebek de bugn oynamıyor önceki gibi kendimi yordum yine sanırkm doktorun ayakta durma dedi ama mümkün olmuyor ki yemek var çocuk var doğum öncesi ortalığı toplayalım biraz dedik halılar yıkamaya gitti eşim kapı görümcem cam sildi perdeler yıkandı bende dolaplarımı düzelteyim derken yoruldum sanırım çok hareketliydi bebek bugn çok sessiz

Nasılsın taze anne ☺️ Ela kuzumuz nasıl ☺️

Teyzesi uykusuz ve çok yorgunum şuanda tek hayalim duş yapabilmek 20210731_181103.jpg . Ama rabbime şükürler olsun evlatlarim yanimda. Sizlerdende güzel haberler aldikca motivasyonumuz artıyor. 😍

Sanırım bir ara konuşuldu ama klima konusunda doktoru kullanmayın diyen var mı acaba?
Bebek için soruyorum. Ben yatak odasına da taktıracağım pazartesi günü. İzmir dayanılabilecek gibi değil. Bebeğe çarpmaması için aparatlar da varmış şeffaf, klima önüne takılan, onlardan alırım diyorum.

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim tek tek yazamadım. Dün akşam oksapar kullandığım için genel anestezi ile sez oldum. Bebeği hala vermediler ağlamamış önce küvöze almışlar ama birazdan getireceklermiş. Bende yeni kendime geldim. Biraz fazla kan kaybetmişim. Kendime geldikçe yazacağım sorularım da olcak tecrübeli annelere. Herkese hayırlı doğumlar. Bel ve kasık sancılarını önemseyin. ❤️❤️

Canim cok gecmis olsun ayni zamanda hayirli uğurlu olsun. Doktorlar oksapar etkilemez diyor ama bence kan kaybina neden oluyor. Bununla gecmis olsun. 😍

Her şey tedirgin ediyor bizi bende öyleyim hep sağlıklı doğduklarını görsekte rahatlasak artık. fetal Dna yaptırdıysan genetik hastalıklar konusunda gönlün rahat olsun sağlıcakla gelecektir :KK68: Benimde kalbinde parlama var diye bi korkuttular da ondan beridir her şey benim için potansiyel şüphe oldu
Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın. Sağlıkla gelsin hepsi 🙏

5 cm aciklik olsa hastane eve yollamaz tutardi hastanede, 2 cm de cok iyi kuvete gir bol bol yuru hizlqnir acilma😍 resmen dogurmak hayal oldu , bugun 38 haftalik oldum bende cok istiyorum sancilarimin olmasini dogurmayi😅
Açılma olunca sonra kapanma da olabiliyormuş iki doktorda dogru soylemiş bugunde çok yorudum yoruldum şimdi belim çok ağrıyo sicak suyla duş yapsam işe yarar mi annem karşı binada ilk kat ben 3 kattayim gunde 2/3 defa in bin yapmaya basladim 🤣

Kızlar şükür ki test sonuçlarım sonunda e nabıza düşmüş 😑 ama t4 düşük görünüyor. Tam son haftalarda olacak şey miydi 😞 düşük olması tek başına sorun yaratır mi bu durumda acaba 😞Eki Görüntüle 2894701
T4benim de dusuk ama doktorlar tsh normal araliktaysa digerlerini pek onemi yok diyorlar

Benimde ilk emme kısmı acıtıyor sonra acımıyor. Kalkanı yengemde kullanmış öyle geçti demişti. Yani kremi sürüp kalkanı koymuş hava temasını önlemiş. Birde 40 gün sonra geçer diyorlar. 40 gün geçene kadar ruhumu teslim edicem böyle bir acı yok 🤣
Beni de kalkan biraz daha rahatlattı kanamiyor artık ama yaralar tam olarak geçmedi zamanla normale dönecekler sabredelim ☺️

Kızlar hepinize merhaba bu forumu coktandıe takip ediyorum. Bende 36+4 haftalık gebeyim. Bugün kontrolüm vardı bebeğimin kilosu 3 kg cıktı sizce normal mi? İlk gebeliğim biraz tecrübesizim de. 38+2 de doktorum bebeği alalım diyor çok ödemim oldu tüp bebekte olduğu için riske atmayalım diyor malum sıcaklarda üstüne cok zorlanıyorum hepiniz gibi. kısmetse epidural doğum yapacağım. Yanlız tahlil vs hiçbirşey istemiyor benden bu normal mi? Son haftalarda herhangi bir kontrol için tahlil yapılması gerekmiyor mu?

Kızlar hepinize merhaba bu forumu coktandıe takip ediyorum. Bende 36+4 haftalık gebeyim. Bugün kontrolüm vardı bebeğimin kilosu 3 kg cıktı sizce normal mi? İlk gebeliğim biraz tecrübesizim de. 38+2 de doktorum bebeği alalım diyor çok ödemim oldu tüp bebekte olduğu için riske atmayalım diyor malum sıcaklarda üstüne cok zorlanıyorum hepiniz gibi. kısmetse epidural doğum yapacağım. Yanlız tahlil vs hiçbirşey istemiyor benden bu normal mi? Son haftalarda herhangi bir kontrol için tahlil yapılması gerekmiyor mu?
Her doktorun izlediği süreç farklı olabilir. Ben normal doğum düşünüyorum. Benden doğum için testler istedi. Tam kan tahlili yani hemogram sanırım, aptt ve ptz istedi bunlar da pıhtılaşmayla ilgili şeyler sanırım. Anesteziye uygunluğuna bakılacak demişti.
Onun dışında 37+0. Görüşmemizde çatı muayenesi de yaptı. Bunu her doktor farklı değerlendiriyor onu biliyorum.
Sezeryan için durum farklı olabilir tabii

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim tek tek yazamadım. Dün akşam oksapar kullandığım için genel anestezi ile sez oldum. Bebeği hala vermediler ağlamamış önce küvöze almışlar ama birazdan getireceklermiş. Bende yeni kendime geldim. Biraz fazla kan kaybetmişim. Kendime geldikçe yazacağım sorularım da olcak tecrübeli annelere. Herkese hayırlı doğumlar. Bel ve kasık sancılarını önemseyin. ❤️❤️
Gözün aydın sen de bebişine sağlıkla kavuştun çok şükür 🙏🥰 tebrik ederim Rabbim sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin 🧿
Teyzesi uykusuz ve çok yorgunum şuanda tek hayalim duş yapabilmekEki Görüntüle 2894865 . Ama rabbime şükürler olsun evlatlarim yanimda. Sizlerdende güzel haberler aldikca motivasyonumuz artıyor. 😍
Ellerin pembikliğiiiii💞💞

Kizlar dün duştayken ve az once sümüksü bi akinti geldi, kendi akintim cogaldi da o mu geldi yoksa nişan mi anlamadim. Kansız sarımsı renkteydi. Nisan kansiz da oluyo mu, birde benim kiz kanala girmemisti carsamba gunu, girdi de ondan mi geldi nisan yoksa bebek kanala girmeden de nişan gelir mi ki? Var mi bi bilginiz?

Kizlar dün duştayken ve az once sümüksü bi akinti geldi, kendi akintim cogaldi da o mu geldi yoksa nişan mi anlamadim. Kansız sarımsı renkteydi. Nisan kansiz da oluyo mu, birde benim kiz kanala girmemisti carsamba gunu, girdi de ondan mi geldi nisan yoksa bebek kanala girmeden de nişan gelir mi ki? Var mi bi bilginiz?
Nişan kansız da olabiliyor. Yalnız böyle yoğun olması gerekli benim de akıntım oluyo çok ayırt edemiyorum o yüzden. Parça gibi düştüyse nişandır canım. İnternette resimlerine bakmıştim akıntı ile alakası yoktu çünkü baya katı sümük gibiydi🙄

X