2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben ağrım üzerine gittim acile bişey çıkmadı. Hafif sancı geri yolladılar. Çatı muayenesi oldum açıklığa bakıldı gitmişken, valla kastım kendimi öyle aman aman acısı yoktu ama rahatsız edici olduğu bir gerçek, irite oluyosun 😳 Uzun zamandır ilişki de yaşamıyoruz biz, orası kapattı kendini tamamen diye düşünüyorum 😅 ben parmakla ufak müdahale gibi düşünmüştüm ama baya kürek gibi girdi döndü yani 🤣🤣
🤣🤣 ben de öyle derin beklemiyordum hafif içine sokack sanıyordum baya dalıyolarmış

bu arada 37. hafta için haber bekleyen arkadaslar calışmaz raporu için.
hem sekretere hem ik ya sordum.32 de calışabilir aldıgım için 37nci haftamda otomatikmen dogum iznim baslıyormuş 16 haftalık şeklinde o yüzden bi belge almama gerek yokmuş .
pazartesi olacak 37 i tam . boşuna gitmeme gerek kalmadı :):)
Yani birdaha doğumdan sonra alıyoruz sanırım doğum belgesi😬
37 de otomatik izin başlıyor o gün tekrar birşey almiyoruz

Kızlar bebeğin göbeği için bir ilaç gibi birşey aldığını yazmıştı bir arkadaş bulamıyorum o mesajı neydi acaba o sprey ilaç neyse tam olarak

Insaaaallah benmi senmi. Yofuldum sanci gelsin bu istek dogum korkumu bile yendi
Ben hiç korkmuyordum zatı hep bi işaret arıyom valla. suyum falan bişi gelse oynaya oynaya gtcem hastaneye valla yavrumu kucaklamak istiyom ama bu kadar heves sanki doğumdan sonra bi anda fıss diye gitmez umarım 😄

Ben gebelik dönemimde 2 doz Sinovac olmuştum. Geçen ay 3. Doz aşı zamanım geldi ama erken doğum riskim olduğu için erteledik. 1 hafta önce doğum yaptım. Doktoruma sordum. Mutlaka aşı yaptırmamı söyledi. Dün 3. Doz olarak Biontec oldum. Şuan bir sıkıntım yok.

Şifa olsun canim. Sanirim bende biontec e karar kıldım. Umarim banada şifa olut

Canım biliyosun kist ve miyom yüzünden böyle oldu :KK43: biraz daha dayan sabret çok daha iyi hissedeceksin güçlü annev💪🏻
Hem çocuk bakıp hem ayağa kalkamamak çok zormus cidden. Doktorun yazdığı ağrı kesici de bi se yaramıyo. Sezeryan olmuş birine bakarken bile korkucam ben sanırım hayatım boyunca.
Gerçi ben 3 ameliyat atlattım ondan böyle oldu ama yine de koşullu şartlanma herhalde.

Yani birdaha doğumdan sonra alıyoruz sanırım doğum belgesi😬
37 de otomatik izin başlıyor o gün tekrar birşey almiyoruz
ben öyle yapıcam tam 37 olduysan e devletten kontrol etsene canım. ben 37 olmadan baktım daha 2 agustıs atanmamış.
2 agustosta e devletten e nabız raporları kontrol edicem .
bir de rapor ödemeleri kısmında da var rapor oraya bakıcam .
valla yoruldum sırf 37 i için gidemicem haftalık 2 kontrolüm var zaten :):)

Ilk dogumdan sonrakilerde bebek Kanala dogum sirasinda girebiliyormus.istisnaen de ilklerde.cok stres yapmamaya Calis.bugun yarin dogacaklar bir sekilde.dans etmekten kimse bahsetmedi sanirim ama deli gibi dansetmek de hizlandiriyor dogumu 💃💃💃
Stres yapmıştım ama akışına bıraktım hayırlısı sağlıklı olan ne şekildeyde o şekilde doğsun minik oğlum 🙏🏻 Dans etmeyi çok severim arada dans ediyorum ama arttırayım çok teşekkür ederim😍

Ben hiç korkmuyordum zatı hep bi işaret arıyom valla. suyum falan bişi gelse oynaya oynaya gtcem hastaneye valla yavrumu kucaklamak istiyom ama bu kadar heves sanki doğumdan sonra bi anda fıss diye gitmez umarım 😄
Kiz bu istek niye fis diye gitsin ki. Sonucta bebisin kucaginda olucak anne oluyorsun.

Stres yapmıştım ama akışına bıraktım hayırlısı sağlıklı olan ne şekildeyde o şekilde doğsun minik oğlum 🙏🏻 Dans etmeyi çok severim arada dans ediyorum ama arttırayım çok teşekkür ederim😍
Ay saliverdim ben. Sende öyle yap 🤣🤣🤣 dün 2.5 saat oturmadan 1 kere bile dinlenmeden yürüdüm. Sadece yürüdüm. Yani toplamda 6 km yol yaptim. Ama til yok. Yani sen kendinide parcalasan onlar kendi istedikleri zaman geliyorlar

Valla benim daha evvel olmazdı. 38. haftam bitmek üzere son bir iki gündür olmaya başladı bu toplanmalar. karnım taş gibi sert hep. çok sıklaştı aynı zamanda ağrıda oluyor kasılma hissediyorum ama kimisi banada oluyor takma boşver diyor bilemedim. yarın ntsye gircem bakalım nolacak.
benim 26 haftadan beri var o kasılma ve bir tarafa toplanma... Halada gün içersinde birkac kere oluyor....

Insaaaallah benmi senmi. Yofuldum sanci gelsin bu istek dogum korkumu bile yendi
YouTube da Ece vahapoğlu var onun doğum egzersizlerini yapıyorum 3 gündür, sıfır kasılmam vardı dün akşam başladı bir şeyler etkisi oldu diye düşünüyorum 🤣 öneririm mutlaka deneyin doktoruma da sordum yap dedi
Hatta yer sil 10 kat merdiven in çık flaan da dedi onlar zor geldi tabi yapmadım 🤪

X