2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar merhabalar süt artırıcı hoşaf tarifi nasıldı acaba?
C737C737-3994-4BE1-9A88-4F960EAAD82E.png

Hem çocuk bakıp hem ayağa kalkamamak çok zormus cidden. Doktorun yazdığı ağrı kesici de bi se yaramıyo. Sezeryan olmuş birine bakarken bile korkucam ben sanırım hayatım boyunca.
Gerçi ben 3 ameliyat atlattım ondan böyle oldu ama yine de koşullu şartlanma herhalde.
Canım çok geçmiş olsun, büyük bisey atlattin sen, hem çocuk doğurdun, hem kist ameliyati oldun, hem de miyom ameliyatı oldun ama zor kısmı bitti çok şükür, artık iyileşme aşamasına geçtin, birkaç güne toparlar rahat rahat ilgilenirsen kuzunla inşallah.

Evet olmuştu regl sancısı gibi ağrı, bel ve pelvik ağrısı hatta bacaklarıma bile vuruyordu 2 gün sürdü sonra bıcak gibi kesildi ogün bugündür hiçbirşeyim yok sanki 25-30 haftalık hamile gibiyim 😂😂😂
Belirtilerin aynı ben 🤣 sağlıcakla gelsin hepimizin yavrusu 🥰
Kızlarr benim de agrilarim var. Bel ağrısı, karnın alt ve yan tarafında hafif ağrı yemekten sonra başladı. Bir kere de adet olacakmış gibi çok hafif bi ağrı girdi. Napsam acile gitsem mi doktora ulaşamadim. Bebek normal hareket ediyor şu an sadece benim agrim mevcut

Ben ağrım üzerine gittim acile bişey çıkmadı. Hafif sancı geri yolladılar. Çatı muayenesi oldum açıklığa bakıldı gitmişken, valla kastım kendimi öyle aman aman acısı yoktu ama rahatsız edici olduğu bir gerçek, irite oluyosun 😳 Uzun zamandır ilişki de yaşamıyoruz biz, orası kapattı kendini tamamen diye düşünüyorum 😅 ben parmakla ufak müdahale gibi düşünmüştüm ama baya kürek gibi girdi döndü yani 🤣🤣
Açılma çıktı mı peki canım? Benim de aynı ağrılarım var ama düzenli sancı vs yok açılmam vardı normalde bende ilerledi mi acaba diye düşünüyorum.

Cati muayenesi gibi dusun canim sadece parmaklariyla biraz icerde dolasiyor.benim ki acimamisti ama herkesin aci esigi farkli ve rahat olmak da cok onemli tabii.kendini kastigin an Olay trajediye donusuyor.
Soyle soyleyeyim Suan kasilma, hafif sanci hissediyoruz ya hepimiz, dogum ani gelince mutlaka aradaki farki anliyorsun ve tamam dogurcam diyorsun.kasilma sureleri artiyor, aralarindaki mesafe azaliyor.sirt, Bel , kasik agrisi oluyor, kiminde bulanti, kusma oluyor...vs
Sen tecrübelisin ve şuan tecrubeli birine cok ihtiyacim var . Gecenlerde kontrol icin nst ye girdigimde sancilarim cikmisti. Ebe sancin gozukuyo nolur nolmaz bi muayene edeyim dedi. Ama inan naptigini bilmiyorum islemin,eldiven giyio iki parmak soktu ama canim cok acidi acidi diye bagirdim sadece. Aciklik yok dedi sonra. Kendimi cok kastigimdanmi bilmiyorum ama dogumda da bunun gibi acı mı var sürekli ? 😕:KK43: Agriya dayanirim ama aci baska bisey . Bir de bi sorum daha var ,bugun sabah akışkan krem renkli bi akinti geldi bu nişan dediginiz şey boyle mi

Cok tesekkur ederim, insallah🙏 25.haftada tetanoz asisi icin saglik ocagina gitmistim orada tansiyonum yuksek cikti. Doktoruma gittim 24 saat idrar topladik protein kacagina baktik, kardiyolojiye gittik 24 saat tansiyon holteri takildi takip edildi. Tansiyon cikmamisti ama idrarda protein kacagi cikti, zaten odemlerim de vardi. Doktor gebelik zehirlenmesine karsi onlem amacli tansiyon ilacina basladi. Gunde 2 defa da tansiyon olcuyordum. 30. Haftalarda artik odem inanilmaz artmisti ve protein kacagi da yukselmisti. Tansiyonum normal oldugu icin doktorum siki takip ediyordu. Son 3 gundur de tansiyonum da cikmaya baslayinca hemen doguma karar verdi. 17 13 tansiyon ile alinmisim ameliyata. Tansiyonumun yukseldigini hic anlamiyordum en buyuk sikinti oydu zaten. Cok sukur dogumdan 1 gun sonra tansiyonum normale dondu, 15 gune daha da normale donermisim.
Çok ilginç gerçekten hamilelikte vücutta ne kadar da değişim oluyor neyseki farkedilmis. Çok geçmiş olsun 🙏

Belirtilerin aynı ben 🤣 sağlıcakla gelsin hepimizin yavrusu 🥰

Açılma çıktı mı peki canım? Benim de aynı ağrılarım var ama düzenli sancı vs yok açılmam vardı normalde bende ilerledi mi acaba diye düşünüyorum.
Yok canım hiç açlma da yok. Doktor ilişki yürüyüş squat dedi. Yoksa gelmez diyo bebek :/

Sen tecrübelisin ve şuan tecrubeli birine cok ihtiyacim var . Gecenlerde kontrol icin nst ye girdigimde sancilarim cikmisti. Ebe sancin gozukuyo nolur nolmaz bi muayene edeyim dedi. Ama inan naptigini bilmiyorum islemin,eldiven giyio iki parmak soktu ama canim cok acidi acidi diye bagirdim sadece. Aciklik yok dedi sonra. Kendimi cok kastigimdanmi bilmiyorum ama dogumda da bunun gibi acı mı var sürekli ? 😕:KK43: Agriya dayanirim ama aci baska bisey . Bir de bi sorum daha var ,bugun sabah akışkan krem renkli bi akinti geldi bu nişan dediginiz şey boyle mi
Kac haftaliksin canim ve sancin kac cikmisti.mesela Benim gecen hafta ki nst de sancim 50lerde cikti ama cati muayenesi yapilmadi. burada dogumun basladigina emin olunmadan ve ya son haftaya gelinmeden bakilmiyor.kendini kastigin icin aci duymussundur.dogumda sanci oluyor, degisik bir aci yasiyorsun ama bebek ciktigi anda Hersey bitiyor.ben ilkinde basit bir agri kesiciyle , 2.de sifir agri kesiciyle dogurdum Vs dogum hic korkutmuyor.gelip gecici birsey ve sonunda muhtesem bir mukafat var.dayanamayacagini dusunursen epidural, ...Vs yontemlerle hicbir sey hissetmeme secenegin var.benim hic nisanim gelmedi ama Suan Bende de yogun akinti var canim.

ben öyle yapıcam tam 37 olduysan e devletten kontrol etsene canım. ben 37 olmadan baktım daha 2 agustıs atanmamış.
2 agustosta e devletten e nabız raporları kontrol edicem .
bir de rapor ödemeleri kısmında da var rapor oraya bakıcam .
valla yoruldum sırf 37 i için gidemicem haftalık 2 kontrolüm var zaten :):)
Canım e devlete ne yazıyorsun ben bulamadım orayı direk e nabız uygulamasından girdim raporlarında şöyle çıkıyor. Benimde yarın 37 son 31 temmuz yani yarın son günüm.
1 Ağustos izin başlangıcı ama o tarih yazmıyor böyle diyor seninkine böylemi?

Eklentiler

• IMG_20210730_115052.jpg
    IMG_20210730_115052.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 52
Kac haftaliksin canim ve sancin kac cikmisti.mesela Benim gecen hafta ki nst de sancim 50lerde cikti ama cati muayenesi yapilmadi. burada dogumun basladigina emin olunmadan ve ya son haftaya gelinmeden bakilmiyor.kendini kastigin icin aci duymussundur.dogumda sanci oluyor, degisik bir aci yasiyorsun ama bebek ciktigi anda Hersey bitiyor.ben ilkinde basit bir agri kesiciyle , 2.de sifir agri kesiciyle dogurdum Vs dogum hic korkutmuyor.gelip gecici birsey ve sonunda muhtesem bir mukafat var.dayanamayacagini dusunursen epidural, ...Vs yontemlerle hicbir sey hissetmeme secenegin var.benim hic nisanim gelmedi ama Suan Bende de yogun akinti var canim.
O muayenede 37+1 dim. Simdi 37+4üm. Sancimda 48 -50 falandi benim gördüklerim. Birdahaki çati muayenesinde kendimi kasmamaya calisicam bakalim insallah ayni aciyi yaşamamda gözüm korkmaz. Zaten en son iki hafta onceki ultrason muayenemde bebegin yüzü benim karnima dogru bakiyor demisti dr :KK43: Bilmiyorum bu konuda bilgin var mi ama ,zaten o da aklimi cok karistiriyo normal dogumu zorlar mi herhangi bir risk olustururmu... Allah hepimize saglikla kucagimiza aldirsin bebeklerimizi. Akinti da sanirim normal herkesde oluyor galiba son haftalar🙏

Canım aynisini ben de hissettim tecrübli degilim ilkk benim ama yumuşama ve açıklık olmadigi içinn acı duyduk diye düsünyorum. Biraz da ilk olduğu için kasmışızdır kendimizi.

Ay saliverdim ben. Sende öyle yap 🤣🤣🤣 dün 2.5 saat oturmadan 1 kere bile dinlenmeden yürüdüm. Sadece yürüdüm. Yani toplamda 6 km yol yaptim. Ama til yok. Yani sen kendinide parcalasan onlar kendi istedikleri zaman geliyorlar
Ben de saldım valla 🤪 ptesiye kadar kendi gelmezse sezeryanla ben gider alırım onu 😂

Canım e devlete ne yazıyorsun ben bulamadım orayı direk e nabız uygulamasından girdim raporlarında şöyle çıkıyor. Benimde yarın 37 son 31 temmuz yani yarın son günüm.
1 Ağustos izin başlangıcı ama o tarih yazmıyor böyle diyor seninkine böylemi?
benim de aynen böyle canım yarın bakman lazım tam 37 de 37 inim tarihi yazması lazımmış.

e devletten sgk rapor ödemeleri ve ya sgk raporları gibi bişi var bende bi kere bakmıştom şıan göremiyorum senin gibi de benim e nabızdaki yazı

X