2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben hamile olmadan önceki halim gibi temizlik yapmaya başladım hunharca 🤣 zaten şöyle you..be açıp bangir bangir bişeyler dinleyip temizlik yapabilcegim son 15 gün falandir herhalde değerlendireyim😃 bu da benim guilty pleasureım napiyim 🤣kanala da girer belki bazı kadınlar temizlik yaptıktan sonra sancılanıp doguma gidiyormuş diye okudum
Kanala girmeyen baya varmış. Yerleri rahat gelmeye niyetleri yok gibi 😅

Nişan geldimi . Senin yine yalancılar var bende oda gitti 😅 yapmadığım şey kalmadı yürüyüş squat ilişki hurma ananas şimdide ahududu yaprağı yapıyorum içiyorum yok merdiven çık in neler yaptım yok 😅 yarın 12.000 adım atıp 10 kat merdiven çıkıp ilişki yaşayıp sıcak bir duş alıcam artık daha da gelmezse bırakıyorum yavrum keyfi ne zaman isterse o zaman gelsin😅
😅🤣🤣 bu yöntemleri birer birer deneyeyim

Olduk bir şeyler ya bekleyip görcez 😄 o an neyi hissettim ne hissetmedim bilmiyorum unuttum geçti bile. Bende söylerdi diye düşünüyorum. Senin vaktin baya daralmış canım içerde keyfi yerinde herhalde miniğin gelesi yok 😄 seninki kadar da keyifçi olmaz inşallah benim minikte. Ben günüm geçmiş suni sancıyla gelmişim dünyaya benimkide bana bunu yapmaz inş 😄
Bizim ailede de herkes 41 i görmüş o yüzden benim de durum 41 i gösteriyor gibi😅 hayırlısı olsun sağlıkla alalımda inşallah kucağımıza 🤲🏻

Ben de dün muayene oldum. 37+0 dı. 3150gram olmuş. Bende serklaj vardı, hatırlayan vardır.
Serklajı alma planı yapılacaktı ama plan değil direkt uygulama yaptık :KK70:
Doktor ben bi muayene edeyim, ipe ulaşabilirsem alırım şimdi dedi. Baktı, erişti ve aldı. Tabii biraz rahatsız bir işlemmiş.

Serklajla ilgili olarak da bebeğin yaptığı basınca bağlı olarak bir tarafta bir et katlanması gibi bişey olmuş. Bunun kanamaya sebep olma ihtimali var, bu istemediğimiz bir şey dedi. Bi aksilik olmazsa bunu doğumda alırız dedi. Bir de biraz yapışıklık olmuş dedi, onu da eliyle açtı. Bir miktar kanamam da oldu, yoruldum baya. Bu arada çatı muayenesi de yaptı zaten.

Daha önceden duymadım kimseden ama böyle doğum ile birlikte rahimde işlem yapılıyor mu ya? Yani sezeryan planlasak yapılır rahatça ama normal planlıyoruz, kafam karıştı. Dün de bir sürü şey olunca detayını soramadım, haftaya yine gideceğim o zaman konuşurum da merak ettim işte. Epidural mi spinal epidural mi onu da konuşmadık tam olarak, zaten o çok fark etmez heralde benim için. Uzun bir işlem değildir heralde diye umuyorum.

Benim de planlı sezaryen olacak, belden uyuşturmaya karar verdik, onu ben de merak ediyorum. Yarın neler olduğunu bana da anlat etiketleyip. :)
Tam kan aldılar aç karnına.İşte enfeksiyon var mı kan gurubum ne demir kan eksikliği vs var mı diye baktılar.Anestezi doktoru ile konuştum önceki operasyonlarımı sordu önerdiği yöntemi söyledi.Spinalle inşallah olacak doğum 🤸🏻‍♀️

Tam kan aldılar aç karnına.İşte enfeksiyon var mı kan gurubum ne demir kan eksikliği vs var mı diye baktılar.Anestezi doktoru ile konuştum önceki operasyonlarımı sordu önerdiği yöntemi söyledi.Spinalle inşallah olacak doğum 🤸🏻‍♀️
Ben de dün çektirdiğim nstyi doktoruma attım bugün, dün gösterememiştim. hafif sancı çıktı. yarın doğum çantanı getir, iki duruma da hazırlıklı ol, doğum da olabilir eve de gönderebilirim dedi.
Sabahtan gidicem ama daha 14 gün vardı ya.

Kızlar ben 37. Haftadayım şimdiye kadar hiç nst ye almadı doktor. Konusu bile geçmiyo . Özel hastaneye gidiyorum sıra beklerken nst ye gidenleri vs görüyorum ama doktor hiç bahsetmiyo bile. Aynı şekilde çatı muayenesi falanda burda konuşuluyo sürekli ama doktor hiç bişey demedi. Bana sadece çocuğun gelmesini beklicez diyo doğum zamanı ile ilgili konuşunca . Nst ye girmeyen bir ben miyim acaba 😃

Bizde kontrolden geldik kilosu 2800 küsur çıktı bazı ölçümleri geri çıktı 35 te her şey normaldi uyumluydu ama doktorda her şeyi normal dedi. Çatı muayenesi oldum vajinal doğuma uygunum. Biraz canım yandı ama aklıma takılan bişi oldu. Ultrasonda doğum kanalına uzak dedi. Çatı muayenesi yaparken 1 cm açıklığın var dedi. Geçenlerde konuşuldu ya bu sıyırma işlemi yapılmış olabilir mi
Canım beklenen doğum tarihlerimiz arasında 1 gün var. Ben de dün kontrole gittim, bebeğimin karın çevresi 3 hafta geri çıktı, yavrum 2.700 küsür gram 😌 Haftaya yine gideceğim kontrole. Doktorun çatı muayenesini rutin olarak mı yaptı, yoksa artık doğumun başlamasını mı istiyor? Alttaki diğer mesajında da sıyırma gibi bir işlem olduğunu yazmışsın. Benim plansentam da kireçlenmeye başlamış, bana alttan muayene yapmadı, o yüzden sormak istedim.

Kızlar ben 37. Haftadayım şimdiye kadar hiç nst ye almadı doktor. Konusu bile geçmiyo . Özel hastaneye gidiyorum sıra beklerken nst ye gidenleri vs görüyorum ama doktor hiç bahsetmiyo bile. Aynı şekilde çatı muayenesi falanda burda konuşuluyo sürekli ama doktor hiç bişey demedi. Bana sadece çocuğun gelmesini beklicez diyo doğum zamanı ile ilgili konuşunca . Nst ye girmeyen bir ben miyim acaba 😃
Aynı durumdayım ben de, çatı muayenesi, alttan muayene, nst hiç yapılmadı. Kontroller haftada bire düşürüldü sadece 😌

normalde küçülüyor ama büyüme ihtimali de var. doktor bana da küçülür demişti, 15 cm oldu. Kesinlikle kistten kurtulmadan çocuk düşünmeyin derim.
Ben sorunlu bir gebelik geçirdim sırf bu yüzden 25. haftadan beri ha doğdu ha doğacak stresi içindeyim.
Her ay kontrole gideceğim artık kistim gecti mi diye o zaman 😪😪tesekkür ederim

Ben de dün çektirdiğim nstyi doktoruma attım bugün, dün gösterememiştim. hafif sancı çıktı. yarın doğum çantanı getir, iki duruma da hazırlıklı ol, doğum da olabilir eve de gönderebilirim dedi.
Sabahtan gidicem ama daha 14 gün vardı ya.
Olsun bebek en güzel zamanı biliyor.Onun istediği gibi oluyor aslında biraz da inşallah sağlıkla gelsin :)

Kızlar bugün catı muayenesine gittim. Anlatıldığı gibi korkulacak birşey olmadı. Canım falan yanmadı. Benim minik kanala girmemiş hiç giresi yok gibi dedi doktorum. Son 2 hafta var son doğum tarihine. Nst bakıldı sancım dalan da yok. Kanala girmesi için yapılabilecek birşey var mı acaba?
Benim de geçen hafta kontrolde daha kanala girmemişti her gün 45 dk yürü dedi bu güne kadar her gün yürüdüm ama bugün o kadar zor geliyor ki 😅

Bizim ailede de herkes 41 i görmüş o yüzden benim de durum 41 i gösteriyor gibi😅 hayırlısı olsun sağlıkla alalımda inşallah kucağımıza 🤲🏻
Az kalmış o zaman kavuşmaya 😍 amin inşallah canım en büyük duamız o 🥰
Canım beklenen doğum tarihlerimiz arasında 1 gün var. Ben de dün kontrole gittim, bebeğimin karın çevresi 3 hafta geri çıktı, yavrum 2.700 küsür gram 😌 Haftaya yine gideceğim kontrole. Doktorun çatı muayenesini rutin olarak mı yaptı, yoksa artık doğumun başlamasını mı istiyor? Alttaki diğer mesajında da sıyırma gibi bir işlem olduğunu yazmışsın. Benim plansentam da kireçlenmeye başlamış, bana alttan muayene yapmadı, o yüzden sormak istedim.
Sanırım bu haftalarda ölçümlere çok inanmamak gerekiyo bizimde karın çevresi tek haftasıyla uyumluydu takılmıyorum artık doktorumda aynı şeyi söyledi bu haftalarda kilo konuşmayız çok fazla diye seninde haftaya böyle bişi olursa aklın kalmasın :)
37 de doktorum normal doğum istiyorsan çatı muayenesi yapıcaz demişti bugünde ben istiyorum diyince yapıldı canım. Sıyırma işlemi mi bilmiyorum bi kaç şey aklıma takıldı bi acaba dedim ama değil sanıyorum doktorum söylerdi. 1 cm açıklıkla bekliyoruz bakalım. Sen normal mi düşünüyorsun canım?

Nişan geldimi . Senin yine yalancılar var bende oda gitti 😅 yapmadığım şey kalmadı yürüyüş squat ilişki hurma ananas şimdide ahududu yaprağı yapıyorum içiyorum yok merdiven çık in neler yaptım yok 😅 yarın 12.000 adım atıp 10 kat merdiven çıkıp ilişki yaşayıp sıcak bir duş alıcam artık daha da gelmezse bırakıyorum yavrum keyfi ne zaman isterse o zaman gelsin😅
🤣🤣🤣valla hepsinden yaotim. Acilma yok bebek tam acilmanin üstünde yani tam assagidaymis. Ben oes ettim valla. Artik bisey yapmiycam

Hayir bide milletten bezdim. Sanki ben icimde zorla tutuyom cocufu. Heleki esim. Morali bozuldu bugün yine. Niye acilma olmadi diye. Delimidir nedir. Tamam ilk vocugumuz adam 30 yasinda. Bende cok istiyorum gelsun ama hayirlisi yani. Cocufu nasil zorliyim illa gel diye. Daha pazar günü doluyor cocugun. Bugpn cokk sinirlendim gercektrn. Sinirimden agliycam.

Az kalmış o zaman kavuşmaya 😍 amin inşallah canım en büyük duamız o 🥰

Sanırım bu haftalarda ölçümlere çok inanmamak gerekiyo bizimde karın çevresi tek haftasıyla uyumluydu takılmıyorum artık doktorumda aynı şeyi söyledi bu haftalarda kilo konuşmayız çok fazla diye seninde haftaya böyle bişi olursa aklın kalmasın :)
37 de doktorum normal doğum istiyorsan çatı muayenesi yapıcaz demişti bugünde ben istiyorum diyince yapıldı canım. Sıyırma işlemi mi bilmiyorum bi kaç şey aklıma takıldı bi acaba dedim ama değil sanıyorum doktorum söylerdi. 1 cm açıklıkla bekliyoruz bakalım. Sen normal mi düşünüyorsun canım?
Ben doktoruma normal doğum konusunda içim rahat değil dedim; çünkü hem bel fıtığı ameliyatı geçirmişliğim var hatta yine fıtık oluştu aynı yerde hem de hemoroid sorunum var 🤦🏻‍♀️ Doktorum normal doğumla bir şey olmaz diyor, bekleyelim diyor bebeğin gelmesini. Sezaryen olacak olsam da planlı değil de bebişin gelmesini bekleyeceğiz gibi görünüyor şu an. Sezaryen için 9-10 Ağustos’tan önce almayız dedi.

Slm kızlar benim de bugün kontrolüm vardı. Bebeği çok yukarıda hissediyordum ama doktor aşağı inmiş dedi. Haftaya salıya sezeryan günü verdi. Gün verince birden beni bir stres ve heyecan kapladı. :110: Sanki o gün hiç gelmeyecek gibi geliyordu bana.

X