2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım söylediklerinize katılıyorum ilkinde normal doğum denemeden sezeryana alındım falan diye kendimi üzdüm anesteziden dolayı günlerce baş ağrılarım oldu şimdi düşünüyorum da boşuna üzdüm kendimi.. Benim bebiş de bekleseydi 30 temmuza sezeryan günü belirlemiştik ikinci sezeryan olmasına rağmen bu sefer hem psikolojik hem fiziksel olarak çok çok İyiyim ilk bir kaç gün tabi ki insan zorlanıyor ama geçiyor.. Kendimi hep bu sıkıntıların geçici olacağına sartladim.. Bir çok işimi kendim yapıyorum eşim ve ben bakıyoruz iki çocuğumuza da rabbim sağlık versin yeter ki ☺️
Tabi ki olacak zaten her şeyin mükemmel olması imkansız umarım sadece baş ağrılarıyla atlatırız hepimiz 🙏🏻🙏🏻🧿🧿🧿maşşallah size 🧿 Keşke ben de sizin gibi olsam eşimle olsaydık ev kalabalık olucak şu anda bile kafam götürmüyor biriyle sohbet etmek istemiyorum bebeğime doğumuma konsantre olmak istiyorum yani bende yabanilik oluşmaya başladı psikolojik olarak 😅 ikinciye inşallah ben de kimseyi istemicem yanımda yer içer pişiririz ya ne var ❤️🙏🏻Çok geçmiş olsun size ne güzel maşşallah 🧿🧿

bence doguma girmesi cok güzel bişey .
ben de cok isterim ama ne özelde ne üni de böyle bişey mümkün degil:)mümkün olsada bizimki bayılır beceremez :):)
Doktora sorduk, girebilirsiniz dedi. Yere göre değişiyor demek ki. Kendine güveniyor demek ki, ben de becerebileceğini sanmıyorum ama :)

Kızlar bugün kontrolümüz vardı 37+1 olduk bugün. geçen hafta 3280gr ölçmüştü doktor bu hafta yine 3300 civarı ölçtü kilo almamış olabilir mi dedim hayır haftasıyla uyumlu duruşundan dolayı olur öyle dedi sizde de oldu mu hiç böyle bir de başı tekrar yukarı dönmüş şu an makat geliş yani sezeryan olacağı için problem değil dedi doktorumuz ama ben yine de normal çıkmasını isterdim içerden🤷🏻‍♀️ 09 Ağustos’a günümüzü aldık tam 39 haftanın dolduğu güne bir aksilik olmazsa inşallah🥺🥰

kızlar bu haftalarda bebek hareketlerini nasıl takip ediyorsunuz???
benim akşam yatarken hareketleniyo gün içinde de cok hareket etmiyorum soluma uzanıyorum ama böyle ittirme şeklinde oluyor . bazen ayagını filan dayıyor. ben saymıyorum kac kere hareket etti diye saymalı mıyım?

birde uykudan uyandıktan sonra sürekli sag ya da sol tarafıma poposunu mu bi tarafını ittirmiş vaziyette kasılmış karınla uyanıyorum bu normal mi??
archerwoman archerwoman
Bugün benimki de çok hareketli değil canım nornalinden az bugün ben neye göre takip etmem gerektiğini bilmiyorum ama bugün biraz az

benim akşam yatarken hareketleniyo gün içinde de cok hareket etmiyorum soluma uzanıyorum ama böyle ittirme şeklinde oluyor . bazen ayagını filan dayıyor. ben saymıyorum kac kere hareket etti diye saymalı mıyım?

birde uykudan uyandıktan sonra sürekli sag ya da sol tarafıma poposunu mu bi tarafını ittirmiş vaziyette kasılmış karınla uyanıyorum bu normal mi??
archerwoman archerwoman
Sanırım normal bak bu yavaşlamalar 😂resmen sorumuza cevap vermiş gibi 😂

Eklentiler

• 5B3F141B-09C4-4DB2-8BF5-6DF6C94E3514.png
    5B3F141B-09C4-4DB2-8BF5-6DF6C94E3514.png
    238,2 KB · Görüntüleme: 63

archerwoman archerwoman
Şu son yazdığın bende çok oluyor ne tarafa yatiyorsam oraya düşüyor orda toplaniyor 🤭😬
Benim sağ Kaburgama çok vuruyor bir ara resmen sivriltti orda eline yada ayağına dokundum ama bebek ters dönmüş muhtemelen ayağını koyuyor oraya tuhaf oldum ☺️
Gece gündüz aktif benimki ama bugün çok az hareket etti.

Şu son yazdığın bende çok oluyor ne tarafa yatiyorsam oraya düşüyor orda toplaniyor 🤭😬
Benim sağ Kaburgama çok vuruyor bir ara resmen sivriltti orda eline yada ayağına dokundum ama bebek ters dönmüş muhtemelen ayağını koyuyor oraya tuhaf oldum ☺️
Gece gündüz aktif benimki ama bugün çok az hareket etti.
ben harwket etmiyo mu diye kafama taktıgımda hareket etmiyo onu fark ettim :)

Bizde kontrolden geldik kilosu 2800 küsur çıktı bazı ölçümleri geri çıktı 35 te her şey normaldi uyumluydu ama doktorda her şeyi normal dedi. Çatı muayenesi oldum vajinal doğuma uygunum. Biraz canım yandı ama aklıma takılan bişi oldu. Ultrasonda doğum kanalına uzak dedi. Çatı muayenesi yaparken 1 cm açıklığın var dedi. Geçenlerde konuşuldu ya bu sıyırma işlemi yapılmış olabilir mi

Merhabalar canım anneler, evet gerçekten sabah 6 da uyudum. Sabah 11 de sezeryana girdim, çok şükür oğlum da ben de çok iyiyiz 🥰 şuan biraz karın bölgemde ağrı var, onun dısında bir sıkıntım yok.. inşallah herkese kopkolay doğumlar diliyorum 😍
Sağlıkla büyüt canım inşallah 🙏kaçıncı haftada doğum yapmış oldun peki ? Kaç kilo doğdu bebişin :anne:
36+0 da 2600 gr dı benim kızım. Bu aralar pek bi şey yiyemiyorum. Cuma kontrolüm var. Bakalım ne diyecek doktorum.
sıra bana da gelsin artık hemen 😍

Kızlar bugün kontrolümüz vardı 37+1 olduk bugün. geçen hafta 3280gr ölçmüştü doktor bu hafta yine 3300 civarı ölçtü kilo almamış olabilir mi dedim hayır haftasıyla uyumlu duruşundan dolayı olur öyle dedi sizde de oldu mu hiç böyle bir de başı tekrar yukarı dönmüş şu an makat geliş yani sezeryan olacağı için problem değil dedi doktorumuz ama ben yine de normal çıkmasını isterdim içerden🤷🏻‍♀️ 09 Ağustos’a günümüzü aldık tam 39 haftanın dolduğu güne bir aksilik olmazsa inşallah🥺🥰
Ben artık ölçümlere inanmıyorum 🤣çünkü son kontrollerde 2 haftada bir gittim muayeneye bi gidiyorum 200 gram almış bi gidiyorum 750 gram almış . Zaten 500 gram artı eksi olabilir dedi doktor. İnşallah gelişimleri iyidir artık doğumda görücez . Annemde hep diyoki ablana da bebek çok iri çok iri dedi doktor çocuk bi doğdu küçücük 😃 sağlıklı gelişimlerini tamamlamış doğarlar inşallah az kaldı gerçek kilolarını öğrenmemize 😍

Merhabalar canım anneler, evet gerçekten sabah 6 da uyudum. Sabah 11 de sezeryana girdim, çok şükür oğlum da ben de çok iyiyiz 🥰 şuan biraz karın bölgemde ağrı var, onun dısında bir sıkıntım yok.. inşallah herkese kopkolay doğumlar diliyorum 😍
Maşallah canım Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin😍 hemencik toparlanin kolayca büyütün 🙏

Canim hayirli ugurlu olsun prensin 😍

X