2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hayir bide milletten bezdim. Sanki ben icimde zorla tutuyom cocufu. Heleki esim. Morali bozuldu bugün yine. Niye acilma olmadi diye. Delimidir nedir. Tamam ilk vocugumuz adam 30 yasinda. Bende cok istiyorum gelsun ama hayirlisi yani. Cocufu nasil zorliyim illa gel diye. Daha pazar günü doluyor cocugun. Bugpn cokk sinirlendim gercektrn. Sinirimden agliycam.
Benim eşimde aynı canım bayram tatilinde doğurmadım diye bi ton surat yaptı sanki benim elimde doğumu başlatmak😅 sabırsızlandıklarından sanırım. Ama asıl biz sabırsızlanıyoruz çünkü hem sıcak hem ağırlaştık son haftalar geçmiyor ama anlayış göstermiyorlar 😅 az kaldı sabrediyorum

Merhabalar canım anneler, evet gerçekten sabah 6 da uyudum. Sabah 11 de sezeryana girdim, çok şükür oğlum da ben de çok iyiyiz 🥰 şuan biraz karın bölgemde ağrı var, onun dısında bir sıkıntım yok.. inşallah herkese kopkolay doğumlar diliyorum 😍
Allah analı babalı büyütsün inşallah 😊😊😊 senin adına çok sevindim bi de söylemek istersen kaç kg acaba söylemek zorunda değilsin belirtiyim de😊

Ben doktoruma normal doğum konusunda içim rahat değil dedim; çünkü hem bel fıtığı ameliyatı geçirmişliğim var hatta yine fıtık oluştu aynı yerde hem de hemoroid sorunum var 🤦🏻‍♀️ Doktorum normal doğumla bir şey olmaz diyor, bekleyelim diyor bebeğin gelmesini. Sezaryen olacak olsam da planlı değil de bebişin gelmesini bekleyeceğiz gibi görünüyor şu an. Sezaryen için 9-10 Ağustos’tan önce almayız dedi.
Burda fıtığı olan başka bi arkadaş yazmıştı sanki doktor önermemişti normali. Kişiden kişiye değişen bir şey tabi ki herkesin hikayesi farklı 😊 onun ve senin için sağlıklı olan zaman ve şekilde gelsin inşallah canım. Sezeryan için 39 u bekliyolar sanırım seninde o hesap :) bekleyelim bakalım 😇

Burda fıtığı olan başka bi arkadaş yazmıştı sanki doktor önermemişti normali. Kişiden kişiye değişen bir şey tabi ki herkesin hikayesi farklı 😊 onun ve senin için sağlıklı olan zaman ve şekilde gelsin inşallah canım. Sezeryan için 39 u bekliyolar sanırım seninde o hesap :) bekleyelim bakalım 😇
Amin inşallah canım, teşekkür ederim 🙏🏻🤗 Sağlıkla kucağımıza alalım yavrularımızı 🤲🧚🏼‍♀️

Bugün doğum olduktan sonra kayınvalidem, kayınpederim, görümcem, görümcemin eşi, 5 ve 1.5 yaşındaki iki tane oğlunun bebeği görmeye geleceğini öğrendim. Şehir dışından gelecekleri için yüksek ihtimal bizde kalacaklar, uzun yoldan gelince de değsin diye 1 hafta kalırlar zaten. Annemi de göndermek istemiyorum bana yardim açısından. Ben nerde kalcam çok merak ettim o kadar insan içinde tuvalet, emzirme vb nası olacak. Klimam da yok evimde. Bi tane tuvaletim var ebeveyn banyom da yok.

eşime hemen gelmeyin tatilinizi bölmeyin (öğretmen aile) falan diye konuşmuştuk. Hatta nasıl olcak çok kalabalık olacağız vs demiştik, ama tabii annesi ısrarlı olunca 180 derece döndğ anamdır gelecekler tabii ne zaman isterlerse moduna girdi. Tabii gelsinler ama ayrı ayrı gelseler daha iyi olmaz mıydı dedim. Tamam arayim istemiyosan gelmesinler vb tribe girdi öfff.

Geliniz ya bişey söyleme hakkımız da yok 🙄 Gerildim valla ben evde kimseyi istemezken eve herkes doluşacak. 🙄🙄 napcam bilmiyorum dertliyim sizde durumlar nasil?

Bugün doğum olduktan sonra kayınvalidem, kayınpederim, görümcem, görümcemin eşi, 5 ve 1.5 yaşındaki iki tane oğlunun bebeği görmeye geleceğini öğrendim. Şehir dışından gelecekleri için yüksek ihtimal bizde kalacaklar, uzun yoldan gelince de değsin diye 1 hafta kalırlar zaten. Annemi de göndermek istemiyorum bana yardim açısından. Ben nerde kalcam çok merak ettim o kadar insan içinde tuvalet, emzirme vb nası olacak. Klimam da yok evimde. Bi tane tuvaletim var ebeveyn banyom da yok.

eşime hemen gelmeyin tatilinizi bölmeyin (öğretmen aile) falan diye konuşmuştuk. Hatta nasıl olcak çok kalabalık olacağız vs demiştik, ama tabii annesi ısrarlı olunca 180 derece döndğ anamdır gelecekler tabii ne zaman isterlerse moduna girdi. Tabii gelsinler ama ayrı ayrı gelseler daha iyi olmaz mıydı dedim. Tamam arayim istemiyosan gelmesinler vb tribe girdi öfff.

Geliniz ya bişey söyleme hakkımız da yok 🙄 Gerildim valla ben evde kimseyi istemezken eve herkes doluşacak. 🙄🙄 napcam bilmiyorum dertliyim sizde durumlar nasil?
Biz çok önceden planlamayı yaptık şimdi annem yanımda doğumdan sonrada bir süre annem babam kardeşim ablam teyzem gelip görücekler bebeği 40 ı falan çıktıktan sonrada kayınvalidemler gelicek ( iki tarafla da aynı şehirde yaşamıyoruz ) kayınvalideme eşim söyledi kendisi doğuma gelmeyi planlıyodu çünkü ben karışmadım ben söylesem alınır diye oğlu güzelce açıkladı . Ben zaten yeni doğum yapmış halimle annemle daha rahat ederim. Doğumdan önce kendime bile tahammülüm yokken yanında kırılacak alınacak birileri de olsun istemedim . Bir de bu halimizle milleti rahat ettirme ağırlama derdine düşcek halimiz yok bence biraz anlayış yeterli ama nerdeee bu kayınvalideler neden böyle ya

Kızlar ben 37. Haftadayım şimdiye kadar hiç nst ye almadı doktor. Konusu bile geçmiyo . Özel hastaneye gidiyorum sıra beklerken nst ye gidenleri vs görüyorum ama doktor hiç bahsetmiyo bile. Aynı şekilde çatı muayenesi falanda burda konuşuluyo sürekli ama doktor hiç bişey demedi. Bana sadece çocuğun gelmesini beklicez diyo doğum zamanı ile ilgili konuşunca . Nst ye girmeyen bir ben miyim acaba 😃
Aynı durumdayım ben de, çatı muayenesi, alttan muayene, nst hiç yapılmadı. Kontroller haftada bire düşürüldü sadece 😌
Beni de henüz hiç kurcalamadılar :KK48: Sadece abdominal ultrason 😄 iki saat debelenip jiletlendiğime yanıyorum.

Benim eşimde aynı canım bayram tatilinde doğurmadım diye bi ton surat yaptı sanki benim elimde doğumu başlatmak😅 sabırsızlandıklarından sanırım. Ama asıl biz sabırsızlanıyoruz çünkü hem sıcak hem ağırlaştık son haftalar geçmiyor ama anlayış göstermiyorlar 😅 az kaldı sabrediyorum
Demekki hepsi ayni. Valla benimkide öyle. Artik sabredemiyorum yani. Napim gidio sezeryanmi yaptiriyim gelsin diye

Kızlar ben 37. Haftadayım şimdiye kadar hiç nst ye almadı doktor. Konusu bile geçmiyo . Özel hastaneye gidiyorum sıra beklerken nst ye gidenleri vs görüyorum ama doktor hiç bahsetmiyo bile. Aynı şekilde çatı muayenesi falanda burda konuşuluyo sürekli ama doktor hiç bişey demedi. Bana sadece çocuğun gelmesini beklicez diyo doğum zamanı ile ilgili konuşunca . Nst ye girmeyen bir ben miyim acaba 😃

Aynı durumdayım ben de, çatı muayenesi, alttan muayene, nst hiç yapılmadı. Kontroller haftada bire düşürüldü sadece 😌

Beni de henüz hiç kurcalamadılar :KK48: Sadece abdominal ultrason 😄 iki saat debelenip jiletlendiğime yanıyorum.
Bende bugün bundan bahsettim yine sezaryan tarihim belli oldu ama nst bin adı bile geçmedi.
Hadi normal doğum yapmayacağım diye çatı muayenesi vs olmadı desem nst ye niye hiç baglanmadim anlamadım :KK66:
Bende doktorun işine karismakta istemedim açıkçası.

bebek doğduktan sonra kanaman olacak, emzireceksin, sıcaklayacaksın, sakinlik isteyeceksin, duşa gireceksin belki, aynı tuvaleti bir sürü insan kullanmasın isteyeceksin bunu da tatlı dille kocana anlatacaksın rahat etmek istediğini huzursuz olursan bebeğin de bundan etkileneceğini söyleyeceksin. Ben şimdiden totom açık geziyorum evin içinde, bebek gelince daha iyi durumda olmayacağımı biliyorum.
hemen kendini sal evde, of pöf sıcak diye üstün başını dağıt. Gelen olursa da öyle yap kaçır.

Ilk dogumda gorumcem ve kocasi gelmisti birkac gunluktum ve dikisliydim.3 gun kaldilar.sozde ADI bebek gormekti ama 3 gunde butun londrayi gezdirttiler kendilerine Ben ve bebegimle birlikte.nasil sinir oluyorum Hala anlatamam. 😏

Kızlar bugün catı muayenesine gittim. Anlatıldığı gibi korkulacak birşey olmadı. Canım falan yanmadı. Benim minik kanala girmemiş hiç giresi yok gibi dedi doktorum. Son 2 hafta var son doğum tarihine. Nst bakıldı sancım dalan da yok. Kanala girmesi için yapılabilecek birşey var mı acaba?
Normal doğum yapmayı o kadar çok istiyordum ki nasip olmayacak ama normal doguracak arkadaslar için paylasiyorum bebegin kanala girmesi ve rahatlamak icin bazi egzersizler var, takip ettigim bir hamile pilates egitmeni kendisi yapıyor instagramda, ekliyorum mavi video yazisina tiklayin👉 Video , insallah acilir. Acilmazsa instagram kullanici adi @nurbnb. Insallah işe yarar da kolayca dogurursunuz 🤗

bebek doğduktan sonra kanaman olacak, emzireceksin, sıcaklayacaksın, sakinlik isteyeceksin, duşa gireceksin belki, aynı tuvaleti bir sürü insan kullanmasın isteyeceksin bunu da tatlı dille kocana anlatacaksın rahat etmek istediğini huzursuz olursan bebeğin de bundan etkileneceğini söyleyeceksin. Ben şimdiden totom açık geziyorum evin içinde, bebek gelince daha iyi durumda olmayacağımı biliyorum.
hemen kendini sal evde, of pöf sıcak diye üstün başını dağıt. Gelen olursa da öyle yap kaçır.
Benim eşim evde tek ikimizken bile ay toton açılmış bilmem ne diyo düşünemiyorum o kadar insan içinde en ufak bi yerim açılsa neler yapar 😳 pervaneyi alıp odadan çıkmam valla banane bahanem hazır utaniyorum 🤣🤣

Offf allah yardimcin olsun. Benim başıma boyle bisey gelse oturur gunlerce aglardim heralde. Ama eğer kaçışın yoksa bu durumdan, kendine ait bir alan hazirla, kimseyi dusunme, emzirecegin zaman, duşa girecegin zaman vs.. herkesi odadan çıkar 😂 rahatsız olup anlasınlar belki erkenden dönerler. Zaten delta varyanti yayilip duruyor Allah korusun son gunlerimizdeyiz neden bu kadar dusuncesiz en yakinlarimiz bile 🤷🏼‍♀️ benim de kayinvalidem dugun mevlid dolasip bana geliyor cok kiziyorum, Insallah bir aksilik cikmadan atlatiriz bu zamanlari.

Bende de aynı delirmek üzereyim. Yalnız kalmak istiyorum bi düzenim yok böyle bi de millete hizmet ediyoruz. Kaynımgil 25 gündür burdalar artık baydı 2 tane de erkek çocuğu var bi yaramazlar ki sorma. Sabahtan akşama kadar curcuna. Geçen hafta görümcem geldi eşiyle bugün de büyük görümcem geldi eşi kızı. Evde 15 kişi yaşıyoruz töre dizilerindeki gibi herkes üst üste yatıyor.

Bende de aynı delirmek üzereyim. Yalnız kalmak istiyorum bi düzenim yok böyle bi de millete hizmet ediyoruz. Kaynımgil 25 gündür burdalar artık baydı 2 tane de erkek çocuğu var bi yaramazlar ki sorma. Sabahtan akşama kadar curcuna. Geçen hafta görümcem geldi eşiyle bugün de büyük görümcem geldi eşi kızı. Evde 15 kişi yaşıyoruz töre dizilerindeki gibi herkes üst üste yatıyor.
Ya erkekleri GEC halden anlamazlar da bu eltiler, gorumceler, kaynanalar d ayni yollardan gecti.el insaf ya.bari biri gelince digeri gitseymis.

X