2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim göbeğim düşmüş. Görenler öyle söylüyor göbeğin düşünce Doğuma az kaldı demek mi oluyor. İlk gebeliğinde göbeğiniz düşünce ne kadar sonra doğum olmuştu acaba 37+3 üm normal doğumu bekliyorum. Yalancı sancılar arada geliyor En son nstde bir iki kez sancı çıktı oda 60 larda çok hafif di hissetmedim bile.

Kızlar benim göbeğim düşmüş. Görenler öyle söylüyor göbeğin düşünce Doğuma az kaldı demek mi oluyor. İlk gebeliğinde göbeğiniz düşünce ne kadar sonra doğum olmuştu acaba 37+3 üm normal doğumu bekliyorum. Yalancı sancılar arada geliyor En son nstde bir iki kez sancı çıktı oda 60 larda çok hafif di hissetmedim bile.
4 parmak dusunce dogum yakin derler bizde.

Kızlar bugün NST'ye girdim sancım çıkmadı, suyumda bir problem yok, rahim ağzımda bir sıkıntı yok, kanama, lekelenme gibi bir durumum da yok, ona rağmen doktor ciğer geliştirici iğne verdi.
Sorduğumda da önlem olarak dedi. Bir dozunu yaptırdım, toplamda dört doz ancak verdiği ilaç da gebelerde kullanımı çok tercih edilmeyen bir ilaç. Eğer bir risk yoksa ben kullanmak istemiyorum şahsen. Zaten 35+5 'teyim, 36dan sonra bu iğneyi vurmuyorlarmış bile.
Bu konuda bir fikri olan var mı?

Kızlar lohusa pijama ve geceliklerinizi ne renk aldınız ben kızlarım ve kendim için lohusa tacı yaptıracağım ve acilen sipariş vermem lazım krem yada beyaz renk giyenleri görüyorum ama o renkler kirlenmez mi ya kan vs
1gecelik pembe desenli,1 tane gecelik beyaz sabahlikli dantelli,1tane pijama takimi pembe desenli,1pijama takimi da siyah benekli kapri sortlu

Merhaba kızlar, araştırırken gördüm ki Ağustos annelerinde şeker ve keton yüksekliği yaşayanlar olmuş. Sizlere danışmak için yazıyorum. Benim 25. haftada yapılan şeker yükleme testimde şekerim yüksek çıktı ve doktor hemen insülin vermeyeceğim önce diyete başlayalım dedi. Diyetisyen kontrolünde diyete başladım, iki hafta sonra kontrole gittiğimde açlık da tokluk da gayet iyi çıktı ve diyetle devam dendi. Ancak bugün yani şekerim gayet iyi çıktıktan üç gün sonra yapılan idrar testinde gördük ki idrarda keton 30, yani pozitif… İlk şeker yüklememde bile keton negatif çıkmışken bu durum hem endokrin hem kadın doğum doktoruna çok çelişkili geldi. Yarın yeniden ölçecekler. Çok korkuyorum 😨 sizlerde süreç nasıl gelişti, keton pozitifin nasıl bir etkisi olabilir, insüline başlatırlar mı, keton bebeğe geçince ne oluyor, aklımda onlarca soru var. Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum 😔

Evet talep edeceğim bakalım kabul edecekler mi🤷🏻‍♀️ Zaten beni şu an geren dört şey var sonda-muayene-ilk yürüyüş ve ilk WC… Allahım hepimize en az ağrıyla acıyla kurtulmayı nasip etsin inşallah
Ilk sezeryanimda öyle yaptılar, spinalden sonra sonda taktılar, ameliyathaneden çıkmadan önce de çıkardılar yatağıma geldiğimde sonda yoktu..o konuda çok rahat ettim ama özeldeydim.. şimdi araştirma hastanesinde olucam bilmiyorum nasil yaparlar
Ayrıca o seni geren 4 şey varya beni de çok geriyo😬🙄
bazıları diyor ya hani ben sezeryan oldum ertesi gün kalktım evimin işini kendim yaptım diye.. inşallah biz de öyle deriz Allahım çok çook amiiinn🙏🙏🙏

Cnm üvey annem trafik kazası geçirdi cuma günü Agır Bi kazaydı. Yetmedi yurt dışında olan kaynım yakalanmış kaçak gittiği için böyle üst üste geldi herşey dua edin kızlar herşey yolunda gitsin
Geçmiş olsun canım.. bende merak ettim sezaryen tarihin yakındı ama acaba bir şey mi oldu diye.. Son haftalar sen bebişine odaklan Allah üvey annene de şifalar versin

Kızlar lohusa pijama ve geceliklerinizi ne renk aldınız ben kızlarım ve kendim için lohusa tacı yaptıracağım ve acilen sipariş vermem lazım krem yada beyaz renk giyenleri görüyorum ama o renkler kirlenmez mi ya kan vs
Benim biri krem biri beyaz üstü siyah yıldızlı. İlk doğumda bir sıkıntı olmamıştı kirlenme falan☺️
Benim bu kez göbeğim baştan beri daha aşağıda gibi geliyor ilk gebeligime göre ama baştan beri öyle

Kızlar 34+6 dayım. Bugün diş ağrım yeniden nüksetti. Doktoruma sordum dişçiye mutlaka git enfeksiyon erken doğumu tetikler dolgu yaptırabilirsin uyuşturmasında antibiyotikte herhangi bir sakınca yoktur dedi. Buna istinaden dişçiye gittim. Dolgu yapılması gerekmiş enfeksiyon yok dedi. Ama dolgu yaparken ağrı kesici kullanıcam erken doğuma sebep olabilir dedi 🤔 ağrıyı çekersen vücudun adrenalin salgılayacağından o da sıkıntı dedi. Ne yapacağımı bilemedim.. enfeksiyon olmıcak diye rahatta olamam o da olabilir doğum sonrasına bıraksam ansızın şiddetli ağrı yaşarsam lohusalıkla birlikte stresim çocuğa geçecek.. karman çorman oldum. siz olsanız dolguyu yaptırır mıydınız böyle doğum yakınken?

Kızlar 34+6 dayım. Bugün diş ağrım yeniden nüksetti. Doktoruma sordum dişçiye mutlaka git enfeksiyon erken doğumu tetikler dolgu yaptırabilirsin uyuşturmasında antibiyotikte herhangi bir sakınca yoktur dedi. Buna istinaden dişçiye gittim. Dolgu yapılması gerekmiş enfeksiyon yok dedi. Ama dolgu yaparken ağrı kesici kullanıcam erken doğuma sebep olabilir dedi 🤔 ağrıyı çekersen vücudun adrenalin salgılayacağından o da sıkıntı dedi. Ne yapacağımı bilemedim.. enfeksiyon olmıcak diye rahatta olamam o da olabilir doğum sonrasına bıraksam ansızın şiddetli ağrı yaşarsam lohusalıkla birlikte stresim çocuğa geçecek.. karman çorman oldum. siz olsanız dolguyu yaptırır mıydınız böyle doğum yakınken?
Ben olsam yaptirmam. Yuzmussun kuyruguna gelmissin.Eger cok agrin yoksa idare et doguma kadar. Dogum sonrasi rahat rahat yaptirirsin

Benim biri krem biri beyaz üstü siyah yıldızlı. İlk doğumda bir sıkıntı olmamıştı kirlenme falan☺️

Benim bu kez göbeğim baştan beri daha aşağıda gibi geliyor ilk gebeligime göre ama baştan beri öyle
Benim baştan beri yukardaydı canım 3 gündür rahat nefes alıyorum midemde 3 gündür yanmıyor sanırım düştüğü için

Valla canım gecelik gri üstüne beyaz sabahlik.Pijamada desenli çiçekli dallı renkli birşey çok önemsemedim ben aşiri aşırı süslü dantelli şeyleri sevmiyorum zaten normalde de gecelik giymeyi sevmiyorum bir gece kalicaz hepi topu ama doğumdan sonrada mecbur giyicem emzirirken fln :)

Kızlar merhaba 🙂ben de bugün doktora gittim sabah oğlumu görmeye 36+2yim bugün nst normal çıktı boyu kilosu normal, haftaya çatı muayenesi dedi dedim ben istemiyorum vajinal doğum 😂 doğum türleri hakkında konuştuk haftaya bunları bi sindir gel kararın neyse onu yaparız dedi her kadın kendi doğum şeklini seçebilmeli dedi ki buna katılıyorum☝🏻💜 Kafası benim oğlanın iki hafta önde gidiyor pelvik tabanı zorlayabilir ama çatı muayenesiyle anlaşılır esas dedi bir de ekledi bir kadın eğer vajinal doğuma zorlanırsa buna kendini hazır hissetmezse doğuramıyor tecrübem bana bunu gösterdi dedi o yüzden ben hiç zorlamayacağım sezaryen olursa da 29 temmuz-30 temmuz en ideali dedi inşallah o zaman olacak 💙💙💙
Ne güzel her şeyin yolunda olması. Senin ne istediğin önemli doğum konusunda da. Aklında şüphe, tereddüt olacaksa normal doğum için, hiç o yola girme canım. Psikoloji çok önemli doğumlarda. Kolay yoldan istediğin gibi, sağlıklıca alırsın kucağına umarım canım🙏🏻☺️
Merhaba arkadaşlar. Bende cuma kontrole gidicem. Boy kilo çok merak ediyorum neyle karşılaşacağız bakalım. Dkktorunuz ne zaman nst başladı?
Benim 34. haftada başladı

X