2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bendede seker var diye 2 haftada bir olcumlerimi 5 gun geri cekip gonderiyorum ama 1 defa 160 oldu tatli yedim diye neyse birde gunde 3 defa yemek gerekiyor ben 2 defa yiyorum 36h girdigim icin cokta dikat etmiyorum artik tatlida gunde bir defa yemeye basladim dun diyabetolog beni aradi cok duzensiz yemek yemisin diyor fln filan bebek iri olacak yok suyun fazla olacak diyor ne iri bebegi ya dedim 35/36 h da kadinlarin 2800/2900 gram benimki 2300 gram dedim suyumuzda iyi dedim artik sonuna gelmisim daha neyi koruyacagim diyorum haftaya persembe termin yapti valla beyaz ekmekte tuketmeye basladim canimin istedigini istedigi kadar yemeyede ge sekerim diyetle ayni cikiyor sabahlari yemiyorsun diyor e sabahlari uyuyorum kahvaltimi artik 12/1 de yapiyorum ama olmaz diyor e napiyim zorla mi yemek yiyim diyorum uyuyorum o satte diyorum kadin anlamiyor

Selamlar, herkes alisverisi bitirdi ben yurt disinda oldugum icin daha baslamadim bile dogum icin Türkiyeye geliyorum insallah. Bana biberon, gumus kapak ve bebek arabasi marka onerileri yazabilirseniz cok sevinirim.
Biberon tamamen yedekte kalsın diye dr brown’s geniş ağızlı gaz yapmayan biberon aldım.Gümüş kapak almadım onun yerine avent kalkan aldım.Gümüşü kullanıp fayda görmeyen çok tanıdığım oldu.Sanırım 999 ayarlılar daha iyiymiş.Bebek arabası ise Inglesina Trilogy aldık.

Hastanede 1 gece yatırıyorlar aksilik olmazsa ben kızımda bir gecelik bir pijamayla taburcu olmuştum ili gece kalmıştık şaşırdım bu kadar şeyin lazım olmasına su ısıtıcısını ne için alın dedin canım çay içim falan mı yoksa sıcak su torbası mı lazım oldu

Bende yazdım dr a attım ölçümleri 140 i geçme sakin dedi ki geçmiyorum.kesinlikle 110 120 lerde hep. 1 aydır 1 kg bile almadım yememe içmeme dikkat.ediyorum bugün ölçümde 2200 gr.cikti kuvez olayından korkuyorum.sadece inş sağ sağlim atlatırız

Ben de diyetisyeni biraktim zaten bir yerden sonra her hafta ayni listeyi atiyorlardi ne diye para vereyim ki dedim...ben de arada kacamak yapiyorum ama korkuyorum bir yandan cunku benim suyu da kilosu da fazla bebegin...en cok dondurma canim cekiyorne olacak bilmiyom tabi saglikla alalim kollarimiza insallah

Benim de gecen hfta 31+4 iken 2350gr di... 2.5 hafta onde dedi ama sadece gobek cevresi degil komple iri bebek dedi bi de onceki gidisimdesl suyu da fazla demisti ama bu sefer normal dedi..surekli degisir suyu dedi...ben de sekeri tokluk 2.saat olcuyorum ve genelde 120altinda cikiyor ama 1.saat eminim cok daha yuksektir

Selamlar, herkes alisverisi bitirdi ben yurt disinda oldugum icin daha baslamadim bile dogum icin Türkiyeye geliyorum insallah. Bana biberon, gumus kapak ve bebek arabasi marka onerileri yazabilirseniz cok sevinirim.
Biberon avent in cam olanından aldım, emzik de avent aldım 0-6 ay, gümüş kapak henüz almadım kararsızım o konuda, bebek arabası ve puseti takım olarak aldım joie litetrax 4 marka.

Ben canım sezeryan oldum 2 gece kaliyoruz. Süreklı sıcak birseyler icmek dogum sonrasi ağrilara cok iyi geliyor. Hem gaz çıkartmak kolaylaşiyor. ödem içinde ılık ılık çay komposto biran once bağırsakların çalısmasini saglıyor.Ayrica biberon emzik vs sürekli kaynatilmiş sudan geçiyor. Mama içinde sıcak su lazım. ayrica ben bebeğin altını kaynatilmis sogutulmuş suya pomatla temizliyorum. Hem emzirisimde gögüslerimi kaynatilmis sogutulmus suyla siliyorum. Sürekli hemsireden istemek zor oluyor.
Benim bu gebeligimde ödemim çoktu dogum sonrasi çok terliyorum. Her wc ye gittigimde üstüm su içinde kaliyor. O terle kalmakta ciğerlere çok zararliymis. Hemsireler sürekli değistir dediler.

Canım oglumda hemen gelmisti bunda bu sabah geldi ama henüz verimli degil. Oyüzden mama takviyesiyle devam ediyoruz. Süt yapan caylar var onlardan bulundurabilirsin. Bol bol sıvı almak lazım

Arkadaslar merhaba ben bugun visne aldim...komposto hazirlamak istiyorum ama gebelik sekerim vardogumdan sonrasi icin komposto hazirlayan arkadaslar vardi...sekerle mi yaptiniz veya nasil yaptiniz?tarif vermeniz mumkunmu

Canim ben kayisi üzüm şekersiz yaptim. 2 saat önce süt yapsin diye 1 bardak ictim şeker 220 ye çıkmış. Birde biz içince bizim sütten bebeģe geçiyorya orantıli icmek lazım çocuk ishal olur karnı ağrır diye. Şeker dısında süt yapabilecek çorba sebze gibi alternatifler arayisindayim.

Dondurma her gun yiyorum 34 haftaya kadar cok dikat ettim ama artik etmiyorum gece insulin vuruyorum zaten ama her gun 1/2 ogun tatli yiyorum abartmadan dondurmadan cok fazla kalkmiyor ama baklava turu seyler cok kaldiriyor yoksa cikolata dondurma kaldirmiyo benim basindan beri suyun fazla dedi 1 doktor ondan sonra kactane doktora gittim hepsi normal oldugunu soyledi suyun kac cm bebek nekadar kg ?

Canım öncelikle bizle böyle tecrübelerini ,hastanede anneye ve bebege lazim olacak şeyleri paylastigin icin cok sagol Bir de kanamam cok oldu demistin ,kanamanin igneyle bir ilgisi varmiymis ,bi aciklama yapti mi doktorlarin

Cok tesekkur ederim cevabiniz icin Bende cok kararsizim gumus kapakla ilgili.

Selamlar, ben biberon olarak philips avent antikolik aldim, gumus kapak almadim onun yerine philips aventin gogus kalkanini aldim, daha iyi oldugunu soylediler bebek arabasi olarak da asfalt ve parklarda kullanimi daha rahat oldugundan travel sistem tercih ettim, mamas papas strada aldim

Kızlar göğüs kalkanı nası kullanılıyor bilen var mı şu plastiklerden aldim ama kocaman geldi gözğme ve asla anlamadim nası takılıyo benim göğsümde durmaz gibi geldi iki parçası var ikisi aynı anda mı takılıyor bilen varsa paylaşabilirse deneyimini cok sevinirim

Cok teşekkür ederim

Canım çok sağol aydınlattığın için ben de koyayım çantamıza sen nerede doğum yaptın Ankara’daki hastaneler sezeryanda da 1 gece yatırıyor benim doğum yapacağım hastane doktorun gerekli görmesi durumunda 2 gece yatırırız dediler

Arkadaşlar aranızda ağustos başı doğum görünüp, acaba daha erken doğum yapacakmış gibi hisseden var mı? beni bi sabırsızlık tuttu ki sormayın. Doktor her hafta ntsye çağırdı ama bayram giriyor araya nasıl olacak bilmiyorum. Birde kızımı bazen yoğun bi şekilde bacaklarımın arasında bazende tam göğsümün altında hissediyorum çok acayip yaşayan var mı aynı durumu?

Canım öncelikle bizle böyle tecrübelerini ,hastanede anneye ve bebege lazim olacak şeyleri paylastigin icin cok sagol Bir de kanamam cok oldu demistin ,kanamanin igneyle bir ilgisi varmiymis ,bi aciklama yapti mi doktorlarin

Rica ederim canım benim. Ben oksapar 0.6 kullaniyordum en son dogumdan onceki aksam 18.00 de vurdular ertesi sabah 08.30 da dogum yaptim yani iğneden 14.5 saat sonra. Öncesinde doktorum oksaparin boyle bir etkisi olmaz demisti ama benim cok kanamam olmuş ve doğumum uzun sürmüş. Herkesin son haftalari fazla birsey yazmak istemiyorum ama dogum oncesi doktorla detayli konusmak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…