2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım çok sağol aydınlattığın için ben de koyayım çantamıza sen nerede doğum yaptın Ankara’daki hastaneler sezeryanda da 1 gece yatırıyor benim doğum yapacağım hastane doktorun gerekli görmesi durumunda 2 gece yatırırız dediler🤷🏻‍♀️

Ben özelde yaptim canim benim dogumum baya problemli oldu. Ama diger dogum yapanlarda 2 gece kaliyorlar hep.

Benim de gecen hfta 31+4 iken 2350gr di... 2.5 hafta onde dedi ama sadece gobek cevresi degil komple iri bebek dedi bi de onceki gidisimdesl suyu da fazla demisti ama bu sefer normal dedi..surekli degisir suyu dedi...ben de sekeri tokluk 2.saat olcuyorum ve genelde 120altinda cikiyor ama 1.saat eminim cok daha yuksektir🙄
37+0 ları görürüz inş 🙏 ondan sonra hiç korkmuyorum 40 ları bulmamak dileğiyle 😊

Evet canim 36+1 de dogum yaptim 😌
Ah canım benim ne mutlu sana maşallah gözün aydın. Rabbim sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah. Sezaryen oldun zannedersem. Zahmet olmazsa nasıl oldu kısa bi özet geçer misin? Bira erken gibi, bende çok sabırsızım bekliyorum kızımı 36+1im.

Canim ben kayisi üzüm şekersiz yaptim. 2 saat önce süt yapsin diye 1 bardak ictim şeker 220 ye çıkmış. Birde biz içince bizim sütten bebeģe geçiyorya orantıli icmek lazım çocuk ishal olur karnı ağrır diye. Şeker dısında süt yapabilecek çorba sebze gibi alternatifler arayisindayim.
Ben de visne yaptim icine 4yemek kasigi seker de koydum 2 kavanoz sicakken koydum vakkumlansin diye....visne asiri eksi cunku muhtemelen ben de az icecegim 1.5litre suya 4yemek kasigi seker koydum neticede🙄

Bugün doğum planladığım hastaneye gittim.
Sezeryan da olsa normal de olsa çok büyük çoğunluklar 1 gece kalınıyor dedi. Sabah erken normal doğum yapıp her şey yolundaysa hiç kalmadan çıkan da var dedi.
Kıyafet konusunda da şu aylarda içine kısa kollu alttan çıtçıtlı badi, üstüne de alt üst takım giydiriyoruz dedi ayrıca bere eldiven çorap vs de. Bunlardan 5 çift olsun yanınızda dedi. Bana biraz fazla geldi aslında. Ben garanti olsun diye 4 set almıştım bir tane daha alacağım şimdi.

Dondurma her gun yiyorum 34 haftaya kadar cok dikat ettim ama artik etmiyorum gece insulin vuruyorum zaten ama her gun 1/2 ogun tatli yiyorum abartmadan dondurmadan cok fazla kalkmiyor ama baklava turu seyler cok kaldiriyor yoksa cikolata dondurma kaldirmiyo benim basindan beri suyun fazla dedi 1 doktor ondan sonra kactane doktora gittim hepsi normal oldugunu soyledi suyun kac cm bebek nekadar kg ?
Ben suyun ne kadar oldugunu bilmiyorum ama 31+4te bebegin kilosu 2350 gr dedi....suyu da bu hafta normale inmia biraz dedi ama ben o ara nerrdeyse hic kacamak yapmiyordum...ve 2haftada 1kg vermistim doktor suyu fazla dedigi icin..ben insulinnde vurmuyorum tuttugum kayitlara gore doktor sekerin cok yuksek degil demisti daha bu hafta yavastan kacamaklar yapmaya basladim...2aydir agzima tatli girmedi ama bi iki sefer dondurma yedim bu hafta

Ah canım benim ne mutlu sana maşallah gözün aydın. Rabbim sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah. Sezaryen oldun zannedersem. Zahmet olmazsa nasıl oldu kısa bi özet geçer misin? Bira erken gibi, bende çok sabırsızım bekliyorum kızımı 36+1im.

Canim benim gebelik şekerim vardi. Kontrol altindaydi. Ama son 1 haftadir ćok ayaklarim şisti ödem yapti. Meger tansiyonum cikiyormus. Nirmalde hep düsüyordu. Hastaneye yattim ama tansiyonum inip çıktigindan dokyor riske almadi doğum yaptim. Rabbim sizlerede meleklerini en sorunsuz şekilde kavuştursun inşallah.

Canim benim gebelik şekerim vardi. Kontrol altindaydi. Ama son 1 haftadir ćok ayaklarim şisti ödem yapti. Meger tansiyonum cikiyormus. Nirmalde hep düsüyordu. Hastaneye yattim ama tansiyonum inip çıktigindan dokyor riske almadi doğum yaptim. Rabbim sizlerede meleklerini en sorunsuz şekilde kavuştursun inşallah.
Amin inş canım. Olsun, doktorun uygun gördüğü vakitte doğmuşsa sıkıntı yok zaten bu hafta doğan bebişlerde sıkıntı olmuyor. Bende bekliyorum sabırsızlıkla, salı günü kontrolüm var ne alemde görcez bakalım. Rabbim herkesi bir avazda kurtarsın inş. Sezaryeni özelde mi oldun devlette mi?

Dondurma her gun yiyorum 34 haftaya kadar cok dikat ettim ama artik etmiyorum gece insulin vuruyorum zaten ama her gun 1/2 ogun tatli yiyorum abartmadan dondurmadan cok fazla kalkmiyor ama baklava turu seyler cok kaldiriyor yoksa cikolata dondurma kaldirmiyo benim basindan beri suyun fazla dedi 1 doktor ondan sonra kactane doktora gittim hepsi normal oldugunu soyledi suyun kac cm bebek nekadar kg ?

Canimm sen yinede doktorlarin dedigini yap. Nezaman doguma girilecek belli olmuyor. Eger dogum öncesi günlerde şekerin yüksekse bebis doğduğunda şeker bebeğe gećiyor ama insilün gecmediginden bebekte ciddi etkileri olabiliyor. Mesela benim bebişin şekeri doğdugunda 30 a düsmüstü doktor çok korkmuş. 2 gündürde takip ediyoruz. evdede bir süre kontrol edicez . Doktorlarinda var bur bildiģi. Sen salma kendini canım.

Rica ederim canım benim. Ben oksapar 0.6 kullaniyordum en son dogumdan onceki aksam 18.00 de vurdular ertesi sabah 08.30 da dogum yaptim yani iğneden 14.5 saat sonra. Öncesinde doktorum oksaparin boyle bir etkisi olmaz demisti ama benim cok kanamam olmuş ve doğumum uzun sürmüş. Herkesin son haftalari fazla birsey yazmak istemiyorum ama dogum oncesi doktorla detayli konusmak lazım.
Anladim canım 🙏 Aslında evet bende sorarken cekindim ama biraz daha bilincli olmak gerekir mi bu konuda diye sormak zorunda kaldim. Birde benim doktor 37. hafhamda tatilde olacak , başka bir doktora emanet olucam yani . Onun stresi var bende de ,bu igneden dolayi :KK43: Ama senin adina da cok sevindim sagsalim aldin kucagina zorda olsa. İnsallah bu sıkıntılarinin karsiligi olarak ilerde elin ayagin olacak hayirli bir evlat olsun

Amin inş canım. Olsun, doktorun uygun gördüğü vakitte doğmuşsa sıkıntı yok zaten bu hafta doğan bebişlerde sıkıntı olmuyor. Bende bekliyorum sabırsızlıkla, salı günü kontrolüm var ne alemde görcez bakalım. Rabbim herkesi bir avazda kurtarsın inş. Sezaryeni özelde mi oldun devlette mi?

Özelde oldum canim. Eger doktorun iyiysd ve rahatsan doktorunla özel devlet farketmiyor. Inşallah hepinizden sırayla güzel haberler gelicek. 😍

Ben de visne yaptim icine 4yemek kasigi seker de koydum 2 kavanoz sicakken koydum vakkumlansin diye....visne asiri eksi cunku muhtemelen ben de az icecegim 1.5litre suya 4yemek kasigi seker koydum neticede🙄

Sifa olsun canim. Eger cok ekşiyse sıkar seni

Anladim canım 🙏 Aslında evet bende sorarken cekindim ama biraz daha bilincli olmak gerekir mi bu konuda diye sormak zorunda kaldim. Birde benim doktor 37. hafhamda tatilde olacak , başka bir doktora emanet olucam yani . Onun stresi var bende de ,bu igneden dolayi :KK43: Ama senin adina da cok sevindim sagsalim aldin kucagina zorda olsa. İnsallah bu sıkıntılarinin karsiligi olarak ilerde elin ayagin olacak hayirli bir evlat olsun

Bence yeni doktorunla bu konuyu detayli konuş öncesinde. Rabbim acısız problemsiz doğumlar nasip etsin hepinize

Biz de prima aldik eşimin ısrarıyla. En pahalısı hangisiyse en iyisi o sanıyo. Sleepy istiyordum dinletemedim bi türlü.
Bende çok kararsız kaldım hatta alışverişe gittiğimizde hala daha kararsızdım sleepy natural aldım canım.
Ben pampers pure aldım indirimlere bakın derim normalde çok pahalı ancak ben joker trendyol gibi bi siteden indirimle tanesi 1.3 ₺ olacak şekilde aldım ❤️İlk birkaç ay pure kullanıp sonra sleepy e geçmeyi isterim (ocak batıran cins çünkü pure) sleepy nin de içeriği çook temiz ❤️
Aynen canım çok pahalı bir de ilk zamanlar çok fazla bez gdiiyormuş günde. Arkadaşlarım primayla başlarsan dönmesi zor oluyo dediler. Bugün sleepy natural aldım bio ya denk gelemedim bakalım memnun kalırız inşallah 😊
Ben de ilk bebeğimde içeriği temiz diye sleepy almıştım ama her bez değiştirmemizde üst de değiştiriyorduk aşırı taşırıyordu. Kış bebeğiydi ve sürekli ağlıyordu hoşlanmıyordu hem bez hem üst değiştirmekten. Ne zaman ki primaya geçtik anca rahatladık. Şuanda bezden kesmek için migros un kendi marka bezini aldım. O da hem pşik yapıyor hem taşırıyor. Primadan iyisi yok. Prima aktif bebek kullandım çok memnum kaldım yeni doğana da kullanacağım.
İnşallah sizin gibi bir deneyim yaşamam 😅 bugün artık sleepy natural aldım. Memnun kalmazsak prima denerim artık.
Ben ebebek in kendi markasi olan baby me nin bezini aldim. Fiyati cok uygun. Bir deneyecegim. Memnun kalirsam ne ala... Bir de diger bezlerde var mi bilmiyorum ama gostergeli olmasi bana cazip geldi. bebek altini doldurdugunda bezin ustundeki sari serit maviye donuyor 😍
Onunda içeriği temizdi ama stok yapmayı düşünmediğimden ve eşimi markete gönderip aldırması kolay olacağından sleepy tercih ettim canım. İnşallah sende bende memnun kalırız. Tabi en önemlisi bebişlerin memnun kalması 😅
Premium care 1 numara aldım, yenidoğan için en iyisi diye okumuştum. Ama içeriği beni endişelendirdi, şikayetvar.com’da da olumsuz geri dönüşler var. Bir paket de sleepy bio natural mı alsam diyorum, ben de kararsızım 🤷🏻‍♀️
Bende ilk zamanlar premium care i düşündüm içerikten dolayı vazgeçtim canım. Ama hala kullanıp memnun kalanlar var. Bence elindeki paketi bitirip sonrasında değiştir. Bio natural bulmakta çok zor garip bir şekilde 🤦🏻‍♀️
Kizlar bebek bezi olarak slepp y natural almistim .internetten kampanyali paket çok güzel cıktı. En büyük tavsiyem su ısıtıcı hayat kurtarıyor. Bol bol tsört ve kendi sırtinıza koymaya bez olabilir. Çok terleniyor sürekli tsört degistiriyoruz.o terin tende kalmaması lazım. Birde ben 4 tane 5 li hastane çıkısı getirdim yetmedi. Bol bol müslin örtü iyi oldu. Birde temmuz sıcaği ama bebişin elleri ayaklari buz gibi oldugundan çift eldiven corap giydiriyorlar. Kalın tüy vermeyen battaniye ve burun açıcı kesin şart.
Sleepyden memnun kalmana sevindim canım bende tercihimi o yönde kullandım bugün. Bende 4 tane koymuştum hastane çıkışını 1 tane daha ekliyim bari. Bez kaç tane koymuştun? Günde 8-9 tane gidiyor diyolar ama 15 tane falan yeter mi acaba

Kizlar size birsey sorucam, dogumu ve hastane ortamini deneyimleyen anneler su ısıtıcı goturun diye soyluyorlar hep. Siz yaniniza nasil bi model aldiniz ya da alacak misiniz, bunlarin kucukleri falan var mi acaba?

Kizlar bebek bezi olarak slepp y natural almistim .internetten kampanyali paket çok güzel cıktı. En büyük tavsiyem su ısıtıcı hayat kurtarıyor. Bol bol tsört ve kendi sırtinıza koymaya bez olabilir. Çok terleniyor sürekli tsört degistiriyoruz.o terin tende kalmaması lazım. Birde ben 4 tane 5 li hastane çıkısı getirdim yetmedi. Bol bol müslin örtü iyi oldu. Birde temmuz sıcaği ama bebişin elleri ayaklari buz gibi oldugundan çift eldiven corap giydiriyorlar. Kalın tüy vermeyen battaniye ve burun açıcı kesin şart.
Canim tavsiyelerin icin cok tesekkurler, su isitici nasil bi model bulundurdun acaba yaninda, bavulda yer kaplamamasi icin kucuk bi model mi alsam dedim ama memnun kaldigin kullandigim bi model varsa model ve foto atabilirmisin sana zahmet☺️

X