2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
grupta herkes hamile keşke bu şekilde yazmasaydınız. Biraz düşüncesizce ifade etmişsiniz. Korkusu tetiklenen olabilir.
içerde kalması gibi bir lüksümüz yok, zamanı gelince bir şekilde doğacaklar.
Kimsenin korkması için yazmamıştım☺️ kusura bakmayın ama realist olmak gerek gerçek bu doktora bile sorsanız aynı bu şekilde söylerdi . Dediğiniz gibi zamanı gelince çıkacak zaten yanı bunları göze alıpta buralara vardık benim izlediklerimden sonra beni korkum basıldı herkeze ayni etkiyi yaratmıyor olabilir ama birini korkuttuysam özür dilerim sonuçta bunlari bilerek bu yola çıktık 😊 bir de şoyle bir şey var korkunun ecele faydası yok ha oyle ha boyle bu bebisler saglikla dogacak inşallah ha oyle ha boyle 😁

Kızlar size acil bişey sormam lazım bilgi sahibi olan lütfen cevaplasın kan sulandırıcı iğne ve coraspirin kullananlar kaçıncı haftada kesilecek denildi?

Aspirin en riskli olaniymiş oyüzden 32.haftada coraspini bıraktık. Kan sulandirici iğneyi doğumdan 24 bazı doktorlar 12 saat önce bıraktiriyorlar. Dogumdan sonrada tekrar kullandirip yavaş yavaş biraktiracak doktorum.

Kizlar 1/1 buçuk saatir adet ağrılarım var şidetli değil ama onunla beraber belim de ağırmaya başladı 🙄 normal mı yoksa biraz daha bekliyim devam ederse hastaneye mi gidiyim

Kizlar 1/1 buçuk saatir adet ağrılarım var şidetli değil ama onunla beraber belim de ağırmaya başladı 🙄 normal mı yoksa biraz daha bekliyim devam ederse hastaneye mi gidiyim

Canım bu haftalar her türlü agri olabiliyor ama bana doktorum bele yayılan regli agrilarinda muhakkak gel demişti. korkutmakta istemiyorum canım sen bilirsin inşallah yoktur birşey ama kendini garantiye al . En azından için rahat eder.

Kızlar size acil bişey sormam lazım bilgi sahibi olan lütfen cevaplasın kan sulandırıcı iğne ve coraspirin kullananlar kaçıncı haftada kesilecek denildi?
35. haftada coraspirin bırakacağız ama iğneye doğumdan sonrada devam ediliyor. iğne sanırım doğumdan 2 hafta sonra falan bırakılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Kızlar inanın hepimiz de başlamıştır ufak ufak tedirginlik, bende ki korku mesela doğum değilde çocuğuma odaklandım bu yüzden onun rahat dünyaya gelmesi için o minicik yolculuğunda elimden geleni yapmak ona zarar gelmesin diye hazırlıyorum kendimi. Bizzat doğum tecrübesi olan annelerimiz gibi olmaz ama bende doğuma girmek zorunda kaldım arkadaşımın, çünkü doğum arabada başlamıştı ve hastanede ebe den başka kimse yoktu doğum kısmında dr hemşire vs yetişemedi sabaha karşıydı düşünün, kordonu tuttum ebe bebeği çekti aldı lap diye tabi ikin ikinma vs yönlendirerek :)) o gün bugündür normal doğumdan hiç korkmam birebir şahit oldum her adımına mucizevi birşeye tanıklık etmiştim, arkadaşımın durumu da iyiydi illaki acısı vardı ama çok rahattı yani. Umarim güzel acilmamiz olur ve sağlıklı kolay doğum yaparız hepimiz👍☺ Doğum şekli ne olursa olsun hem anne hem bebesi için en doğru olanı olsun derim hep🤲

bugün kontrolümüz vardı. Fl değeri geri çıktı yine. bugün 34+1 ama FL 33+5 çıktı diğer ölçümler ileri çıkıyor. önceden de geri çıkıyordu ama 32. haftada 33+0 ile uyumluydu. yani öne geçmişti. anlamadım ben ya. doktorum 2 mm fark eder takılma dedi ama içim rahat etmiyor bi türlü.

Canım bu haftalar her türlü agri olabiliyor ama bana doktorum bele yayılan regli agrilarinda muhakkak gel demişti. korkutmakta istemiyorum canım sen bilirsin inşallah yoktur birşey ama kendini garantiye al . En azından için rahat eder.
Şimdi biraz hafifledi eşim karnımı ovalıyor çok iyi geliyor ama çoğalırsa geçmezse hastaneye gidecegim

Günaydın 🌼 herkeze cvp veremedim ama yorumları okudum herkezin iyi olduğuna sevindim Umutumut82 Umutumut82 canım ciğer geliştirici şekeri tavan yapıyor bende de öyle olmuştu o yuzden merak etme 🙃
Doğum yaklaştıkça beni korku bastı ☹️ Akşam doğumları izledim sezeryan izledim normal doğum izledim 😁
Belki sezeryanda hissetmiyorsunda komple içini açıyorlar . Normal doğum da vajinaya gerekirse kesik atıyorlar ☹️ Bu hoşuma gitmedi o kesigi atmadan acaba uyuşturuyorlar mi o kismi 🙄 aklimda deli deli sorular gece uyamadim meraktan bildigin korku basti 😁 ben kendime dogum konusunda hiç bir turlu güvenemiyorum.
Normal doğumdan sonra vajinada degisikler oluyor mu yoksa zamanla eski haline donuyor mu 🙄 valla deneyimli anneler biraz anlatsan hem merak hem korkumu giderse 😁 korkunun ecele faydasi yok gerçi artik hiç bir turlu kaciş yok dogracagiz normal ya da sezaryen ☺️
Vajina kesisi her doğumda olmayabiliyor canım oranın esnekliği ve doğru ıkınmayla sıfır kesisiz atlayabiliyoruz aslında, perine masajının da çok faydası oluyormuş normal doğum düşünen arkadaşlar bu haftalarda başlayabilir 😊

bugün kontrolümüz vardı. Fl değeri geri çıktı yine. bugün 34+1 ama FL 33+5 çıktı diğer ölçümler ileri çıkıyor. önceden de geri çıkıyordu ama 32. haftada 33+0 ile uyumluydu. yani öne geçmişti. anlamadım ben ya. doktorum 2 mm fark eder takılma dedi ama içim rahat etmiyor bi türlü.
Korkma canım doktorlarda bire bir ayni olcemiyor arada çok fark yok zaten içini rahat tut zaten onemli olan saglikli iyi olmasi olçumler korkulacak bir gerilikte degil

Vajina kesisi her doğumda olmayabiliyor canım oranın esnekliği ve doğru ıkınmayla sıfır kesisiz atlayabiliyoruz aslında, perine masajının da çok faydası oluyormuş normal doğum düşünen arkadaşlar bu haftalarda başlayabilir 😊
Doktorumla bunu şimdiden konuşacagim 😁 çunku bazı doktorlar tam açilma olmadan kesiyormuş daha kolay için ama ben tam açilma olmadan doguma alinmak istemedigimi soylerim zorunlu olmadigi surece kesik atmasinlar ya sonra normalde donuyor mu bilmiyorum ki yoksa arada fark oluyomu kendimi sonra kotu hisetmek istemem

Doktorumla bunu şimdiden konuşacagim 😁 çunku bazı doktorlar tam açilma olmadan kesiyormuş daha kolay için ama ben tam açilma olmadan doguma alinmak istemedigimi soylerim zorunlu olmadigi surece kesik atmasinlar ya sonra normalde donuyor mu bilmiyorum ki yoksa arada fark oluyomu kendimi sonra kotu hisetmek istemem
Benim doktorum aşırı karşı öyle doğum başlamadan kesip biçmeye o yüzden içim rahat 😁 doktorunla konuş o zaman bide normal doğum yapanlar kesi devede kulak diyor o ana kadar gelişen olaylar silsilesi için😂 gerilme canım boşuna şimdiden 💖

Korkma canım doktorlarda bire bir ayni olcemiyor arada çok fark yok zaten içini rahat tut zaten onemli olan saglikli iyi olmasi olçumler korkulacak bir gerilikte degil
ya elimde değil. oğlumda da 34. haftada gelişim durmuştu. aslında o biraz korkutuyor. çok şükür diğer ölçümler iyi kilo falan. galiba doğum yapıp kucağıma alınca ancak rahatlayacağım.

Ayni gunde dogumumuz gozukuyor ve ben de kan sulandirici ve ecoprin kullaniyorum...acikcasi hic sormadim doktora..perinatologa gidiyorum ben ....hani muhtelemelen birakacagimiz zaman ondenn soylerler diye dusunuyorum...bize daha vardir diye soylememistir doktorumuz

ilk hamileliğimde sancılarım geldiği gün, banu çiftçi nin doğumu karşılama egzersizleri, nefes alış verişi ve ıkınmayı anlattığı videolarda gördüklerimi yaptım. kolay bir doğum oldu. kesi çok olmadı vajinamda. ve ilk gün hafif sızladı. sezeryanı bilmiyorum ama burun ameliyatı olmuştum. o ağrıyla kıyaslanamaz bile. çok hafif sızlamam olmuştu. tabi bu benim doğum hikayem. herkesin kendine has oluyor. ama her zaman olumlu düşünmekte ve doğal yolu denemekte fayda var diye düşünüyorum.
Bende şimdi baktım bulamadım banu çiftçinin videoları. Nezaman izlemiştiniz

Ben de doğum çeşitlerini çok arastirdim ama kesi nin açılmaya alakası yok gibi, rahim ağzı açılmasına bakıyor doktorlar ama bebek dogum kanalındayken çok gerilme olursa yırtık olusmasin diye kesiyorlar, yırtık olunca daha kontrolsüz bir yara oluşuyor çünkü. Kesi olmasa bile doğumdan sonra eskisi gibi olmuyormuş tabi bu kişiye göre de değişebilir, kasların esnekliğine göre mesela, doğum öncesi ve sonrası egzersizleri var onları mutlaka yapmak lazım, iri bebek olmazsa ya da vakum kullanılmak zorunda kalınmazsa egzersizler ile iyi sonuç elde edilebiliniyormus. Sezaryen de ayni şekilde karnında kocaman bir dikiş izi kalıyor, onda da eskisi gibi olmak mümkün değil, soğuklarda sızlayan, zorlandığında acıyan bir iz kalıyor hayatimizda ama bu çok normal dünyaya bir bebek getiriyoruz, dünyanın en güzel duygusu, insanlar bir bebek sahibi olabilmek için neler veriyorlar. O yüzden çok düşünmemek lazım bence, normal doğumdan yana tereddütlerin varsa doktorunla konuşabilirsin o seni rahatlatacaktır canım. Sağlıkla gelsin bebeislerimiz inşallah, gerisi hiç önemli değil hepsi halledilir.

Ben de doğum çeşitlerini çok arastirdim ama kesi nin açılmaya alakası yok gibi, rahim ağzı açılmasına bakıyor doktorlar ama bebek dogum kanalındayken çok gerilme olursa yırtık olusmasin diye kesiyorlar, yırtık olunca daha kontrolsüz bir yara oluşuyor çünkü. Kesi olmasa bile doğumdan sonra eskisi gibi olmuyormuş tabi bu kişiye göre de değişebilir, kasların esnekliğine göre mesela, doğum öncesi ve sonrası egzersizleri var onları mutlaka yapmak lazım, iri bebek olmazsa ya da vakum kullanılmak zorunda kalınmazsa egzersizler ile iyi sonuç elde edilebiliniyormus. Sezaryen de ayni şekilde karnında kocaman bir dikiş izi kalıyor, onda da eskisi gibi olmak mümkün değil, soğuklarda sızlayan, zorlandığında acıyan bir iz kalıyor hayatimizda ama bu çok normal dünyaya bir bebek getiriyoruz, dünyanın en güzel duygusu, insanlar bir bebek sahibi olabilmek için neler veriyorlar. O yüzden çok düşünmemek lazım bence, normal doğumdan yana tereddütlerin varsa doktorunla konuşabilirsin o seni rahatlatacaktır canım. Sağlıkla gelsin bebeislerimiz inşallah, gerisi hiç önemli değil hepsi halledilir.
Normal dogumdan yana sadece merak ettigim kesik atildiktan sonra zedelenme oluyor mu mesela eskisi gibi kendini vajina toparliyormu fln ama sezaryen herkezde ayni degil mesela yengem sezaryen onun izi belli ve soguklarda agrisi oluyor annemin sezaryani hiç belli olmuyor 5 yil once dogurdu ve suan hic belli olmuyor ve agri sizi hiç birsey olmuyor o kisiye gore yada doktora gore mi bilmeyecegim 🤷‍♀️ Ben normal dogum taraftariyim sadece kesik olmasini istemem herkez gibi inşallah olmaz bakalim hayirlisi

X