2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sagol kuzum. Evet şükür daha riskli haftalari atlattik şükür. Ben bir yandan olsun bitsin diyorum bir yandanda en azindan 37 hafta bitse 8 10 gün daha dayansaydik diyorum. Oğlumla eşime kalsa elleriyle doğurtacaklar zil takıp oynamadiklari kaldi. Dün oğlum baktim kardeşinin valiziyle pusetini yüklenmiş sırıtıyor evde. Hoppp dedim onlar şimdilik gitmeyecek. 😂
Ya yerim ben onun heyecanını 😍 kavuşmaları da güzelce olsun inşallah canım ☺️

Günaydın 🌼 herkeze cvp veremedim ama yorumları okudum herkezin iyi olduğuna sevindim Umutumut82 Umutumut82 canım ciğer geliştirici şekeri tavan yapıyor bende de öyle olmuştu o yuzden merak etme 🙃
Doğum yaklaştıkça beni korku bastı ☹️ Akşam doğumları izledim sezeryan izledim normal doğum izledim 😁
Belki sezeryanda hissetmiyorsunda komple içini açıyorlar . Normal doğum da vajinaya gerekirse kesik atıyorlar ☹️ Bu hoşuma gitmedi o kesigi atmadan acaba uyuşturuyorlar mi o kismi 🙄 aklimda deli deli sorular gece uyamadim meraktan bildigin korku basti 😁 ben kendime dogum konusunda hiç bir turlu güvenemiyorum.
Normal doğumdan sonra vajinada degisikler oluyor mu yoksa zamanla eski haline donuyor mu 🙄 valla deneyimli anneler biraz anlatsan hem merak hem korkumu giderse 😁 korkunun ecele faydasi yok gerçi artik hiç bir turlu kaciş yok dogracagiz normal ya da sezaryen ☺️

Hadii hayırlısı cnm hakkınızda bu yorgunluk bitkinlik bende de var birde uyku hali ara ara uymuk istiyorum ama işyerindeyim işte benim yerime bol bol uyu 😂

Ah canim 45 dakikada bir hemsireler tepembe.oğlanda durmuyor. Gözlerim kapaniyor ama kürdan tatsam uyumamak icin yeridir

Günaydın 🌼 herkeze cvp veremedim ama yorumları okudum herkezin iyi olduğuna sevindim Umutumut82 Umutumut82 canım ciğer geliştirici şekeri tavan yapıyor bende de öyle olmuştu o yuzden merak etme 🙃
Doğum yaklaştıkça beni korku bastı ☹️ Akşam doğumları izledim sezeryan izledim normal doğum izledim 😁
Belki sezeryanda hissetmiyorsunda komple içini açıyorlar . Normal doğum da vajinaya gerekirse kesik atıyorlar ☹️ Bu hoşuma gitmedi o kesigi atmadan acaba uyuşturuyorlar mi o kismi 🙄 aklimda deli deli sorular gece uyamadim meraktan bildigin korku basti 😁 ben kendime dogum konusunda hiç bir turlu güvenemiyorum.
Normal doğumdan sonra vajinada degisikler oluyor mu yoksa zamanla eski haline donuyor mu 🙄 valla deneyimli anneler biraz anlatsan hem merak hem korkumu giderse 😁 korkunun ecele faydasi yok gerçi artik hiç bir turlu kaciş yok dogracagiz normal ya da sezaryen ☺️

Canım benim sen doğum videosu falan izleme . İllaki doğuracaksın Allah kolaylığını veriyor. Meleğini görünce mis mis kokusunu alınca unutuluyor hepsi.

Canım benim sen doğum videosu falan izleme . İllaki doğuracaksın Allah kolaylığını veriyor. Meleğini görünce mis mis kokusunu alınca unutuluyor hepsi.
İzlemesem daha çok korkardım ama sezeryan isteme 7 kat kesiyorlar normal daha iyi gozuktu ama onda da merak ettiklerim var kendime de çok guvenemiyorum normal dogum için inşallah yanılıyorumdur

Cok vaktim Yok ama kisaca yazayim canim.Herkesin dogumu kendine hastir ve o bebek oyle veya Boyle ordan cikacak 😜.sahsen cok OLUMLU normal dogum videosu izledim.sezeryan ve beni kotu etkileyecek videolar izlemedim, dusunmedim.canlilar ciftlesir, disi dollenir ve urerler.bu kadar basit.insanlar vajinal dogum yapar.buna gore programlanmisiz.tabii ki kesik ve. Baska komplikasyonlar olusabilir, olabilir, normal.cok sansliyiz hastanelerde ebeler doktorlar esliginde doguruyoruz.

Arkadaşlar günaydın daha öncede yazmıştım benim sabahları beyaz akıntım oluyo diye. Bugün biraz katı şekilde bi akıntım vardı çamaşırımda yani diğer günlerden daha farklı sanki. Nişan nasıl bişey daha önce doğum yapan arkadaşlar anlatabilir mi korktum doktora mı gitsem hiç ağrım sızım başka bişeyim yok 34+5 deyim
Benim o akıntı hep var başından beri nişan faln olsa asla anlamam 🤦‍♀️

Bütün bu sorular benim de aklımdan çıkmıyor. Etkilenmeyeyim diye izlemiyorum yaklştıkça da tedirgin oluyorum. O normal doğumda atılan kesi beni çok telaşlandırıyor. Daha sonrasında tuvalet işleri nasıl halloluyor ki 🤷‍♀️😢

İzlemesem daha çok korkardım ama sezeryan isteme 7 kat kesiyorlar normal daha iyi gozuktu ama onda da merak ettiklerim var kendime de çok guvenemiyorum normal dogum için inşallah yanılıyorumdur
ah canım keşke yazmasaydın. Beni de düşündürttün. Şu zamana kadar genel anestezili biyopsi dahil 5 ameliyat geçirdim ama hiçbirininde merak edip videosunu izlemedim. Sezeryan olması halinde bunu da atlatırım diyodum. Bence sende düşünme bunları. Sezeryanda olsa normal de olsa bebeğe odaklanmak lazım. Yoksa süreç zor ilerler.

Cok vaktim Yok ama kisaca yazayim canim.Herkesin dogumu kendine hastir ve o bebek oyle veya Boyle ordan cikacak 😜.sahsen cok OLUMLU normal dogum videosu izledim.sezeryan ve beni kotu etkileyecek videolar izlemedim, dusunmedim.canlilar ciftlesir, disi dollenir ve urerler.bu kadar basit.insanlar vajinal dogum yapar.buna gore programlanmisiz.tabii ki kesik ve. Baska komplikasyonlar olusabilir, olabilir, normal.cok sansliyiz hastanelerde ebeler doktorlar esliginde doguruyoruz.
Benim izledigim dogumlarda cok olumluydu o yuzden azda olsa korkumu bastirdi ama yinede insanin ilk olunca soru korku merak hersey kapliyor birden 😁

Bütün bu sorular benim de aklımdan çıkmıyor. Etkilenmeyeyim diye izlemiyorum yaklştıkça da tedirgin oluyorum. O normal doğumda atılan kesi beni çok telaşlandırıyor. Daha sonrasında tuvalet işleri nasıl halloluyor ki 🤷‍♀️😢
Hiç bir fikrim yok dün gece uyamadim resmen gece gece video açtim baktim azda olsa korkumu bastirdi olumlu dogumlar izledim ama yinede sorular beni kemiriyor resmen

ah canım keşke yazmasaydın. Beni de düşündürttün. Şu zamana kadar genel anestezili biyopsi dahil 5 ameliyat geçirdim ama hiçbirininde merak edip videosunu izlemedim. Sezeryan olması halinde bunu da atlatırım diyodum. Bence sende düşünme bunları. Sezeryanda olsa normal de olsa bebeğe odaklanmak lazım. Yoksa süreç zor ilerler
Ay kusura bakma canim seni de korkutmak istemezdim ama ilk olunca ister istemez korku basiyor izlemek gormek istiyor hangisi daha rahat diye simdi disardan herkez normal daha iyi diyor bende merak ettim hani normal dogum zorlaşirsa sezeryan isterim diye ama belki o agriyi hisetmiyorsun naptiklarini gormuyorsun da nebleim izleyince normal dogumun daha iyi olduguna karar verdim elimden gedigi kadar normal için zorlayacagim suanlik normal gozukuyor hersey ama doguma girince nasil olur allah bilir orasini inşallah hepimiz bir nefeste dogum yapar kurtuluruz saga salim ❤️

Ay kusura bakma canim seni de korkutmak istemezdim ama ilk olunca ister istemez korku basiyor izlemek gormek istiyor hangisi daha rahat diye simdi disardan herkez normal daha iyi diyor bende merak ettim hani normal dogum zorlaşirsa sezeryan isterim diye ama belki o agriyi hisetmiyorsun naptiklarini gormuyorsun da nebleim izleyince normal dogumun daha iyi olduguna karar verdim elimden gedigi kadar normal için zorlayacagim suanlik normal gozukuyor hersey ama doguma girince nasil olur allah bilir orasini inşallah hepimiz bir nefeste dogum yapar kurtuluruz saga salim ❤️
Benim ilk bebeğim ama komşumun doğumuna gitmiştim gece olunca o zaman bizi doğumhaneye aldı kesiyi atmadan önce orayı iğne ile uyuşturdu sonrasında kesiyi attı uyuşuk olduğu içinde geri dikti komşum birşey hissetmedi çocuk çıktıktan sonra rahatladım dedi ve aradan bi süre geçtikten sonra ağrı kesici iğne yaptılar tuvalet ihtiyacında da sorun yaşamadı haliyle bi tuvalete giderken hareket ederken alttan zorlandı ama zaten dikiş normal bi şekil olmayacaktı zorlanması normaldi

Ben aynı konuyu doktorla konuşmuştum kesi istemiyorum diye. Çünkü birkaç yerde okudum 10 cm açılmayı beklemiyorlarmış kesiyorlarmış direk. Doktor da bişey olmaz dikiyoruz eskisi gibi oluyor dedi. Doktoru değiştirdim yeni doktora başladım bu ay. Sırf doktorun kendi keyfi içini kendimi kestirmem. Yoksa acı birşey hissetmiyormuşsun hiç ne keserken ne dikerken. Zorunlu durumda yapsalar o da sıkıntı değil yapsınlar yoksa makata kadar yırtılan oluyormuş Allah korusun.
Perine masajı diye birşey var kesiyi önlemek için o bölgeyi yumuşatıyorsun. 36. Haftada başlanıyor. O zamana kadar doğurmazsam masaja başlıcam. Videolar var bakabilirsin.

grupta herkes hamile keşke bu şekilde yazmasaydınız. Biraz düşüncesizce ifade etmişsiniz. Korkusu tetiklenen olabilir.
içerde kalması gibi bir lüksümüz yok, zamanı gelince bir şekilde doğacaklar.

Benim o akıntı hep var başından beri nişan faln olsa asla anlamam 🤦‍♀️
Benimde akıntım hep var ama bugünkü nasıl anlatsam bilemiyorum akmayan bir şeydi topaklanmış bir şekilde öyle söyliyim. Bu akıntılardan kurtulamadığım için gün içinde sürekli kontrol ediyorum göbekten göremediğim için aynayla bakıyorum. Erken doğum yapanları duydukça sanırım kaygım artıyo bu akıntı konusunda

X