2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Teşekkürler canım Benim açlıkda o civarlardaydı. İnsülini 12 ye çıkarttı. Bugün 90 geldi yarına bilmiyorum artık bugün çok da belim ağrıyor😭 su içiyordum bol bol 15 30 dk bir wc deydim😃 valla yarına da geçmez ise hastaneye gitmeyi düşünüyorum. Sen nasılsın 9 senin az kaldı😊
Çok şukur benimde iyi gidiyor doktorum insülini 8 e indirdi ama ben bügün yine 10 vurdum çunku 90 ustuydu tokluk sabah

Kızlar iki gündür kendi ailem ve özellikle annem ile ilgili sebeplerden çok gerginim. Dikkatim dağınık, kafam çorba gibi. Az önce de kahverengi lekelenmelerim başladı. Bebek hareketlerini hissediyorum ama, erken doğumu mu işaret ediyor bilemiyorum. Zaten bu lekelenmeler ile hamileliğimin başından beri başım belada.

Teyzesi bizde 2700 olmuşuz ben kilo almıyorum artık. 80 da çakıldım. Eşim dalga geçiyor benle wc den çıkmıyorum diye😃 bende 2 gündür birşey yiyesim gelmiyor. Zorla atıştırıyorum. 2 hafta sonra bize ne diyecekler bakalım😃

Ay masallah masallah . Bende gecen hafta +500 almistim. Bu sabah baktim o da gitmiş. 2 aydir sabit kilodayim. Sıcaklardan galiba benimde canim birsey istemiyor. Durmadan su içiyorum .

Kızlar iki gündür kendi ailem ve özellikle annem ile ilgili sebeplerden çok gerginim. Dikkatim dağınık, kafam çorba gibi. Az önce de kahverengi lekelenmelerim başladı. Bebek hareketlerini hissediyorum ama, erken doğumu mu işaret ediyor bilemiyorum. Zaten bu lekelenmeler ile hamileliğimin başından beri başım belada.

Canım doktoruna danisirsan icin rahat eder. Bende ilk haftalardan beri kanamalı ve lekelenmeli gecirdim. Bu haftalardaki lekelenme ve regli agrilarini gece bile olsa bana bildir dedi doktorum . Belki iğne falan önerir.

Canım doktoruna danisirsan icin rahat eder. Bende ilk haftalardan beri kanamalı ve lekelenmeli gecirdim. Bu haftalardaki lekelenme ve regli agrilarini gece bile olsa bana bildir dedi doktorum . Belki iğne falan önerir.
Zamanı gelse de bi doğsa sağlıkla diyorum bazen. Yine progestana yüklenicez galiba.
Ailevi sıkıntılar, şu riskli durum, son zamanlar ağırlaşmam vs. Allah beterinden korusun ama artık kafam kaldırmıyor.

Benimkisi insuline baslatmadi bile..simdilik glifor diye bir ilac verdi bu sabah 84 tu aclik...yoksa hep 104-92 arasindaydi aclik sekerim

Gliforun hamilelikte kullanildigini bilmiyordum. Eskiden kullanmistim hamilelik olunca doktor biraktirmisti. Çok fazla bulanti ve ishal yapmisti bende. Ben günde 4 kere insilün yapiyorum.

Zamanı gelse de bi doğsa sağlıkla diyorum bazen. Yine progestana yüklenicez galiba.
Ailevi sıkıntılar, şu riskli durum, son zamanlar ağırlaşmam vs. Allah beterinden korusun ama artık kafam kaldırmıyor.

Canım rabbim yardimcin olsun gönül ferahlığı versin. Son haftalarimiz duymamaya görmemeye çalış. Benimde hamileligim hep saçma sapan streslerle geçti. Benim k.p çok çenebazdır arar dır dır konuşur . Bana kaynanamı eşimi şikayet eder. Bu sabah doğuma kadar arama kafam seni kaldirmiyor diyip suratina kapadım.

Canım rabbim yardimcin olsun gönül ferahlığı versin. Son haftalarimiz duymamaya görmemeye çalış. Benimde hamileligim hep saçma sapan streslerle geçti. Benim k.p çok çenebazdır arar dır dır konuşur . Bana kaynanamı eşimi şikayet eder. Bu sabah doğuma kadar arama kafam seni kaldirmiyor diyip suratina kapadım.
kimse demiyor ki bu kadının kocası görevde, çalışıyor. eve ayda bi kere geliyor, gebeliği riskli, son ayı, bir de biz dert anlatmasak.
Sağol canım ya. bilmiyorum yarın doktora gitsem mi, halim yok gözüme uyku girmiyor. araba kullanamıyorum, götürecek kimse yok, otobüs sıkıntı. taksi ile belki.

kimse demiyor ki bu kadının kocası görevde, çalışıyor. eve ayda bi kere geliyor, gebeliği riskli, son ayı, bir de biz dert anlatmasak.
Sağol canım ya. bilmiyorum yarın doktora gitsem mi, halim yok gözüme uyku girmiyor. araba kullanamıyorum, götürecek kimse yok, otobüs sıkıntı. taksi ile belki.

En azindan doktorunu ara canim belki iğne vurdurur. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik heba etmeyelim. Ben telefonla arıyorum gel derse gidiyorum. Simdiye kadar lekelenmem olunca yok gelme dedigi hic olmadi.

Kızlar bebeğinin ölçüm değerlerinde fl geriden baş ölçümü önden giden var mı hiç? Doktorunuz ne diyor bu duruma?
Şu son kontrole kadar öyleydi baş iki hafta kadar önde fl kendi haftası ile uyumlu çıkıyordu. Her seferinde de soruyordum çok fark var neden diye önemli değil ölçümlerde oluyor böyle, önemli bu durum olsa söylerim zaten diyordu. Yani doktora göre normal bir durum. Benim doktorum çok detaycı ve garantici biri. Bu haftaki kontrolde tüm ölçümler eşit çıktı. Bir de haftalar ilerledikçe ölçümlerde yanılma payı da artacak. Bence bebek gelişimi gerile düşmedikçe sorun olmaz inşallah.

Sen kendin mi ayarlıyorsun derecesini🙄
Nasıl cnm iğnede gosteriyor 1,2,3…. Boylendevam ediyor ama ben sadece gece 10 vuruyorum sabah aclik az ciksin ama dun sabah fazlaa cikti doktorum soyledi 8 e dusur eger iyi cikarsa 8 ile devam ama artiş gosterirse yine yukseltirsin dedi bende sabah fazla ciktigi icin aksam yine 10 vurdum

Kızlar bebeğinin ölçüm değerlerinde fl geriden baş ölçümü önden giden var mı hiç? Doktorunuz ne diyor bu duruma?
Fl haftasıyla genelde uyumlu gidiyor ama baş hep önde cıkıyor doktora soruyorum bi sıkıntı yok belki koca kafalı bi bebek olacak diyor 🙂 ölçümler değişebiliyor son haftalarda sıkıntı yapmayın, çok endişe edecek bir durum olsa doktorlar ek tetkik isterler zaten

Dün kan sonuçlarımı aldım tiroid yükselmiş. Buradan yazmıştım çok terliyorum özellikle boyun bölgesi saç diplerim su içinde kalıyor aniden ter ve ateş bastırıyor diye. Sanırım tiroid yükselmesi ile bağlantılı. Levotiron kullanıyordum ona rağmen yükselmiş bir de iki üç hafta önce bakılmıştı düşük çıkıyordu hep. Hatta buradan yazan olmuştu tiroid yükselmiştir diye ihtimal vermemiştim :kızgın: bu 2 haftada ne oldu ki??? Hapı günde 2ye çıkardık.

Fl haftasıyla genelde uyumlu gidiyor ama baş hep önde cıkıyor doktora soruyorum bi sıkıntı yok belki koca kafalı bi bebek olacak diyor 🙂 ölçümler değişebiliyor son haftalarda sıkıntı yapmayın, çok endişe edecek bir durum olsa doktorlar ek tetkik isterler zaten

Canim bir arkadasimada kafasi büyük demisti doktor çocuk normal doğdu. O da çok korkmustu normal doğum yapacağı için.

Benim bebisin gecen ay geri cikmisti cogu olcusu, bu ay baş ölcümü 2hafta fl ölcümü de 1hafta önde cikti. Doktor genetik benzerlik diyor, babasina cekmis o da uzun boylu ve koca kafali☺️ ayrica ben normal dogum dusundugum icin engel olur mu diye sordum, olmaz dedi, normal dogum icin karin cevresinin önde olmasi tedirgin eder, baş buyuk olsa da başın ciktigi yerden govdede cikar bir sorun olmaz demisti☺️

Dün kan sonuçlarımı aldım tiroid yükselmiş. Buradan yazmıştım çok terliyorum özellikle boyun bölgesi saç diplerim su içinde kalıyor aniden ter ve ateş bastırıyor diye. Sanırım tiroid yükselmesi ile bağlantılı. Levotiron kullanıyordum ona rağmen yükselmiş bir de iki üç hafta önce bakılmıştı düşük çıkıyordu hep. Hatta buradan yazan olmuştu tiroid yükselmiştir diye ihtimal vermemiştim :kızgın: bu 2 haftada ne oldu ki??? Hapı günde 2ye çıkardık.
Bir şey sormak istiyorum bende Levotiron kullanıyorum 1 gün 25 mg bir gün 50 mg olarak ayarladi doktorum ama ben de çok terliyorum sıcaklara bağlıyorum mağlum burası sahil bölgesi siz troit den terliyormusum diye yazınca tedirgin oldum şimdi kaç mg kullanıyorsunuz tiroitiniz kaç çıktı tahlilde?

X