2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gliforun hamilelikte kullanildigini bilmiyordum. Eskiden kullanmistim hamilelik olunca doktor biraktirmisti. Çok fazla bulanti ve ishal yapmisti bende. Ben günde 4 kere insilün yapiyorum.
Bende de ishal yapti malesef ...valla hamilelikte kullanilabiliyormus demekki🙄sabah 1aksam 1olmak uzere tok karna tuketiyorum

Nasıl cnm iğnede gosteriyor 1,2,3…. Boylendevam ediyor ama ben sadece gece 10 vuruyorum sabah aclik az ciksin ama dun sabah fazlaa cikti doktorum soyledi 8 e dusur eger iyi cikarsa 8 ile devam ama artiş gosterirse yine yukseltirsin dedi bende sabah fazla ciktigi icin aksam yine 10 vurdum
Ok doktorun bilgisi dahilinde 10 vurdun😎 şimdi oldu. Bende 10 kendin yükselttin sandım.

Bir şey sormak istiyorum bende Levotiron kullanıyorum 1 gün 25 mg bir gün 50 mg olarak ayarladi doktorum ama ben de çok terliyorum sıcaklara bağlıyorum mağlum burası sahil bölgesi siz troit den terliyormusum diye yazınca tedirgin oldum şimdi kaç mg kullanıyorsunuz tiroitiniz kaç çıktı tahlilde?
25 lik kullanıyordum artık 50lik oldu. Sizin belki sıcaklardandır. Sahil bölgesi nem sıcak falan normaldir. Burası çok sıcak değildi ona rağmen çok terleme oluyordu. Affedersiniz gece bile 3 kere falan kıyafetlerimi değiştiriyordum. Dün başladım haptan iki tane almaya biraz farketti gibi. Sonuçları doktorumdan telefonda öğrendim kaç çıktığını hatırlamıyorum şimdi.

25 lik kullanıyordum artık 50lik oldu. Sizin belki sıcaklardandır. Sahil bölgesi nem sıcak falan normaldir. Burası çok sıcak değildi ona rağmen çok terleme oluyordu. Affedersiniz gece bile 3 kere falan kıyafetlerimi değiştiriyordum. Dün başladım haptan iki tane almaya biraz farketti gibi. Sonuçları doktorumdan telefonda öğrendim kaç çıktığını hatırlamıyorum şimdi.
Cevabınız için teşekkür ederim💐 artık dayanamadım klima açtım mecbur 🥵 nasıl iki tane günde sabah aç karnına alınıyor en az yarım saat önce bir tanesi siz nasıl kullanıyorsunuz iki tane günde

Cevabınız için teşekkür ederim💐 artık dayanamadım klima açtım mecbur 🥵 nasıl iki tane günde sabah aç karnına alınıyor en az yarım saat önce bir tanesi siz nasıl kullanıyorsunuz iki tane günde
Kullanım şekli ile ilgili o kadar detaylı bir şey söylemedi. Ben de düz mantık iki tane aynı anda aldım. Kahvaltıdan 45 dk önce. önceden bir tane alıyordum şimdi iki tane. Yanlış mı oluyor ki arayıp sorayım doktorumu. Olmazsa bu ilacın 50 mg lık olanı varsa onu yazdırayım

Şu son kontrole kadar öyleydi baş iki hafta kadar önde fl kendi haftası ile uyumlu çıkıyordu. Her seferinde de soruyordum çok fark var neden diye önemli değil ölçümlerde oluyor böyle, önemli bu durum olsa söylerim zaten diyordu. Yani doktora göre normal bir durum. Benim doktorum çok detaycı ve garantici biri. Bu haftaki kontrolde tüm ölçümler eşit çıktı. Bir de haftalar ilerledikçe ölçümlerde yanılma payı da artacak. Bence bebek gelişimi gerile düşmedikçe sorun olmaz inşallah.
Dünden beri kafaya taktım bakıyorum okuduğum şeyler canımı çok sıktı. Uyuyamadım telaşlandım 😕😢 gittiğim doktor da önemli birşey değil demişti yine de içim rahat değil

Fl haftasıyla genelde uyumlu gidiyor ama baş hep önde cıkıyor doktora soruyorum bi sıkıntı yok belki koca kafalı bi bebek olacak diyor 🙂 ölçümler değişebiliyor son haftalarda sıkıntı yapmayın, çok endişe edecek bir durum olsa doktorlar ek tetkik isterler zaten
İnşallah öyledir kalkıp doktora gidesim geldi gece 😞

Benim bebisin gecen ay geri cikmisti cogu olcusu, bu ay baş ölcümü 2hafta fl ölcümü de 1hafta önde cikti. Doktor genetik benzerlik diyor, babasina cekmis o da uzun boylu ve koca kafali☺️ ayrica ben normal dogum dusundugum icin engel olur mu diye sordum, olmaz dedi, normal dogum icin karin cevresinin önde olmasi tedirgin eder, baş buyuk olsa da başın ciktigi yerden govdede cikar bir sorun olmaz demisti☺️
Nasıl öne geçti ne yediniz o haftalar içinde fl de ilerleme oldu ? 🙏🙏 32. Haftada Fl 2 hafta geri görünüyordu baş ölçüsü de 2 hafta önde görünüyordu. Bir de omega kullanıyor musunuz acaba?

Kullanım şekli ile ilgili o kadar detaylı bir şey söylemedi. Ben de düz mantık iki tane aynı anda aldım. Kahvaltıdan 45 dk önce. önceden bir tane alıyordum şimdi iki tane. Yanlış mı oluyor ki arayıp sorayım doktorumu. Olmazsa bu ilacın 50 mg lık olanı varsa onu yazdırayım
25 mg iki tane çok mantıklı gelmedi çünkü 50 mg lığı var aynı ilacın bende hergun 25 mg lik kullanıyordum biraz yükselince bir gün 25 mg bir gün 50 mg lik kullanıyorum sabah aç karnına bana en az yarım saat önce dedi ama ben 1 saat önce alıyorum ilacı

Nasıl öne geçti ne yediniz o haftalar içinde fl de ilerleme oldu ? 🙏🙏 32. Haftada Fl 2 hafta geri görünüyordu baş ölçüsü de 2 hafta önde görünüyordu. Bir de omega kullanıyor musunuz acaba?
Hergün orta büyüklükte olgunlasmamis muz, kefir, süt, yogurt yada ayran, ceviz, findik, badem, haslanmis yumurta, kaşar peyniri yedim. Birde ben bundan oncesinde seker korkusundan meyve yiyemiyordum, sekerim cikmadigi icin sut ve kefirin yaninda meyve de yemege baslamistim belki o da etkili olmus olabilir☺️ ben omega kullanmiyorum, dr.um omega kullanimina karsi😬 onun yerine bol bol ceviz findik ve balik, kirmizi et tuketmemi soyledi, ben de oyle yapiyorum☺️ balik yiyemiyorum ama digerlerini yiyorum.
Birde fl ölcüsü boyu da verdiginden genetik de olabilir, benim boyum kisa ama esimin uzun oldugu icin belki ona cekmistir diye dusundum, sizin boy ortalamaniz ne bilmiyorum ama geri ciktiysa belki genetik de olabilir☺️

Kizlar bu kiyafet yikama ütüleme isini bu haftalara biraktigim icin baya pismanim su an ya.. hava cok cok sıcak ve ben hemen yorulmaya basladim, hergun spor ve yuruyus yapardim simdi kolumu kaldiracak halim yok😔 güya bugun ütü yapacaktim ama kaldı oyle artik haftasonu yaparim belki. Daha var nasil olsa diye rahat davranmasaydim keske😅

Kizlar bu kiyafet yikama ütüleme isini bu haftalara biraktigim icin baya pismanim su an ya.. hava cok cok sıcak ve ben hemen yorulmaya basladim, hergun spor ve yuruyus yapardim simdi kolumu kaldiracak halim yok😔 güya bugun ütü yapacaktim ama kaldı oyle artik haftasonu yaparim belki. Daha var nasil olsa diye rahat davranmasaydim keske😅
Bende yıkamadım aldıklarımı. daha alınacaklar falan da var annemi bekliyorum bayramdan sonra gelecek. Şu an yapacak hiç halim yok. Dün hastanedeydim üroloji kardiyoloji derken bugün ayağa kalkacak halim kalmadı. Bir de 4 yaşında oğlum anne su, anne acıktım, anne meyve, anne çiş zaten zor yetişiyorum. Bir de yemek yap evi toparla.

Mrb kızlar bende simdi kızımı görmeye gidiyorum.insallah gelişmiştir. Tam 50 dakika duş aldim. Temiz gideyim ne olur ne olmaz diye heryerimi aldim. Resmen banyoda her şekle girdim sanki bir kamyon kömür taşımış kadar yoruldum.. Ogluma hamileyken bu kadar karnim yoktu kolay oluyordu.

X