2020 Şubat Anneleri

1 gün varmış aramızda süper💕 demekki gelişimsel olarak böyle oluyo minnaklara🐥 Gaz içinde kimyon çayı içmeyi denedin mi? (Toz kimyon değil ama diğerinden) Gece ben hala 2 saatte bir emziriyorum riske atamıyorum. Tabi o 2 saatte birlerde ikimizinde uyuyakaldığı da oluyor ya da onu sürekli dürterek uyandırarak emzirdiğimde😂bıraksam muhtemelen sabaha kadar uyur benimkide ama bırakamıyorum.
İyi bari ya rahatladim yalniz degilmisim 🙂
Rezene kimyon iciyodum 🙄
Gece zaten kendisi beni uyandiriyo en fazla 2.5 saat arayla bazen uykuda guzel ememezse 1 saat arayla.
Ama su aksam erken yatip deliksiz 3 4 saat uyumasi iyi oldu o zaman hic ellemiyorum o da dinlenmis oluyo derin uykuda.

Kızlar az önce asm’deki hemşiremiz aradı çarşamba getir dedi . Bende aşısını ben yaptım boyunu kilosunu ölçtüm getirmek istemiyorum dedim . Oda baş çevresini de ölç bana söyle getirme dedi. Birde kalça ultrasonunu sordu onda da birşey çıkmadı dedim. Gelecek ay aşıları var getirmen gerekecek.önceden haberleşelim öyle getir dedi.

2.5 aylığız fışkırtarak kusma neden olur acaba ilk defa başıma geldi birkaç gündür böyle ☹
Fazla mı besliyorsun canım
İyi bari ya rahatladim yalniz degilmisim 🙂
Rezene kimyon iciyodum 🙄
Gece zaten kendisi beni uyandiriyo en fazla 2.5 saat arayla bazen uykuda guzel ememezse 1 saat arayla.
Ama su aksam erken yatip deliksiz 3 4 saat uyumasi iyi oldu o zaman hic ellemiyorum o da dinlenmis oluyo derin uykuda.
işte ben ona cesaret edemiyorum. Başta kg problemimiz oldu diye psikolojim iyice bozuldu bu konuda🤦‍♀️ Şu an doktor vs ye de soramıyorum. Evde bi tartımız var kendine hayrı yok onunla takip etmeye çalışıyorum. Doktorada gidemedik hastalıktan dolayı sağlık ocağındada aşımızı olduk çıktık🙆‍♀️

işte ben ona cesaret edemiyorum. Başta kg problemimiz oldu diye psikolojim iyice bozuldu bu konuda🤦‍♀️ Şu an doktor vs ye de soramıyorum. Evde bi tartımız var kendine hayrı yok onunla takip etmeye çalışıyorum. Doktorada gidemedik hastalıktan dolayı sağlık ocağındada aşımızı olduk çıktık🙆‍♀️
Neden olmustu canim ? Bir de kac haftalik dogdu ?

Neden olmustu canim ? Bir de kac haftalik dogdu ?
Biz 39+3 te doğduk aşağı yukarı tam zamanıydı. 3.160 doğdu. Güzel emen bi çocuktu. 3 gün sonra kontrole gittiğimizde 2.720 ye düşmüştü doktor hemen mama başlattı.Çok üzüldüm kendim beslemek isteidğim için göğüslerime masaj yapınca sütüm gelmeye başladı. Bir süre mama+ meme gittik. Sonrasında kestik mamayı şimdi sadece meme ilerliylruz. Ama hala o ilk günkü korku var kilo alıyo mu🙆‍♀️ Gerçi hepimizin tek düşüncesi bu sütüm yetiyo mu mama yetiyo mu doyuyor mukilo alıyo mu😂

Ya yeterki uyusun ama benim bunyem bu sakinlige alisik olmayinca afalladim 😂 bende 3 4 gundur vermiyorum gaz damlasini kendi olunca cikariyo cunku ama eskisine gore azaldi cunku agladigi saatlerde uyumaya basladi cok sukur 🤩
Zamanla düzene giriyo çok şükür geçiyo gazlı günler 💃🏻 pozitif düşün çok evham yapmamaya çalış herşeyde öyle daha güzel oluyor herşey ben bunu öğrendim 😌 hareketlendikçe o gazları rahatca salı veriyolar 🤣

2 saat çok sık ama. Doktorlar yenidoğan bebekler için bile sarılık tehlikesi geçince 3 saatte bir besleyebilirsiniz diyor. Hiç değilse gece 3 saate çıkarırsan hem gece gündz ayrımına başlar hem de sindirim boşaltım sistemi biraz dinlenir.
Büyümek için derin uyku uyuyup büyüme hormonlarının çalışmasına da ihtiyacı var.

2 saat çok sık ama. Doktorlar yenidoğan bebekler için bile sarılık tehlikesi geçince 3 saatte bir besleyebilirsiniz diyor. Hiç değilse gece 3 saate çıkarırsan hem gece gündz ayrımına başlar hem de sindirim boşaltım sistemi biraz dinlenir.
Büyümek için derin uyku uyuyup büyüme hormonlarının çalışmasına da ihtiyacı var.
Ben benimki uyusa sabaha kadar ellemicem🤣🤣 kizlar siz naparsiniz bırakın uyusunlar🤣

Ben benimki uyusa sabaha kadar ellemicem🤣🤣 kizlar siz naparsiniz bırakın uyusunlar🤣
Ben de 3 aylık olana kadar 3 saati geçirmemeye çalıştım. Zaten gündüz o kadar uyumaz gece iki kere üçer saat uyurdu. Şimdi de 4 saat kadar bırakıyorum.
Bizim de başta kilo problemimiz olmuştu Milena35 Milena35 o günler geride kaldı artık. Kilo almaya başlayınca normal düzene dönmen gerekir. Bebeği de rahat bırak derim :KK70:

Haklısın canım yavaş yavaş denemekte fayda var bi deneyeyim bakalım😇

Ben de 3 aylık olana kadar 3 saati geçirmemeye çalıştım. Zaten gündüz o kadar uyumaz gece iki kere üçer saat uyurdu. Şimdi de 4 saat kadar bırakıyorum.
Bizim de başta kilo problemimiz olmuştu Milena35 Milena35 o günler geride kaldı artık. Kilo almaya başlayınca normal düzene dönmen gerekir. Bebeği de rahat bırak derim :KK70:
😂😂😂😂 yazık çocuğum uyuyamıyor benim yüzümden😂 işte o günler geride kalsada kurup duruyosun aklında haklısın bi deneyeceğim💜

Biz 39+3 te doğduk aşağı yukarı tam zamanıydı. 3.160 doğdu. Güzel emen bi çocuktu. 3 gün sonra kontrole gittiğimizde 2.720 ye düşmüştü doktor hemen mama başlattı.Çok üzüldüm kendim beslemek isteidğim için göğüslerime masaj yapınca sütüm gelmeye başladı. Bir süre mama+ meme gittik. Sonrasında kestik mamayı şimdi sadece meme ilerliylruz. Ama hala o ilk günkü korku var kilo alıyo mu🙆‍♀️ Gerçi hepimizin tek düşüncesi bu sütüm yetiyo mu mama yetiyo mu doyuyor mukilo alıyo mu😂
Biz 37+1 de dogduk 😀
Bi ara bende o evhama kapilmistim 😀 bu cocuklar insanin aklini aliyo valla 😄
Zamanla düzene giriyo çok şükür geçiyo gazlı günler 💃🏻 pozitif düşün çok evham yapmamaya çalış herşeyde öyle daha güzel oluyor herşey ben bunu öğrendim 😌 hareketlendikçe o gazları rahatca salı veriyolar 🤣
Benimkisi hep hareketliydi yine de cok gazli cok tezat 😄

Ben de öyleydim ya biraz geciksem sanki aç bırakmışım gibi vicdan azabı çekiyodum uykusuzluktan gözlerim görmüyordu :KK70:
Nolcaz biz böyle. Tartı almaya karar verdim şu an birinin tartısı vardı burda kimindi unuttum🤦‍♀️ Çok memnundu.

Kızlar bende kusmasını takıyorum kafama 😒 az önce emzirdim ne güzel yarım saat geçmedi kustu. Önce az kustu fazlalığı çıkardı diye düşündüm sonra yüzüstü yatırdım biraz 2 yemek kaşığı kadar kustu 😒 yüzüstü yatırdığım için mi oldu acaba bişeyleri yanlış mı yapıyorum anlamadım. Birde ben bu çocuğu hep yanlış emziriyormuşum 🤦‍♀️ 1.5 ay sonra doğru emzirme pozisynunu oluşturmaya çalışıyorum inş başarırım 😊

Kızlar siz nelerle uğraşıyorsunuz ben neyle. Deniz bugün iki kez kızı saymadım kaka yaptılar kabus gibi . Akşamda tam yemek yicez Deniz bir bardak vişne suyunu halıya döktü ben çıldırdım eşim gayet rahat ben temizlemeye içine geçirmemeye çalışıyorum sonra Deniz kalktı balkonda masanın üzerinde abur cubur görmüş ona uzanıyım derken kızartma tenceresindeki yağı yere döktü çocuk arabasının içine ve bize yanlış gelen kargo poşetinin içine eşim yine rahat ben ve annem kalktık denize kızdım balkondan içeri sokarken düştü ben iteklemiş gibi oldum üzüldü 😩 sonra eşime bağırdım yanında oturan çocuğa niye sahip çıkmıyorsun diye görmedim ki etmedim ki . Araba banyonun içinde halıda mutfakta beni bekliyor . O sinirle bir tabak makarna yedim spor filan kalmadı 🤣 eşimde kek yapıyor gönlümü almak için ama oda bana kilo olarak dönecek 🥴

X