2020 Şubat Anneleri

Günaydın
Sabah ebe aradı bu çarşamba aşımız vardı,haftaya gel dedi ,herkesi toplayacak o güne sanırım aşı için sayı çok olmayınca aşı verilmiyormuş ,kalça ultrasonunu sordum o dedi 6. Aya kadar yapılabilir aşı için gelince kontrol ederiz dedi şuan hiç bi sağlık kuruluşuna gitme dedi
Bu sabah tartıldım 1.5 kilo almışım daha adet olmadım ama sürekli adet ağrısı gibi ağrılarım var kızlarda kırkım çıktıktan 4 gün sonra olmuştum ikisindede oğlumda 18 gün geçti kendimi çok şiş hissediyorum
Bugün biraz boğazımı kısmaya başladım abur cuburdan 😅bakalım fırsat buldukça yürümeyi düşünüyorum eşim işten gelince yarım saat yürüsem yetecek şimdilik ama kıyafetler olmuyor hiç çıkasım da yok bakalım nasıl olacak bu kilo işi
Lafta doğum öncesi sporumu yaptım zayıfladım ,doğum sonrası dikkat edecektim bu sefer hamur işine falan nerdeee 2 ay olmak üzereyiz 2 gün sonra bence 2 ay yeter abur cuburlar dimi bugün yememeye karar verdim bakalım kaç gün gidecek 😂

Oğlumda spor salonuna gitmiştim bir ay kadar 4 kilo vermiştim orda öğrendiklerimi uygulayacağım. Bisiklette ısınıyorum sonra 30 squat yapıyorum. Sonra pilates hareketlerini 30ar tane yaparım ekipmanlarımda var onlarla da çalışırım. Terlemişseniz bu işin hakkını verdiniz demektir. Sonra hemen duş almak lazım. Duş almadan çocuğu emzirmiyorum o yüzden evdekileri ayarlayıp spor yapıyorum.
Fırsatın varsa ne güzel değerlendir,kendimize vakit ayırmamız lazım yoksa kafayı yicez bence 😁

Allahim uyusa bir dert uyumasa bir dert oglum 3 gundur cok uyuyo dogru duzgun emmiyo miymiy ama keyfi yerinde huzursuz degil uyanik kaldigi zamanlarda gaz sancisi yoksa guluyo kendince sesler cikarip konusuyo bizle. Emmesine gore gunde 3 4 cisli bez anca cikmasi lazim ama bi 10 bez degistiriyorum nerdeyse geceye kadar bi de zorla emzirince kusuyo ama oyle agiz dolusu degil. Acaba hasta mi diye dusunmekten,biraz sicak gelse surekli atesini olcmekten kafayi yedim. Bi sorunu olsa (gazi disinda) huzursuz olur aglardi degil mi ? Agladigi zamanlarin gazdan olduguna eminim cunku sonrasinda surekli gaz cikariyo. Acaba artik buyudukleri icin hemen yediklerini sindirmiyo mu o yuzden mi emmek istemiyo fazla geliyo cikariyo ? Surekli aglayan gunduz az uyuyan ve surekli memede kalan emmek isteyen bir bebek oldugu icin dogdugundan beri su 3 gunu cok yadirgadim :KK43:

Bize 2 hafta sonra hatta 2 ay sonra bile cikabilir denmisti hemen iz cikmiyomus bir de bazen su toplar gibi olur sakin ellemeyin sıkmaya calismayin dendi
Bize hiç Bilgi verilmiyor şansıma hangi sağlık ocağına gittiysem ilgisiz 😡

Allahim uyusa bir dert uyumasa bir dert oglum 3 gundur cok uyuyo dogru duzgun emmiyo miymiy ama keyfi yerinde huzursuz degil uyanik kaldigi zamanlarda gaz sancisi yoksa guluyo kendince sesler cikarip konusuyo bizle. Emmesine gore gunde 3 4 cisli bez anca cikmasi lazim ama bi 10 bez degistiriyorum nerdeyse geceye kadar bi de zorla emzirince kusuyo ama oyle agiz dolusu degil. Acaba hasta mi diye dusunmekten,biraz sicak gelse surekli atesini olcmekten kafayi yedim. Bi sorunu olsa (gazi disinda) huzursuz olur aglardi degil mi ? Agladigi zamanlarin gazdan olduguna eminim cunku sonrasinda surekli gaz cikariyo. Acaba artik buyudukleri icin hemen yediklerini sindirmiyo mu o yuzden mi emmek istemiyo fazla geliyo cikariyo ? Surekli aglayan gunduz az uyuyan ve surekli memede kalan emmek isteyen bir bebek oldugu icin dogdugundan beri su 3 gunu cok yadirgadim :KK43:
İştahsızlık ve hareketsizlik varsa takipte kal derim

Kaç günlük minik

İştahsızlık ve hareketsizlik varsa takipte kal derim
Kaç günlük minik
Bugun 75 gunluk.
Uyanik kaldiginda gaz sancisi haric cok keyifli her zamanki gibi eli kolu ayagi durmuyo yerinde guluyo sesler cikariyo emziriyorum miymiy emiyo sonra yuzume bakip guluyo emmeyi birakiyo 🙄 ama bi o kadarda cisli bez aliyorum sabahtan beri 5.bezimiz oldu bile 🤷🏻‍♀️ ateside hep 36 larda

Birseyi oldugunu düşünmüyorum canin acikcasi ya belki duzene giriyordur artik normal olmasi gerekenn bu aslinda ama bizim bebeler malesef cazgir olunca uslu duruncada tuhafımıza gidiyor dogal olarak😀

Süpersin valla canım🥰 bizede yol göstersen hiç fena olmaz. Acaba günlük bir şeyler mi belirlesek mesela bugün 15 mekik 10 squat gibi? Hem yoldaş oluruz. Grupta yapmak isteyen varsa tabi🥰
Ay valla harika olur, biri gaza getirmezse doğum yaptığım kiloya gelicem🙈 birkaç gündür tatlıyı kestim ve sebze ağırlıklı besleniyorum 400 gr almışım🙈

Bizim de doktorumuz kalça ultrasonu 2 aydan sonraya kalırsa röntgenle bakılıyor boşuna ışın almasın çocuk bu hafta mutlaka yaptır dedi çarşambaya randevu aldım. Asm den de aradılar özellikle hala yaptırmadınız mı kalça ultrasonu diye. Haftaya da rota ve 2 ay aşılarımız var. 27 nisanda doğum iznim bitiyor. Başlayıp idari izinli olurum. Off şu günler bir geçse.

büyük ihtimalle düzene girmeye başlamıştır bıdık,Ondan sakinlemiştir. Bi sıkıntı olsa hiçbir tepki vermezdi sanki. belki gaz olayı da azalmaya başlar😇

Oğlumda spor salonuna gitmiştim bir ay kadar 4 kilo vermiştim orda öğrendiklerimi uygulayacağım. Bisiklette ısınıyorum sonra 30 squat yapıyorum. Sonra pilates hareketlerini 30ar tane yaparım ekipmanlarımda var onlarla da çalışırım. Terlemişseniz bu işin hakkını verdiniz demektir. Sonra hemen duş almak lazım. Duş almadan çocuğu emzirmiyorum o yüzden evdekileri ayarlayıp spor yapıyorum.
Çok teşekkürler vakit bulursam bende yapacağım inşallah💕

Aramız ne kadar bilmiyorum ama biz 28 ocak doğumluyuz. Söylediklerin genelde bizdede var bir kaç gündür. O kadar saçma emiyor ki inanamıyorum nasıl doyuyor diye bi bakıyorum bez dolmuş . Bir emzirme danışmanına sormuştum bebrkler ne kadar aylıksa +1 koy aç kalacağı saati hesaplarsın demişti bir de büyüdükçe sütü indirme hızı artarmış. Bir kaç gün çok uyuduk sonra uyku saatlerimiz atlamaya başladık. Şimdi yine uyuyoruz ama keyfi neşesi yerinde diyorum ki kendi kendine bir düzen oturtmaya çalışıyor değişim içerisinde. Sabah kalktığı saat bile değişiyor bu günlerde

Zeyf Zeyf bence bu kadar yadırgama uyuması çok normal bizde öyle olduk uyumayan kızım sadece belli saatler uyanık kalıyo artık ve bu çok normal büyümesi gelişmesi için artık yan dönmeye çabalıyo 2 gündür, sen uykunda neler öğreniyosun kızım diye seviyorum 🤣 bence uykuya alışınca uyumak istiyolar sürekli ve eskisi gibi değil herşey benim gaz sancılarımız 2 ay 10 günlük falanken bitti artık damla vs bişey vermiyorum
Sadece dün kurufasülye yedim canım çok istedi 😞
Gece 5 te uyumuş bu kadar etkileniceği düşünmemiştim özür dilerim kızım diye diye bi hal oldum sonra anneme verdim 🤦🏻‍♀️ baya oyaladım yordum kakasınıda yaptı uyudu dedi ☺️ Benim neyime onu yemek 🥴

Birseyi oldugunu düşünmüyorum canin acikcasi ya belki duzene giriyordur artik normal olmasi gerekenn bu aslinda ama bizim bebeler malesef cazgir olunca uslu duruncada tuhafımıza gidiyor dogal olarak😀
Hic sorma bunyem alisik degil bu sakinlige 3 gundur kendimi yedim bu cocugun nesi var diye 😂😂
Aramız ne kadar bilmiyorum ama biz 28 ocak doğumluyuz. Söylediklerin genelde bizdede var bir kaç gündür. O kadar saçma emiyor ki inanamıyorum nasıl doyuyor diye bi bakıyorum bez dolmuş . Bir emzirme danışmanına sormuştum bebrkler ne kadar aylıksa +1 koy aç kalacağı saati hesaplarsın demişti bir de büyüdükçe sütü indirme hızı artarmış. Bir kaç gün çok uyuduk sonra uyku saatlerimiz atlamaya başladık. Şimdi yine uyuyoruz ama keyfi neşesi yerinde diyorum ki kendi kendine bir düzen oturtmaya çalışıyor değişim içerisinde. Sabah kalktığı saat bile değişiyor bu günlerde
Aaa bizde 29 ocak 😃
Ay insaAllah duzendir cok sevinirim o zaman cunku kolik saatlerimizde uyumaya basladi cok sukur ki 🤲
Normalde aksam 9 12 arasi susmadan aglardi simdi bazen 9 da bazende en gec 10.30 da uyuyo hemde 3 4 saat araliksiz sonra bi daha gece 1 2 gibi emmeye kalkiyo emiyo tekrar uyuyo ama sabah 5te uyaniyo 😃
Onada raziyim ya yeterki artik su gazdan kurtulalim.
Bende az once okudum 3 aylik bebekler 2 memeyi ortalama 7 dk da emerlermis demek ki kisa zamanda artik doyurabiliyolar kendilerini cunku cene kaslari cok kuvvetlendi artik.

Zeyf Zeyf bence bu kadar yadırgama uyuması çok normal bizde öyle olduk uyumayan kızım sadece belli saatler uyanık kalıyo artık ve bu çok normal büyümesi gelişmesi için artık yan dönmeye çabalıyo 2 gündür, sen uykunda neler öğreniyosun kızım diye seviyorum 🤣 bence uykuya alışınca uyumak istiyolar sürekli ve eskisi gibi değil herşey benim gaz sancılarımız 2 ay 10 günlük falanken bitti artık damla vs bişey vermiyorum
Sadece dün kurufasülye yedim canım çok istedi 😞
Gece 5 te uyumuş bu kadar etkileniceği düşünmemiştim özür dilerim kızım diye diye bi hal oldum sonra anneme verdim 🤦🏻‍♀️ baya oyaladım yordum kakasınıda yaptı uyudu dedi ☺ Benim neyime onu yemek 🥴
Ya yeterki uyusun ama benim bunyem bu sakinlige alisik olmayinca afalladim 😂 bende 3 4 gundur vermiyorum gaz damlasini kendi olunca cikariyo cunku ama eskisine gore azaldi cunku agladigi saatlerde uyumaya basladi cok sukur 🤩

Bugun 75 gunluk.
Uyanik kaldiginda gaz sancisi haric cok keyifli her zamanki gibi eli kolu ayagi durmuyo yerinde guluyo sesler cikariyo emziriyorum miymiy emiyo sonra yuzume bakip guluyo emmeyi birakiyo 🙄 ama bi o kadarda cisli bez aliyorum sabahtan beri 5.bezimiz oldu bile 🤷🏻‍♀️ ateside hep 36 larda
Bende bir sorun olacağını düşünmüyorum canım belki doyuyorduk az ama sık emiyor belkide

Hic sorma bunyem alisik degil bu sakinlige 3 gundur kendimi yedim bu cocugun nesi var diye 😂😂

Aaa bizde 29 ocak 😃
Ay insaAllah duzendir cok sevinirim o zaman cunku kolik saatlerimizde uyumaya basladi cok sukur ki 🤲
Normalde aksam 9 12 arasi susmadan aglardi simdi bazen 9 da bazende en gec 10.30 da uyuyo hemde 3 4 saat araliksiz sonra bi daha gece 1 2 gibi emmeye kalkiyo emiyo tekrar uyuyo ama sabah 5te uyaniyo 😃
Onada raziyim ya yeterki artik su gazdan kurtulalim.
Bende az once okudum 3 aylik bebekler 2 memeyi ortalama 7 dk da emerlermis demek ki kisa zamanda artik doyurabiliyolar kendilerini cunku cene kaslari cok kuvvetlendi artik.
1 gün varmış aramızda süper💕 demekki gelişimsel olarak böyle oluyo minnaklara🐥 Gaz içinde kimyon çayı içmeyi denedin mi? (Toz kimyon değil ama diğerinden) Gece ben hala 2 saatte bir emziriyorum riske atamıyorum. Tabi o 2 saatte birlerde ikimizinde uyuyakaldığı da oluyor ya da onu sürekli dürterek uyandırarak emzirdiğimde😂bıraksam muhtemelen sabaha kadar uyur benimkide ama bırakamıyorum.

X