2020 Şubat Anneleri

Ben kazitmadim kiyamam kazitmayada.
Annem benim saclarimida kazitmamis bebeklik saclarim.
1 yasina kadar kel gibiymisim zaten az varmis sacim simdi toka tutmuyo cok gurler bir de kazitsa ne olurdu acaba

Ben kazitmadim kiyamam kazitmayada.
Annem benim saclarimida kazitmamis bebeklik saclarim.
1 yasina kadar kel gibiymisim zaten az varmis sacim simdi toka tutmuyo cok gurler bir de kazitsa ne olurdu acaba
Benim çocuklar maşallah baya saçlı doğdu. Ben sarı bir hatunum çocuklar kapkara saçlarla doğdu. Emzirirken hep terliyorlar. Sonradan renkler açılıyor. Ama yinede yüz hatları baba tarafına benziyor Eşim baskın bir karakter genleri de baskın çıktı

Benim oglumda ayni ben esim aynada bi kendine bi kaan alp e bakiyo oglum hic mi benzemezsin bana ya bu cocugun benle alakasi yok diyip uzuluyo

Merhabalar binevi preeklampsi tanısı. Bende 22 haftadayım ve tek arterde çentik mevcut. Tansiyonum çok şükür şuan yok. 10 veya 11 lerde seyrediyor. Acaba ne durumdasın sağlıkla kucağına almışsındır umarım. Doğumda vs. problem yaşadınmı erken doğum vs. Gibi

Teşekkür ederim. Şimdi çok iyiyiz. Direnç ileri haftalarda düzeldi. Ama kan akımı problemi aslında bitmiyor. Tansiyonumu diyet ve ilaçla kontrol altına aldık ama 35+5te aniden sancı ve açılmam oldu. Ertesi gün sezaryen oldum. Aynı sorunu yaşayan bikaç arkadaş daha 36. 37. haftalarda doğum yaptılar. 37. haftayı görmek yeterli zaten biliyorsun. Umarım herşey yolunda gider

Merhaba bende de çentik vardı fakat erken doğum olmadı 38+5 de planlı sezaryen oldum biraz zayıf doguyorlar benim 2900 doğdu oğlum. Çentik benim de sonradan geçmişti.

Cc_hera bu arada benim damarlarımda çift taraflı çentik vardı. Riskim yüksekti. Tek taraflı olunca iyi olandan beslenebiliyor. Tansiyon da daha az yükseliyor.
Şimdiden bilemezsin. Belki hiç sorun yaşamazsın. Tek yapabilceğin psikolojik olarak kendini hazırlamak ve tansiyon sorunu yaşama ihtimaline karşı şimdiden tuzsuz beslenmeye başlamak.
Kan sulandrıcı verdi mi?

Merhaba bende de çentik vardı fakat erken doğum olmadı 38+5 de planlı sezaryen oldum biraz zayıf doguyorlar benim 2900 doğdu oğlum. Çentik benim de sonradan geçmişti.
Merhaba hayırlı olsun. İnşallah bende en az 37yi tamamlayabilirim. Şuan belirtim yok inşallah da olmaz hayırlısı bakalım

Teşekkürler yorumun için inan içime su serprtin. Dünden beri resmen doktora yapmış durumdayım araştırmaktan. Umarım sağlığıyla kucağıma alırım. Henüz doktorum ilaç yazmadı normalde coraspirin veriyorlarmış sanırım. Bende bildim bilel tatlı şeyler yemem aksine tuzlu yerim. Onada ekstra tuz atmadan buna karşılık çıktı. Hergün tansiyonumu ölçüyorum umarım önüne geçerim.

Allah bağışlasın. Umarım bende sağ salim kucağıma alırım hayırlısıyla..

Ben de öyleydim. Çok araştırmıştım çok korkuyordum. Dopplerle akıma bakılıyordu ben direnç artmış azalmış diye doktorla beraber yorumluyordum artık :)
Merak etme ve kafana takma. Tansiyon şeker gibi rahatsızlıkları stres tetikler. Emin ol iyi düşünürsen tansiyonun da daha az yükselecek. Belli bi haftadan sonra vücudunu iyi takip edip sabırla bekleyeceksin.
Coraspine başlasan iyi olur ama. İstersen bir doktorla tekrar görüş.

Bizimkide gündüz uyumakta zorlanıyor almayı dusunuyorumda ondan sordum kullanan varsa nerden aldigini sorcaktim
Karartma perdeyi hamileyken almıştım başı sıcaklara denk gelmişti sürekli yattığım için aydınlık ve sıcak hiç çekilmiyordu. Bizimki güneşlik gibiydi bordo renk aldım. Hepsi burada yada gitti gidiyor olabilir. Daha profesyoneller vardır illaki. Ölçü vermiştik.

Merhaba hayırlı olsun. İnşallah bende en az 37yi tamamlayabilirim. Şuan belirtim yok inşallah da olmaz hayırlısı bakalım
Sizin mesajınızı okuyunca kendim aklıma girdim
Sürekli netten araştırıp durmustum ve çok sukur sorunsuz oğluma kavuştum. Kan.sulandiriciyi bir doktorunuza sorun ben kullanmıştım bir de iğne de kullanmıştım. Eminim siz de sorunsuz şekilde evladiniza kavuşacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…