2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kizlar birde kulak deldirmeyi sordum 2 yas dedi bana ama ben okadar sabirli deilim bekleyemem 😂😂yazin deldirmeyi dusunuyorum kizimida 4 aydan sonra deldirmistim bisey olmadi buyuyunce hic durmaz diye dusunuyorum

Kızlar bebegı ocean d vitamini ıcıtkten sonra kusan var mı? Benimki her ıcıtkten 2 dk sonra cıkarıypr. Normal kusmuguyla beraber o da geliyor diye dusunuyorum.
Benim hiç öyle bir durum olmadı dün sadece verdim o an hıçkırdı uzanıyordu kustu öyle gitti ama onun dışında hiç kusmadı aksine onu verince tadına bakıyo yalıyor ağzını😂
Kızlar bebegine gaz icin rezene cayi veren var mı
Faydalı diyorlar aktardan mi aldınız
Ben veriyorum çok huzursuz olduğu günlerde, anne çayı diye satılıyordu içinde rezene anason kişniş ve kimyon var demleyip kendim içiyorum iki çay kaşığı da oğluma veriyorum rahat ediyor

Bizde bugün aşı olduk ateşi 38e gelirse şurup verirsin dedi hemşire. Çok halsiz öyle aşırı bi uyku hali olmadı bizde de arada istemsizce ağlıyor sanırım bacagını kaldırmakta zorlanıyor
Ahhh kuzum çok ağlamıştır o da benimkinin dili bile morardı ağlamaktan.uyku yaptı bize öğleden sonra sürekli uykulu 2 saattir de yatıyor ateşini ölçüyor alnına tokunuyorum uyanmadi henüz. Beslenme vakti geldi 5 dk sonra uyandiracagim

Canim gittim medipole kontrole asi yapilmadi yokmus saglik ocagina soyle dedi virus asisindan dolayi olmus saglik ocagida bi gun veriyomus sadece o gunler yapmaya baslamis yarin saglik ocagina gidip sorucam bende sinir oldum bosuna muayne parasi verdim😭 5700 olmus 1 kilo almis bu ayda ozel asiyida doktor sisteme giriyo ordada yaptirabiliyosun biz yigenime daha once yaptirmak icin eczaneden aldik ama recete istedi bizde saglik ocagi doktoruna kaseli kagit yazdirdik kabul etti onu o sekilde saglik ocaginda yaptirmistik.ben urasmicam hastaneye gittigim zaman 3. Ayda hemen orda yaptiririm.
Tühh ya şansa bak bana da msj atıp duruyorlar aşı gününüz geldi randevu alın diye.Ben bugün sağlık ocağında vururdum 2.Ay aşılarını bizim sağlık ocağına rahatlığı yüzünden 18 gün gecikmeli oldu 3.Ay da kontrole gidicez rota virus doktor yapar zaten ağızdan ama menenjit için 1 28 gün sonra yine mecbur hastane ye gideceğim hem git gel hem muayene ücreti çocukla bende sınır oldum özel aşıları sağlık ocağı vurmuyor.

albertine1204 albertine1204 zamanla azalabilir düzenli sağsanda.

O olmazsanolmaz lansinoh derim ben

P Pelinimben ateş olmadan neden fitille müdahale ettilerki? belki hiç yükselmeyecekti ateşi? bu tarz aşılarda vücudun antikor üretebilmesi için yüksek ateş olmadan ateş düşürücü önerilmiyor. 4.ay aşısında hiç müdahale etme. yükselirse verirsin
Ne biliyim ebe ver dedi diye verdim korkuyordum zaten ateş olursa ne yaparım diye doktora da sormadım bi daha vermem.

Kuzum herkeste ateş yapmıyor aşı, rahat ol, stres yapma herzamanki gibi devam. Kanguru ile iyi cesaret edip çıkmışsın tebrik ederim, havalar güzel olsa koyar gezerdik bebeleri yaa.

Evham yapma canım, bizimki geçmiş artık gözüne duruyordu 40ndan sonra gün geçtikçe azaldı.

Kokusu yok aslında, yenidoğan mı sendeki? Bana rahatsız edici Bi koku hiç gelmedi yıllardır kullanırım malum çocuk hiç bitemedi bizde 🙈

Yaa düşününce bende sanırım öğleden sonraya karar verdim, eğer kabul ederlerse bende öyle yapayım diyorum. Sabah koştur koştur evden çıkmak daha zor.

Kuzum Bi süre sonra azalıp bitiyor, hiç mi emmiyor seninki?

Canım 4-5 kişi başlayacağız bizde haftaya, mecbur kalınınca oluyor napalım, güvendiğin bakacak iyi biri varsa ve bebiş 6 ay olana kadar tüm gün gitmeyeceksen başla. Ama 18e kadar bence gitme o kadar uzun nasıl kalacak bebişler bizsiz 😔 yarım gün başlatsınlar ne var acaba.
Sorma kimsem yoktu mecbur gittim.Puset baktim agir arabayida indiremem battaniyey sarsam kayar duser bisey olur dedim.😁Bende ki kangurudan mi bilmiyorum hiç rahat edemedim sanki düşermiş gibi geldi 2 elimle destek verdim eve Geldiğim de ellerim titriyordu 😅

Kizlar birde kulak deldirmeyi sordum 2 yas dedi bana ama ben okadar sabirli deilim bekleyemem 😂😂yazin deldirmeyi dusunuyorum kizimida 4 aydan sonra deldirmistim bisey olmadi buyuyunce hic durmaz diye dusunuyorum
Bence deldirme tabi benimki tavsiye .6 aylıkken annemin sabırsızlığı yüzünden deldirdigi için ellerim bu halde.

Eklentiler

• 20210111_182200.jpg
    20210111_182200.jpg
    69,5 KB · Görüntüleme: 52
Tühh ya şansa bak bana da msj atıp duruyorlar aşı gününüz geldi randevu alın diye.Ben bugün sağlık ocağında vururdum 2.Ay aşılarını bizim sağlık ocağına rahatlığı yüzünden 18 gün gecikmeli oldu 3.Ay da kontrole gidicez rota virus doktor yapar zaten ağızdan ama menenjit için 1 28 gün sonra yine mecbur hastane ye gideceğim hem git gel hem muayene ücreti çocukla bende sınır oldum özel aşıları sağlık ocağı vurmuyor.
Medipol 12 den sonra aşı vurmuyormuş , bende sabaha aldım randevu saatimi

Bence deldirme tabi benimki tavsiye .6 aylıkken annemin sabırsızlığı yüzünden deldirdigi için ellerim bu halde.
Aaa neden ki ama
nursen616161 nursen616161 kızım 4.5yaşında hala deldirmedim. kendi ne zaman isterse😊
Ben o kadar sabredememki🙄🙄
nursen616161 nursen616161 ben 33 yaşındayım hala deldirmedim😁😁😁
Vay be ne kadar sabirlisiniz ee evlenirken kupe felan takmadinmi merak ettim😂 diger kiziminkini 6 aylikken deldirdim cok sukur bir sikinti yasamadim seviyorum ben kupeyi 🙈

Vay be ne kadar sabirlisiniz ee evlenirken kupe felan takmadinmi merak ettim😂 diger kiziminkini 6 aylikken deldirdim cok sukur bir sikinti yasamadim seviyorum ben kupeyi 🙈
Kucukken memlekette bi kuyumcu vardi bende biraz yaramazdm tabi o zmnlar hep korkuturdu beni gel kulaklarini delcm die o zmnlar deldirmedim buyudukce de alistim rahatina abdest alırken fln cok rahat valla😁

Dugunde takmadim bise setimin de kupelerini almadim bile o yuzdn

Hic de eksikliğini hissetmedim valla ama kizim olsa deldirirdim

Mihayet 78 günlükken aşımızı olduk ben kanguruya koyup tek götürdüm üstüne de battaniye örttüm yüzünü kapatdıkça ihhhii ses verdi açacakmışım açtım inş usumemistir etrafı inceledi araba seslerini dikkatle dinledi beni suartima tuhaf tuhaf baktı sanırım maske car diye sürekli konuştum. Eve Geldiğim de üstümü sıksalar 1 kilo su çıkardı heralde bi ara dizlerimin titrediğini hissettim. Çok yorucuymus ben kim bebekle tek dışarı çıkmak kim 😅
Calpol verme dedi fitil aldırdı gelince her yerini sildim üstünü değiştim emsin uyusun dedim besini atarken geldim uyumuş aç acina. Sabah da uyandirmistim uykusunu alamadı.
Şimdi 1 saatte bi ateş-i olcsem yeterli mi gece Başında beklemeye gerek varmı arkadaşlar.
Üstünü yatarken orteyim mi kiyafetlerini her zaman ki gibi giydirdim daha ince giydirmeye gerek var mi
Gece beklemene gerek yok canim. Ateş-i artarsa azıcık ilaç verebilirsin. Kıyafet vs her şeyi her zamanki gibi yaptım ben.

X