2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Yaa naoacam biz kafayı yiyeceğiz
Zorlamaktan bikti hep ağlıyor
Ememiyir dogru beni
Geriyor vücudu
prebiyotik veriyordun değil mi? maflor denedin mi?
Ataklara nerden bakiyorsunuz
ben uygulama indirdim harika haftalar diye. yalnız ücretli. onun harici nette de hesaplanabiliyor.
Kızlar verem asinizi yaptırdınız mi agri ateş oldu mu ?
hiç bir sorun olmadı. sadece gece yatarken azcık calpol verdik huysuzdu aşı yerleri acıdığından
bu perşembe karma aşı, rota, hepatit b, PCV ve meningokok aşısı olacağız. biraz endişeliyim. ateş ya da ağrı yapıyor mu ya da huzursuzluk? doktor bir ilaç önerdi onu aldık adı Calpol. aşıya gitmeden yarım saat önce verecekmişim ağrı ve ateş yapmasın aşılar diye. sizlerde böyle bir ilaç verdiniz mi aşıdan önce ve ya sonra?
ağrı da yapıyor huzursuzluk da. allahtan ateş yapmadı bizde. aşı öncesi şurup verme. vücut alışsın savaşmaya antikorlarla. önerilmiyor öncesinde ilaç. aşı sonraki duruma göre hareket edersin. biz sabah 9da aşımızı olduk gece bu saatlerde huzursuz olunca calpol verdim.
Selam kizlar . Malesef kızımda konak başladı saç diplerinde . Kasindada küçük bir tane var . Şampuanı değiştireceğim sebamed kullanıyorduk şimdi ne kullanicam bilmiyorum. Banyo öncesi 7-8 dk yağlayıp masaj yapıyordum sacinada sürdüm saf zeytin yağı . İnşallah işe yarar
mustelanın konak için serisi var istersen ondam deneyebilirsin.

KizlAr burun temizliği yspiyormuydunuz? İllaki sartmi acaba. Biz biraz korkuyoruz kendi basimiza serum fizyolojik sikip aspiratirle temizlemeye. İzledik de videosu karışık geldi. Peceteyi incecik rulo yapıp on tarafini temizliyoruz eğer pislik varsa
hergün 1-2kere yapıyoruz biz. serum fizyolojiği sıkıp burun deliğini tam kapatmadan hızlı 2-3kere çekiyorız ve geliyor

canım prebiyotik damlalar var onlardan öneririm. prebiyotik her daim lazım vücuda. ben şimdi büyük kızıma da başlayacağım kabızlık sıkıntımız başladı
Canım biogaia verdi hiçbir işe yaramadı ya. Bıraktım ben de. Çocuk gazdan rahatsız ama ıkınmıyor yani kakası da cıvık yaptığında. Düzenli ıkınıp zorlansa ilaç takviyesi yapayım dicem ama

Canım biogaia verdi hiçbir işe yaramadı ya. Bıraktım ben de. Çocuk gazdan rahatsız ama ıkınmıyor yani kakası da cıvık yaptığında. Düzenli ıkınıp zorlansa ilaç takviyesi yapayım dicem ama
yine de dene derim. maflor var ya da prebiyotikli d vitaminleri de işini görebilir.

KizlAr burun temizliği yspiyormuydunuz? İllaki sartmi acaba. Biz biraz korkuyoruz kendi basimiza serum fizyolojik sikip aspiratirle temizlemeye. İzledik de videosu karışık geldi. Peceteyi incecik rulo yapıp on tarafini temizliyoruz eğer pislik varsa
Bende öyle yapıyorum kbb doktoru yeterli dedi tıkanıp olup nefes alamazsa serum ile temizlemek gerekiyor.
Boşuna Bebişi huzur etmeyelim 🙂

İyi geceler anneler
Gece gece beni sesli güldüren bi instagram hesabını paylaşmak isterim belki takip edenler vardır
Gececiler Beraber gülelim hadi😁

Eş ile iletişim WhatsApp yazışmaları acayip komik 😂

merhaba hanımlar, sabahtan beri sağ göğsüm acıyor şişlik de var emzirmeme rağmen geçmedi hala. kızım 50 günlük bu arada emziriyorum sadece. öte yandan bugün ateşlendim her yerim ağrıyor biri etimi mıncıklıyor sanki. fena bir baş ağrısı zonklama da var ve halsizlik. aklıma tabi korona geldi önce ama mastitte de aynı belirtiler oluyormuş. ne diyorsunuz? yarın test yaptıracağım

merhaba hanımlar, sabahtan beri sağ göğsüm acıyor şişlik de var emzirmeme rağmen geçmedi hala. kızım 50 günlük bu arada emziriyorum sadece. öte yandan bugün ateşlendim her yerim ağrıyor biri etimi mıncıklıyor sanki. fena bir baş ağrısı zonklama da var ve halsizlik. aklıma tabi korona geldi önce ama mastitte de aynı belirtiler oluyormuş. ne diyorsunuz? yarın test yaptıracağım
Süt kanalları tıkanması ihtimali yüksek
Mastit masajları var İnternetten onlara bakıp bol masaj emzirme sonrası sagma ile ilerlemeden atlatırsınız inşallah

Memeniz sert sert şişlikleri hissediyor musunuz

Canım nasıl oldun

Sağdıgın sütler yetmiyormu canım mama o yuzdenmi

Ahhaha çok güldüm yaa 😂😂😂😂

Bebişiniz kaç günlük daha güçlümü çekiyor artk acaba

Kaşınıyor yüzünü sürtüyor kollarıma kaşkarı falan hep kabuk kabuk 😭😭😭

Canım bzimkide cuma olcak cok heycanlıyım. Klipsli yöntemle olcak sizinki dikişlimi
58 gunluk

Bende aynisini yasadim gogsumde aciyordu kizariklikta vardi.hem emzirdim hem sagdim.duşa girdim parol aldim ve bolca uzandim dinlendim ertesi gun aksamina gecti.atesim yoktu tere yattim yorganin altina.gecmiş olsun

Ben adet oldum 🤦🏼‍♀️Emziren anneler adet olmaz diye biliyordum sütüm mü azaldı acaba yardım edin el atın kızlar üzüldüm şimdi
Yok cnm ya ben emziriyorum 40 imdan sonra oldum adet hala emziriyorum kardesimde ayni sekilde direk adet oldu ve 2 sene rahat emzirdi canim oyle dusuncelere girme bence birseycik olmuyor

Selam kizlar . Malesef kızımda konak başladı saç diplerinde . Kasindada küçük bir tane var . Şampuanı değiştireceğim sebamed kullanıyorduk şimdi ne kullanicam bilmiyorum. Banyo öncesi 7-8 dk yağlayıp masaj yapıyordum sacinada sürdüm saf zeytin yağı . İnşallah işe yarar
Sebamed bizde de Kaş’ta kuruluk yaptı , anne sütü sürdüm birkaç defa düzeldi şükür.şampuanı değiştirdim uni baby kullanıyorum , şimdilik iyi 👍

bu perşembe karma aşı, rota, hepatit b, PCV ve meningokok aşısı olacağız. biraz endişeliyim. ateş ya da ağrı yapıyor mu ya da huzursuzluk? doktor bir ilaç önerdi onu aldık adı Calpol. aşıya gitmeden yarım saat önce verecekmişim ağrı ve ateş yapmasın aşılar diye. sizlerde böyle bir ilaç verdiniz mi aşıdan önce ve ya sonra?
Ben ilk kızımda ates olmadıkça vermemiştim.Pekı ne kadar verilmesi gerekiyormuş onu da söylediler mi?
canım prebiyotik damlalar var onlardan öneririm. prebiyotik her daim lazım vücuda. ben şimdi büyük kızıma da başlayacağım kabızlık sıkıntımız başladı
Benim oglum gunluk 1 kez kakasını yapıyor. Probiyotık etkisiyle daha cok yapmaz mı diye dusunuyorum. Sen ne kullanıyorsun canım?
Sogan bebege gaz yapmazmi
Yapar aslında. Sende mama destekli emziriyprsun diye bılıyorum. Ama daha cok anne sütü de alıyorsa laktamax hapı öneririm 3 ögğn arkası içiyorsun ve bebekten önce bütün gazları sen cıkarıyorsun. Cocuk hiç mi gazlanmaz dersen tabıkı gazlanır ama kıvrandırmıyor. Ben iyiki de almısım diyorum.
Sebamed bizde de Kaş’ta kuruluk yaptı , anne sütü sürdüm birkaç defa düzeldi şükür.şampuanı değiştirdim uni baby kullanıyorum , şimdilik iyi 👍
Bunu yazdıgın ıyı oldu canım. Bende sebamed kullanıyordum ve kasında kuruluk baslamıstı.içgüdüsel sebamedden mi acaba diye dusundum. Arkadasım farması bebek sampuanı getirdi 2dır onunla yıkıyorum kafasındaki pütürlük ler de azaldı kaslarında kiler de. Vucudu sebamedle kafayı yuzuı o sampuanla yıkayacagım umarım tamamen gecer. Bu arada farması hem dogal hem de cok guzel kokuyor.

Kizlar rotayi bizim doktorumuz 3. Ayda dedi asi kartimizdada 3. Ayda rota var sen 3 aylik oldun dimi canim ekim annesisin
Ben arastirdim bizim doktorumuzda 2.ay dedi bizde 9 hafta 3 gunlukken diger asilarla beraber onuda agizdan hemsire verdi iki turlusu varmis biri iki doz digeri uc doz seklinde biz iki dozluk olani aldik canim

X