2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de ayniyim. Dün bir tek akşam yatarken 50 cc mama verdim. 3 ayı dolana kadar anne sütü denemeye çalışacağım bağırsakları iyi çalışana kadar. Mamadan mi bilmiyorum dün yine bağırsak gazından zor bir gece gecirdik. Sütüm çok değil az da degil. Şu yöntemi deneyeceğim. Bütün gün istediği zaman emzirip emzirdikten sonra sağım yapicam kendimi yorgun hissetmedigom zamanlar. Sagdiklarimi toplayıp akşam vericem ki fazla yiyip iyi uyusun. Gece uykusu benim için önemli. Yapamıyorum uykusuz. Bugün bunu deniyorum iki kez sagdim şimdiye kadar toplam 70cc yaptı. Akşama kadar 100 olur herhalde 🤣🤣 ay ya da kafayı yiyeceğim bilemedim 🙂🙂. Dün gece bir tuhaf rüya gördüm zaten. Hastaneden cikiyorum alt katı AVM eşimi bekliyorum o sırada ben de bebek de ciplagiz kucağımda bebek yana yakıla süt arıyorum. En sonunda arkadaşıma rastliyorum da o sütünü veriyor. Yarısıni süt yarısi su dolduruyorum bardaga falan :)) Rüyalarımda böyle oldu artık 🤣🤣
Sutle kafayı bozanlar kulubu😂bende istediği zaman emzirme yontemındeyım coga lsın diye. Zaten göğüsler dolu olunca birini emerken öbürü akıyor. Allahtan gogus kalkanı var. Icıne 15 20 ml dokuluyor. 1 ml dahi ziyan olmasın diye ugrasıyorum. Bazen akınca süt dısarı kalkandan aglayasım geliyor. Ruyamda da
Sutlerimi akmıs bitmiş goruyorum ruyamda nasıl içim acıyor. 🤦‍♀️
Kızlar günaydın, gerçi ben gece hiç uyuyamadım. Buraya da iç dökmek için yazıyorum yoksa artık kafayı yicem. Geçen bahsetmiştim eşim annemi istemiyor evde diye. Zaten konuşmuyorlar pek aynı ortamda bulunmuyorlar bile annem sadece benimle ve bebekle ilgileniyor ev işlerine yardimcinoluyro. Her neyse eşim dün konuşmak istedi neyse dedim tamam konuşalım ama konuşmaktan beter etti. Orta yolu bulalım diyo ama iki lafından biri annenler gitsin ben karimla ve çocuğumla başbaşa kalmak istiyorum oluyor. Ben istemiyorum dedim su 40 çıkana kadar yalnız kalmak istemiyorum dedim ama bu sefer daha da sinirlendi bağır çağır kavga ettik, ben çekip gidecekmiş deyip durdu psikolojisi bozulmuş artık. Boşanalım dedi. Ben gece ne uyuyabildim ne konuşabildim. 15gun olmuş bebeğimi dünyaya getireli ama daha keyfini çıkaramadım.
Ah canım esin normalde de dik başlı mıdır bilemiyorum. Sen daha iyi tanırsın. Sayet degılse bu gecıcı bır donem. Karsılık lı anlayışlı olmalısınız. Onların hormonları da sahip olmak üzerine calısıyor. Kendını yetersiz ezik hissediyor olabılır. Bunu torpülemesı gerekirdi ama basaramamıs malesef. O yuzden karsılık lı anlayış lazım. Oyle hemen bosanalım demek ne kolay.Allahım huzurunuzu nasıp etsin.K. Validen de rahatladıysa bile bır sekılde bunun hesabını verecek. Allaha havale et. O bilir işini. Eşin sana of demeden yardım edecekse annen gitsin o da huzursuz olmasın. Yoksa da gitmesin tek basına mucadele etmek cok zor cunku. Net ve tatlı dilli ol kelimelerinde.Illa fıkırlerınde netse biraz uzaklassın kafasını o da toparlasın. Cok ileri boyuta tasıyacaksa da kendi bilir. Bak benim esim mesela ablam bende kaldı neredeyse 20 gun. Ablam varken bıseye yardım etmemesine ve ablamı cok sevmesine ragmen h. Sonu ailece basbasa kaldıgımkzda bana sunu soyledı. Basbasa olmak daha ıyı kendımı daha yakın hissediyorum sana ogluma. Evde daha rahatım diyor. Ama gun ıcı sana yardım etmeli biri. Farkındayım cok yoruluyorsun. Bir duzene gırecegız zamanla kafana takma diyor. Kesınlıkle ablamı cok sever. Hanı o bile boyle hissediyor. Bır sorun olmamasına ragmen. Ablam varken yada kendi annesi de dahil ısten gelınce belki 2 defa kucagına yarımsar saat keyfi yerinde iken oglumun alıyor 😂😂Suan basbasayız ve herseye kosturuyor😉Hayat müşterek. Yapmasa da zaten beynini yerim 😂😂Ben de insanım cunku😊
53mus pardn😀😀

Anlamadım ki valla bu kdr uykuya sabaha kdr ayaktayım kesin😁
Dun bizimkini de ayık goremedik😂Soktaydık. Aksam 7de uyandı aralarda yemek için uyandı yedı yerken deuyudu hep. Gece de 3lük olduk yine 🤦‍♀️

Inşallah canım olmaz hiç birşey
Bir an önce düzene gireriz de rahatlarız insallah once sarılık emzirme kilo diyordum sarılık geçti kilosu arttı simdi uykusuzluk gaz sancisi derken birde yüzündeki alerjileri dert etmeye başladım
Allah büyük sıkıntı vermesin ama birde böyle evde kapalı kalınca hapishane gibi herşey kafamda büyüyor hiç birşey düzene girmeyecek gibi geliyor
Şimdi de bir yaz gelse 6 ayı geçirsek diyorum her dönemin derdi ayrı oluyor halbuki
ah canım bilmez miyim... çok haklısın çok. benim de her gün gündemim var illa takacak bir şey buluyorum. halbuki boş da değiliz. gün nasıl bitiyor anlamıyorum. ben hamilelikten önce anksiyete tedavisi görüyordum. ona da ilk çocuğum epilepsi olmuştu o neden olmuştu. atakları çok ağırdı iyileşme sürecine girene kdr çok yıprandık. o bende hasar bıraktı. her şeye takar oldum. elim ayağım uyuşuyordu stresten korkudan. bir kere tedavi oldum anksiyete için geçti sandım tekrarlamıştı hamilelikten önce. ama hamilelikte ilaçları bıraktım iyiydim. ama bebek doğdu şimdi her şeyden nem kapıyorum yine elimde değil. dün kendime takmıştım sabah bebeğin ateşi mi var ona taktım. şimdi baktım kafası konak olmuş hep bebeğin, ensesi ciğer gibi kızarmış :KK43: sıcaktan olabilir diye geceden kaloriferi kapadım salonun. çocugu çok örtüyorum ondan mı oluyor diye şimdi az örtcem offf hep bir gerginlik yaa

Aynen canım sıcaktan yada sütün geliyor mu bu bolgelere çenesi çok süt oluyor benim kızın sivilce doldu resmen çene şimdi güneş gelen bir yere koydum çene kafa alın böyle olan yerler hemen sönmüş .
ya ablam da sütünü sür yüzüne geçer dedi. hele bugün full kırmızı uyuyunca geçiyor hafif ben de anlamadım. süt mü yapıyor tenim mi yapıyor sıcak mı yoksa kıyafet mi

Kuzum benim neden hep çocuklarda bu olmuş ya daha hayatımda ilk kez görüyorum bunu ben iki oğlum da da hiç bir sivilce olmadı şimdi oğlumun yüzü kupkuru sivilceler var çok üzülüyorum
Benim bebegimin alnında ve yanaklarında var saç içleri geçmiş gibi görünüyor ama şimdi de kepek var gibi
ay benim de aynı çok saçlı bebeğim ve bir baktım ki saç dipleri konak olmuş. biz bir de sık yıkıyoruz ona rağmen:KK43: bir oğlum da yağ bezesi vardı geçmişti. hiç sivilce isilek problemi yaşamadık önceden ben de şaşkınım

Hayır zaten 38 altı ateş degil bebekler için. Bizde de var farklı yerlerden farklı sonuç çıkıyor. Internette bir bak yazıyordu şimdi unuttum en doğru ölçü sanırım boyundan yada koltuk altından çıkıyordu.
ay bilemedim canım nette farklı farklı şeyler yazıyor. bizim çocuk doktoru mesai dışı mesajlara bakmıyor yine en iyi bilgiyi sizden alıyorum :anne: bir kaynakta bebekler yetişkinlerden daha soğuk olur demiş, 37ise hemen doktora götürün filan. cihazı da yeni aldım emin olamadım. evde eski tip de var ama onların da pili bitmişti. neyse şu an normal geliyor bana. yüksek ateşi anlamamanın imkanı yok zaten.

Gece yine uyanamadı 1 kez beslendi halsiz sabit öyle bakıyor az az kusması devam ediyor uyuyor. Normalde mamanin tadını alınca gözleri açılıyordu içmek istemiyor. Sabah çok ağladım 😢Inş keyfi iştahı yerine gelir artık uyumamasima tüm gün beni yormasina raziyim
Canım ılık bi duş aldırsana, kendine gelir minnak🤗🤗

Canım ılık bi duş aldırsana, kendine gelir minnak🤗🤗
Üşütmüş gibi canım kusması devam ediyor az az öksürük hafif var .bugün yikiycaktim babası evde tırnaklarını kesip kafasını zeytinyağıyla tarayıp güzel bi duş aldircaktik oğluma maalesef kombiden gece su patlamis bi uyandik her yer su evi su basmis evimiz soğuk elektrik ocağiyla ısınıyoruz. Oturup bi köşede zırıl zırıl ağlamak istiyorum sadece 😔

Üşütmüş gibi canım kusması devam ediyor az az öksürük hafif var .bugün yikiycaktim babası evde tırnaklarını kesip kafasını zeytinyağıyla tarayıp güzel bi duş aldircaktik oğluma maalesef kombiden gece su patlamis bi uyandik her yer su evi su basmis evimiz soğuk elektrik ocağiyla ısınıyoruz. Oturup bi köşede zırıl zırıl ağlamak istiyorum sadece 😔
Hayır hayır ne aglıcan, olur öyle aksilikler. Geçmiş olsun varsa kiraz çekirdeği yada sıcak havlu koy karnina, stres yapma böyle böyle büyüyecekler

Kızlar günaydın uyanan var mı?
ya bu kızıl ötesi ateş ölçerden aldım. Bebeği emzirdim işte az önce. Ben biraz üşümüşüm gece, bebek sıcak geldi. Ama yoklayınca her yerini normal buldum. Dur dedim ölçeyim yine. Ölçünce alın 36.5-36.7 lerde boyun 37.5 filan çıkıyor😱 ama çok yakından ölçünce böyle çıktı. 2-3 cm uzak ölçüyorum normal çıkıyor. Bir panik oldum gittim oğlumu ölçtüm, onun da boynu yakından ölçünce 37.5 çıktı. Halbuki çocugun ateşi yok. Şu an alet mi bozuk, ben mi yanlış kullanıyorum yoksa benim bebe ateşli mi kafam karıştı. Bir şey yoksa da çocuga boşuna ilaç vermek istemiyorum
Cnm benim dr sıcak gelirse üzerini çıkart soy bir daha ölç 10 dakika sonra birdaha aynı ise degismezse ateşi yukseksehemen getiriyorsun dedi.ilk 3 ay hiç ertelemiyorsunuz dedi haberin olsun..

Canım annen tek mi kalıyor yanında yoksa ailen mi var benim annem uzakta değil gündüzleri 1 ay hep geldi şimdi de ara ara geliyor akşama hiç kalmadı kendi de rahat olmadığını evini aradığını söyledi hemde akşam eşim ve çocuklarla yalnız kalmış oluyoruz yemeğimizi yapıp giderdi canım annem senin annen il dışından mi geldi
Canım annem 6 saatlik yol var farklı sehirlerdeyiz annem yalnız geldi o da evde kocasını kardeşlerimi bırakıp sırf ben ve bebeğim için geldi. Zaten hamileliğim boyunca yalnız kaldım hep şimdi anneme daha çok ihtiyaç duyuyorum.

El emeği göz nuru 1.ay konseptimiz😍

Eklentiler

• Screenshot_20201220_164651.jpg
    Screenshot_20201220_164651.jpg
    79,2 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_20201220_164808.jpg
    Screenshot_20201220_164808.jpg
    125 KB · Görüntüleme: 53
Canim benim iki gün oyle gecirdik
Gece yine uyanamadı 1 kez beslendi halsiz sabit öyle bakıyor az az kusması devam ediyor uyuyor. Normalde mamanin tadını alınca gözleri açılıyordu içmek istemiyor. Sabah çok ağladım 😢Inş keyfi iştahı yerine gelir artık uyumamasima tüm gün beni yormasina raziyim
Ten sonra dun bütün gece kesik kesik iki kere yarim saat uyudu sadece.. cin gibi simdi de uyumuyor.. bak yarin cingibi ayilacak.. sen de bu arada sütünü sag hazırlık yap kendini üzme.. sonuçta atesi yok, bir hastalığı olsa atesi olurdu.. öksürüğü gecti mi

Cnm benim dr sıcak gelirse üzerini çıkart soy bir daha ölç 10 dakika sonra birdaha aynı ise degismezse ateşi yukseksehemen getiriyorsun dedi.ilk 3 ay hiç ertelemiyorsunuz dedi haberin olsun..
hadi yaa, vallahi canım şu an iyi bir şeyi yok. hepatit b olduk cuma ondan mıdır dedim ama bence çok örtüyoruz ondandı. bizim çocuk zor ısıtıyor kendini iyice örtmezsek uyumuyor diye ayarı kaçırdık herhalde. zaten sabah da baktım biraz örtüsünü açtım hemen normale döndü sıcaklığı. neyse takip edeceğim yine de. bir de haftasonu ya, daha bir geriliyor insan

X