2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bende resmen ac yaşıyorum neyseki gece uykusu var maşallah. Gec3 bizi hiç yormuyor bizimle uyuyup bizimle kalkıyor ama gündüz uykusu az .Her hafta değişiyor düzenleri geçen hafta bi tik haldeydim bu hafta müzikle sepetinde uyuyor 30 dk olsa .Akşam 9.30 gibi yiyip gece tam 2 2.5 arası uyanıyor.
Ben emsede sağıp varsam de mutlaka sonunda mama veriyorum 120 cc düzenim bu şekil artık memenin dolması a izin vermiyor yiyiyor yine meme .
Bende kendi sütümün doyurucu olmadığını düşünüyorum hani diyorlar ya mideleri ne kadar oğlum hast bile 15 cc mama yiyiyordu
Ne kadarlık bebeğin? Benim kızım 46 günlük 3 saatte bir 90 cc mama yiyor ama bazen 2 saat yada 2 buçuk saatte acıkıyor. Uyku düzeni çok değişiyor bazen 2 gece iyi uyuyor sonraki 2 gece sabah 5 e kadar uyumuyor. Bir düzene oturacak mı merak ediyorum. Süt miktarı bebeğin emmesiyle ama sütün kalitesi beslenmeyle alakalı sanırım. Yorgunluktan fırsat bulup yiyemiyorum malesef.

Kızlar benim oğlumun göbeği düşeli 18 gün oldu hala atletine leke bulaşıyor sanki akıyor gibi görünürde bir şey yok iltihap vs yok ama böyle sümük yapışmış da kurumuş gibi oluyor atletleri özel olarak bir şey yapmam gerekir mi acaba böyle bi durum yaşayanınız var mı
Böyle bir durum yaşayan bilen var mı kızlar aklıma çok takıldı da

Yok 3.400 dogdu. Hastane cıkısı 3.145 tı. İlk 6 gun mama vermedim ama doymadıgını anladım en son. Cok az mama vermeye baslamıstım. 16.gunde 2.260tı.hatta 9.gunden 16.gune kadar sadece 40 gr almıstı.O zamanda mamayı cogalttım. Ben tabı cok üzüldüm. Sonra da mama miktarı artmaya basladı doyamadı istekli içmesi ve aglamadı sayesinde arttı. Ama sütüm azaldı bu durumda. En son 1 haftada da gunde 200-250 ml mamaya kadar cıkmısım. 490 gr almıstu masallah 7 gunde 🤲Dr da tamamen memeye yonlendırdı. Deniyorum sımdı yontemını. Bugun 1 Kez tattım bu arada🤦‍♀️

Motilium tablet evet canım. Icınde 21 adet var. Ben 2 kutu aldım. Bitince yine 2 kutu seklinde satın alacagım. Fiyatı da cok makul bir ılac. Yazdıgım sekılde sen de yapmaya calıs. Biraz faydasını gormeye basladım. Daha periyodu tamamlamamıza 9 gun var bakalım. Insallah sana da faydası olur.🤗
Aa ben karıştırdım kuzum kbkma. Allah yardımcın olsun. Ben de dünden beri sağmayı bırakıp tamamen emzirmeye geçtim bakalım sonumuz hayrola. Sağarken 3 saatte bir düzenli veriyordum şimdi 2 saat olmadan açıyor bayrakları😂

Aranızda kayısı çayı içen var mı? Emzirme döneminde bir zararı yok demi hiç bir fikrim yok bu konuda

Ay kaynanam geldi saglk ocagina gitms ordn markete ne ellerini yikadi ne maskeyi cikardi cenesinin altinda duruyo aldi cocugu kucagina opup duruyo valla zor tutuyorm kendimi. Bnm annem abilerm bile gelmio hasta olur die 1 kere gorduler daha saglik ocagindn gelip el yikamamk ne ya
Ayy o ne ya 😡 onun direkt banyoya girmesi laZım aslında ... cahillik işte !!!

Kızlar bebegimin kafası ve anlinda böyle kabartilar var normal mi .emerken terliyor ondan mı acaba . Kakasida toplu görünümde yeşil gibi ama ıslak mendil de sarı görünüyor bu normal mi Bide sezeryan olanlar sizinde mideniz bulanıyor mu istisnasız hergun mide bulantısı yaşıyorum
Yorgunliktan bulanıyor olabilir miden. Uykusuzluk falan da yapabiljr

Yorgunliktan bulanıyor olabilir miden. Uykusuzluk falan da yapabiljr
Uyuyorum gündüzleri kızım uyudukca yani pek işte yapmiyorum kızı emzir altını degis iki güne bir ev topla süpür yemek modumuzda yok eşim bu konuda anlayışlı bazen o bazen ben yapıyorum Bulantıyı aşıyor çıkarmamak için kendimi zor tutuyorum

Sarılığını atlatabilsin diye başlamıştım mamaya atlatınca azaltıp sütle devam ederim dedim ama malesef öyle olmadı 😞 Tomrisin notlarından habersiz kendi kendime kamp yapmayı düşünmüştüm ben hatta ajandamı kalemimi hazırladım ama yine evdeki hesap çarşıya uymadı. Eşim evden çalışıyor yoğunda değil buna güveniyordum ama birgün eşim aniden sancılanıp acile gitti ve hemen böbrek yaşı ameliyatı oldu. Şimdi stend takılı ve bana yardımı olamıyor. Ben kamp yapmayı hayal ederken birde bu duruma üzülmek iyice azalttı sütümü. Hala umudumu kaybetmedim Tomris in notlarını parça parça okuyorum. Eşim p.tesi stendtende kurtulup kendini toplayınca inşallah yapmak istiyorum o kampı. Şimdi yine de göğsüm tam dolmasa bile mama vermeden önce emziriyorum ki talep olsun inşallah düzene girer.
Eşine geçmiş olsun canım, hiç stres yapma yavaş yavaş artıracaksın inşallah sütünü, bol su, güzel beslenme, uyku, duş, ah yakın olsak birbirlerimize 1 er saat idare edebilsek çocuklarımızı 🙈🙈
Böyle bir durum yaşayan bilen var mı kızlar aklıma çok takıldı da
Kuzum kontrolde doktorunuza göster, belki yakması gerekebilir, ama bunun için stres yapma, bazen geç kapanabiliyor göbekleri.

Bugün bir aylık olduk ilk aşımızada başladık ama biraz huysuz bir bebek sürekli kucak istiyor. Sizde durumlar nasıl hanımlar Mazerrr Mazerrr bebgin nasıl oldu kabızdı ya
Canım dün bizim doktor da 10 güne kadar tolere ediyoruz kaka yapmamayı dedi. Kabız demek için de, kakanın sert ve top olması lazımmış. Şu an hala zor yapıyor ağlıyor arada ama biraz daha koyu kıvamlı yapıyor ve toplu yapıyor gibi. Yani günde 4-5 kere yerine, 24- -20 saat arayla bayağı yapıyor 2 kere açınca yaptı, Allahım her yer battı🤦🏻‍♀️ Buna da şükür diyoruz bağırsaklar böyle alışıyor herhalde😬

Ben bir turlu full emzirmeye gecemedim ya benimki ilk emiyor sut azalmaya baslayinca cekmeyi birakiyor mecbur veriyorum ilave geceleri sagip veriyorum uykusu agir emmiyor diye gunduz de sutum daha az oluyor yetmiyor diye veriyorum ben kurtulamaycam bu mama ve sut sagmaktan bu gidisle
Canım kaç günlük oldu seninki? Ben de böyle düşünüyordum ağladım kaç kere
İşin içinden çıkamadım ama şimdi mecbur alışmaya çalışıyoruz doktorlar cesaret verdi dün hem kalp doktoru hem çocuk doktoru birbirinden bağımsız emzirin deneyin uğraşın diyince motive oldum. 1 ayı geçti bizimki. Memede uyusa da sakın pes etme ıslak mendille yüzünü siliyorum ben deliriyor ama uyanıyor😂😂

Ben de versem mi bilemedim. Dr bi sorayım diyorum
Ben suyu 2 3 gunde bir ılık 2 cay kqsıgı veriyorum mama yıyor diye. Annelerim buyuk lerim hep oyle soyler.
İşin içinden çıkamadım ama şimdi mecbur alışmaya çalışıyoruz doktorlar cesaret verdi dün hem kalp doktoru hem çocuk doktoru birbirinden bağımsız emzirin deneyin uğraşın diyince motive oldum. 1 ayı geçti bizimki. Memede uyusa da sakın pes etme ıslak mendille yüzünü siliyorum ben deliriyor ama uyanıyor😂😂
Islak mendille yuz silmek guzel fikir. Bazen diğer gögsumden aldıgım sutle uslatıyordum bende 😂Yuzu guzel puruzduz olurmus. Oyle der hep yine buyuk ler 🤦‍♀️😂😂

Evet biliyorum mama verdikçe azaldığını ama eşim ameliyat oldu ve tek başına herşeye yetişmeye çalışınca çok yoruldum yemek yiyecek vakit bile bulamadım sütüm azaldı ve mecbur kaldım ama mamadan kurtulmayı en azından azaltmayı çok istiyorum. Detayları yazmanı bekliyorum her bilgi benim için çok önemli şuan.
Detayları yazdım gordun mu canım.?Bebege bakalım derken kendimizi ihmal edip en onemlısı ogunlerımızı azaltıyoruz.Insallah duzelır hersey rolantıye girer. Su gunlerde hepimizin isteği bol sutumuzun olması. Insallah nasıp olur ve basarırız🤲

Sarılığını atlatabilsin diye başlamıştım mamaya atlatınca azaltıp sütle devam ederim dedim ama malesef öyle olmadı 😞 Tomrisin notlarından habersiz kendi kendime kamp yapmayı düşünmüştüm ben hatta ajandamı kalemimi hazırladım ama yine evdeki hesap çarşıya uymadı. Eşim evden çalışıyor yoğunda değil buna güveniyordum ama birgün eşim aniden sancılanıp acile gitti ve hemen böbrek yaşı ameliyatı oldu. Şimdi stend takılı ve bana yardımı olamıyor. Ben kamp yapmayı hayal ederken birde bu duruma üzülmek iyice azalttı sütümü. Hala umudumu kaybetmedim Tomris in notlarını parça parça okuyorum. Eşim p.tesi stendtende kurtulup kendini toplayınca inşallah yapmak istiyorum o kampı. Şimdi yine de göğsüm tam dolmasa bile mama vermeden önce emziriyorum ki talep olsun inşallah düzene girer.
Canım hiç üzülme kamp her zaman yapılabilir. Bana sorsan mamayı sıp diye keserim. İnanki süt sürekli geliyor damla damlada olsa. Belki bir gün biraz ac hisseder ama ertesi gün daha cok sütün olur. Veya dediğin gibi esin iyi olunca hemen kamp yaparsın sütünde artar. Ama üzülme arkadasım her türlü yoluna girer

67gunluk oldu benimkisi ben dayanamayip veriyorum mama veya sagdigim sutu aksi gibi niyetlendim ya gogus ucum yarildi resmen oju duzeltmeye calisiyorum bugun de hic emziremedim o gogsumu

Ya kızlar bisey soracaktım seseryan olalı 10gun oldu ama bi kaç gündür idrari yaparken çok zorlanıyorum. Enfeksiyon mu kaptı bilemedim

Kayın validemlerde yaptık biz başka bir evde olması gerekiyormuş. Önce Ülküyle benim başımızdan aşağıya çeşitli çiçeklerin bulunduğu suyu süzerek döktüler sonra güzel giyindik kuşandık masa düzenledik pasta kestik dua ettik fotoğraf çekildik hediyeleri açtık böyle. Korona olmasaydı daha kalabalık oluyormuş mevlit yapılıyormuş sanırım.
İyi yapmışın canım Ne güzel hatırası olur. Ege’de böyle bi adet varmış kv de dedi. Eşimde Egeli evdennuzaga götürülürmüş çocuk hatta yakınlar gezilirmiş o gün yumurta toplanırmış

Kabız olduğunu nerden anladın

Bizde de aynı durum olmuştu 6 gün yapmadı kaka hep kıvrandı gaz çıkardı ama kaka yoktu. Gün sonunda doldurdu bezini . Sindirim sistemleri tam çalışmıyor diye böyle toplu kakalar oluyormuş bir de sana şunu atayım bi oku
Çok sağ ol canım okudum, aynen biz de toplu kakadayız şu an. Günde 3-5 yapardı şimdi bir kere yapıyor toplu geliyor😅
markası ne? tek kademeli mi sağıyor?
ben ilk kez bugün kullandım elektrikliyi. dışarda işlerim vardı sol göğsüm çok şişti eve gelir gelmez sağdım. kızımda çok kullandım. önce masaj ayarı gibi bir ayarla başlatıyorum 2-3dk sonra sağım kamdemesine atlıyorum cnm. markası lansinoh benimkinin
Benimki de lansinoh canım ve hava kaçırıyor birkaç gündür sana da oldu mu hiç? Sağamıyor böyle püskürtüyor saçma sapan. Neyse doktor da artık sağma emzir dedi o vesileyle makineyi kullanmadım bugün ama bozulduysa sıkıntı yine de

X