2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Hadi ya yorumlar görünce iyidir dedim hiç almiyim o zaman .Sleepy sürekli değişiyoruz gece 3 kez gündüz saat başı neredeyse sabahtan beri 2 takım kıyafet değiştik elimdekileri bitirmeye çalışıyorum. Prima yeşil paket mi kullanıyorsun care lerden mi
Canim saat başı değiştirmek de nerdeyse prima parasına denk gelir, prima nin premium care sını dene bence. Ben bazen 5 6 saat bakmadığım.oluyor. sıkın ti olmuyor .

Kızlar merhaba, çocuğuna su ne zaman vereceksiniz ? Annem illa bi yudum ver arada diyor iyi gelir diye aman ben vermek istemiyorum.
Eğer mama içmiyorsa, 6. Aya doğru veririz canim , mama içiyorsa gün de bi kaç çay kaşığı verebilirsin.

Bizde de 21 gunluk olana kadar ara ara kanama devam etmıstı. Ben o gobek bagı temizleme spreyını sabah aksam sıktım. 1 haftadır kanama olmadı. Insallah gecmıs tir siye dusunuyorum. Dr da aynı seyı soyledı.

Kızlar motilium ile süt artırdınız mı? Benim goturdugum yenı Dr (iyiki götürdüm her konuda beni cok rahatlattı. Ve hastanenin en yogun dru oldugunu ogrendım gidince. Netteki guzel yorumlara sebep gitmiştim) boyle bır yontem uygulamamı istedı. Uygulama seklini sizinle paylasıyorum.Bugun 4.gune merhaba dedik. Uygulayıp bakacağım.
Gunde 4 5 lt su ıcıyorum dedim. Caylar vs anlattım. Dedikleri şunlar.;
-O kadar su ıcmene gerek yok. 2.5 - 3 lt yeterli dedi. O kadar su da acıkmanı engelleyebilir dedi.Sut artırıcı cay damla hap kullabılırsın dedi. (Ama ben azaltmayı dusunmuyorum. Her bunye farklı cunku. Kı ben zorla su içmiyorum ondan)
-Sabah aksam mutlaka dus al. Masaj yap dedi. (Ben 24 saatte mutlaka 1 defa dus alıyorum dedim. Hayır dedi. Sabah aksam yap ve bu seni rahatlatacak dedi. Annenın kendını daha ıyı hissetmesi önemli olan dedi. Evet dus asırı rahatlatıyor. Bır de fırsat bulsam,😒)
-Gun ortası mutlaka 2 saat uyu dedi. Daha verimli hale geleceksin dedı. (Nasıl uyuyacaksam devamlı acıkan oglum var.)
-Ben bu mama ml. leri azalırken aglarsa ne yapacagım vermeyecek miyim dedim.Ver ama yazdıgım sekılde ver. Olabıldıgınce kendını bu gecıs lere alıstoracak dedi. Midesi buyudugu için ona alışmıstı fazla mama istiyor dedi. Simdi mamayı azaltıp memeye yonelecegız dedi.
-Ogunleri atlamadan ye dedi. Bu cok onemli dedi.
-Stres moral bozukluğu yapma dedi. Ne kadar relax olur hissedersen o kadar verimli olur dedi. Hem kendi ruh saglıgın hem de sütün için dedi.
Uygulamaya calısıyorum 4/4luk olmasa da. Bugun doymadıgı takdirde 40 ml mama verme günümüz. Guzel gidiyoruz. Sütüm de artıyor farkındayım
Sonuc olarak guzel bir seviyeye gelirsem paylasacagım.
Ama sunu kendim cok ıyı gozlemledımkı doymuyor dıye mama verdikçe sütüm azaldı.
Resimlerini ekledim.
İnsallah sizlerin de isine yarayan bir metod olur da bebıslerınız doyar duanızı alırım🤗
bize temizleme spreyi vermediler ...kurumus kani kaldırınca altindan kan akiyor korkumdan kaldiramadım bile kan akcak diye

Ben bir turlu full emzirmeye gecemedim ya benimki ilk emiyor sut azalmaya baslayinca cekmeyi birakiyor mecbur veriyorum ilave geceleri sagip veriyorum uykusu agir emmiyor diye gunduz de sutum daha az oluyor yetmiyor diye veriyorum ben kurtulamaycam bu mama ve sut sagmaktan bu gidisle
Canim gün de ne kadar mama veriyorsun?

sezeryan dogum yapan arkadaslarim seffaf iple dikmisler dogumda doktor bana gel dikisini alcaz falan demedi hatta kontrole bile cagirmadi bu kendiliginden eriyen dikismidir yoksa gitmem mi lazım daha erimemis dikisler 20 gün oldu normal mi
Normal canım benim 26 gün oldu hala duruyor doltor gördü negatif birşey sylemedi

Aslında düşünmedim değil bir anda kesmeyi ama aç kalacak diye korkuyorum kıyamıyorum birde aç kaldığında sakinleştirmek imkansız morarana kadar ağlıyor elim ayağıma karışıyor o yüzden cesaret edemiyorum aşamalı şekilde yapmam lazım. İnşallah mama vermek hayatın sonu değil biliyorum ama emsin istiyorum emip doyduğunda çok mutlu hissediyorum.
Ay evet agladıgında benimde elim ayagıma dolabıyor. Memede ausmuyor mu? Susmuyorsa zaten mecbur kademeli yapcan ve evet tabiki dünyanın sonu değil. Canım eminim üstesinden geleceksin

Kafayı yemek üzereyim kızım yaklaşık 5 saattir mememde ve ayırdığım an ağlıyor katıla katıla içmese bile ağzında olsun istiyor kucağımda ağzında meme ile uyuyor yerine koynak istesem yine ağıdı basıyor ne yapayım ya ne olcak böyle çok yoruldum 🥺

Kafayı yemek üzereyim kızım yaklaşık 5 saattir mememde ve ayırdığım an ağlıyor katıla katıla içmese bile ağzında olsun istiyor kucağımda ağzında meme ile uyuyor yerine koynak istesem yine ağıdı basıyor ne yapayım ya ne olcak böyle çok yoruldum 🥺
Bende ayni durumdaym su an. 1 bck saat oldu. Yatarak emzirmeyi deniycm simdi

Bizde de 21 gunluk olana kadar ara ara kanama devam etmıstı. Ben o gobek bagı temizleme spreyını sabah aksam sıktım. 1 haftadır kanama olmadı. Insallah gecmıs tir siye dusunuyorum. Dr da aynı seyı soyledı.

Kızlar motilium ile süt artırdınız mı? Benim goturdugum yenı Dr (iyiki götürdüm her konuda beni cok rahatlattı. Ve hastanenin en yogun dru oldugunu ogrendım gidince. Netteki guzel yorumlara sebep gitmiştim) boyle bır yontem uygulamamı istedı. Uygulama seklini sizinle paylasıyorum.Bugun 4.gune merhaba dedik. Uygulayıp bakacağım.
Gunde 4 5 lt su ıcıyorum dedim. Caylar vs anlattım. Dedikleri şunlar.;
-O kadar su ıcmene gerek yok. 2.5 - 3 lt yeterli dedi. O kadar su da acıkmanı engelleyebilir dedi.Sut artırıcı cay damla hap kullabılırsın dedi. (Ama ben azaltmayı dusunmuyorum. Her bunye farklı cunku. Kı ben zorla su içmiyorum ondan)
-Sabah aksam mutlaka dus al. Masaj yap dedi. (Ben 24 saatte mutlaka 1 defa dus alıyorum dedim. Hayır dedi. Sabah aksam yap ve bu seni rahatlatacak dedi. Annenın kendını daha ıyı hissetmesi önemli olan dedi. Evet dus asırı rahatlatıyor. Bır de fırsat bulsam,😒)
-Gun ortası mutlaka 2 saat uyu dedi. Daha verimli hale geleceksin dedı. (Nasıl uyuyacaksam devamlı acıkan oglum var.)
-Ben bu mama ml. leri azalırken aglarsa ne yapacagım vermeyecek miyim dedim.Ver ama yazdıgım sekılde ver. Olabıldıgınce kendını bu gecıs lere alıstoracak dedi. Midesi buyudugu için ona alışmıstı fazla mama istiyor dedi. Simdi mamayı azaltıp memeye yonelecegız dedi.
-Ogunleri atlamadan ye dedi. Bu cok onemli dedi.
-Stres moral bozukluğu yapma dedi. Ne kadar relax olur hissedersen o kadar verimli olur dedi. Hem kendi ruh saglıgın hem de sütün için dedi.
Uygulamaya calısıyorum 4/4luk olmasa da. Bugun doymadıgı takdirde 40 ml mama verme günümüz. Guzel gidiyoruz. Sütüm de artıyor farkındayım🤲
Sonuc olarak guzel bir seviyeye gelirsem paylasacagım.
Ama sunu kendim cok ıyı gozlemledımkı doymuyor dıye mama verdikçe sütüm azaldı.
Resimlerini ekledim.
İnsallah sizlerin de isine yarayan bir metod olur da bebıslerınız doyar duanızı alırım🤗
Motilium ne ilaç mı yoksa yöntemin adı mı? Birde mamayı aşamalı olarak nasıl azaltacaksın? Sadece çok ağladığı zamanlardamı vereceksin yoksa 90 cc verirken önce 60 cc ye düşerek mi azaltacaksın? Sütünün artmasına çok sevindim inşallah benim ki de artar az önce 20 şer dakika sağdım iki taraftan toplam 100 cc çıktı. Önceden 150 cc çok rahat çıkıyordu şimdi 100 ancak çıkıyor.

Böyle bir durum yaşayan bilen var mı kızlar aklıma çok takıldı da
Oldu bizimde canım 20 25 güne kadar göbeğinde kurumuş kan oluyordu önceleri de az az atletine değiyordu sonra yara kabuğu gibi oldu 1 kere hametan sürdüm kabuk gibi pıhtı gider mi diye o kuru kabuk gibi de gitti sonra minik ti ama vardi

Bende ayni durumdaym su an. 1 bck saat oldu. Yatarak emzirmeyi deniycm simdi
Bizde daha uyuyamayanlardaniz hatta katıla katıla ağlıyordu oglum bende oturdum ağladım çektiği acıya az önce biraz bırtladı rahatladı ama şimdi de uyumuyor bu nasıl bir gaz sancisidir her gece her gece biogaia kullanıyoruz hiç fayda gormedik akşam 8 den beri uyanık o kadar uykusuzluğa 1.5 aylik bebek nasıl dayanır hemde böyle ağlayıp efor sarfederek
Şimdi hala bacaklarını kasıyor sancısı var

Bizde daha uyuyamayanlardaniz hatta katıla katıla ağlıyordu oglum bende oturdum ağladım çektiği acıya az önce biraz bırtladı rahatladı ama şimdi de uyumuyor bu nasıl bir gaz sancisidir her gece her gece biogaia kullanıyoruz hiç fayda gormedik akşam 8 den beri uyanık o kadar uykusuzluğa 1.5 aylik bebek nasıl dayanır hemde böyle ağlayıp efor sarfederek
Şimdi hala bacaklarını kasıyor sancısı var
Bnmkinin gazi da yok atiyo hemen tuvaletini de yapio memede durmak istiyo uyuyodu esim istn gelince uyandırdı 1de ondn huylandi galiba ictigini de cikariyo cunku. Simdi emzigi aldi bakalim uyuuck mi.

Ilaci mi degistirsn acaba

Ay evet agladıgında benimde elim ayagıma dolabıyor. Memede ausmuyor mu? Susmuyorsa zaten mecbur kademeli yapcan ve evet tabiki dünyanın sonu değil. Canım eminim üstesinden geleceksin
Önce istediği şekilde süt gelmediği için mızırdanıyo tutup tutup geri bırakıyor memeyi sonra iyicene kavrıyor emmeye başlıyor ve 10 dk içinde gözlerini kapatıyor 15 dk. Filan uykuda gerinip memeyi ağzından çıkarıyor bende 2-3 dk daha göğsümde uyutup yatağına koyuyorum 2 dk. İçinde basıyor yaygarayı bu defa memeyi versemde susmuyor bi telaş mama hazırlıyorum kanamışçasına içiyor mamayı :KK43:

Kızlar bebegimin kafası ve anlinda böyle kabartilar var normal mi .emerken terliyor ondan mı acaba . Kakasida toplu görünümde yeşil gibi ama ıslak mendil de sarı görünüyor bu normal mi Bide sezeryan olanlar sizinde mideniz bulanıyor mu istisnasız hergun mide bulantısı yaşıyorum
Canim bizimde oldu bu sekilde yuzu falan da olmustu doktora sordum cok katli giydirme sicaktan oluyor dedi ve tuylu seylere sarma dedi bunlara dikkat edince gecti

X