2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Valla kuzum herşey yolunda ama biz gece ayaktayız gündüz uyuyoruz birde yeni ev aldık onun tadilatıyla falan uğraşıyorum daha kızımın odasını dün aldım o yüzden pek vaktim olmuyor girmeye inan girip okuyamıyorum bile yazılanları kim nasıl bi sıkıntı varmı kimsedee herşey yolundamı bilmiyorum bile
Hayırlı olsun canım, güle güle güzel günlerde oturun evinizde 🥰

Emziriyorum ama cok yok cnm 10 cc bile yoktur hatta 2 gundur emmek istemiyor cunku gelmiyor sutum kavga ediyor meme ile sadece gunde 1 kere 120 cc bazen veriyorum bazen 90 verdigim yetmiyor kizin durumuna gore hareket ediyorum
Ayniyiz oyleyse ben de 90 cok mu geldi acaba diyodum 10 cc de benim sut olsa 100 senle aramızda 5 gun var demek ki normal biz yeni çıktık 90 a 8 kere veriyomsn ben sarilik gecjnce 7 ye inmistim geri 8 e ciktm

Kızlar şu an lohusayiz ya malum bebisler evde olunca evler baya sıcak ve ben çok terliyorum. Ama bi arkadaşım sen giyin teri koru diyor yoksa çocukta gaz olurmuş. Vücut zaten sıcak çoraplar kazaklar giymelimiyim?

Bende pazartesi persembe yikiyorum haftada 2 gün 😍 tüm gün uyuyor banyo sonrası 🥳 ama kış üsür diye korkuyorum 2 yeterli yazın hergün yikariz 😇
İlk kızım yaz bebeğiydi her gün yıkıyordum da bu baya huzursuz oluyor banyo sonrası yaaa. Havalar ısınsın her gün yıkarız aynen

Arkadaşlar biz de bugün itibariyle 53 günlük olduk. Artık başını çevirerek bizi takip ediyor, yavaş yavaş etrafı keşfetmeye çalışıyor kızım. Çok huysuz bir bebek de değil ama sanırım kucağa alıştı biraz. Babası da evde olduğu için bu dönem, sürekli birimizin kucağında küçük hanım.
Biraz uykuya dalarken problem yaşıyoruz bir de iste kimse kucağına almadığı zamanlarda ağıdı basıyor. Böyle zamanlar için emzik kullansam diyorum ama bir yandan da kıyamıyorum.. 😕 sizler kullanıyor musunuz, faydaları zararlar hakkinda gozlemleriniz nelerdir?

Ayniyiz oyleyse ben de 90 cok mu geldi acaba diyodum 10 cc de benim sut olsa 100 senle aramızda 5 gun var demek ki normal biz yeni çıktık 90 a 8 kere veriyomsn ben sarilik gecjnce 7 ye inmistim geri 8 e ciktm
Ben hic ayarlama yapmiyorum cnm kendidi otomatik 3 saatte bir basliyor aranmaya simdi 2.5 saste dustu sanirim artik 90 cc az geliyor

Arkadaşlar biz de bugün itibariyle 53 günlük olduk. Artık başını çevirerek bizi takip ediyor, yavaş yavaş etrafı keşfetmeye çalışıyor kızım. Çok huysuz bir bebek de değil ama sanırım kucağa alıştı biraz. Babası da evde olduğu için bu dönem, sürekli birimizin kucağında küçük hanım.
Biraz uykuya dalarken problem yaşıyoruz bir de iste kimse kucağına almadığı zamanlarda ağıdı basıyor. Böyle zamanlar için emzik kullansam diyorum ama bir yandan da kıyamıyorum.. 😕 sizler kullanıyor musunuz, faydaları zararlar hakkinda gozlemleriniz nelerdir?
Biz kullanıyoruz canım şu an zaten Doktorlar da ilk 1 aydan sonra öneriyorlar Amerika'da da öneriliyor okuduğum çocuk kitaplarında da emzik kullanımı ile ilgili detaylar var

Herkes her gün banyo yaptırıyor sanırım. Ben banyo yaptırdığım günler bebek çok huzursuz oluyor, üşüyor sanırım
Haftada 1 banyo yaptırıyorum o yüzden.
Bizim belli olmuyor ama haftada iki kez falan. Onun dışında çok kaka yapınca altını tamamen yıkıyoruz ılık suda banyoda muslugun altında. Bazen göbeğini falan da yıkıyoruz. Değişiyor yani ama tam banyo haftada bir iki kez. Banyo tuzuda atiyoruz suyunun içine iyi geliyormuş diye. Detoks gibi :)

Kızlar bazen sol bacağıma bıçak saplanır gibi bir ağrı giriyor sezeryanla alakalı bir ağrı mı yaşayan varmı byle bir ağrı

Bizim belli olmuyor ama haftada iki kez falan. Onun dışında çok kaka yapınca altını tamamen yıkıyoruz ılık suda banyoda muslugun altında. Bazen göbeğini falan da yıkıyoruz. Değişiyor yani ama tam banyo haftada bir iki kez. Banyo tuzuda atiyoruz suyunun içine iyi geliyormuş diye. Detoks gibi :)
Banyo tuzu neymiş ilk defa duydum bunu

Emziksiz bir animiz bile yok öyle söyleyeyim. Emzik ağzından düştüğü gibi geri takıyorum ben. Miziklanmaya başlıyor yoksa

Elektrikli pompa kullanıyor musjnuz? Sanki sütüm az bir de onunla çekmeyi deneyeyim diyorum. Daha önce almamıştım nasıl olsa evdeyim emziririm diye. Sizce emzirmeye göre daha mı fazla süt cekiyor acaba. Bebeğimin de emme gücü iyi aslında ama belki makine daha iyidir diye düşünüyorum. Belki bende süt azdir
Canim doktor bebek makinaya göre çok daha iyi çeker demişti.

@nursen616161 canım senin sarılık ne kadar şimdi? Ben taktım biraz ya 28 günlük bugün hala sarı. Doktor 30 günden sonra sürerse sıkıntı demişti. Ama sürüyor. Dün gece itibariyle mama takviyesi de yapmaya başladım. Bende süt vermiştim bu zamana kdr ondan mıdır?
Csnim uzayan sarılık olmuştur. Tedirgin olma. O sarı kısımlar öyle olduğunda baya geç geçiyor. Benim ilk kızım olmuştu. Nerdeyse 2.5 Ay filan sürmüştü geçmesi.

bazı doktorlar karın ve kalça usg si yaptırıyor ilk ay. biz gittik karın usg si yapıldı bir de kalbinde üfürüm duyunca çocuk kardiyoloğuna yönlendirdi. 2.ayda da kalça usg miz var.
sol göğsüm sağdan büyük benimde

aibence gerek yok bizde var ama artık anakucağında olduğu için duruyor öyle

3aydam önce rutün oluşmuyor bebeklerde maalesef. geçici oluyor herşey. gece uykusuna çoğunlukla 10-11gibi geçiyor

bu bebeğimde elektrikliyi hiç çalıştırmadım. mochi var birini emzirirken öbürüyle topluyorum diğer memeyi. memeğin emme gücü makinadan daha iyi olur her zaman
Mochi ise yarıyor mu canim? Az sütü olanda da ise yarar mi ki ? Mochi emzirirken ortalama kaç cc topluyor ,,?

X