2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bebeği gazlı olan anneler, kırkından sonra gaz probleminiz azaldımı.. kullandığınız herhangi bir gaz damlası Çok işe yaradı mı, veya Çok işe yarayan bir yönteminiz oldu mu? Acı elma yağının duyanınız oldu mu? Ayaklarına masaj yapılıyormuş bu bu yağla. Son çare bir de bunu deneyeceğim
daha 17 günlügüz ve cok gazımız var ya dün dr metsil damla verdi gaz için ama faydası yok gibi gece olunca gazdan uyuyamıyor uyumadıkça emmek istiyor..aci elma yagını daha önce ikizlerde kullanmistim ben faydasinı görmemistim belki sizde ise yarar
Ya batıl ama bizde yapıyoruz... banyosu bittikten sonra ayrı bir maşabada tuzlu suyumuz hazır oluyor , en son onu döküp kuruluyoruz .. bebişin büyüdüğünde ağzı,ayakları vs kokmasın diye yapılırmış , kaynana adetleri işte 😀
bizde yapıyoruz tuzlu suyla yikiyoruz hatta annem telefonda diyor ki suyuna tuz atmayı unutma haa😅

daha 17 günlügüz ve cok gazımız var ya dün dr metsil damla verdi gaz için ama faydası yok gibi gece olunca gazdan uyuyamıyor uyumadıkça emmek istiyor..aci elma yagını daha önce ikizlerde kullanmistim ben faydasinı görmemistim belki sizde ise yarar

bizde yapıyoruz tuzlu suyla yikiyoruz hatta annem telefonda diyor ki suyuna tuz atmayı unutma haa😅
O damla bizdede var bir halta yaramıyor

Günaydın kizlar yedide uyumusuz onda kalktık bebeğim pişik oldu o ağladıkça ben ağladım akşam . Bende ters yatırdım rahatladı Poposu yatağa degmeyince . Pudra kullanıyor musunuz eşim pudra alalım diyor pişik olmasın diye

Anenmde aynisini dedi artik oyle yapalim
İslakmendil kimsemi kullanmıyor
Onlar duracak mı öyle
Ben karışık kullanıyorum. Usenince ya da disaridayken ıslak mendil rahat oluyor. Yine de hafif kızarıklık olmuşsa ve disaridaysam islak mendili yıkayıp kullanıyorum. Gerçi yikamadan da kullanınca sorun olmadı. Çok araştırmıştım, promom marka bizimkisi. Güzel bir ıslak mendili

Kızlar şu an lohusayiz ya malum bebisler evde olunca evler baya sıcak ve ben çok terliyorum. Ama bi arkadaşım sen giyin teri koru diyor yoksa çocukta gaz olurmuş. Vücut zaten sıcak çoraplar kazaklar giymelimiyim?
belini ve ayağını üşütme canım. bende öleyim ama çocuğa iyi gelmiyor

Arkadaşlar biz de bugün itibariyle 53 günlük olduk. Artık başını çevirerek bizi takip ediyor, yavaş yavaş etrafı keşfetmeye çalışıyor kızım. Çok huysuz bir bebek de değil ama sanırım kucağa alıştı biraz. Babası da evde olduğu için bu dönem, sürekli birimizin kucağında küçük hanım.
Biraz uykuya dalarken problem yaşıyoruz bir de iste kimse kucağına almadığı zamanlarda ağıdı basıyor. Böyle zamanlar için emzik kullansam diyorum ama bir yandan da kıyamıyorum.. 😕 sizler kullanıyor musunuz, faydaları zararlar hakkinda gozlemleriniz nelerdir?
kullanıyorum ilk çocuğumda da kullandım. zararını görmedim. faydası hem bebeği hem anneyi rahatlatıyor. sürekli memede olmuyor. daha rahat uyuyor. ben uykuya geçişte veriyorum kendisi atıyor

Günaydın kizlar yedide uyumusuz onda kalktık bebeğim pişik oldu o ağladıkça ben ağladım akşam . Bende ters yatırdım rahatladı Poposu yatağa degmeyince . Pudra kullanıyor musunuz eşim pudra alalım diyor pişik olmasın diye
pudra zararlı cnm. tozu solunum yollarına kaçtığından önerilmiyor. hava aldır poposuna. hametan aldır eşine eczaneden sarı olanı. o da iyi geliyor. bir de biraz pahalı ama coresatin diye bir krem var o da çok iyi

Canım önce pişigi geçirmek için HAMAZİNC kullan pişik geçincede SUDOCREM kullan her altını temizlediğinde. Benim bebegimde pişik oluyordu hatta bezden mi diye bezi değiştirdim şimdi çok rahatız. Sudocrem günlük kullanımda mükemmel diyebiliriz

Selam kızlar benim oğlan dünden beri kabız çok zorlanıyor kakasını yapmakta zeytin yağını içirdim yine boş ne yapabilirim sizce
Mamayi bilemiyorum ama yalnız anne sütü alıyorsa kabızlık görülmüyormus. Yalnız bizimki de kakasinibyapmak için o kadar ikiniyor ki kendini kusturuyor bazen, yapınca da çok sıvı kıvamlı bir kaka yapmış oluyor. Zorlanma durumu henüz gelişmeyen kaslar ile ilgiliymis canım. Zamana ihtiyaç var. Ama lütfen çubukla, sabunla fitil tarzı şeylerle popoyu uyarma yöntemine başvurmayın hem psikolojik açıdan sağlıklı değil hem de vücut bu durumu alışkanlik haline getirmesin, sürekli dışarıdan bir müdahaleye ihtiyaç duymasın.
Herkes her gün banyo yaptırıyor sanırım. Ben banyo yaptırdığım günler bebek çok huzursuz oluyor, üşüyor sanırım
Haftada 1 banyo yaptırıyorum o yüzden.
Ben her gün yaptırıyordum ama artık iki günde bire düşürdüm biraz vücut nemini yağını muhafaza etsin diye..banyo rutinlerine ikimiz de bayılıyoruz. Odaya elektrikli ısıtıcı getiriyorum önceden açıyorum biraz. Oda ısınmış oluyor, sonra kuvetini de isiticinin önüne koyuyorum. Küveti biraz su ile doldurup bebisi icinde yuzduruyorum, sonra sampuaniyla tüm vücuduna masaj yapıyorum. En son saçlarını sampuanlayip çıkarıyorum Bu arada arkada çok sakin bir fon müziği oluyor. Bizimkinin en mutlu zamanları onlar.. çocukların geneli suyu sever diye biliyorum anne karnından.. bir de annem hep çok yıkanan çocuk çabuk büyür der, fiziksel gelişime bir etkisi var mı bilmiyorum bilimsel olarak ama ruhsal rahatlama için çok iyi yöntem.
Emziksiz bir animiz bile yok öyle söyleyeyim. Emzik ağzından düştüğü gibi geri takıyorum ben. Miziklanmaya başlıyor yoksa
Dün gece biraz denedim ama almadı, sürekli midesi bulandı attı :/
Selam kızlar benim oğlan dünden beri kabız çok zorlanıyor kakasını yapmakta zeytin yağını içirdim yine boş ne yapabilirim sizce

Bebeği gazlı olan anneler, kırkından sonra gaz probleminiz azaldımı.. kullandığınız herhangi bir gaz damlası Çok işe yaradı mı, veya Çok işe yarayan bir yönteminiz oldu mu? Acı elma yağının duyanınız oldu mu? Ayaklarına masaj yapılıyormuş bu bu yağla. Son çare bir de bunu deneyeceğim
Burada hemen herkes gaz damlası kullanıyor, gaz işi zor tabi. Ama ben korkuyorum, kızımın yenidoğan çekimini yaptırdığımız fotoğrafçı kendi kizinda kullanmis, biogaia marka olanı. Karaciğer değerlerini alt üst etmiş bir aylıkken, hatta öyle ki anneye bitki çaylarını bile yasaklamış sütten dahi gecmesin diye. Bitkisel şeyler çoğu zaman zararsız değildir aslında çok daha bilinçli kullanmamiz gerek. Ben sanci,gaz durumu olunca kendim bir bardak suda bir tatlı kaşığı çörek otunu kaynatıp içiyorum. İki-üç çay kaşığı da kızıma veriyorum her seferinde çok faydasını gördüm. Kaka yapmayı da kolaylaştırıyor.

X