2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Benim kiz da 600 gr aldi cnm..ilk 10 gun kilo kaybı veya cok az kilo alisi olabiliyormuş. Doktor kilo ile ilgili birsey demedi istedikçe besleyin her ağlaması gazdan olmayabilir belki acikmis da olabilir meme teklif et dedi
Canim doğum kilosu neydi senin bebisin? Bana da çok az gelmiyor aslında doğum kilosuna göre, ama doktor az deyince eşim biraz üzüldü.

Kizlar bebegin burnuna serum fizyolojik siktk 2.5 ml 2.5ml olarak ters cevirip sirtina vurdk ama fazla bise cikmadi baya da hiriltiliydi nefrsi bi zarr vermedk ins
Bende yaptim cocugun burnundan buyuk insan gibi sumuk cikti.sırtına vurduktan sonra burun aspiratoruylede cektim.acildi

Canım sen de tüm gün bakiyor ve yoruluyorsun. Tabiki gün içi işte yoruluyordur o da zor iş ya. Benim eşim evden çalışıyor 8 saat, burada ofisler açılmadı hala. Biz de birlikte kalkıyoruz ama o sadece altını değiştirip uyuyor, bazen gazını alıyor. Gün içi birlikte bakıyoruz. Genel olarak ikimizde bitkiniz. Birbirimize paslayip durmaktan. Sen tut ben tuvalete gideyim, ben kahvaltı hazırlarken sen bebekle ilgilen falan gibi. Bebek de gözler cin gibi gün içi toplasan 2-3 saat anca uyuyordur.geri kalan zamanda aman aglamasin diye pispisla müzik aç dans et, ana kucaginda salla dur, altını değiştir çok çiş kaka yapiyor. Ne adam yaptigin isten anlıyor günün sonunda ne de dinlenmiş oliyoruz. Günün sonunda ikimizinde hali kalmamış üstümüzden buldozer geçmiş gibi oluyor. Napsak bilemedim.

Gece hep ben kalkıyorum canim, emiyor uyuyor çünkü. Esimin yapacağı birşey yok diye onu uyandirmiyorum .

Bebeğinizi emzirirken gogusleriniz süt dolu oluyor mu her zaman? Bebeğin ağzının kenarlarında görüyor musunuz? Ya da sütünüz taşıyor mu? Ben de bunlar gunbici toplasan iki emzirmede oluyor. Geri kalan zamanlarda boş boş emiyormus gibi geliyor bana.

Kızlar bir göğsüm şiş ama sağınca fazla süt gelmiyor kanallar tıkanmış olabilir diyor nette masajda yaptım böyle göğsümde sert yumrular var gibi sizde böyle bir şey yaşayan oldu mu
Canim benim de oldu hatta korkudan meme muayenesine gittim ultrason girdim. Hiçbir şey çıkmadı.. ben sıcak su doldurdum bi şişeye göğsüme bastıra bastıra masaj yaptım duştan sonra da yapabilirsin. Sonra da pompanin kuvvetli ayarıyla sag. Bebegin küçükse daha tam çekmeyebilir. Baya rahatlatti

Canim ben de sling var.baglamasi alışınca zor değil. Ben ihtiyacım olursa kullanıyorum. Hatta ilk kullandığımda 15 günlük filandı. Tavsiye ederim.

Kullandığınız ilaç ne acaba?

Kızlar bir göğsüm şiş ama sağınca fazla süt gelmiyor kanallar tıkanmış olabilir diyor nette masajda yaptım böyle göğsümde sert yumrular var gibi sizde böyle bir şey yaşayan oldu mu
Maalesef başıma geldi her iki göğsümde aşırı şiş ,süt doluydu ve fena ağrı yapıyordu. hastane tipi makineyle sağmama rağmen 5 ml ancak geliyordu bana antibiyotik serum verildi ve bebeğe durmadan emzirttim 1 günde düzeldi

İlacın adı ne kuzum bide d vitamini ne kullanıyorsunuz decavit bizi mahvetti

Canım dikkat et tıkanır çok tehlikeli bol bol emzir ters emzirme yap ters emzirme diye yaz çıkar netten çocuk hep aynı pozisyonda emince bazı kısımlar tam boşalmıyormuş kalan sütler koyulasirsa tehlikeli oluyor benim geçenlerde oldu çok korktum hemen gittim hastaneye ultrasonla baktılar koyulasmamis bol bol emzir dedi mastit olmuşum

Az canım ya emilmemis memeden o kadar cıktı. Evet 120 cc bide sondayla 5 dk sürmüyor bitirmesi. Bazı sütler yağsız oluyormuş doyurucu değilmiş acaba benim sütüm de mi öyle diyorum
Maşallah canim sondayla 120 cc yi 5 dk da bitiriyorsa, hızlı çekiyor senin oğlan demek ki. Aynen canim sutumuz yağlı mi değil acaba ilk kızım da düşük kilolu doğmuştu, ama hızlı kilo almıştı. Bunu da öyle bekleyince, ondan garip oldum herhalde.

Bende bunu telefona indirdim otomatik tekrarliyor saatlerce caliyo en kisik seste ucak moduna aliyorm tabi ki bnm yerime soyluo sagolsun

Anenmde aynisini dedi artik oyle yapalim
İslakmendil kimsemi kullanmıyor
Onlar duracak mı öyle
Ben kullanıyorum ıslak mendil canim, bi sıkıntısını görmedim, ilk kızımda da hep ıslak mendil kullandım, sikinti olmadi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…