2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tahlil yapmiyolar canim orda benimde uzamis sarilik 2 aydan once gecmez
Benimki de öyle herhalde canım sinir oldum bu bebeğimi güya sarılık yapmıcaktım ama yoğun bakımda olmuş işte
Bi ortası yok bu bebelerin yaa kimi var emmez kimi süt az olur stres küpü oldumbend3 benim sütüm var ama az maalesef emiyor maşallah bıraksam ucunu kopartana da kadar emer .Benim emmemten dolmuyor karnı tok olsada illa emecek memedeki süte karşı zaafı var
Aynen öyle canım ya. İlk bebeğime 6 ay boyunca anne sütü harici bir şey vermedim. Bunda ne memeden normal emiyor silikonsuz ne de verimli emiyor. Bir saat emzir sonuç yine sağ biberonla ver. Yoruldum ya. Ne zaman düzene girer hiç fikrim yok. Gece sağmaya mecalim olmaz diye mama aldırdım bugün. Bakalım nasıl yapıcam😩

Anenmde aynisini dedi artik oyle yapalim
İslakmendil kimsemi kullanmıyor
Onlar duracak mı öyle
Ben de saf su ile olandan kullandım oğlumda. Şimdi kızımda da kullanıyorum. Zararı olmadı. Vallahi bütün gün öyle çok ritüelim var ki. 10 kere sağma makinesi yıka biberon yıka, bir de su ve pamukla silmek için hazırlık yapmak zor olur bana. Tabi mecbur kalırsam yaparım da şu an sorun yok. Zaten 24 paket aldım😬

Az dedi daha fazla alması lazım dedi
Boyuna gitmiş diyir
5cm uzamış
Valla biz 12 günlükken çocuk doktorumuza gittik, 3200 doğan bebek 3300 çıktı orada. Doktora aaa az galiba filan dedim. Hayır hiç endişelenmeyin, ilk 15 gün bebek doğum kilosuna dönse yeterli bizler için dedi, 100 gr da fazlası var, kilo sorunumuz yok dedi. E benimki şimdi o günden sonra anca 3900 oldu. Emmese de biberondan iyi besleniyor. Daha napalım çocuklara yahu😬

Ay biz de birbuçuk saattiz bakışıyoruz. Uyumuyor ilgilenmeyince de ağlıyor. Gece bari dinlenirim diyordum ama yok... benim eşim bu hafta izin kullandı daisyyy daisyyy ama bizde iki çocuk olduğundan gece ve sabah ben kalkıyorum 2 kere. 3 kere kalkmak yerine geç yatıyorum canım. Bebek çok ağlarsa eşim mecbur kalkıp bakıyor. Onun haricinde eşim sabah 8-9 gibi kalkıp oğluma kahvaltı hazırlayıp online derse sokuyor. Kahvaltı dediğimde cornflakes🙄😂 10- 11’gibi ben uyanıyorum bebeğin doyurulma saati gelince. Kahvaltı süt sağma evi topla derken yeni beslenme saati geliyor. Sonra bir bakmışım akşam yemeği telaşındayım. Bugün biraz da eşimin ailesine bozuldum ağladım bayağı. Baktım aç geziyorum koşturmaktan. Eşim de bilgisayar oynamaya filan başladı can sıkıntısından ama benim başımı kaşıcak vaktim yok sinir oldum. 40 ı atlatınca rahatlarız belki. Ama zor ya ne diyim

Oğlumu yıkadık babası işten gelir gelmez kendinden geçiyor ya yıkanınca 🤣Hamur gibi oldu bi de gülücükler atıyor bu arada Doktor un verdiğin gaz ilacından çok memnun kaldım tart tarttrt osuruyor şükür

Canim doğum kilosu neydi senin bebisin? Bana da çok az gelmiyor aslında doğum kilosuna göre, ama doktor az deyince eşim biraz üzüldü.
3360 dogdu canim 4. Gun sarılık kontrolubmnde 3160 olmystu. 600gr sınır oldugu icin dikkat etmek lazım ama telaslanacak bir sey yok canim bizim doktor gayet rahattı. Sadece istedikçe emzir dedi. Benim arkadaşımın bebegi cok minik dogmustu 400 gr anca almisti 1 ayda simdi 9 aylık topaç gibi.. hic üzülmeyin..

Ben de saf su ile olandan kullandım oğlumda. Şimdi kızımda da kullanıyorum. Zararı olmadı. Vallahi bütün gün öyle çok ritüelim var ki. 10 kere sağma makinesi yıka biberon yıka, bir de su ve pamukla silmek için hazırlık yapmak zor olur bana. Tabi mecbur kalırsam yaparım da şu an sorun yok. Zaten 24 paket aldım😬
Adı neydi ıslak mendilin

Valla biz 12 günlükken çocuk doktorumuza gittik, 3200 doğan bebek 3300 çıktı orada. Doktora aaa az galiba filan dedim. Hayır hiç endişelenmeyin, ilk 15 gün bebek doğum kilosuna dönse yeterli bizler için dedi, 100 gr da fazlası var, kilo sorunumuz yok dedi. E benimki şimdi o günden sonra anca 3900 oldu. Emmese de biberondan iyi besleniyor. Daha napalım çocuklara yahu😬
Mama da veriyirum banamisin demiyor
Sürekli aç benimki 😅

Kızlar bebegimin memelerinde şişlik var sizdede oldumu böyle birşey
kız bebeklerde oluyor genelde. hiç ellemeyin masaj falan yapmayın. kendisi geçiyormuş. kontrolünüzde doktoruna sorarsınız yine.

Dasmeer Dasmeer ben sleepy natural kullanıyorum. katkısız kokusuz. ıslak kapatmıyorum popoyu yalnız.

daisyyy daisyyy 46günlük olduk. son 5gündür falan gülüyor konuşunca. artık göz teması da başladı

16 günlük bebekte gaz olur mu kızlar kıvranıp duruyor kizım sürekli emmek istiyor yalanıyor birde her bezinde kaka var bagirsaklarıda gurulduyor acaba ishal mi oldu diyorum ama hep boyleydi nette de yeni doğan bebek her bezde kaka olabilir yazıyor ne bileyim.. gaz icin ne yapabilirim ben rezene çayı iciyorum ama faydası bebege olumuyor galiba bebegede versem olur mu ki

Arkadaşlar Şevval Sam'in Nanninom diye Albümünü buldum Spotfyde. Yukarı linkini koydum. Bebekler ve çocuklar için uyku muzikleri sakinlestirici şarkılar. Şimdi ben açtım bebeği uyuturken. Benim bile uykum geldi sakinlestim çok güzel 😴

Ben direk türkü açıyorum 😂 kapatınca hemen huysuzluk yapıyor bide şimdiden efkar dolu kızım 🤭

Kızlar bebegimin memelerinde şişlik var sizdede oldumu böyle birşey
Süt iniyormus sıkma sakın bebeğin göğüsleri küçük olur deneyimle sabit 😂 annem bana sık kocaman olur gogusu diyor kendisi zamanında benimkini cokk sıkmış belli 😒 erkek bebisleri olanlar sıkın korkmayın ablam yeginimin kini sıkmadı çocuğun göğüsleri belli

16 günlük bebekte gaz olur mu kızlar kıvranıp duruyor kizım sürekli emmek istiyor yalanıyor birde her bezinde kaka var bagirsaklarıda gurulduyor acaba ishal mi oldu diyorum ama hep boyleydi nette de yeni doğan bebek her bezde kaka olabilir yazıyor ne bileyim.. gaz icin ne yapabilirim ben rezene çayı iciyorum ama faydası bebege olumuyor galiba bebegede versem olur mu ki
Olur korkma kaka normal bizdede her bezde kaka var 25 günlük olcaz .gazı varken düz yatiriyorsan yan yatırmayı dene rahatlatiyor galiba yan yatirma

Canım sen de tüm gün bakiyor ve yoruluyorsun. Tabiki gün içi işte yoruluyordur o da zor iş ya. Benim eşim evden çalışıyor 8 saat, burada ofisler açılmadı hala. Biz de birlikte kalkıyoruz ama o sadece altını değiştirip uyuyor, bazen gazını alıyor. Gün içi birlikte bakıyoruz. Genel olarak ikimizde bitkiniz. Birbirimize paslayip durmaktan. Sen tut ben tuvalete gideyim, ben kahvaltı hazırlarken sen bebekle ilgilen falan gibi. Bebek de gözler cin gibi gün içi toplasan 2-3 saat anca uyuyordur.geri kalan zamanda aman aglamasin diye pispisla müzik aç dans et, ana kucaginda salla dur, altını değiştir çok çiş kaka yapiyor. Ne adam yaptigin isten anlıyor günün sonunda ne de dinlenmiş oliyoruz. Günün sonunda ikimizinde hali kalmamış üstümüzden buldozer geçmiş gibi oluyor. Napsak bilemedim.
Kac günlük bebiş.Bizim bebek gündüzleri cok uyuyor geceleride artik 1 yada 2 kez emmek icin uyaiyorkk
Canım sen de tüm gün bakiyor ve yoruluyorsun. Tabiki gün içi işte yoruluyordur o da zor iş ya. Benim eşim evden çalışıyor 8 saat, burada ofisler açılmadı hala. Biz de birlikte kalkıyoruz ama o sadece altını değiştirip uyuyor, bazen gazını alıyor. Gün içi birlikte bakıyoruz. Genel olarak ikimizde bitkiniz. Birbirimize paslayip durmaktan. Sen tut ben tuvalete gideyim, ben kahvaltı hazırlarken sen bebekle ilgilen falan gibi. Bebek de gözler cin gibi gün içi toplasan 2-3 saat anca uyuyordur.geri kalan zamanda aman aglamasin diye pispisla müzik aç dans et, ana kucaginda salla dur, altını değiştir çok çiş kaka yapiyor. Ne adam yaptigin isten anlıyor günün sonunda ne de dinlenmiş oliyoruz. Günün sonunda ikimizinde hali kalmamış üstümüzden buldozer geçmiş gibi oluyor. Napsak bilemedim.
Kac gunluk bebiş.bizimki gunduzleri hep uyuyor geceleride 1 yada 2 kez uyaniyor.35 gunluk.sadece aksam saatlerinde yada tam biz yatacaken gece 12-2 arası gözler boncuk boncuk

X