2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
YouTube da Dr Osman gönülal burun temizleme videosu var canım biz babasıyla onu yapıyoruz bi bakın açılıyor öyle burnu
Aynen izledim canım onu az önce bir cesaret tek başıma yaptım rahatladı baya
Merhaba bebeğimin bugün 3. topuk kanında da TSH değeri yüksek olduğu için aradılar yarın sabah hemen hastaneye gidicez 😢 Bu çocuk endokrinoloji bölümünun de sayısı çok azmış hiç kolay muayene için yer bulunmuyor bunu da tecrübe etmiş olduk 😔 Sizin doktorunuz ne dedi bu hastalık için
Biz özele gittik canım mecburen. Ömür boyu kullanacak ilacı dedi. İlacı kullandığı takdirde sağlığında bir sıkıntı olmaz dedi bu hastalığın tedavisi bu dedi canım. Bizim tsh çok yüksekti ağır hipotiroidi dedi. Sizinki inşallah normal çıkar
Tesadüfe bak benimki kaç gündür öyleydi evde beceremedik serumla aspirator la temizlemeyi bugün hastaneye gittigimde serumla yıkadılar tertemiz oldu şuan çok iyi
Ben de yaptım az önce çok iyi oldu rahatladı
Günaydın hanımlar🌷
Gümüş kapak kullananlar emzirme dışında hep takıyor musunuz
Evet sadece emzirirken çıkarıyorum onsuz duramıyorum atletime falan değse acıyor gibi

Umraniye carsmba gidicm bi daha sorayım P Pelinimben de medipole gidiodu sanki o da yok diodu esenlere ozgu mi acaba😀😀
Olsa hastane bence söylerdi Doğum dan sonrada 1 kez ücretsiz 2 kez de ücreti o gittik 140 tl muayne ucr3ti doktorun medipol mega nin sistemi daha farklı olabilir doğumlarda pahalı esenler muayene ve doğumlar daha uygun diye biliyorum

Olsa hastane bence söylerdi Doğum dan sonrada 1 kez ücretsiz 2 kez de ücreti o gittik 140 tl muayne ucr3ti doktorun medipol mega nin sistemi daha farklı olabilir doğumlarda pahalı esenler muayene ve doğumlar daha uygun diye biliyorum
Sezeryani 2500 oldum ben ama 1 hafta sonra zam gelmis yine

Doktor kontrolünden geldik kızlar kalça ultrasonu bi sorun çıkmadı sakral gamze de de sorun yokmuş kapalı. Kilosu 4600 olmuş çok şükür sağlığı yerinde .Benim yorgunluktan dün tek gözüm balon gibi şişti ağrıyor hatta bebeğin gündüz parca parca uyuduğunu söyledim bazı bebekler az uyurmuş buna benzer şeyler söyledi.
Özel aşılardan bahsetti .
Rota virüs 2 doz
Nimenrix 3 doz
Bexsero 3 doz
3 binden falza tutuyor yaptırmakta fayda var dedi ama rota hariç ikiside aynı gruba giriyor .Ben tek doz 12.ayda yapılıyor biliyordum.
Göz muayenesi ve sünnet şimdilik beklemede vakalar çok fazla dedi ki bizde acilin kapısında 2 cenaze aracı 4 tabut gördük artık araca iki tabut koyulacak durumdayız sanırım çok etkilendim .
Bitkisel bi takviye verdi gaz sorununuzu söyledim Aguline diye gaz ilacı verdi sab simleks birlikte kullanacakmışım inş iyi gelir.

5 aylikken gece gitmistim 150 vermistim bizim burda nst 35 tl🙈🙈
Ben medipol bugün bıraktım iyi bir çocuk doktoru buldum evime de yakın orası bana çok uzaktı git gel pert oluyorduk ama tabi tekrar hamilelik düşünürsem yine medipol de perinatolog a giderim hamileligim çok huzurlu geçti .
Eşim mali müşavir old için bir çok hast ismonun anlaşması var nedense medipol haric artık anlaşmalı yerleri tercih edicem son 3 yıldır varımızı yogumuzu hastanelere yatırdık ya ☹☹

H Heramnky kaç gündür aklımdasın yazayım diyorum bi yazamadım, nasılsınız? Eşin çıktı mı hastaneden? Karantinanız bitti mi?

Merhaba bebeğimin bugün 3. topuk kanında da TSH değeri yüksek olduğu için aradılar yarın sabah hemen hastaneye gidicez 😢 Bu çocuk endokrinoloji bölümünun de sayısı çok azmış hiç kolay muayene için yer bulunmuyor bunu da tecrübe etmiş olduk 😔 Sizin doktorunuz ne dedi bu hastalık için
Rabbim şifa versin canım 😔

Ben medipol bugün bıraktım iyi bir çocuk doktoru buldum evime de yakın orası bana çok uzaktı git gel pert oluyorduk ama tabi tekrar hamilelik düşünürsem yine medipol de perinatolog a giderim hamileligim çok huzurlu geçti .
Eşim mali müşavir old için bir çok hast ismonun anlaşması var nedense medipol haric artık anlaşmalı yerleri tercih edicem son 3 yıldır varımızı yogumuzu hastanelere yatırdık ya ☹☹

Kafalarına göre zam yapıyorlar son zamla perinatolog 6800 tl olmuştu doktorum nasılsa sezeryan olacaksin O kadar para verme kadın doğuma bi doktora yönlendirdi harika bi doktordu gerçekten 4300 TL verdik .
Bencede iyi yapmissin canim ama senin yerinde kim olsa zaten 3 une 5ine bakmazdi cok şükür bitti gitti medipolun doktorlari iyi oluyo nerde oturuyosun merak ettim

Kızlar emzirme yardım ödemesi altında 2 ödeme gelmiş e devletten baktım bir tanesi 202 tl tamam da diğeri nedir biraz tutarı yüksek

Canım hassas tartı çözüm😂 biraz kafa sıyırmaca ama ben emzirmeden önce tartıyom sonra da emzirince. Bazen iyi emiyo bazen fos. Ona göre takviye yapıyorum biberonla. Sarılık var diye böyle emin oluyorum napim.
Sarılıgınız ne durumda bzmki hala sarı ya kafasu gözünün içi dogdugunda bembeyazdı yavrum
Benim kızım üç kere isedi üstüme nasıl geldi demeyin geldi valla😅🤭 İki defada üstüme kaka yaptı sıpa tam altını degisiyorum kızımın kaka yapasi geliyor her yer batıyor . Bide kızlar hala cıvık kakası normal mi sulu geliyor baya 20 gün olduk bu arada
Bizimkide sulu bence normal anne sütü alan bebişler için
Benim kızda sağ mememi tutamıyordu hala da zorlanıyor ucu çok az başlarda silikon göğüs ucuyla emzirdim hem yarama iyi geldi
Şuan ne iyi geldi benimde sağ göğüs ucu pert sürekli kabuk tutuyor geri yara cok acıyor. Sol iyi gene
Canım ben kullanıyorum 14 gün önce 3 e geçtik .
Bebişiniz kaç kg

X