2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar bebeğim öksürüyor sizde de öksüren var mı? Acaba üşüttüm mü meleğimi
Aklıma bir sürü şey geliyor korona morona ama ne bizde ne onda başka belirti yok . Aranızda tecrübeli olanlar vardır arada 2-3 minik öksürük masum mudur olabiliyor mu arada çabuk geçer mi lütfen cevap yazın bebeğim şu an 28 günlük

Benim ve eşimin gözleri yemyeşil ama büyük kızım kahverengi oldu %1 ihtimalmiş o da ... bakalım bu bebişimiz ne renk olacak merak ediyoruz ... Gerçi rabbim sağlık versin gerisi boş ... 3 aya kadar renkleri tam belli olmazmış diye okumuştum

Günaydın kızlar. Ay gece gündüz karıştı bir hal oldum ya. Benim bebek emmiyor Hem yoruluyor hem de biberon alışkanlığını kesemedik. Gece kalbini yormamak için mecbur biberon veriyorum. Gün içerisinde emziriyorum ama 1 saat emiyor o bile az. Tartıp bakıyorum. Az önce 10 dk emdi, 10 cc emmiş. Doyması için aralıksız 2 saat emmesi lazım bu durumda. Zaten 2 saat asla ememez uyuyakalıyor memede. Benim kaderim sağ içir olacak sanırım bu arada şeyi soracağım. Bebişlerin aylık aldığı kilosunu hesaplarken, doğum kilosu üzerine mi ekliyor doktorlar yoksa doğumda 3200dü sonra 3000 e indi diyelim, 3000 in üzerine ekleyerek mi?

Kızlar ya kırkı çıkmamış bebek ikindiden sonra yıkanmaz diyorlar var mı böyle bir şey ya çocuğu bu saatlerde yıkamak istiyorum tedirgin oldum. Sizler ne zaman yıkıyorsunuz
Kırk gün dışarı çamaşır sererseniz ikindi namazından önce alın kırk gib ikindiden önce yıkayın bende buraya yazmıştım çamaşır olayını. Bebeği yıkamamış için eşimin işten gelmesi gerekiyor akşam 9 10 büküyor yıkanması çamaşır seriyorum ancak gece içeri alabiliyorum o denilenleri beklersem ne çocuğu yıkayabilirim ne de başka şeylerini yapabilirim bis ver canım ne zaman Müsait sen o zaman yıka. 7 defa fatiha felak nas oku günde omun zırhı dua inşallah

Kizlar bebeginizin resimlerini paylaşıyor musunuz Instagram'da falan? Ya da arkadaşlarınıza tanıdıklara soranlara gönderiyor musunuz?
Sosyal medya da yüzünü paylaşmadım bi kere yenidoğan çekiminden elleri ayakları olan fotosunu sadece paylaştım o kadar ama arkadaslarima,akrabalarimin hepsine isteyene gönderdim doğduğu günden beri.

Bizde 2 gündür başladı bu kadar fazla kusması günde 5 kıyafet değiştirdik. Daha kontrolümüze var kilo alımı nasıl bilemiyorum. Reflüsü mü var süt alerjisi mi var diye tedirgin oluyorum
Bence biseyi yok canım sen üşüttüm mu demiştin usutse kusmuğu ekşimsi kokarmış bazı bebekler kusmuklu oluyor bana çok kıyafet al kusmuk çiş kaka kıyafet yetişmez dediler çekmeceler dolusu kıyafet kaldı.

İlkinde ben de bir sürü almıştım ama hepsi kardeşine kaldı ... senin de öyle olur belki olmadı ihtiyacı olana verirsin canım

Sondayla versen biberona süt veya mamayı hazırlayıp 6 nolu yeşil uçlu sondaya geçtik rahatca yutuyor benimki .3 kg üzerine ekleniyor canım 200 gram eksiliyir zaten

Benim esimin gozu mavi bebis de mavi gibiydi ama donuyor galiba lacivert gibi koyu sağlikli olsun yeter ki ben esmerim eskm kumral ağzi burnu gozu yuzu her seyi komple baba sanki esim doğurmus
Sen de bendensin . Ben diyorum ki sadece taşıyıcı anneyim benle Alakası yokkk

Evet kullanıyordum omu yaptıki?ama bugun braktım sırf pamuk su

Evet malesef bi göğsüm iyi durumda ama diğeri sürekli yara kabul tutuyor bebek emiyor gene sil bastan dogumdan zor geldi bu meme yaraları
Islak mendil yapmış olabilir ben e bebekten temizlene pamuğu aldım ılık suyla silip kuruluyorum sonra.

Bnm yegenimn gozleri masmaviyken 2 yasindan sonra yemyesile 7 yasindn sonra da ela yeşil arasi bise oldu o yuzdn su an goz rengine bi yorum yapamıyorm ama su anlik ela gibi babasıyla bnm de ela bize benziyck sanirm

Kizlar bise sorcm. Simdi sut yapsn die yedigimz ictigimiz seyler ne kdr surede etki edio. Yani simdi canm kisir istedi yaptm valla yiyorm bu gaz yapacaksa ne zmna etkisi olck. Sut sagdim su an bos goguslerim ilk emsirmemdr etkisini gosterir mi

Benim daha kısa süre ses geliyor sütüm az çünkü Evet uyanık kalırsa mama da veriyorum bazen içiyor bazen içmiyor ben de hiç emin olamıyorum doyup doymadığına.Çünkü genelde memede uyuyor ama sonra uykusunda çok ses çıkarıyor mızıklanıyor aç diye düşünüyorum ben de.
Sosyal medyada paylaaşmadım ama merak edenlere whatsaptan atıyorum ben.

Sürekli değil ilk aldığında yoğun akıştan o ses geliyo sonra az az geliyo. Süt sağdığımda farkediyorum
Benimde ilk başta geliyor sonra ses falan yok. O zaman yine de süt geliyordur dimi?
Benimde öyle oluyor son iki gündür sanki süt gelmiyor gibi sonradan
Ya şöyle görebilsek ne kadar süt gidiyor kapalı bir kutu bizim için inşallah doyuyordur yavrularımız. Bizim kız 2 gündür biraz daha açıldı gibi acıkınca ağlamaya başladı hemen artık öyle anlayabilirim heralde. Önceden çok fazla uyuyordu

biz bugün 42günlük olduk. beslenme için uyandırmayı sarılık değerimiz düştüğünden beri yapmıyorum. kendisi zaten 3saatte uyanıyor geceleri. meme ile gidiyoruz ama bazen 2-3ölçek mama veriyorum beni çok yorduğunda.
çok gazlı bir bebek değil oğlum. ara ara sancı vuruyor. hemen herşeyi yiyorum ben kısıtlamadım hiç. sancısı olduğunda momys bliss damla veriyorum. en son 10gün önce 4550 idi kilosu. ama iştahlı bir bebek birden büyüdü kıyafetler falan olmuyor artık eskileri kaldırdık.
onun harici gün içerisinde anakucağında uyuyor. memede uyursa anakucağına yatırıyorum. meme, uyku, etrafı izleme öle akşamı ediyoruz. işim olduğunda kanguruya koyup yapıyorum yemek falan.
bizim günlük rutinimiz böyle

Ne güzel ya. Bizimki darmadağın. Önceki haftalarda arabasına koyup çok kısa yürüyüşlere de ciksrdik şimdi bagirarak ağlıyor. Hele dün markette öyle bir ağladı ki eşimle elimiz ayağımıza dolandı arabasından çıkardık pispislamaya millet tebrikler diyor öpücük gönderiyor. Sanki hastanede yeni dogmus gibi, çok küçük bebeyi yanlış mı yaptık markete sokarak bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…