2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Vallahi deliricem bebeğim kesinlikle bizim yatağın ayak ucundaki yatağında ya da bizim yatağın yanındaki beşiginde uyumuyor. Baş bas bağırıyor ya. Kafa kalmadı bende de eşimde de artık. Bir tek memede bizimle birlikte yatakta uykuya daliyor. Hemen besige koyayım uyanıyor. Gün içinde uykusu çok az bir haftadır böyle. Gün içi beşiği oturma odasına taşıyoruz dalınca uykuya içine koyuyoruz uyuyor ama gün içi toplasan 3saat en fazla. Onun dışında gözler kocaman açık ya ana kucağında sallanıyor ya kucakta ya memede. Gece ise bizim yatakta benim memede uykuya dalacak illaki. Ağlaması da son ses

Canım benim oğlan hepsini 5 10 dk da emip bitiriyor sonuna kadar emiyor yarim bırakmıyor memeyi 1 ayda 1.250 gram almış maşallah ebemiz gayet iyi dedi
Kilosu iyiyse doyuyordur ozaman maşallah.benimki göğsümü emerken cok ıkınıyor cok huzursuz ama biberonla verdigimde hic ıkınmıyor neden acabaya.bunu çozemedim.emmek eziyete dönüyor

Benim 2 yaşındaki kızımda vardı o çukur canım ismi sakral gamze. Bebek henüz anne karnında fetüste gelişimini sürdürürken oluşan bu çukarlara neyin sebep olduğu da henüz çözülememiş. Genelde zararsız ve tedavi istemiyor. Bizde doğduğundaki muayenede fark edilmişti sonrasındaki muayenede doktorumuz ayrı ultrason istemişti çünkü biraz çukurdan ziyade delik gibiydi. Doktor omurilikle bağlantısı olup olmadığına bakmıştı çok şükür bağlantısı çıkmadı sadece derin çukur gibi inşallah sizin de ultrasonda bir şey çıkmaz:dua:
İnşallah canım ya çok sağ ol. İnşallah bizde de bir şey çıkmaz.🤲🏻

Kiz sen daha ne istiyosunnn benim kizda 2 aksamdir masallahi var nasil hosum gidiyosun bir bilsenn😅
😂😂😂
Islak mendil kullanıyor musun canım
Evet kullanıyordum omu yaptıki?ama bugun braktım sırf pamuk su
Göğüs ucında çatlağı olan bayanlar arada durup dururken sizde de sızlanma oluyor mu
Evet malesef😞 bi göğsüm iyi durumda ama diğeri sürekli yara kabul tutuyor bebek emiyor gene sil bastan dogumdan zor geldi bu meme yaraları

Kızlar oglumun 5. Gün sarılıgı 13 dü
7.gün 11 oldu
14.gün 10
Doktor artık risk yok böyle azalır artmaz demişti. Şuan 17 günlük Ben hala 1.5-2 saatte bi emziriyorum ne zamana kadar böyle tempolu emzirme gidicek 😂 3 saat uyumak hayal gibi geliyor artık
Cildinde sarılık farkediyor nusun
Dr bana 14 den aşağı oldun demişti seninki giderek azalmış ben gündüzleri 2 saatde bir gece o uyanınca emziriyorum oda 3 saat oluyor uykuya da ihtiyaç var

Bende bazen bu durumda oluyorum canım çoğu gece biz hiç uyumuyoruz dün öğlen kusmaları başlamıştı uyutup yatağa koyuyorum 5 dk sonra uyanıp kusuyor. Emzirmeye korkuyorum 😦 sütüm yaramıyor diye düşünmeye başlayıp psikolojimiz bozuldu bi bebek bu kadar kusar mı ya😰 banyo yaptırmıştık üşüttü mü diye kendime kızdım oturdum ağladım artık
Doktora götürdüm mu canım reflu olabilir mi acaba bebeklerde çok yaygın tazikli kusuyorsa tehlikeli tabi çok dikkat etmek lazım. Bizde dün yikadik saçını zeytinyağıyla taradım bide kaka yapmıştı sancısı da rahatlasın dedik ama üşüdü sanırım hirliyor sanki sesi çok cılız çıkıyor kış günü çok yıkamıyorum haftada 2 gün ama sanki usutuyorum gibi elektrik subaşının onunde giydirdigim halde üstünü giydirilen elleri morarmıştı yavrumun

Kızlae şöyle bir yazı ile karşılaştım akşamları mama veren arkadaşlar için belki yardımcı olur
E2F09D66-8332-4342-957B-67737A7E5E78.jpeg

Kızlar bebişleirn gözlerine renk ? Ne zamandan sonra tam rengine döner ?
Bilmiyorum ki benimkiinin gözü koyu kahve ya da çok koyu yeşil. Annem zeytin gözlüm diye seviyor, halbuki babası sarışın çok açık kahve gözlü benim gözlerimde yeşil. Dedelerinin ikisi de mavi gözlü. Dayısını mavi. Halası bal rengi. Yani çocuk zeytin gözlü olamaz gibi geliyor bana 🤣 annem ve kayinvalideme çekmemişse tabi, onlar kahverengi ama çok koyu değil. Bence gözlerinin renkleri henüz oturmamış olabilir bebeklerin. Yoksa zeytin gözlü bir ilk olacak ailede 😅

X