2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bizim normal doğum bekleyen son 4lümüzden ses gelmedi sanki?

Krunkli @cameliee @zynpcm @cilekliturtam34
Merhabalar, biz normal bekliyorduk ancak 41. Hafta bitti hala gelmedi açılmada olmayınca cumartesi günü sezeryanla dünyaya geldi oğlum çok şükür ikimizde iyiyiz dün evimize geldik bugünde emzirmeye çalışıyorum. Hiç kolay değilmiş bu emzirme isi neden söylemiyorsunuz

Sondayla versen biberona süt veya mamayı hazırlayıp 6 nolu yeşil uçlu sondaya geçtik rahatca yutuyor benimki .3 kg üzerine ekleniyor canım 200 gram eksiliyir zaten
Canım sonda da olsa sağıcam mecbur, ben ilkinde göğsümü çıkarıp emziriyordum her yerde Allahım ne büyük rahatlıktı. Şimdi zorlanıyorum çok. Bir yandan oğlum da var. O aşırı zorluyor beni ya.

Benimkide oksuruyor canim arada surekli oksurmuyorsa bence sorun yoktur

Sana sey dicektim emzirdikten sonra 30 dk boyunca dik tut kucağında gazi ciksa da o pozisyonda kal yjne kuscak mi bi bak
Evet canım denedim onuda bazen uykuya yenilip kafasını omzuma yerleştiriyor iyice bu pozisyonda bi kaç kez de üstüme kustu. Reflüsü var gibi. Kafasını ince bi yastıkla yüksek tutuyorum artık

İnşallah sizinkide temiz çıkar canım
Bu bebişler ne cok osuruyor yoksa benimkine özelmi yahu

Tam olarak tüylenme neresinde canım benim kızda da tüylenme var hatta bebişimin yüzünde sırtında hafif tüyler var doktor bunlarla ilgili hiç birşey söylemedi. Bende dökülür diye düşündüm hep
Popo üzerinde baya yogun tüylenme canım. Genel olarak tüylü bir kız zaten
Artık acıkınca ağlar diye düşünüyorum. Bizimki kendiliğinden 3 satte ağlamaya başlamıştıü

Doktorumuza yazdım bazı dönemler böyle olabilir dedi ay sonunda kontrolümüz böyle devam ederse bi doktora daha götürecem. Bende uyumuyor rahatlasın banyoyla uyusun dedim üşüttük galiba. Bende sobanın önünde yıkadım hatta oda 27 dereceydi yine de elleri ayakları soğuk oluyor. hırıltı bizde de var şırıngayla serum fizyolojik sıktık açtık bayağı ama tekrar tıkanıyor

Benim kızımda tüylü biraz. tüp bebek tedavisinde aldığım ilaçlar mı yaptı acaba diye düşünüyorum hamileyken benimde karnımda tüyler çıktı

Kızlar dün benim doğum günümdü. Allahım ne anam hatırladı ne kardeşlerim. Biz önem veririz böyle şeylere normalde. Eşim de
Kaç gündür izinliydi şansıma dün çalışıyordu bütün gün yoktu. Pasta söyleyecektim sonra aman dedim kendi kendime pasta mı üfllücem söylemedim. Böyle mutsuz keyifsiz bir gün oldu. Eşim bugün gitmiş pasta almış ama o kdr keyfim kaçık ki, bütün gün bebeğe süt sağ,besle, yıka et, oğlanı zapt et, derse sok, etrafı topla modundaydım hayatım bitmiş gibi hissediyorum bir de kaç gündür bir evimi süpüren yok gelen gidenden, mecbur kalktım süpürdüm o kadar belim ağrıyor ki ödüm kopuyor yine aşağıda bir problem olacak diye kırkım çıkana kadar yatmayı hedefliyordum normalde tamamen iyileşeyim diye ama neredeee. Sinirim bozuldu iyice

Bizde çok kıyafet gidiyor valla çok kustugu için süreklide yıkıyorum kullanmadığımız küçük kıyafetimiz yok hiç

Canım hassas tartı çözüm biraz kafa sıyırmaca ama ben emzirmeden önce tartıyom sonra da emzirince. Bazen iyi emiyo bazen fos. Ona göre takviye yapıyorum biberonla. Sarılık var diye böyle emin oluyorum napim.

Canım başını mı üşüttü acaba? Terletmemeye çalış bebişi. Belki boğazı dolmuştur. Bizimki de hırıltılı biraz ama bizim ev sıcak. Bizimki üşüdüğü an ard arda hapşırmaya başlıyor altını açtığımda bile ev 28 derece olmasına rağmen burnu buz gibi oluyor tam sıcakcı çıktı biz de kolluyoruz mecbur. Baktın geçmedi doktoruna sor ya da 1 aylkk kontrolde bakar canım

Kızlar ya kırkı çıkmamış bebek ikindiden sonra yıkanmaz diyorlar var mı böyle bir şey ya çocuğu bu saatlerde yıkamak istiyorum tedirgin oldum. Sizler ne zaman yıkıyorsunuz
Esimle ben gece 2 yıkadık . O kadar huzursuzdu ki nasıl sakinledi yavrum mışıl mışıl uyudu gazını rahat çıkardı bizde rahatladık tabi . Çocuk çıldıriyordu gazdan. Boşver batıl bunlar bence

Evet canım denedim onuda bazen uykuya yenilip kafasını omzuma yerleştiriyor iyice bu pozisyonda bi kaç kez de üstüme kustu. Reflüsü var gibi. Kafasını ince bi yastıkla yüksek tutuyorum artık
Mamayi veriyo msn hem mama hem.memeyse mama cok geliyo olablr mi benimki de kusuyo da dik tutmak bi tik azaltti

Aman dikkat et 2. Gun mememjn ucu koptu benim simdi bi tarafi daha kısa kremini kalkanjni sur kahverengi komple ver

Kizlar bise sorcm. Simdi sut yapsn die yedigimz ictigimiz seyler ne kdr surede etki edio. Yani simdi canm kisir istedi yaptm valla yiyorm bu gaz yapacaksa ne zmna etkisi olck. Sut sagdim su an bos goguslerim ilk emsirmemdr etkisini gosterir mi
Bakalm bu gece nasi geccek bize hber ver ben ona gore yarin batirik iceym

Bende öyle düşünmeye başladım çok kusuyor. reflü yatağında yatıyor hatta çok ince yastıkla daha eğimli yaptım yine de kusuyor
Bebekler kendine yetecek olanı alıyor zaten kuzum merak etmeyin kusuyorsa Cidden doyuyordur . Ona gerekli kısmı alıp kalanını ağızla atıyor . Var çevremde de çok kusan bebisler gelişimi sıkıntısız ilerliyor .

Aman dikkat et 2. Gun mememjn ucu koptu benim simdi bi tarafi daha kısa kremini kalkanjni sur kahverengi komple ver
Çok teşekkür ederim canım ya ben pek beceremiyorum tek başıma zaten hastanede sağolsun hep hemşireler yardım etti evde de annem eşim yardımcı olmaya çalışıyorlar ama benim oğlan sol mememi tutup emebiliyor ama sağ memeyi emmek istemiyor ikisininde ucu pek yok ama emmeye başlayınca geliyor ama işte emmek istemiyor ne yapabilirim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…