2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de sağdıkça tutturmaya çalışıyorum bazen tutuyor bazen tutmuyor bugün şırıngayla çektirdim arada tutuyor işte zorlamak istemiyorum sütüm geldikçe sağıyorum tuttuysa emziriyorum şu an köprücük kemiği çatlak olduğu için çok rahat kavrayamıyorum o yüzden nasıl canı yanmadan ağlatmadan besleyebilirsem öyle yapmaya çalışıyorum canım umarım yetiyordur
Oo canım bir iki tuttuysa ertedi gün 3-5 derken bi bakıyırsun göhüslerinin artık ucu var ☺️☺️Canım allah kolaylık versin köprücük kemiğide cabuk kaynar da inşallah rahat rahat emzirirsibin.

sadece mama ile beslenen o kadar çok bebek var ki takılma bunlara. zamanla süt arttıkça risk azaldıkça kesersin. hipp combiotic almıştım ben. daha 1 kutuyu bitirememiştik bile yarısını attım açınca belirli süre açık kalabiliyor çünkü kutu.
Benim ilk oglum sadece mama ile beslendi bence buna takilma cnm tabi ki herkez emsin ister ama olmayincanyapicak birsey yok yeyerki sarilik olmasin annesi emzirirsin

Marka öneriniz varmı peki.
neden böyle bi psikolojiye girdim bilmiyorm da cok üzülüyorm mama diyince bile.umarm sarılıgı artmaz😭
Canım benim doktorum herhangi bi marka önerisinde bulunmadı hiç fark etmez hangisini verirsen ver dedi ben aptamil hipp veya sma alacaktım o an elim sma ya gitti aldım küçük boy onda vardı uzun süre kullanmayı düşünmediğim için onu aldım kullanıyorum, çok iyi emdiyse vermiyorum ama bi zararı yok canım sırf mamayla beslemek zorunda olan insanlar var bu kadar korkma mamadan 😊

Ayyy emzirmeye kalkınca haberlere bakıyım dedim yine Çin virüs falan haberler var artık bayılmak istiyorum içim şişti ya bu dünya nasıl bir yer oldu uyku falan kalmadı bende 😥

Kızlar dikişlerinizi kapatıp mı banyo yapıyorsunuz kaç gün sonra dikişleriniz açık banyo yaptınız? Ben bantla kapattım ama yine de geçmişti su
Eve gelince 3.gün aldım sanirim dikislerimi kapatmadim kapat demedi dr. Cikinca peceteyle yavaş yavas kuruladim acitmadan.dustada orayi hic ellemedim zaten lif falan carpmasin diye.15.gündeyim 4 kere duş aldım😆sıcak su sırt ağrilarıma cok iyi geldi.Dr. 2 günde bir duş al sicak tut demisti sırtıni

Eve gelince 3.gün aldım sanirim dikislerimi kapatmadim kapat demedi dr. Cikinca peceteyle yavaş yavas kuruladim acitmadan.dustada orayi hic ellemedim zaten lif falan carpmasin diye.15.gündeyim 4 kere duş aldım😆sıcak su sırt ağrilarıma cok iyi geldi.Dr. 2 günde bir duş al sicak tut demisti sırtıni
Bende bant kapatıp aldım duş ama yine su kaçırdım kuruladım. Ama nemli kalır mı diye tedirgin oluyorum biraz açık yatıyorum. Sıcak duş süte de iyi oluyor artırıyor

Sağ ol canım. Bizim cadı yoğun bakımda alışmış ağzına verilmesine hazır. Biberon kabul ediyor asla memeyi emmiyor. Bugün silikon uç aldım onla kandırmaya çalışıyorum. Sabah tampon değişimim vardı öyle kötü ki acısı, her an açık bir yaraya ilaç basmak gibi ve o his hiç geçmiyor. Ağlaya ağlaya çıktım hastaneden. Yarın tamponu çıkaracak doktorum çok korkuyorhm tekrarlar toplamaz rahim diye 😭 şu an ayağa bile kalkamıyorum acıdan. Ameliyatlı gibiyim. İlacımı bile kalkıp içemiyorum. Allah beterinden saklasın ama büyük acizlik. Geldi geçsin şu günler inşallah..
Canım ya ne kadar zor. Hiç duymamıştım rahim toplanmasınin böyle olacagini. Evde düzenli sana bakan biri var mı? Çok çok zor durum geçmiş olsun. İnşallah bebek çok zorlamaz seni belki memeye alışır zamanla

Ben z
Marka öneriniz varmı peki.
neden böyle bi psikolojiye girdim bilmiyorm da cok üzülüyorm mama diyince bile.umarm sarılıgı artmaz😭
Ben sezeryandan sonra ilk üç gün hastanede kalmıştım orda ek gıda olarak SMa başlattılar küçük paketlerde süt gibi hazır olan. Eve gecinde aynısından devam ettim. Ama şimdi memeye geçtim iyice. Yine de sma veriyorjm günde bir iki kez.

Merhaba arkadaşlar cuma sabahı covit var diye spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım dün eve çıktım fakat çok kötü geçiyor kulağımda uğultu ve baş ağrısı var ağrı yatarken geçiyor ama uğultu çok kötü gece acile gittik kafein al sıvı al dan başka birşey söylemiyorlar. İnternetten araştırdım biraz sanırım omurilikte kaçak var ve kulağımda uğultuya sebep oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum yarın kendi doktoruma kontrolüm var ne olur bana yardım edin Ümraniye de oturuyorum bunu daha önce yaşamış biri varsa tedavisi için ne olur yardım edin
Spinal sezeryanin sıkıntılarını Ben daha yeni atlatiyorum neredeyse 3 hafta oldu ameliyat olalı. Orta parmağında uyuşma popomda hissizlik falan vardı
Ben de senin gibi dusunmustjm internete aratirinca çok hastalık çıkıyor bol bol su içip büyük tuvaletini yapmaya çalış iyi geliyor. Doktorun yönlendirir en güzel sekilde

Merhaba arkadaşlar cuma sabahı covit var diye spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım dün eve çıktım fakat çok kötü geçiyor kulağımda uğultu ve baş ağrısı var ağrı yatarken geçiyor ama uğultu çok kötü gece acile gittik kafein al sıvı al dan başka birşey söylemiyorlar. İnternetten araştırdım biraz sanırım omurilikte kaçak var ve kulağımda uğultuya sebep oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum yarın kendi doktoruma kontrolüm var ne olur bana yardım edin Ümraniye de oturuyorum bunu daha önce yaşamış biri varsa tedavisi için ne olur yardım edin
Canım sakin ol ben yaşadım kabus gibi günlerimdi ben hala yataktayım iki çocuguma bakamıyorum. Şiddetli baş agrıları kulak uğultuları ,boyun agrıları saga sola aşagı bakamamalar, ve ayaga kalkınca hala düşüp bayılacak gibi oluyorum ben proföserlerle görüştüm. Sarılık nöbeti dahi geçirsek bunlar spinal anestezi sonrası normal herkste olmuyor 100 de bir rastlanan birşey miş. Sen bol bol nescafe günde 3 litrr su ve agrı kesici igneler yaptır ki ben her gün serum yiyordum. Ben doğum yapalı 8 inci gün kafam artık agrımıyor tek sorunum ayaktayken bazen düşüp bayılacak gibi olma sende atlacaksın sadece bir 7 gün sabret🥺🥺🥺

Kızlar dikişlerinizi kapatıp mı banyo yapıyorsunuz kaç gün sonra dikişleriniz açık banyo yaptınız? Ben bantla kapattım ama yine de geçmişti su
banyo sonrası kurulayıp batikon sürüp üzerine gazlı bez kapattık biz 3.günden sonra. sadece bezi tutsun diye kenarlara bant attık.7. günde tamamen açtık.

X