2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
A aria09 canım ortada bişi yok daha hemen ne stres yapıp bebeğin en ihtiyaç duyduğu şeyi yok ediyorsun 😔 olabilir daha çok minikler azıcık kendine gelsin hem en kötüsü ola abime dünyanın sonu değil ya. Lütfen kendine gel güzelce bişiler ye sütün artsın bak mama sevmeyen bebeğe mama yedirmek çok zor, bolca dua edelim annesi hiç bir şeyi yok inşallah, korkma sen 🤲🏼

Çok sağol canım ben de kendimi öyle sakinleştirmeye çalışıyorum ama çok beceremedim 😔 bebeğim emmeyi seviyor inşallah sütüm tekrar artar. Humananın çayını içiyorum bestlak damla kullanıyorum yiyecek olarak ne yesem daha iyi olur sütümü arttırır? Şimdi sarılığı da olduğu için tam doyması lazım kuzumun

Çok sağol canım ben de kendimi öyle sakinleştirmeye çalışıyorum ama çok beceremedim 😔 bebeğim emmeyi seviyor inşallah sütüm tekrar artar. Humananın çayını içiyorum bestlak damla kullanıyorum yiyecek olarak ne yesem daha iyi olur sütümü arttırır? Şimdi sarılığı da olduğu için tam doyması lazım kuzumun
Az önce kızlar yazmışlar irmik tatlısı yapsınlar sana, bulgur çorbası da inanılmaz süt yapıyor, petibör bisküvi tahin helvası yemeye çalış.

Duş almak çok iyi geliyor. Ben ilk üç gün hastanede kaldım orda bile banyo yapmaya teşvik ediyorlar ama zorlamiyorlardi. 4. Günümde eve gider gitmez duş almaya başladım ben. 1.hafta sonunda da doktor duşa girince bantlarını yavaş yavaş çıkar dedi çıkardım. Sıcak su tam tersi çok iyi geldi
Evet iyi geliyor sıcak su sütü de artıyor. Ameliyattan sonraki gün başladım duş almaya ama dikişimi hep kapattım 2 hafta olacak artık açıp duş alacağım enfeksiyon riskinden tedirgin oldum

Hm anladım canım bizim uyuyordu öyle bir durum olmadı. Hatta yaptırdığımız yere güvenemedik başka bir yerde daha yaptırdık sonuç aynı çıktı yine geçemedi maalesef
başka özel hastaneye bende götürmeyi düşündüm. sistemde görülüyor belki yapmazlar diye düşünmüştüm. yapılıyor mu? paralı yaptıracaktım bende eğer yapılıyorsa yaptırırım farklı hastanede. bizimki de uyuyordu bu arads

Kızlar bebişlerin göbekleri düştükten kac gün sonra tam iyileşti icine girdi yani.düstükten sonra bakımını nasıl yaptınız? Bizimde düşeli 1 hafta oldu.tam iyilesmedi icine dogru gomuluyor yavaş yavaş ama atletine yapisiyor gobegin oldugu yer leke leke.kahverengi tam kuruyacak diyoruz kabuk atletine yapisip kalkiyor gibi.Anlamadım.gobek bakim seti almistim.spreyle mendili var kullansammı kullanmadim hic.spreyi sıkınca acıyacakmış gibi geliyor.esimde simdiye kadar iyilesmesi gerekmiyormuydu dedi.Sormak istedim kac gunde iyilesti nasil bakim yaptiniz.atletine yapisiyormu leke oluyormu sizinde?

Kızlar bebişlerin göbekleri düştükten kac gün sonra tam iyileşti icine girdi yani.düstükten sonra bakımını nasıl yaptınız? Bizimde düşeli 1 hafta oldu.tam iyilesmedi icine dogru gomuluyor yavaş yavaş ama atletine yapisiyor gobegin oldugu yer leke leke.kahverengi tam kuruyacak diyoruz kabuk atletine yapisip kalkiyor gibi.Anlamadım.gobek bakim seti almistim.spreyle mendili var kullansammı kullanmadim hic.spreyi sıkınca acıyacakmış gibi geliyor.esimde simdiye kadar iyilesmesi gerekmiyormuydu dedi.Sormak istedim kac gunde iyilesti nasil bakim yaptiniz.atletine yapisiyormu leke oluyormu sizinde?
bizim 12.gün düşmüştü. düştükten sonra bir kaç gün o göbek temizleme kitini kullandık yine. onun harici özel birşey yapmadık. bir sorun yok bizim göbekte

Kizlar sleepy bez kullaniniz var mi. Bizimki 1 numara kullaniyo 2.pakete gectik sanki bu daha buyuk gibi anlamadim beden ayni ama daha buyuk
Acaba yanlış paketleme olabilir mi 1 numarayı geçen hafta bıraktık bayağı küçük geliyordu hatta son bezlerde çiş yukarıdan çıkıyordu 2 numaraya geçtik daha buyu k elimde 3 de var ama bakmadım ebat farkına. Çok büyük olmaz zaten az sıkı bağlarsın canım hemen tuketiyorlar zaten ☺

Bana doktor um rahat rahat istediğin zaman yıkan dedi hast çıkarken soğuk bi sprey sıktı 5 gün sonra kontrolde yine sıktı 4 hafta koruyacak dikişlerini korkmadan yıkan dedi bende hiçbişey sarmadım dikakt de etmedim hic krem verdi onu bike surmeye vaktim yok bugun süpürgeyi açtım o sesini dinlerken tırnaklarımi kesebildim. Bide kızlar ped bende tahriş yaptı kanamam bitmiş şeffaf akintiya dönmüştü 1 haftadır bende bu sabah günlük ped taktim biraz kendimi zorladım evle uğraşırken kan boşalmış üstüm başım batmış resmen normal mi size de oldu mu

Bizimkinin doğduktan 5 gün sonra düştü bir haftada tamamen iyileşti. Hicbirsey surmedik. Sadece küçük kare pamuksu bezler var makyaj temizleme pedleri oluyor ya öyle, onu koyup göbek kısmına öyle bezledik. Bezin kemeri acitmasin ve kanarsa temiz olsun diye. Bir kaç gün az az kurumuş kan damlaları gördük o pamukta. Sonra tamamen gecti. Doktor da gördü. Bir sorun yok dedi. Şu an tamamen gecti

Kızlar dikişlerinizi kapatıp mı banyo yapıyorsunuz kaç gün sonra dikişleriniz açık banyo yaptınız? Ben bantla kapattım ama yine de geçmişti su
Canim hastaneden cikarken su gecirmez bant yapistirdilar 1 hafta kalfi doktorum acti pansuman yapti 2 gunde bir banyo yap dedi bana bende oyle yapiyorum
ewt 3kere geçemeyince sevk edildi. ben götürmeyeceğim şu dönemde son kararım bu oldu şimdilik. ileriye doğru bakarım. seslere tepkilerimiz var çünkü.
Isitme testi bebegin duymadigini göstermiyo benim buyuk kizda en sonuncuda gecmisti amniyo sivisini gec aticaktir ondan gecemiyo demislerdi
Kizlar sleepy bez kullaniniz var mi. Bizimki 1 numara kullaniyo 2.pakete gectik sanki bu daha buyuk gibi anlamadim beden ayni ama daha buyuk
Bene buyuk paket almistim 5li 1 numara 2 paketi bitti kuculdu sonra bakkala sordum degistirirmisin diye 3 paket vardi sagolsun 2 numarayla degistirdim ben
Bana doktor um rahat rahat istediğin zaman yıkan dedi hast çıkarken soğuk bi sprey sıktı 5 gün sonra kontrolde yine sıktı 4 hafta koruyacak dikişlerini korkmadan yıkan dedi bende hiçbişey sarmadım dikakt de etmedim hic krem verdi onu bike surmeye vaktim yok bugun süpürgeyi açtım o sesini dinlerken tırnaklarımi kesebildim. Bide kızlar ped bende tahriş yaptı kanamam bitmiş şeffaf akintiya dönmüştü 1 haftadır bende bu sabah günlük ped taktim biraz kendimi zorladım evle uğraşırken kan boşalmış üstüm başım batmış resmen normal mi size de oldu mu
Benimde arada oluyo canin 2 gun yoksa 3. Gun kan bosaliyo normal oldugunu dusunuyorum 40 bitene kadar boyle gider cunku

Az önce kızlar yazmışlar irmik tatlısı yapsınlar sana, bulgur çorbası da inanılmaz süt yapıyor, petibör bisküvi tahin helvası yemeye çalış.
Tamam canım çok sağol🤗
başka özel hastaneye bende götürmeyi düşündüm. sistemde görülüyor belki yapmazlar diye düşünmüştüm. yapılıyor mu? paralı yaptıracaktım bende eğer yapılıyorsa yaptırırım farklı hastanede. bizimki de uyuyordu bu aradse biz yaptırdık
Evet yaptırabilirsiniz biz yaptırdık. Şimdi kulak burun boğazcıdan çıktık canım sağ kulakta sıvı varmış o iki kulağada yayılabilir zamanla dedi. iki kulakta kızarık dedi bir test istedi kulak zarının titreşimine bakacakmış. Ondan sonra yönlendirme yapacak sıvı geçmezse antibiyotik tedavisi dedi.

Kızlar sizden kaç kere topuk kanı alındı ? Taburcu olacağımız gün alındı , 1 hafta sonra tekrar istendi .. yani toplamda 2 kez topuk kanı verdik .. sizde de öyle mi ?
3 kere alındı doğduğu hastane aldi kontrol icin gittiğmiz cocuk dr u aldi aile hekimi aldi. Bir de o kadar ağladi ki uzun da suruyor icim parçalandı sinirim bozuldu. Sarilik icin de 4 kere aldilar 😔 yarin tekrar istemez insallah

Canım bende bebegi götürdüm kulak testinden geçemedi henüz ama bu bir sorun oldugu anlamına gelmiyor. Doktorum anne karnında kirli su birikmiştir kulağında dedi erteledik 10 güne endişelenme

X