2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ben günlerdir yazamıyorum hiç iyi şeyler yaşamadım bebeğim doğduktan 4 gün sonra kan şekeri düştüğü için 1 gece yoğun bakımda kaldı. Sarılığı var geçmedi henüz. En üzüldüğüm ise 10 gün içinde 3 kez işitme testi yapıldı 2 kulakta geçemedi. Bizi 6 ay sonrası için sevk etti. Bu yüzden çok moralim bozuk sütüm kesildi ne yapacağımı bilmiyorum bu şekilde geçemeyen var mı ben yazılanları hiç okuyamadım gerçekten annelik çok zormuş kuzuma baktıkça ağlayasım geliyor ya işitme kaybı varsa diye 😬
Kuzum bebisler daha cok kücük oldugu icin kulak icinde aminio sivisi vs kalmis olabiliyormus bizimde zorla gecti epey ugrasti islemi yapan hemsire o soyledi cok minik daha ondandir diye sende sıkma canını geçer minnosun 🤗

Kızlar iyi geceler 🙂 sabah 8 de hastane yatışım var. Gusülümü aldım zamanın geçmesini bekleyeceğim uyumaya çalışıp. Bugün fotoğraf çekimi için dışarı çıktım yarım saat kadar galiba grip oluyorum en kötüsü de bu sanırım. İnşallah açılma vardır da suni sancı olmadan atlatırım dua edin var mı yarın için doğumu olacak kimse

Spinal bana göre değilmiş ayaklarımı hissetmediğim an kendimi kötü hissettim

Spinali hiç byle tahmin etmezdim ayaklarımı hissetmediğim an çok kötü oldum ve bnde sylenmeye başladım 😂
Ben spinal olmadım canım olamazdım deliriyorum ameliyathaneye girince bayilana kadar bile başıma giydim ameliyathaneyi hele beni keserlerden felan uyanık olsam yıkardım orayı yada kendimden gecerdim

Sağ ol canım. Bizim cadı yoğun bakımda alışmış ağzına verilmesine hazır. Biberon kabul ediyor asla memeyi emmiyor. Bugün silikon uç aldım onla kandırmaya çalışıyorum. Sabah tampon değişimim vardı öyle kötü ki acısı, her an açık bir yaraya ilaç basmak gibi ve o his hiç geçmiyor. Ağlaya ağlaya çıktım hastaneden. Yarın tamponu çıkaracak doktorum çok korkuyorhm tekrarlar toplamaz rahim diye 😭 şu an ayağa bile kalkamıyorum acıdan. Ameliyatlı gibiyim. İlacımı bile kalkıp içemiyorum. Allah beterinden saklasın ama büyük acizlik. Geldi geçsin şu günler inşallah..
Çok geçmiş olsun canım İnş bir an önce toparlarsın Allah yardımcın olsun 🙏

Bana da krem vermedi. Zaten ben 20.gün yaşadım bu sıkıntıyı antibiyotik başladık ama yanında kremle desteklesek daha mı iyi olur acaba diye düşündüm. Inanın o 2 cm lik yer bebeği emzirirken, altını alırken beni o kadar zorluyor ki...
Dogrudur cnm sen her gun batikonla temizle birde gazki bez koy oraya kuru tutsun ins trz vakitte gecer

Kızlar suyum geldi hastaneye geldik yatışım yapıldı şu anlık çok hafif sancı hissediyorum çok değil. Dualarınıza talibim 😳 hayırlı bi doğum olur inşallah 🙏
Rabbim bi avazda kurtarsın inş hayırlı doğumun olsun canım güzel haberlerini bekliyoruz inş🙏

Kızlar iyi geceler 🙂 sabah 8 de hastane yatışım var. Gusülümü aldım zamanın geçmesini bekleyeceğim uyumaya çalışıp. Bugün fotoğraf çekimi için dışarı çıktım yarım saat kadar galiba grip oluyorum en kötüsü de bu sanırım. İnşallah açılma vardır da suni sancı olmadan atlatırım dua edin var mı yarın için doğumu olacak kimse
Hakkında hayırlısı olsun inş bi avazda kurtarırsın hayırlı doğumun olsun canım ☺️

Sabir gostermekten baska birsey gelmiyor elimizden ki allaha sukur suan evde oglum esim ben variz esim baya sabrediyir bakalim nereye kadar dayanicak😁
Valla coronanın en büyük artısı eve gelen gidenin olmaması tüm gece ayaktayız bide gündüz gelem gidenle uğraşsam ben çıldırırdım 😂

Merhaba arkadaşlar cuma sabahı covit var diye spinal anestezi ile sezeryan doğum yaptım dün eve çıktım fakat çok kötü geçiyor kulağımda uğultu ve baş ağrısı var ağrı yatarken geçiyor ama uğultu çok kötü gece acile gittik kafein al sıvı al dan başka birşey söylemiyorlar. İnternetten araştırdım biraz sanırım omurilikte kaçak var ve kulağımda uğultuya sebep oluyor. Ne yapıcam bilmiyorum yarın kendi doktoruma kontrolüm var ne olur bana yardım edin Ümraniye de oturuyorum bunu daha önce yaşamış biri varsa tedavisi için ne olur yardım edin

Canım benimde göğüs ucum hiç yoktu. Makine ile sagım yaparken cıkardım hemen bebege tutturdum. Bide şunu deneyebilirsin 10 -15 cc lik şırınganın ucunu kesip surınga ile uç cıkartıp hemen bebege tutturdum . İki günde direkt tutmaya basladı ama cok yoruldum
Ben de sağdıkça tutturmaya çalışıyorum bazen tutuyor bazen tutmuyor bugün şırıngayla çektirdim arada tutuyor işte zorlamak istemiyorum sütüm geldikçe sağıyorum tuttuysa emziriyorum şu an köprücük kemiği çatlak olduğu için çok rahat kavrayamıyorum o yüzden nasıl canı yanmadan ağlatmadan besleyebilirsem öyle yapmaya çalışıyorum canım umarım yetiyordur

Kızlar kızlar memelerim aşırı acıyor 😭süt geliyormu emin değilim. Bebegn yüzü sarı olmaya başladı hep emziriyorm ama işte sütten emin değilim ama emiyorda o emdikce ağlıyorm memelein acısından.mama vermek istemiyorm doktora Çarşamba gidicem ne diyorsunz cok acemiyim
Canım aynı hatayı ben de yaptım ara sıra mama veriyordum kendi kendime yettiğini düşündüm sütün ama oğlumun sarılığı çıktı doktor yüksek çıksa hastaneye yatıracaktı ben çok üzüldüm her emzirmeden sonra 60-90 cc hazırla mama ver ne kadar içerse içsin bol bol çiş kaka yapıp sarılığı atsın dedi yine o kadar içmiyor 30 cc anca içiyor ama dolu dolu süt vermediysem eğer her emzirmeden sonra mama veriyorum bu dönemde hastanede yatmasına gönlüm razı olmuyor sen de çarşambayı bekleme bir an önce başla canım bi zararı olmaz mamanın

bebeğin sararıyorsa mama vermeni öneririm her emzirme sonrası. sarılığı artarsa daha çok sıkıntı yaşayacaksın.çarşambaya kadar bekleme mama vermek için.

Bence mama vermelisin ben ikinci kizimda vermedim sarilik olmustu.ilkinde dogdugu an mama vermisti ebe sagolsun onda sarilik olmamisti.mama da icti anbe sutu de aldi...yani mamadan bu kadarda korkmayin ac kalacagina sütunuz gelene kadar arada bir mama verin

Canım aynı hatayı ben de yaptım ara sıra mama veriyordum kendi kendime yettiğini düşündüm sütün ama oğlumun sarılığı çıktı doktor yüksek çıksa hastaneye yatıracaktı ben çok üzüldüm her emzirmeden sonra 60-90 cc hazırla mama ver ne kadar içerse içsin bol bol çiş kaka yapıp sarılığı atsın dedi yine o kadar içmiyor 30 cc anca içiyor ama dolu dolu süt vermediysem eğer her emzirmeden sonra mama veriyorum bu dönemde hastanede yatmasına gönlüm razı olmuyor sen de çarşambayı bekleme bir an önce başla canım bi zararı olmaz mamanın
Marka öneriniz varmı peki.
neden böyle bi psikolojiye girdim bilmiyorm da cok üzülüyorm mama diyince bile.umarm sarılıgı artmaz😭

Hemen kaldirmassak kusmuyor.1 tatli kas.kadar cikardi bikere.günde 1 kere biberonla veriyorum zaten.memede cok uyudugunda nebiliyim aktif emmediginde falan.bazen uyuyup kaliyor memede 5 dk emiyor uyuyor.burnuna dokunuyorum 2 firt cekiyor yine uyuyor.acikmadanmi veriyorum.2 saat olmus oluyor ama.off bebisimin dilini çözcemde bakalım azcik büyüsek 1 aylik falan olsaydık.öpmeye koklamaya doyamıyorum.birde kızlar isırgan otu cayı birde humananin kimyonlu rezene cayı süt icin iyi bence icebilirsiniz.ben severek iciyorum

Bir cay kasigi ne ki bizimki bir kusuyo bizim bile uzerimiz batiyor ama doktor normal dedi fazlasini kusuyor dedi ama hepte mi fazla geluyor anlamadim demekki seninkine tam geliyor yedigi gerci bizimki ayindan sonra basladi kusmaya eskiden yoktu boyle sorunumuz

Marka öneriniz varmı peki.
neden böyle bi psikolojiye girdim bilmiyorm da cok üzülüyorm mama diyince bile.umarm sarılıgı artmaz😭
sadece mama ile beslenen o kadar çok bebek var ki takılma bunlara. zamanla süt arttıkça risk azaldıkça kesersin. hipp combiotic almıştım ben. daha 1 kutuyu bitirememiştik bile yarısını attım açınca belirli süre açık kalabiliyor çünkü kutu.

X