2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bende dün sadece rezeneye başladım inş biraz artar artmazsada son olarak burda arkadaşım tavsiye ettiği tavsiye ilacı deneyeceğim

Artik cikdirmak uzereyim dayanamiyorum saatb10 da uyandirdim bu saat oldu hala uyanik yok ne yaptiysam uyumadi kafayi yicem ya bir an ince gece uykusu istiyorum
Uyamayinca biraz yor onu annesi. Ellerinden tut kalkmaya çalışsın yat kalk hareketi yaptır gözünün önündeyken yüz üstü yatır biraz hareket edip yorulsun .Anne olmak ne buyu k emekmis Bazen ağlıyorum yorgunluktan artık evde tekim annem gitti kahvaltimi 3 de yaptığım oluyor o saate kadar tuvalete gidemiyorum

Kaka yapmadığı olabilir belki 15 günü bile normal kabul ediyoruz dedi kabızlık yoksa doktor ama çiş mutlaka yapması lazimmis günde 5 6 bez alınması lazım dedi bize.Benim de küçük göğüslerim ama süt u üreten meme değil diyorlar ucu icnde ağzına vermeye çalış o bi kaparsa küçük büyük fark etmez onun için. He yok doğmuyor ağlıyor sürekli yada sürekli uykuda uyanmıyor çiş yok dersen mama ver bence

Ay evet ya onu napicaz. Dün akşam 11 de masaj yaptım kiraz çekirdeği kemeri taktim rahatladı biraz konuştu babası. Ülke gündemini anlatıyor şaka gibi ☺Meme emdi ama o meme onu doyurmayacagi için mama saati geldi .Mama dan önce altını aldim mama yedi bayıldı resmen hani şu dilendirilen çocuklara ilaç veriyorlar ya uyuyor ölü gibi öyle oldu kıpırdamıyor. Gazi çıkmadı lazim 1 saat uğraştım çıktığı an gözleri açıldı sonra gece 1.5 doğru uyudu.

Burun aspiratorune 1 aydan önce geçme dedi doktor ama burnu genelde tıkalı eşim siringayla serum fizyolojik suyu burnuna sıkıyor 2 ml çok açılmıyor günde 3 kez yapıyoruz. Elimdeki marka otribebe bizde başlasak mi acaba yaa .

Ya gazinoldugunu sanmiyorum cnm oyle aman aman aglamasi yok hem mama ve meme araniyor uykuya dalmakta zorlaniyor her gece bubsekilde aliskanlik yapti bakalim bu gece yikayip yatirmayi denicem o ise yaricak mi

Valla bende dun grce agladim yorgunlukta gercekteb zor oglumda hic biyle oldumu hatirlamiyorum rabbim sagliklari iyi olsun ne yapalim katlanicaz buyuyene kadar

Bu sabah bezinde pembelik vardı beslenemedi demek ki yenidoğan hemşireleri öyle demişti uğraştım bi göğsümden gelen şeffaf sütü verdim ilk kez silikon uç takmadan tuttu sonra da 30 cc mama hazırladık yarıdan fazlasını içti inşallah yapar şimdi çişini doktora tekrar gitmek istemiyorum

Kız alışır yaa ayağında sallamasan mı
ilk kez yaptım tekrar etmem
ben çok su içemiyorum. ya aslında gaz değil bizimki kaka yapamıyor kabız olmamasına rağmen. her bezi kakalı çıkmalı öyle bir hedefi var
canım meme sonrası mutlaka mama ver. çiş yapmaması beslenemediğinden. sütün artana kadar meme+mama git sarılık riski de olmasın. ayrıca süt için senin de beslenmen gerekiyor ihmal etme

Canım çok normal bizim de öyleydi, 10-15 cc ancak içiyordu, ben emzirme sonrası mutlak veriyordum bak şimdi yeni yeni mama vermesemde olur moduna geçmeye başladım ki 17 günlük olduk. Sarılık falan olmasın diye mamasını mutlaka emzirme sonrası ver sen annesi, ilk günler 6-7 bez olmuyor ama 30-40 cc olmayan başlayınca bezler de dolmaya başlıyor. Stres yok ilk günler böyle olması normal.

Mamayi yeriyse yapar birazdan bence de gitme takip de ol olumsuz bi durum olursa gidersin

Mamayi yeriyse yapar birazdan bence de gitme takip de ol olumsuz bi durum olursa gidersin
Çok sağolun kızlar şimdi uyuyor oğlum birazdan uyandırıp bakacağım altına inşallah yapmış olur çişini. İnsan ne kadar çaresiz hissediyormuş ne zor bi duygu ben sabah 8buçukta kalktım emzirme mama derken bir saat sürdü 9 buçuk gibi uyudu 2 saat uyuyor tekrar uyandırıyorum bu döngü iyi mi kızlar

Gayet iyi canım süt artana kadar emzir iki memeyide sonra mama verirsin sütün artincada kesersin zamanla .eğer mamayı iyi yerse 3 saat de uyuyabilir

Kontrol cuma günü canım hiç bir belirti yok aynı yani farklı bir şey hissetmiyorum merdivenlerden inip çıkıyorum kendimce beyfendiyi rahatsız etmeye çalışıyorum ama oralı değil pek
Ben de çömelme hareketi falan yapmaya çalışıyorum canım ama çok zor ya bacaklarım kopacak sanki. Bi de dün gece akıntı bir kısmı hafif pembemsi geldi nişan mı değil mi anlayamadım beklemedeyim ara ara kasıklarım ağrıyor bebek sertleşiyor ama bilemedim

Bugün doğumu olan arkadaşlar güzel haberlerle gelin inşallah Rabbim kolaylaştırsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…