2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Mozart for.babies dinliyoz biz de beni uyutuyo ama kiz direniyo
Canım uzman dr osman gönül al youtube videoları var ,1 haftalık 2 haftalık diye anlatıyor.ne dediyse yaşadık.2.haftada memede durmak istedi.hic reddetmedim.tavsiye ederim.dirensin ciddiyim .bizde ne olacağını bilirsek ona göre hareket ederiz eşime diyorum hazır ol bu hafta bunlar olacak diye hepsi oldu

Canim benimde gogsum kabuk tutmustu hatta benim bebe o gogsumden kan da emiyormus yara oldugu icin kahverengi kusmaya baslamisti madecasol verdi cocuk doktoru o gogsumu 6 saat dinlendirdim bikac ve cabucak toparlandi tavsiye ederim
Evet kan agzına gidiyor diye korkuyorum birde yara göğüs pamukçuk yapıyormuş ağzında. Doktorun bana yazdığı Madegcenta da madecasol ile aynı içerik galiba mama verip o arada uygulayım bende canım saol

Canım ayak masajı dene bir de...iki gündür yapıyorum peşinden hemen gaz çıkartıyor.dr dedi ki emzir 10 dakika dik tut .gezdiriyorum sonra da zeytin sütü aldim.masaj ppeşindengaz ,ben dikkat ettim 4 litreden az su içersem bebek çok gaz sancısı cekiyor

Az kalmış canım sizin de sıkma canını, enfeksiyon olmaması iyi. İnşallah yarın değerlendirmesi iyi geçer de haftasonuna taburcu olur. Bi sıkıntısı da yokmuş ne güzel işte. Oksijeni de keserler yavaş yavaş bu süreçte muhtemelen.

Kızlar nasılsınız biz taburcu olduk evimize geldik birbirimize adapte olmaya çalışıyoruz oğlumla. Maalesef küçük ve uçsuz memeye sahip olmanın zorluklarını çekiyorum silikon uç kullanıyorum hastanedeyken çişini gayet iyi yapmıştı ama bugün hastaneden dönünce sadece bir kez çiş yaptı gece boyunca çiş yapmadı doyuramadım galiba biraz mama da verdik ama bilmiyorum ben de gün içinde hiç beslenemedim belki de ondan oldu dua ediyorum çiş göreyim diye o zaman içim rahat edecek ne kadar süre çişini yapmazsa doktorumuza sorayım kızlar?

Kuzum mama verince yapıyor çişini, mama ver emzirme sonrası sen.

Canım bize reflu yatagi aldırdı dr .park yatağa koyuyoruz.miss gibi .gündüzde salona aliyorum.reflu yatağını hep gözünün önünde. Birde müzik açıyorum.uyku müziği
Reflü yatağı bizde de var bu gece ilk defa park yatagin içine koyup orda uyumasını denedik, oldu valla beşik gibi sallama özelliği de var. İnşallah böyle devam eder

Mamayı kaç cc veriyorsun canım
Bir kere de 60cc. Günde iki kez veriyorum. Toplam 120cc. Biri akşam uyumadan önce, doktor öyle ver rahat uyur dedi. Diğeri de gündüz. 1'e dusurecegim haftaya. Onun disinda meme emiyor. Memeden ne kadar emiyor bilmiyorum, sağmıyorum sütümü. Bazen bir seferde tek meme bazen iki meme veriyorum ardi ardina.

Benim doktorum sanırım 37. Hafta da falan artık kullanmıyoruz dedi ben bırakmıştım canım

Artik cikdirmak uzereyim dayanamiyorum saatb10 da uyandirdim bu saat oldu hala uyanik yok ne yaptiysam uyumadi kafayi yicem ya bir an ince gece uykusu istiyorum
Hazır mama veriyor musun. Doktor bana günde bir kez akşam uyumadan önce verirsen rahat uyur dedi. İyice doyuyormus. Ağlıyor mu çok? Gazi mi var da çıkarmaya calisip uyuyamiyor, eğer oyleyse damlalar oluyor gaz için, biz İnfacol aldık bir kez veriyoruz o da rahatlatıyor akşamları.

Artik cikdirmak uzereyim dayanamiyorum saatb10 da uyandirdim bu saat oldu hala uyanik yok ne yaptiysam uyumadi kafayi yicem ya bir an ince gece uykusu istiyorum
Bir de küçük de olsa gün içi yuruyise çıkarmak iyi geldi. Arabasında sallanırken iyi uyuyor ve sallandığı için de bağırsakları çalışıyor herhalde kaka falan iyi yapıyor. Bizimki de gece çok ağlardı çok gazi olunca kaka yapmaya calisirken. Bunun dışında gece uykusu olmayabilir huy olarak. O nasıl kazandırılır bilmem. Belki memede uyur öyle kaldırır yerine koyarsın.
Eğer gunduz çok işin olmiyorsa onunla birlikte uyu sen de.

Ben doğumdan sonra da kullanıyorum doktor emzirme döneminde vücut gerilemeye girecegi için devam dedi .sancıları engeller mi ki yaa yani kramplara iyi geliyor ama bilemedim

evdeyken sac kurutma makinasinin sesinden de faydalanabilirsin.
bebeklerin anne karninda iken duyduğu sese cok benziyormuş o ses, kendisini yine karne karninda guvenli olduğu yerde hissedebilir.
cok geçmiş olsun
Denedim canım su müzik biraz sakinleştiriyor ama tabi çözüm olmuyor dün banyo yapınca biraz rahatladi sanko kuzum

Eklentiler

• Screenshot_20201119-083242_YouTube.jpg
    86,5 KB · Görüntüleme: 21
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…