2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben günde 2 ye dusurdum. 60cc veriyorum tek seferde. Artık sütüm geliyor meme acım da geçti. Sarılığı vardı hafif o yüzden ver demişti doktor
Bugün yine kontrolümüz var sarılığı geçtiyse sadece anne sütü devam ederim ya da günde bir kez veririm sadece. 2 haftalık bebegim
Önceki hafta daha sık veriyordum, göğüs ucum çok aciyordu

Aksam 12 kadar uyuyor aslinda uyandirsam diyorum bu sefeede uyuyor diye kiyamiyorum banyosunu gunduz yaptiriyorum gunes sicaginda olsun diye daha rutin olusturmayi deneyemedim askinda kendk rutin bu sekilde olusturdu gece 1 2 gibi uyanip sabah kadar uyanik duruyor bu gece denicem uyandiricam

Kızlar kontrolden geldik bizim kızın pek gelmeye niyeti yok kilo da almıyor ya çok stres oldum resmen 2800 Gr çocuğum plasenta az yaşlanmış ama kan akışında falan hiç bi sıkıntı yok o yüzden hemen alalım falan demiyor doktor. Fakat düşük gramlı olduğu için ben 40 haftayı geçirmek istemiyorum diyor riske atmamak için. İki günde bir nst ye giricem artık haftaya çarşambaya kadar kendi gelmezse haftaya Çarşamba ya sezeryan olacak ya da suni sancı ile başlatacak doktor. Ama minyon bir bebek olduğu için suni sancı çocuğu strese sokar kötü bir durum oluşur mu ? çok endişeliyim kızlar..
wendy beni de ekler misin canım 25 Kasım her türlü yatışım olacakmış

Canım gümüş göğüs kapağı nasıl kullanıyorsun ben ne denedimse olmadı dünyanın kremini aldım gümüş kapak hepsini aldım ama geçmiyor göğsüm. Bu arada kiraz çekirdeği kemeri reflü yatağına yerleşen mi

Kızlar pek giremiyorum okuyamıyorum da doğum yapanlar gözünüz Aydın
Kızlar bebeğim emiyor ama doymuyor yetmiyor galiba uykuya dalamıyor mama veriyorum 30 cc uyuyor ama bu kez de sütü kusuyor nefessiz kalıyor çok korkutuyor beni
Sizler mamayı ne kadar sıklıkta veriyorsunuz

Bizim de 6 ml ile başladılar, çok çabuk artıyor miktarı 5. gün 50 ml olmuştu resmen. Mamayı biberonla mı veriyorlar yoksa beslenme sondası ile mideye mi indiriyorlar? Biz sonda ile beslenmesini istemiştik. Siz de bi görüşün isterseniz. Sadece son gün biberon ile oral beslendi. Islak mendil konusunda aynen çok gidiyor, bizim de 5 günde 2 paket bitmişti. 5 gün yattı bu arada ama 7 gün yatırmak istediler. Biz koşullu çıkardık imza atıp, her gün kontrole götürmek üzere. Ama götürmedik tabi her gün oraya taşımanın ne manası var diye.
Bir de bize gün gün yoğun bakım raporlarını veriyorlardı, size vermiyorlar mı? Orada yapılan her işlem, ölçümler, ayrıntılar yer alıyor. O şekilde takip edebilirsiniz. Keşke sütleri filan alsalar. Israr etseniz belki verirler süt. İlk ağız sütünü en azından.

Canım bizim aynı yatakta yatmıyoruz ama ama anne yanı beşik çok rahat aynı yatakta yatmak gibi oluyor. Çok basit bir yatak 500 küsura aldık ama baya işe yaradı.

Ay kızlar okuyamıyorum çok, doğum bekleyenler azalmış. İnşallah sağlıkla alın yavrularınızı kucağınıza. Benim kız bazen çok huysuz oluyor bazen de çok huylu. Sağı solu belli olmuyor.
Ben sadece meme veriyorum, inşallah kilosunu alıyordur.
Sağlık ocağına topuk kanına çağırdılar ama hastane raporunda yoğun bakımda iki kere verildiği yazıyor. Yoğun bakımda kalanlar varsa haberiniz olsun, ikinciyi hastane tekrar kendi alıyor.
Sadece aylık aşı ve takibine gideceğiz bu durumda.

Yaaaa maşallah tam tombul kuş senin ki bize de 4 kilo civarı dedi acaba doyar mi anne sütü ile yoksa mama derler mi? Hiç mama almadık biz ne kullanıyorsunuz?
Benim ilk kızım 4 kg doğmuştu, sadece anne sütü ile besledim. Sıkıntı olmamıştı. Ay sonunda 1 kg almıştı.

Ayni durumdayiz o zaman bende bu sistem devam edeyim hem sarılığı hem gögüs yaralarım gecince komple bırakırız
Yaaaa maşallah tam tombul kuş senin ki bize de 4 kilo civarı dedi acaba doyar mi anne sütü ile yoksa mama derler mi? Hiç mama almadık biz ne kullanıyorsunuz?
Şimdilik alma ihtiyac duyarsan alırsın canım zaten hastanelerde oluyor acil durumlarda ordan veriyorlar ben SMA kullanıyorum

Canını sıkma kuzum zaten acil bir durum olsa doktor mutlaka yatışını yapardı şimdiye kadar belki ultrasonda yanlış bir ölçüm oluyordur içini ferah tut kavuşmaya ne kaldı sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…