2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Tsekkur ederim esim tekrar medikale gitti bulamazsa internette varmis ordan alcam. Bizim daha 5. Gunumuz doğali. 2. Gun yara oldu kopacak gibi silikona geçtim mecbur onu da almayınca arada parmak verdim parmaktan sonra silikona dondurdum yaram bi nebze iyi silikondan memeye donduremicem gibi geliyo. Ya siringa ve parmakla verince kendisi hızlıca hopurdetiyo kaptirirsa. Yavas vermek istiyorum ama siringada kontrol etmek biraz zor. bazen basıyorsun gitmiyo bazen fiskiriyo bu arada en iyi marka siringa beybi olan diğerleri cok zor basılıyor az az vermek imkansiz oluyor. Ins bu arada cok gitmesinin sıkıntısı olmamstr.

Sondalari yıkayıp tekrar kullaniyor musunuz kahnatiyo musunuz bir de

Ay bi de şunu birakayim ne kadinlar var dedik anamla 😆 cok kıskandım Login • Instagram ins ictiğmz caylardan sonra biz de boyle olurz 😆
Kız bu ne 🤣🤣 böyle olsak keşke 🤲🏼🤲🏼

Canım ben 2 cm ile gittim 5-6 cm e kdr açılmam rahattı. 6-7 den sonra dayanılmaz oluyor. 7 yi geçince epidural de yapmıyorlar. En büyük pişmanlığım 6 yı görür görmez epidural istememem. İşte rahat olduğu için yaparım dedim istemedim. Epidural süreci uzatır dediler, ay dedim hemen doğsun. Halbuki 2-3 saat uzasaymış bile isteseymişim. Nasip o kararı o an vermek belki de. Tecrübe olarak paylaşayım dedim.
Şimdi açılmam en son 2 cm di benim suni sancı verdiklerinde çok zorlanmazmıyım sence ben ondan korkuyorum

Kız bu ne 🤣🤣 böyle olsak keşke 🤲🏼🤲🏼
wendy wendy bende 12.11.2020 MİLA Beren 40+3 te 3,500 doğurdum
Doğum yakın olan arkadaşlar hemoroid çok dikkat edin ufacık bile varsa ihmal etmeyin benim son haftada tromboze hemoroid sabahında genel feraha gittim içi boşaltıldı akşama da hemoroid kanaması oldu meğer suyumda gelmiş azar azar farkedemedim suni sancıyla normal doğuma alındım açılma olmayınca sezeryan oldum suyumun geldiğini farketmediğim için daha bebek gözetim altında sizde çok dikkat edin hamilelikte herseyi çok önemseyin ve dikkate alın lütfen Hepinize sağlıklı doğumlar doğuran annelerde bebeklerde sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum 🙏🏻

Ayyy deme öyle ya o kadar kötü mü sancı denilen şey. Dayanılmaz değildir diye umut ediyorum sadece 😐
Yok dayanılmaz değil zaten ama benimki kaç gündür anormal bi şekilde sürdüğü için bunaldım artık bıkkınlık geldi ister istemez 4 gün oldu ya.. diğerlerinde maşallah bi kaç saatte doğurmuştum ne güzel

wendy wendy bende 12.11.2020 MİLA Beren 40+3 te 3,500 doğurdum
Doğum yakın olan arkadaşlar hemoroid çok dikkat edin ufacık bile varsa ihmal etmeyin benim son haftada tromboze hemoroid sabahında genel feraha gittim içi boşaltıldı akşama da hemoroid kanaması oldu meğer suyumda gelmiş azar azar farkedemedim suni sancıyla normal doğuma alındım açılma olmayınca sezeryan oldum suyumun geldiğini farketmediğim için daha bebek gözetim altında sizde çok dikkat edin hamilelikte herseyi çok önemseyin ve dikkate alın lütfen Hepinize sağlıklı doğumlar doğuran annelerde bebeklerde sağlıklı huzurlu ömürler diliyorum 🙏🏻
Gözün aydın 😍

doktorum da çıkarken bir tane önerdi ama 2 2 günde mahvetti beni hastanedeki yara oldu hemen uçlarım. Halbuki 1 aydır kremle sağlamlaştırıyordum. Gece sızıdan uyuyamadım resmen.

Sağ ol canım inşallah. Doktor biraz orta halli konuştu canımız sıkıldı durur daha dedi. Hayırlısı olsun artık o iyi olsun da.

Eve dönerken kiralamayı düşünüyorduk sonra eşimin kuzeninde lansinoh varmış. Ama sütüm yok şu an anlamadım. Üzüldüm de. Elimden geldiğince düşünüp üzülmemeye çalışıyorum pozitif tutuyorum kendimi ama süt gelmemesi de stresmiş. Bir de ilki de normaldi hemen şakır şakır sütüm gelmişti. Şimdi ilk sütüm dışında süt gelmedi bugün 2-3 kere denedim. Humana çay ile damla aldım. Birazdan da sıcak kompres yapıcam. Var mı başka öneriniz :KK43:
uyku ve beslenme canım. düzene koyunca attacaktır. lansinoh iyidir. önce 5dk masaj ayarında çalıştır sonra ufak ufak başla. kademeyi yavaş yavaş arttır. sağım yaparken masaj yapabilirsin göğüslerine. bir de bebişinin fotosu falan varsa onu aç dursun önünde

Kızlar uzunca bir süre sonra merhaba!
Maalesef ben hastaneden çıktıktan sonraki gün covid+ testi yaptırdım; pozitif çıktık. Çok zor ve kötü günler atlattık.
Bebeğim 4 günlüktü.. Şuan karantinam bitmek üzere. Bebeğime bulaştırmamış olmayı çok diledim, umarım bulaşmamıştır. Huysuzluğu ve hırıltısı var ama her bebek huysuzdur değil mi ? Bize dua edin n'olur
çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. huysuzluk olabilir tabi. hırıltıya bşrşey diyemiyorum ama

doktorum da çıkarken bir tane önerdi ama 2 2 günde mahvetti beni hastanedeki yara oldu hemen uçlarım. Halbuki 1 aydır kremle sağlamlaştırıyordum. Gece sızıdan uyuyamadım resmen.

Sağ ol canım inşallah. Doktor biraz orta halli konuştu canımız sıkıldı durur daha dedi. Hayırlısı olsun artık o iyi olsun da.

Eve dönerken kiralamayı düşünüyorduk sonra eşimin kuzeninde lansinoh varmış. Ama sütüm yok şu an anlamadım. Üzüldüm de. Elimden geldiğince düşünüp üzülmemeye çalışıyorum pozitif tutuyorum kendimi ama süt gelmemesi de stresmiş. Bir de ilki de normaldi hemen şakır şakır sütüm gelmişti. Şimdi ilk sütüm dışında süt gelmedi bugün 2-3 kere denedim. Humana çay ile damla aldım. Birazdan da sıcak kompres yapıcam. Var mı başka öneriniz :KK43:
Kzum ins gelir moral cok onemli

Kizlar bebeklerinizi beslerken anne sütüne takviye olsun diye hazır mama kullanıyor musunuz yeni doğan sutu? Bizimki gaz problemi yaşıyor bağırsaklarında, acaba hazır mamadan mi kaynaklaniyor diyorum. Günde iki kez veriyoruz hafif sariligi var dedi doktor, o geçene kadar. Acaba vermesem mi diyorum sütüm de var ama bebeğim çok fazla icmek istiyor bazen yetkeyebiliyor sürekli emince

Kizlar bebeklerinizi beslerken anne sütüne takviye olsun diye hazır mama kullanıyor musunuz yeni doğan sutu? Bizimki gaz problemi yaşıyor bağırsaklarında, acaba hazır mamadan mi kaynaklaniyor diyorum. Günde iki kez veriyoruz hafif sariligi var dedi doktor, o geçene kadar. Acaba vermesem mi diyorum sütüm de var ama bebeğim çok fazla icmek istiyor bazen yetkeyebiliyor sürekli emince
bazen günde 1 kere bazen hiç vermiyorum. evet mamalar anne sütüne göre daha fazla gaza sebep oluyor.sarılık riskini attıysanız bence mamaya gerek yok sütün varsa.

Selam kizlar sanirim artik gunaydin yerine iyi geceler diyerek gecis yapiyorum herseyi okuyamadim forumdaki bu odem olayi bendede vAr ya ozellikle sol ayak cok sis birde bbana varis corabi giydirmislerdi odem yapmasin diye bende kontrolde sorcaktim niye boyle oldu diye ama sizlerinde oyleymis
Bizde 5.gundeyiz sarilik olduk sutum de bol emmeside cok iyi mamada veriyorum insallah ayni seviyede seyreder

Yeni annelerimiz hosgeldiniz aramiza

Dun gece 11de uyandi bizim minik kiz sabah 5 e kadar ayakta birakti meyve yemistim omu gaz yapti bilmiyorum ama cok agladi bizim kuzu ya simdide uyuyo sanirim geceye enerji biriktiriyo🤔🤔🤔

Bebeği doğanların gözü aydın, sancısı ve sezaryen günü gelenlere hayırlı doğumlar kızlar topluca yazayım dedim.

Bebişi memeye memeyi bebeğe alıştırma aşamasında olduğumuz için çok giremedim konuya kusura bakmayın.
Silikon gogus ucuyla cozdum ben o isi😀 yoruluyo yavas emio ama onda da hizlanir elbet 😀

Ben d vitaminli probiyotik aldım 5 damla diyor da biz 3 damla ile başladık. Göğüs ucuna damlatiyorum. Sezeryan doğumlarda doğum kanalından geçmediği için yeterli probiyotikleri alamiyormus bebekler. O yüzden doktorlar öneriyor. Aldık biz de
Ben daha fazla ilaç vermek istemiyorum canım ya. Hepsinde kimyasal var sonuçta ne kadar az ilaç o kadar iyi

X