2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar biz 10. Günümüzü bitirdik hala gözünde sarılık devam ediyor, uzamış sarılık dedi aile hekiminde hemşiremiz, sizinkiler 10.güne geçmiş miydi? En son gözden geçermiş sarılık.
Canım benim ilk kızımda 40 gün sürdü sorun yok dedi doktor.

Kizlar buraya dertlesmek icin yaziyorum cunku o kadar daraldimki ama yazdigim her msj sadece begenilyo tesekkur ederim begeniler icin bu saatten sonrada buraya girmenin bir anlami yok dogurmayanlara hyirli dogumlar doguranlarda bebislerini saglikli gunlerde buyutmeniz dilegiyle
Canım herkes lohusa yada son hamilelik günlerini yaşıyor yada ameliyat doğum stresi inan bende 10 gündür depresyondayım ağlıyorum yinede kimi görsem yazmaya çalışıyorum görmemişim yada fırsat olmamıştır hepimiz bebeklerle emzirmeyle sarılıkla uğraşıyoruz ben hergun ağlıyorum bebeğim kilo alıp büyümüyor mu diye yanlış anlama ama haklı bulmadım seni

Kızlar biz 10. Günümüzü bitirdik hala gözünde sarılık devam ediyor, uzamış sarılık dedi aile hekiminde hemşiremiz, sizinkiler 10.güne geçmiş miydi? En son gözden geçermiş sarılık.
Canım bizimde 10 gün oldu ama hala yüzünde ve gözlerinde var ama hep çocuklarımın 20. günde geçmişti zaten 4. Gün ortaya çıktı 1 hafta olmuş oldu daha. Kan alırken çok zor oluyor ellerini hep yırttılar ben o yüzden götürmek istemedim yeniden bol bol emziriyorum
Herkesin sarılığı hemen geçti mi kızlar gören anneler yazarsa sevinirim
wendy wendy uzamış sarılık olsa ne oluyor ki canım düşüyor düşmeye devam ediyor belli uzun zamanda düşmesi ne gibi bir sıkıntı olur çünkü düştüğü müddet sadece kan alıp takip ediyor dr

Canım bizimde 10 gün oldu ama hala yüzünde ve gözlerinde var ama hep çocuklarımın 20. günde geçmişti zaten 4. Gün ortaya çıktı 1 hafta olmuş oldu daha. Kan alırken çok zor oluyor ellerini hep yırttılar ben o yüzden götürmek istemedim yeniden bol bol emziriyorum
wendy wendy uzamış sarılık olsa ne oluyor ki canım düşüyor düşmeye devam ediyor belli uzun zamanda düşmesi ne gibi bir sıkıntı olur çünkü düştüğü müddet sadece kan alıp takip ediyor dr
Benimkinde de sarılık çıktı. İlk çocukta da vardı zaten de. Dediğiniz gibi ilk kızımda kan ala ala hep çocuğun elini delik deşik etmişlerdi. Damarı da bulamıyorlar. Ama bunda kan almadan kafaya tutup ölçen bir alet var. Kan almadan sarılığı ölçüyor. Bu kızımda özel hastaneye gittik belki ondan oldu. Yani ölçmeleri için kan almadan ölçemezler mi onu sorun isterseniz. Çünkü yazık çocukların damarını bulabilen çıkmıyor. El kadar bebeler ağlıyor. Ya da özel hastaneye mi götürseniz sizde acaba. Şimdi illa özel hastane diyip kesenize de zarar olsun istemem yanlış anlamayın da. Sadece o aletten herkese denk gelse de kan almadan ölçseler onu demek istedim

Anne sütü sarılığıymış bu, 1,5 aya kadar devam edebilirmiş eğer yine de geçmezse anne sütünü kesmeyi önerebilirmiş doktor. Ne biliyim normalde rahatımdır az çok anlamışsınızdır beni, bu hemşire ve en sok gittiğim Bi doktor beni telaşlandırdılar yaa, 3. Gün sarılığı için gittik doktora, eşim kimlik çıkarmıştı o yüzden sistem güncellemediği için giriş alamadık, yenidoğan doktoru da tanıdık olunca Bi gireyim sorayım olmazsa dedim aman o da beni Bi korkuttu yok bir anda 20lere fırlayabilir yarın Bi daha getir bilmem ne. Ben tabi ertesi gün tepemde gelinimizin çocuklar benim kız falan derken kaldıramadım o kadar gürültüyü stres oldum, bişi varmış gibi koştur koştur tekrar doktora gittim sarılığı arttı da ben mi bilmiyorum diye. O gittiğim doktorda çok tatlı Bi bayandı saolsun kan almaya gerek yok acıtmayalım canını korkma bişi olmaz dedi rahatlattı beni. Ay sanki ilk çocuğum bazı doktorlar çok garip yaa.

wendy wendy canım gündüz de ağlıyor bugünden beri saat 8.30 dan beri memeler açık geziyorum yiyor emiyor altını alıyorum uyuyor sepetine koyuyorum acılı ağlıyor sürat kıpkırmızı ağızdan popodan gaz da çıkıyor Ne yapsam ki .Daha dün doktora gittik offf usandım artık hast görmek istemiyorum ne iyi gelir ben Her şeyi yiyiyorum bakliyat hariç neyi yiyip neyi yememem gerektiğini bilmiyorum bide

Benimkinde de sarılık çıktı. İlk çocukta da vardı zaten de. Dediğiniz gibi ilk kızımda kan ala ala hep çocuğun elini delik deşik etmişlerdi. Damarı da bulamıyorlar. Ama bunda kan almadan kafaya tutup ölçen bir alet var. Kan almadan sarılığı ölçüyor. Bu kızımda özel hastaneye gittik belki ondan oldu. Yani ölçmeleri için kan almadan ölçemezler mi onu sorun isterseniz. Çünkü yazık çocukların damarını bulabilen çıkmıyor. El kadar bebeler ağlıyor. Ya da özel hastaneye mi götürseniz sizde acaba. Şimdi illa özel hastane diyip kesenize de zarar olsun istemem yanlış anlamayın da. Sadece o aletten herkese denk gelse de kan almadan ölçseler onu demek istedim
Yaa onu bende duydum ateşölçer gibi sanırım.

Kızlar benim bugün doğumdan sonraki 3. günüm. Dikiş yerimin sağ ve sol köşesine yakın yerlerinde hafif bir lekelenme gördüm dün akşam. Sezaryende böyle leke gibi kanama olması normal mi yoksa doktora gitmeli miyim
Antibiyotik kullanıyor musun
Akıntı şeklinde mi yara sulanıyor mu
Ben böyle birşey yaşamadım dr a görünsen iyi mi olur ne

Canım benim çatım da rahat değilmiş ( doktor direk dar demiyor da ikide bir rahat değil diyor ne farkı var anlayamadım ama) ama bebiş 3 kiloya anca yakın olduğu için olabilir gibisinden konuştu demekki zayıf bebekler pıt diye çıkıyor öyle düşünmek istiyorum o yüzden korkmayalım😆 açılman vs başlamış olursa suni verir diye düşündüm ama benimki sanki kendi zamanında gelmezse sezeryanla alacak gibi
Canım bana hiç çatı ile ilgili bir yorum yapmadı. Normal doğuma engel bir durumun yok bence normal doğum yapabilirsin korkma dedi kendi sancıyla gel onu istiyorum dedi. Benim hafif hafif sancılarım da var inşallah suni sancı olmadan açılmam ile giderim. Hepimiz tek nefes te kurtulur kavuşuruz bebeklerimize💞

Yok canım yanlış anlamam ben ilk özele götürdüm o alet neyse ordada yoktu demekki.
En çok özel hastane mahvetti elini yavrumun sonra şehir hastanesine götürdüm orası daha temiz daha yeni teknoloji herşey diye ordada kan aldılar hatta öyle zor oldu ki laborant la kavga ettim zaten depresyondaydım kıza çek artık elini çıkar şu lastiği dedim başkası gelsin sonra başkası geldi o da çok çok zor aldı ben hastanenin içinde bebeğime sarılıp hüngür hüngür yarim saat ağladım sonucu felan almadan eve gittim eşim geldi sonuç için düşmeye başlamıştı dr beslemeye devam edin dedi vücudunda da az di bacaklara inmemişti yeniden götüremedim o günden sonra bol bol emziriyorum
Içim dışım incir oldu ayva kompostosu oldu süt yapıp emzirmek ıçın kendimi paraladım çok şükür artık doyuracak kadar oluyor süt sarılık da azalıyor olunca sadece takip amaçlı kan aldırmak istemiyorum
Şimdi internetten bakicam o aletin olduğu hastane var mı bulunduğum şehirde eğer varsa oraya götürürüm

Kızlar elime telefonu bebeği uyku için emzirmeye başlayınca alıyorum herkes gibi Bende tüm gün dişlerimi dahi fırçalayacak vakit bulamıyorum.
Virüs çok ileri boyutta ve şuan kesinlikle kimseyle muhattap olmayın. Biz bebeği 40 i çıkınca sünnet yaptiracaktik çocuk genel cerrah kalmamış hastanede hepsi covit den evinde .Bize bebek görmeye kardeşim geldi eşimin ailesi memlekete gitmişti dogumdan 1 gun once geldiler kendilerini 14 gün karantinaya soktular şehir dışından geldikleri için oyle ziyarete geldiler .Evde risk annem ve esim .esim cakisiyor annemde haftasonu evine gidiyor pazartesi sabah yibe bana geliyor maalesef pazarima marketime de gidiyor inanın çok korkuyorum gelen gödene açıkça söyleyin benim bu hafta teyzemler gelicekti söyledik bu işin şakası artık Yok küserse de küssünler .

Kayseri de bi hastanede var mıdır acaba wendy wendy bir de tam ölçüyor mudur acaba
Kuzum memorialde varmış, gelinimiz söylemişti abla alından ölçüyolar diye. Soner bey var sanırım orada ona götürebilirsin Bi sonrakinde. Ben şehir hastanesine devam ederim herhalde arkadaşım var orada onunla devam ederiz aylık kontrolleri.

Normalmiş canım hatta doktor güldü bizim gazimiz da kokar dedi 😁Ne yemiştin diye sordu o günler bol taze soğan dedim süt olsun diye ondandır dedi.
Sütünü arttırdı mı canım peki?
Eşimin fabrikada yan tezgahta çalışan kişi hastaymış teste götürmüşler, o kişinin de karısı hamileymiş anladığım kadarıyla yan yana da geliyormuş eşim ben eve gelmeyeyim annemlere gideyim dedi, sen eve gel biz ablama gidelim dedim annesinin evi buz gibi orda hasta olursun olmadıysan da dedim. çok moralim bozuldu yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik inşallah bir sorun yaşamayız 😞
Malesef kol geziyor. Hergun cogalıyor. Kimden nasıl sakınacagımızı sasırdık hepimiz canim. Dogum oncesi de sonrası da covıd olayı sıkıntı oldu bıze :KK43: Elimizden geldiğince alacagız onlemımızı...
40 hafta yı geçse de sorun olmaz ama değil mi söylemesine göre tam 40 da seni doğuma alırım dedi çünkü ama gecikmiş olmuyo demekki
Suni sancı vererek normal dogumu baslatır bence. Anladığım drun zaten normal yaptırmak ıstıyormus canım. Haftan da gayet normal. Daha uzun da anne karnında bebeler kalabiliyor.
Bu sarılık ayrı bir meret canım. Sukurkı kuzunla evındesın ve bılınclı bir annesın🤗Doyura Doyura gececek insallah. Moralinı yuksek tut, guzel cagır ve huzurlu ol. Bır yakın tanıdıgımın bebısı dogumdan cıktıktan sonra aynı gun sarılık diye 12 gun yogun bakımda kaldı. Allah korusun.

Bide kızlar gaz sancısı için kiraz çekirdeği kemeri var onu denesem ise yarar mi .Burnu da sürekli tıkanıyor serum fizyolojik suyu burnuna damıtıyorum açmıyor. Çok sinirleniyor ağzına kaçtığı için. Burun aspiratoru 1 aydan önce kullanmayın dedi doktor .Nasıl burnunu açabilirim

Bende kontrolden cıktım eve geldim. Yorulmusum yururken cok hızlı olamadıgımı farkettım bugun🙈Eee dedim ne bekliyorsun kendinden 20 kg aldın zaten😒
Drla konustuk. Sabah 8de hastanede olacagım. 10 gıbı doguma gırecegım🤲Plasenta yaslanmaya baslamıs Nasıl diye sordum. Bayagı kıreclenmiş dedi. Bende ne olur yani hocam dedim? Bu zamanda normal dedi sonlara geldin sayılır dedı. Bazen dedı kilo alımını kesebılıyor, kan akısını yavaşlatıyor dedi. Ama oglunun durumu ıyı keyfi yerinde dedi. 3 haftadır bas asagı duruyor. Kilosu boyu da nstsı sıvısı herseyi guzel cok sukur🤲
Dogum sonrası aksilikleri sordum. Dedim cogu cocuk artık yogun bakıma girmeden nerdeyse annesiyle kavusamıyor. Sizin dogum sonralarınızda oluyor mu dedim.Cok nadir dedı. Belli olmuyor. Beklediklerimizde cıkmayabiliyor.yada tam tersi olabiliyor dedi.Sen guzelı düsün dedi bana.
Basınızı agrıttım ama ben dogum sonrası hemen kavusamamaktan korkuyorum. Ve burda olan guzel arkadaşlarıma da dua ediyorum. Cunku uzuluyorum... Elden de bısey gelmiyor ya...
Covid ihtimaline 1 saat once esim de eklendi.Ve yanımda duracak olan ablam da. Temaslı sayılabilecek durumdalar. Kv duracaktı zaten o covid oldu 15 gun gectı sanırım. Ablam duracaktı carsamba sabahına sanırım netlesecek esinin pozitif olup olmadıgı. Bu yuzden yanıma gelebilecek mı bılmıyorum. Esim bugun test yaptırdı. Gozlerım doluyor artık. Dedim ben sürüne sürüne gider alır emzirir ilgilenirim cocugumla... Kime neye kızacam ki... 😔

nagihan3005 nagihan3005 aynı gün boza da içmişti ve ilk kez sütüm atletimi islatmisti hangisi iyi geldi bilmiyorum daha ikisinden de yemedim gına geldi onu ye bunu ye 😔
Ben dogum sonrası asırı gaz yapmazsa taze sogana devam edeceğim canım. Bir oncekı tecrubemde cok ise yaramıştı.

Dr bana dogum sonrası için meteospasmyl diye bir hap verdi. Rahat gaz cıkarmam için. Bır de lacmix diye bir süt artırıcı yazdı. Bunu da dedi mutlaka kullan çok ıse yarayacak göreceksin dedi. Ama süt artırıcı en iyisi ne ise onu almak istiyorum.En iyisi diyebileceğiniz bisey var mı kızlar?

Bir de doguma az kaldıgı ıcın bebegin ve benim oksıjen seviyemiz ıcın, bebegın ciğer gelişimine katkıda bulunacak NAC sandoz verdi. Normalde balgam sokucu olarak kullanılıyormus ama içerisinde çok yuksek degerde antioksidan bulunuyormus. O yuzden cok ise yarayacak kullan dedi.

X