2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar gunaydin, dün kan geldi diye biraz panikledim muayeneye gitmiştim. Son adet tarihine göre 6 haftalık ama doktor yaklaşık 4+2 dedi. Lekelenme olduğunu söyleyince progestan verdi. 3 hafta dikkat et dinlen, eşle ilişki yasak dedi. Kalp atışını duymak için 5 temmuz da gel dedi, nasil sabredeceksem.

Doktordan çıktım 5+6 günlük olmuş bebeğim. 5 şubat digum gözüküyor ama sezeryanda erken alıyoruz dedi. Bebeğimi gördüm ama kalbini duyamadık. 1 hafta sonra yeniden gel bakalım dedi. Kesenin dışında kanamam varmış bunun için ilaç vermiyorum çokta ilaç içmenin tavsiye etmiyorum dedi. Bugünlerde kanamam olabilir beni ararsın dedi. Öyle işte çok mutluyum. Bebeğimi de gördüm bir kalbimi duymak kaldı artik
Gözünaydın canım darısı kalp atışına inşallah

Kızlar ya rüyanızda neler görüyorsunuz ben hep karamsar rüyalar görüyorum psikolojik mi bilemedim kaybettiğim gebelikte de böyle karamsar rüyalar görüyordum ondan korkuyorum
Pozitif testi gördugum an sigarayi biraktigim icin, ruyalarimda sigara iciyorum bende :olamaz:ama bi karisiklikta var hemen hemen her gece psikolojik sanirim.

Birde kronik hastalığı olan var mı aramızda? Benim fıtık moralimi git gide bozuyor çünkü komşunun 1 aylık bebeğini uzun süre kucağıma alınca belim ağrıdı ve üzüntüden ağladım. Kendi bebeğimde de böyle olursam?
Benimde hipoglisemim var. Düşük şeker hastalığı yani... bebekte kandaki glukozu kullandığı için sürekli şekerim düşüp başım dönüyor bende sıksık besleniyorum

Günaydın kızlar regl 2 gün kaldı pazar günü en geç pazartesi belli olur artık aranıza katılıp katılamayacağım hayırlısı olsun hepimiz için:) Kızlar akıntınız oluyor muydu hamile kalmanızdan 1 hafta ya da birkaç gün öncesinde hatırlayan var mı benim akıntım biraz fazla oluyor sanki bu ay?
Evet devam etti akıntım. Umarım hamilesindir umarım aramıza katılırsın canım

Birde kronik hastalığı olan var mı aramızda? Benim fıtık moralimi git gide bozuyor çünkü komşunun 1 aylık bebeğini uzun süre kucağıma alınca belim ağrıdı ve üzüntüden ağladım. Kendi bebeğimde de böyle olursam?
Bu arada benimde fıtığım var. Çok büyük değil benim fıtıgim. Minik minik fıtıkciklarim var. Hamileliğimin başında ve sonunda ki özellikle sonunda çok şiddetli ağrılarım oluyir genelde belimde. Resmen tutuluyordu. Ama hamilelikten sonra çok sıkıntı yaşamıyorum 2 çocuğumu da kanguru da taşıdım bebek arabası kullanma sayım 10 u geçmemiştir. Hala kanguruya devam ediyorum mesela doktorum kanaman olmadığı sürece sıkıntı yok dedi.

Doktordan çıktım 5+6 günlük olmuş bebeğim. 5 şubat digum gözüküyor ama sezeryanda erken alıyoruz dedi. Bebeğimi gördüm ama kalbini duyamadık. 1 hafta sonra yeniden gel bakalım dedi. Kesenin dışında kanamam varmış bunun için ilaç vermiyorum çokta ilaç içmenin tavsiye etmiyorum dedi. Bugünlerde kanamam olabilir beni ararsın dedi. Öyle işte çok mutluyum. Bebeğimi de gördüm bir kalbimi duymak kaldı artik
Ayyy canım hayırlı olsun. İnşallah haftaya kalp atışını da duyarsın bitanem

Kızlar ya rüyanızda neler görüyorsunuz ben hep karamsar rüyalar görüyorum psikolojik mi bilemedim kaybettiğim gebelikte de böyle karamsar rüyalar görüyordum ondan korkuyorum
Ayyy canım ben rüya falan görmüyordum dün gece rüyamda doğum olmuş bebek kucağımda emziriyordum önce sol mememden emzirdim iyice emdi sonra sağ tarafa aldım oradan devam etti... maaşallah çok tatlı bi bebekti sessiz sakin sizce ne demek bu rüya?

Ayyy canım ben rüya falan görmüyordum dün gece rüyamda doğum olmuş bebek kucağımda emziriyordum önce sol mememden emzirdim iyice emdi sonra sağ tarafa aldım oradan devam etti... maaşallah çok tatlı bi bebekti sessiz sakin sizce ne demek bu rüya?

Çok teşekkür ederim canım arkadaşım :) rutana da ayrı bir bayıldım. Umarım biran önce gerçek olur. Ben böyle bir uya görsem oturur ağlardım sanırım. Çok duygusal takılıyorum bu ara

Canim bebegimi gordun keseyimi

Merhabalar benimde rahmim kalp şeklinde 40. Haftada kızımı doğurdum sezaryen sırasında rahmin kalp şeklinde olduğu görüldü bebeğim solsaydı şimdi yine hamileyim 5 haftalık dün kesemizi gördük bu bebeğimde sola yerleşmiş lütfen stres yapmayın bu durumu herşey güzel olur inşallah
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :) bakalım bu ay hamile isem insallah bu kez gerçekten stresden ve korkudan uzak durmaya çalışacağım :)

Çok teşekkür ederim canım arkadaşım :) rutana da ayrı bir bayıldım. Umarım biran önce gerçek olur. Ben böyle bir uya görsem oturur ağlardım sanırım. Çok duygusal takılıyorum bu aralar
Canim bebegimi gordun keseyimi
Bebeği gördüm Yorkuyla birlikte.

Doktora gittim sabahtan kesenin yanında az bi kanama var tedbir olsun diye Progestan verdi sabah akşam vajinalden alırsan daha iyi olur dedi.Güzel haberlerim de var çok şükür kalp atışını duyduk :KK200::anneadayı:
Süper biz daha duyamadık. Haftaya kesin duyarız dedi. Gelişimi iyimis çünkü kese de 12mm olmus. 15 mm olduğunda galiba kalp atışı gorukiyormuş. Çok sevindim senin adına da. Benimde kesenin çevresinde kanamam varmış. Henüz dışarıya bir şey yansımadı tabi

X